Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

HArna

Absolutně nechápu co tímto filmem Reitman myslel. Já ho teda ještě nedokoukal, jsem přibližně v polovině, ale je to velké zklamání, těžko se mi na to kouká, čekal jsem naprosto něco jiného. Já jsem od něho viděl dva filmy - Lítám v tom a Znovu a jinak. A oba se mi moc líbili, ale tohle je úplně jiná kategorie. A nemyslím tím kvalitu. Vlastně bych řekl, že tohle nenatočil Reitman. ()

kolemjdouc

To byla doba než dílko dospělo k závěrečnému hapyendu.Nenáročné ale má to aspoň lajnu.Kdo má rád odlehčené krimi doporučuju ()

J.F.B.

Velmi pěknou kamerou natočený film, který má sice trochu slabší (a poněkud naivní, až, jak někteří píší, pohádkový) příběh, jenž se mi zkrátka líbil. Což se asi u člověka, který dal Jane Eyre (a podobným snímkům) pět hvězd, nejspíš dá očekávat. Původně jsem se na to podíval kvůli Joshi Brolinovi, který samozřejmě nezklamal (i když bez vousů to úplně ono není...), ale trochu mne překvapil velmi slušný herecký výkon Kate Winslet (což bude asi tím, že jsem s ní skoro nic neviděl...). Zkrátka jsem se vcelku pěkně dojal i pobavil. A jako bonus jsem se naučil dělat broskvový koláč... ()

dormouse

Dnes se točí tak málo milostných příběhů, které by za něco stály, že musím dát pět hvězd. I když divák musí mnohdy přimhouřit oko a ztolerovat nějakou nepravděpodobnost, příběh je silný a ve své podstatě uvěřitelný. Ta malá holka, ta byla tedy skvělým exemplářem zárodečné pizdy!!!! ()

valasek.m

Po velice dlouhé době opravdu, ale opravdu vynikající film po všech stránkách. Začneme u hereckých výkonů. Kate co jiného od ní očekávat, než herecký koncert. Pak náš Gattlin Griffith, kterému bych dal nejraději oscara. Byl fakt vynikající. No a pak je tu příběh samotný, se kterým jsem byl naprosto spokojen. 99% ()

Piškotka

Místy dost přeslazené, ale jako celek dobré. Díky K. Winslet a její roli podobnost s Nouzovým východem. Frank jí přináší chuť do života, i když zpočátku jako hodinový manžel. Její syn ho vnímá pozitivně, ale díky divným řečem divné holky začne žárlit a utne jejich lásku, možná včas. Hra o nových začátcích v tomto případě značně utopická. Konec filmu - umělý happy end. J. Brolin herecky kvete. ()

DannyBoy80

75%. Jako solidní romantický film. Nic víc tam není. Zahráno je to ok, Brolin a Winslet, prostě hrát umí. ALe na zadek si z toho asi nesednete neb scénář jim nedává tolik prostoru, který by levou zadní zužitkovali. To je tak když vrah peče koláče. ()

lucijelucije

K. Winslet tady ukázala, že ještě stále patří do herecké elity. Sám Labor Day je spíše hořko-sladká záležitost, která tak nějak na začátku už má svůj konec, ale vztahy mezi lidmi, jsou tak nečitelné, že vás stále baví je zkoumat a realizovat. Předlohu jsem bohužel nečetla, ale myslím si, že J. Reitman se zhostil jak scénáře, tak režie výborně. Pravda ale je, že se musí trošku přimhouřit oči nad vzniklou situací takže 6/10. ()

Shimargh odpad!

Jeden z nejhloupějších filmů co jsem kdy viděl, postavy se chovají absolutně nereálně a pronášejí věty, které by nikdo nikdy neřekl. Celý film je jedno velké WTF. ()

prezdivaka

Díky dobrým hercům to nebylo špatné, ale už mi lezou krkem ta hollywooská schémata. V závěru se všichni chovají jako idioti, od syna, policisty, prodavačky, kamarádky... Frank těsně před odjezdem opravuje lustr. ()

filipvrbik

Moc zajímavé romantické drama, težící z velkého charismatu hlavních herců a hlavně, to má skvělý konec.. Jinak je to takový normální film, drama s uprchlým vězněm a osamělou matkou a jejich postupně vznikajícím vztahu. Každopádně herci tomu jednu hvězdu, ne-li dvě přidají. - a hlášky Joshe Brolina jsou super..70% ()

Jaro_slav

Úžasná červená knihovna pro chlapy? "There is another kind of hunger. A hunger for human touch. Desire. People never tell you about how it feels. The longing." Nebejt Kejt a Žoše, byla by to dost srajda, ale díky nim je to velmi koukatelný. Dokonce natolik, že tomu člověk odpustí do očí bijící >2000 auta v jednom ze 80's záběrů. ()

Nethar

Ach, ten byl tak sladkej a hodnej a bezchybnej, svatý to muž! Jinak film normální, celou dobu takový ponuře deprimující. Dvě až tři hvězdy. ()

Renfield

Dobrá, řekněme, že někde existuje svět, v němž se může odehrát tento příběh. O to radši jsem však za svoji realitu. Ta by alespoň v menším množství neškodila ani filmu, protože příběh se se vším ostatním zkrátka kope. Začněme u postav, opravdu musí být Frank až takový všeuměl a zároveň blbec? Motat se kolem domu v době, kdy ho hledá celý stát, není příliš chytré. Opravdu je při nastavení Adele (kterému tolik rozumím) možné, že by mu během pouhého prodlouženého víkendu naprosto podlehla? K přehnaně starostlivým a "chytrým" vedlejším postavám se snad ani nevyjadřovat. Zůstaneme u romantické linky, jejímž středem jsou oni a mimo zmíněné nesrovnalosti, jim není co nevěřit, mezi Kate Winslet a Joshem Brolinem to zkrátka je. Winslet je ve svém světě vůbec výborná, nejistá a Brolin tajemný. Postupné sbližování a otevírání se, je doslova cítit. Přesto je díky zbytečnému přeromantizování děje nejsilnější první polovina, s ještě tajemným a snad i nebezpečným cizincem. Napětí a horko z atmosféry sálá, kamera je obzvlášť právě v interiéru výborná, stejně tak světlo a hutnou atmosféru dotvářející hudba. Líbil se mi kontrast prosluněných flashbacků a temnější současnosti. Ten se blíže konci vlastně otáčí, současnost dostává více světla, vůbec v závěru... 70% ()

kristynca

Dneska to bude krátký... Prodloužený víkend díky Velikonočnímu pondělí, takže musím běžet - barvíme s Jirkou Kajínkem vejce! :-P ()

Florfila

Reitman se mi přes ty 4 hvězdy asi nevyhoupne... Ale bylo to pěkné, i slza ukápla... Ten konec byl teda až moc happy, jestli se to tak dá nazvat, ale na druhou stranu, zanechal naději, povzbudil. ()

holga

Patetické a hlavně prakticky nemožné. Na film jsem se chtěla podívat kvůli Kate Winslet, ale vůbec nechápu, proč se zapojila do tak zbytečného filmu, nezajímavého formálně i obsahově. ()

Eterninox

Téměř po všech stránkách vynikající romantická tragedie (tragická romantika?), která by si ale zasloužila o něco méně tuctový konec a delší stopáž. 70% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?