Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Rajca

Štokholmský syndróm s Kristin Scott Thomas v Contre Toi ma bavil viac. Táto hollywoodska verzia bola na môj vkus dosť prvoplánová a málo uveriteľná. Ale zase, ktorá žena by nechcela, aby jej po rokoch zúfalstva do života vpadol citlivý antihrdina s romantickou dušou, ktorý ju príde zachrániť z letargie. Len vďaka obsadeniu tradičnej skvelej Kate a zaujímavému Joshovi sa film nezvrhol do južanskej telenovely. ()

eoj

Pokud te prave propustili z valdic a potrebujes nutne odpustit paru a presvedcit nejakou kocenu, ze lecjaky ten skraloup se da odpustit - idealni film. Pro ostatni - trochu naivni, ale prekvapive snesitelny romanto-drama. ()

stuj

Den předtím jsem viděl klasickou romanťárnu, a té jsem dal tři hvězdičky. Tenhle filmek je ale rozhodně o úroveň výš, takže musím i lépe ohodnotit. Místy sice až moc naivní, ale ke konci vyzní lépe než obyčejný průměr. I hudební podkres tomu napomáhá. A i když Winslet moc nemusím, zde měla své kouzlo. ()

lineker

Celkově strašně vyzrálý film. Film, který táhnou nahoru hlavně režie a herecké výkony. U některých záběrů ve spojení s hudbou jsme měl pocit, že jsem ocitl v říši pana Malicka. Na nic se nespěchá. Reitman nechává postavy odvyprávět smutné osudy, traumata, vše to co je tak nečekaně spojuje. Závěr bohužel lehce zklamal. Nebýt té snahy být za každou cenu na závěr pozitivní, je to u mně za pět hvězd. ()

KcarlosK

Krásná ukázka toho, jak to dopadne, když forma předčí obsah. Všechno v tomto filmu funguje perfektně, až na jeden drobný detail. Je to blbost. Proto je třeba vypnout mozek a prostě se nechat jenom unášet obrázkama. Jo a nenechte se nachytat na známější jména. Kromě ústřední dvojice si tam všichni pouze štěknou. ()

xhelmutx

scenaristicka prizemnost Reitmana prekonava nove hranice kazdym filmom...neskutocne ake zbytocne filmy toci tento chlap..totalne, stokrat prevarene prazdne nic, ktore nezachrani ziadni herec....Winsletovu tento film totalne potopil a cela jej postava vyznievala smiesne a neuveritelne...hlavny hrdina nadmieru nesympaticky co asi zamer nebol ale darmo....Reitman ser uz na to! ()

vinson003

Zas jeden film, co se dlouho táhne, až dojde teda k jedné z předpokládaných koncovek...v rámci rozpiplaného scénáře máte tuny času vymyslet, jak to vlastně dopadne...no nic dvě a půl ()

Roosevelt

Výborná konstantní režie (mj. s absencí rušivých sexuálních scén) a neméně výborný výkon Kate Winslet. Škoda jen nadbytečného happy endu. ()

Kacenka_73

Skvěle natočený film, skvělý příběh… opět výborný výkon Kate a nejen její… pro mě čistá a upřímná romantika, s označením kýč a podobně se absolutně neztotožňuju a klidně se na tenhle snímek mrknu někdy znovu… :-) ()

duch9

Zajímavá pohádka pro dospělé. Občas mě štvala naivita příběhu, ale zároveň mě bavila Kate Winslet, která to hrála perfektně, moc mě nebavil Gattlin Griffith, který po celou dobu zíral, jak vyvoraná myš, ale celkově mě film zaujal zvláštní atmosférou, záběry i hudbou. ()

mik74

Často se stává, že má člověk jasno, jak film dopadne už dlouho před titulky. Tady jsem ale pořád musel dumat. Zvládnou to? Podělá se všechno? Nebo jen něco? Využije je a zahodí? Parádním balancováním mě ale Reitman udržoval v napětí až dokonce. A jak je mi leckdy jedno, jestli vše skončí happyendem, tady jsem však alespoň trošku té »Ameriky« Kate Winslet a Joshi Brolinovi přál. Pozvolna plující film bez přehnaných kotrmelců, kde mě štvala snad jen ta ujetá přechytralá holčina, co malému Henrymu vykecala snad všechny oplzlosti světa. Jinak ale milý, a díky pohnutým »flešbekovým« osudům hrdinů, i dos drsný biják. ()

Sejkorka

Příklad filmu, který jsem už viděl, ale nezapamatoval jsem si název. První minuta mi byla nějak podezřelá, stopnul jsem to, mrknul do databáze a ejhle. Uprchlý trestanec a tak .... Jojo, líbilo se mi to, Kate Winslet mám v top 10 oblíbených (a to jsem nikdy neviděl celej Titanic ...). ()

Generi

První film s Kate Winset, kde jsem nevěřila nikomu nic. Taková vykalkulovaná lovestory, nevydržela jsem do konce ()

supg

Ti zasrani amici umí teda zahrát na city. V tomto filmu to však nebylo servirovano v xxl dávkách po celou stopáž, ale naštěstí až jen na samém konci. Vlastně až na druhém konci, protože, když jsem myslel, že je konec, tak film dal běžel. Pocas filmu jsem místy nadýchal, tak barvite bylo vykresleno napětí. Kdyby neměla blonďatá Kate černé obočí, možná bych dal i 5⭐. ()

Olybor

Krásny romanticky film so zločincom v ľudskej koži. Kate Winslet je skvela herečka, čo ukázala aj v tomto filme. Josh brolin, tiež dobrý herecky výkon. Týmto dvom proste rola sadla. Odporúčam pozrieť. ()

peproch

Osamělost Adele a útěk z vezení Franka je svede k strávení krátkého ale nezapomenutelného víkendu. Kate W. jako herečka i její Adele je opět odhodlaná k čemukoli. ()

mart93

Znáte to, když máte příšerně přeslazenou buchtu a v polovině si řeknete.. hmm je to příšerně sladký ale je mi to líto vyhodit... Nechám si druhou půlku na jindy. Tak přesně takhle jsem to měl s tímhle filmem. Musel jsem si ho rozdělit na dva dny abych ho byl schopnej strávit. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?