Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

subic

Tohle je romantický film, na který bych rád šel do kina se svou holkou. Kate je pořád koc a ta romantika, napětí a smutek se do diváka dávkuje postupně, až hezky vygraduje. 75% ()

Pete

Červená knihovna, tak jemně, přímo delikátně provedená, že musí potěšit divákovo zvlhlé oko, mozek si odpočine, a pro duši je to po všelijakém barvení ptáčat během prodlouženého víkendu jako svěží jarní deštík. ()

PlysovyMacko

Náhoda zvedie dohromady rozvedenú ženu Adele a väzňa na úteku Franka, z ktorého sa vykľuje úžasný hodinový manžel. Medzi dvojicou rozkvitne v priebehu piatich dní cit. Z flashbackov sa dozvedáme, že Frank nie je nebezpečný zločinec. Páčila sa mi atmosféra sparného leta a scéna pečenia broskyňového koláča, ktorá je veľmi intímne natočená. Na konci je vodopád sĺz. ()

danny.79

Na Labor Day jsem se těšil od prvního shlédnutí traileru v kině skoro dva měsíce. Moc jsem netušil, zda má být prodloužený víkend opravdu pouze "prodlouženým víkendem" a hodněkrát jsem se při filmu musel zamyslet, zda je možné takovýto vztah vystavět za několik hodin. Zvlášť mezi ženou, jakou je Adele a uprchlým vězněm. A pokud ano, tak zda by ani Henryho, zvídavého a extrémně starostlivého syna nenapadlo, že chce Frank pouze využít pomoci Adele. Avšak dřív, než jsem se v této myšlence dopracoval k závěru, mě to přestalo zajímat. Příliš jsem ještě nepochopil důvod postavení Maiky Monroe, coby Henryho kamarádky - pro děj postradatelná byla. Jinak vše ostatní, co bych chtěl k filmu ještě říci, již vystihl "salalala" - Herecky neskutečně silná ústřední trojice, skvělá kamera, obraz; tempo mi přišlo místy pomalejší, nicméně tento film to až vyžadoval a na druhou stranu si dovedu představit režiséry, kteří by to natáhli řadou dialogů o svobodě, lásce a obětování se do 3 hodiny dlouhého psychologického drama. Uděluji 4 hvězdy s vědomím, že jako cílová skupina bych tam tu pátou dotlačil. ()

Blazis34

No zajímavé to dílo nám Jason Reitman zrežíroval. Konečně něco, co není obvyklé a svým způsobem i originální. Dlouho jsem neviděl v hlavní roli Kate Winslet tak smutnou, ubrečenou a zoufalou, ale přesně to její role vyžadovala. I její filmový syn Gattlin Griffith ve svém mladém věku má něco odehráno a bylo to na něm jasně vidět. Když měl působit vystrašeně, působil tak. To i s jinými emocemi. A třetí do hlavní trojky - Josh Brolin. K němu taky jen samá chvála. Děj byl velice zajímavý a až na to, že si nejsem jistý, zda by se ve skutečnosti Adele dokázala až tak moc zamilovat, že by kvůli hledanému Frankovi dokázala riskovat a odjet úplně do jiné země. Avšak v jejím rozpoložení a situaci by se to stát asi mohlo. Všemu ostatnímu se dalo věřit, jako že už se to i někdy stalo. Tomuto drama dle knižní předlohy Joyce Maynarda dávám 80% - zasloužené čtyři hvězdy. ()

Luccy007

79% Příběh je opravdu dost nereálný..Ale pokud vezmete životní osud Adele (K.Winslet) a vlastně i Franka (J.Brolin) zjistíte, že je to perfektně zahraná romance a chcete věřit, že vše je možné a každý máme právo na šťastný život...jenže... ()

blondboss

Pre mňa jednoznačne prekvapenie. Dlho som nad týmto filmom váhal, ale po zhliadnutí musím povedať, že Reitman nastavil laťku vysoko. Dokonale sa pohral s charaktermi postáv a celkovo film veľmi slušne ubiehal, na to, že išlo o v podstate romantiku. Dej síce jednoduchý a dosť predvídateľný, ale ten záver bol naozaj pekný. Kate Winslet a Josh Brolin predviedli herecké majstrovstvo, naozaj klobúk dole. Celkovo hodnotím ako veľmi slušný nadpriemer v rámci svojho žánru, aj keď treba povedať, že už som videl aj lepšie. 75 % ()

lobo87

Romantická dráma so zaujímavou zápletkou zločinca na úteku a citovo nevyrovnanej a životom sklamanej matky. Pekne a citlivo natočený film so silnými hereckými osobnosťami, tak to Jason vie... 75% ()

waltosin

Josh Brolin v roli kterou u něj neznáme, skvěle zahrané,ale bez silného příběhu by to nebylo ono a tento prodloužený víkend nám to ukazal. 80% ()

Aniki

Nevím přesně proč, ale Kate se mi jako ženská líbí stále víc a víc. A v tomhle snímku i herecky víc než Brolin. Jen škoda toho závěru. ()

koza3

Stereotypní začátek. S ženou jsme se vsázeli, zda ho na konci odkráglujou. Těchhle filmů jsme už viděli nespočet, tak jsme se sarkastickým úsměvem koukali, co nám jako předvedou. A oni nás mile překvapili. Kate je super herečka, která bravurně zahrála uschlý kaktus i rozkvetlou růži. Josh Brolin naháněl strach a čekal jsem, kdy někoho uškrtí. Mělo to spát, několik nosných myšlenek a do poslední chvíle nevíte, kdo ho vlastně prásknul. Ten "sladký" konec tam byl trošku navíc, ale kdyby tam nebyl, pak by to možná nemělo tu správnou bittersweet chuť. ()

DonBraso

Trojúhelník po kterým začnete péct broskvový koláče ve velkém. Vcelku netradiční romantika, která ten začátek malinko neřeší ,flashbacky jsou spíše ruchovým vjemem, který určitě filmu moc službu nedělají. Vlastně jsou na obtíž. To hlavní gró se peče mezi hercema. Sice zvláštní leč Adele postupně věříte, že manžel s ní nechce žít a když se namane vězeň, co dokáže spravit i vesmírnou loď ,je ten pravý do života. Frank konečně zaplní taktéž svojí touhu konečně být po boku ženy a máme romantiku jako řemen. Klučina krásně dokresluje ono trojku bez bariér, kterou nám servíruje Jason Reitman sobě vlastní. Tedy nenucenou lásku, která si najde sama sebe. Jen opět škoda toho sladkýho konce. ()

hrumsrt

Podíval jsem se na plakát a vidím dvě moje oblíbené herecké osobnosti, tak šup do toho. Překvapením mi hned bylo, že nejde o takovou slaďárnu, jak jsem si předmyslel. Ústředná dvojice je super a neumím si představit, jak je ztvárňuje kdokoli jiný. Josh Brolin je geniální herec, který tohohle dobráka pod šlupkou hraje ze všech nejlépe. Jen o kousíček za ním, milovaná Kate Winslet, která už navždy bude ta rudovláska z megalománksé lodi, pořád potvrzuje, že dramatičtější role takových zlomených lidí jsou něco pro ni. Leč příběh trpí několikrát na zbytečnou přímočarost a banalitu, neměl jsem problém se jím nechat unášet. I když nerozumím, proč si tvůrci zvolili ona proložení útržky z minulosti, které i když zosobňují hlavní postavy, tak narušují plynulost děje a nakonec vyvolávají možná až moc nezodpovězených otázek. Líbilo se mi, jak snímek střídal různá atmosférická pojetí, což jednoznačně pomáhá k neustálému pocitu, že se v obraze něco děje. Získalo si mě to a i když závěr ani nemůže být červenější, jsem v tom s nimi.. Pečlivě sestavený příběh, kde nic není navíc, nic není uspěchané. Takové růžovější pojetí stockholmského syndromu, takže je tam teda láska? 75% ()

wick

Málo uvěřitelný příběh... s prvoplánovitou snahou dojmout. Předvídatelný a sentimentální děj je dosti únavný. Kdyby byl aspoň zajímavě natočený, ale celkově to připomíná spíše televizní epizodu. Celkově se vše odvíjí podle hollyw. schematu o tom, jak jeden nevinný (což jsou ve vězení jak víme všichni) trestanec nakonec štěstí našel. ()

rigby

Film pracuje s napětím na několika významových úrovních. Bohužel ani vynikající představitelé hlavních postav nedokážou toto napětí udržet po celou dobu, a tak zhruba v polovině dochází k útlumu z důvodu absence výraznějšího děje. S o něco silnějším scénářem to mohl být úchvatný film, který by si rozhodně vysloužil více hvězdiček, než jen tři. Tak aspoň ještě malé plus... 3+ ()

Miska2712

Tým, že v tomto filme bolo obsadenie skvelými hercami nedalo sa čakať ani nič iné ako skvelý dej. Dej a obsah filmu bol zaujímavý, pretože filmy v ktorých ani netušíte ako skončia sú zaujímavé a neprestanú Vás baviť počas celého filmu. Celý popis by som asi zhrnula do veľkej myšlienky ako vlastne vzniká láska a akým spôsobom sa snažíme jej odolávať, ale niekedy sa to naozaj nedá ustrážiť. Možno by som pridala ešte nejaký traumatický zážitok, ale aj tak môžem odporučiť. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?