Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

Howard72

Je to skoda a promarnena sance, protoze pribeh, mnohe sceny, herecke vykony, kamera aj. byly vyborne, jen by postavy v pulce pripadu nesmely mluvt, jak mluvi. Zkratka si nemyslim, ze jacikoliv mafiani jsou filozofove. Kdyby se scenar "lehce" prepsal, min se mluvilo a vic se vypravelo jen kamerou a scenami, coz filmu velice slo, mohl to byt dost dobry zazitek... ()

Carnosaurus

Pro mě absolutní pecka. Tenhle film se mi, nebo já jemu, vyhýbal dost dlouho. Přijetí "kritiků" bylo vlažné, plakáty nuda a trailer jsem neviděl. Vím, že Ridley Scott dokáže natočit perfektní film, ale rozhodně mu neskáču na všechny špeky. Tentokrát jsme se ale sešli. Paradoxně mě odrovnal filmem, který spousta lidí považuje za nejslabší zářez v jeho filmografii. Ridleyho fanoušci zřejmě nečekali vyloženě konverzační thriller, který tepe pomalu, ale zatraceně bolí. V tomhle filmu se hodně mluví, ale dialogy jsou vypiplané k dokonalosti. Navíc nabírají na intenzitě s houstnoucím dějem a jen krásně podtrhují tu stahující se smyčku na krku hlavního hrdiny. Ale na to se tu nehraje. Tenhle film je obžalobou násilí a nastavuje zrcadlo nám, lidem. Lidem podle Cormacka McCartyho. Jestli někdo četl některou z jeho knih, tak asi ví, že jeho pohled na lidské pokolení se podobá pohledu zklamané kuchařky na spálenou bábovku. Je to neuvěřitelně násilný, napínavý a parádně natočený thriller s hereckým ansáblem snů. McCarthy to s náma moc dobře nevidí a Scott se toho nebál a ukázal, že má koule. ()

kolly13

Zvučná jména a jejich um, jenž chce režisér použít pro svůj záměr, vystupují v kontrastu s ubohou režií a vše se vypaří během několika minut po finále, kde si divák říká "A to je opravdu vše?". ()

oblonskij100

Když spálíte omáčku na špagety, tak vám vůbec nepomůže, když je posypete parmezánem. A tak to je s tímto "vyžilým dílem", je to užvaněná parodie na film, kde ani áčkoví protagonisté z ní nedokázali vymačkat ani za tři berušky. ()

Gregor_Samsa

Myslim, že hodně moc nedoceněnej film. Když se něco může pokazit, pokazí se. A bude hůř, o dost hůř. Kola osudu se točej a co se stalo, už nejde vrátit zpět. Bohužel. McCarthy je z filmu cítit na hony honů a budiž Ridleymu ke cti, že to celé nechal vyznít tak, jak to Cormac myslel... [90; někdy 2014 nebo 2015 CinemaCity Nový Smíchov byl jsem na tom 2x twl] ()

Kanty odpad!

Teraz neviem či to mala byť paródia, podľa scenára asi. Toľko slávnych mien a vznikne toto. Cameron Diaz do filmu vôbec nehodí. Scenár ??? Nezmysel !!!. Tak výrazne znechutený som z kina už dávno nešiel. Výrazný kandidát na odchod z kina. 5 % ()

De Large

Sklamanie. Tých kecov čo tam mali. Postavy polovicu drístov ani nepochopili, niekedy je menej viac (často), premúdretý scenár, ktorý sa iba tvári ako premúdretý je nanič. Tri dávam za vzťah Michaela a Penélope... Hlavne samotný Fassbender bol ten, ktorý dával kvalitu. Bardem klasicky - bezchybný. Na prvé pozretie zmiešané pocity, samotná zápletka neskutočne triviálna, ale zaťažená toľkým rozprávaním oničom... ()

crard

Ještě nikdy sem si v kině neříkal po filmu, že to byla ztráta času... až teď. Film absolutně o ničem, pořád jsem čekal nějakou zápletku a nic. ()

hloupej

Já nějak nevim. Námět je fantastickej, mám rád filmy, co končí takhle. Bohužel to zpracování už tak super není. Chybí napínavá špička, akce a vidina naděje ()

nydahl

Pro me trochu zklamani co se tyce pribehu jako takoveho ale je to Ridley Scott a ten skoro vzdy naserviruje aspon neco co stoji za dokoukani. Naprosto stejne vycichle tema co pred casem pouzil Stone v "Savages" - problem s mexikana , ktery se poslednich par let rozhodli ze ten svuj business troche okorenej poradnou palbou pro vsechny kdo delaj chyby. Zasilka kokese se ztrati , pak se zas najde , kdo to podelal dostane pres kvetak a za tim vsim je zas baba. Okazala demonstrace dost sokujici reality a soucasnych praktik mexikanskych gangu je tady bohuzel tak nejak osamocena a film vlastne nenabizi zadny valny pribeh natoz neco k zamysleni.Na rozdil od Stona se Scott predvedl jenom sekvenci radoby zajimavych a hlubokomyslnych rozhovoru borecku co jsou vlastne za vodou a hrajou si na to ze resej nejaky emocni problemy a dilemma kdyz jim u bazenu beha dvacet dlouhonohej kocicek v bikinach a jezdej v continentalu. Prezentace luxusu je tady dokonala a sakra jsem citil ze bych se u toho bazenu taky chtel vyvalet. Stonovo stejne tema jste chteli dokoukat a chteli jste vedet jak to teda dopadne - tady jen koukate. Po case zas dobrej Bardem (tentokrat neprehraval a on je dobrej jen kdyz hraje na 80% a netlaci to) no a pro me vyborna Diaz , ktera si strihla starnouci luxusni a radne prosoustanou damu co vlastne vsechno ridi tim svym pokladem v rozkroku.Vsechno citelny , dej nula , radoby sokujici zaver nesokuje a to je tak vsechno. Scott je borec ale tohle v sobe nemelo nic nez jenom konstatovani situace - davam 3 hvezdy za lakavou prezentaci luxusu (vydesignovany interiery) a dobry herecky vykony. Kulovy - jdu to dat na 2 - spatny to bylo , o nicem ()

johnnyDeak

dám jednu hviezdičku, viac si táto snímka ani nezaslúži. Zbytočne strávený čas..fakt lepšie je už ísť zemiaky okopávať :) ()

Svadbos

V uvodnej scene filmu hovori Fassbender Cruz: " mas tu najchutnejsiu p***u v celom krestanskom svete". Ona odpoveda: "och Boze". Religiozna alegoria? Dufajme, lebo inac je to trapne, ako cely tento film. ()

kmfilm

šla jsem na to do kina s velikým očekávání a odcházela s velkým zklamáním... Dávám dvě hvězdičky za herecký výkon Cameron Diaz a Michaela Fassbendera, jinak na filmu bohužel nic jiného nebylo. Celkově nuda. ()

Fracek odpad!

Tak takto vypadá peklo ... hrozně moc něco chceš změnit, ale nejde to ... WTF, ještě pár takových filmů a otočím telku vzhůru nohama - vyjde to nastejno. ()

trx2010

Film je to mizernej, tak doufám, že aspoň něco vydělá. Jinej smysl v něm těžko hledat. Je v něm pár slušných hereckých výkonů od herců, kteří evidentně neví co hrát a vaří z vody a přitom to není jejihc chyba. To se jen někam ztratil scénář. Pár neslušných řečí o sexu, pár filozofických hlášek které v kontextu filmu nemají hlavu ani patu a to vše aniž by to nějak drželo při sobě. Zápletka chybí, děj je jasný téměř od začátku. Mafiáni i celé prostředí je tak nějak těžko uvěřitelné a Cameron Diaz sem to nežral už vůbec i když přední sklo bych si od její kundičky klidně poslintat nechal. Pobavilo, ale proč to tam bylo to ví jen Ridley Scott a kundička Cameron Diazový. Jedna hvězdička za vizuální dojem. Celej film je tak trochu jako vyprávění z mládí mý 90ti letý babičky. Je určitě stejně fajn jako pan Scott a mám ji rád, jenže pod dvou slovech příběh zapomene a jde na další....a tak nějak je to i stímto filmem. ()

Horus8

Teda ať se na mne Ridley Scott nezlobí, tento jeho film je ztráta času, za ty peníze mohli postavit třeba dětem školu ()

pradous

Koktejl namíchaný z Ridleyho Scotta, Cormaca McCarthyho a Javiera Bardema mě osobně nezklamal, ba přímo nadchnul.Ta nezvratnost osudu, která čekala hlavního hrdinu ( Skvělý Fassebender) byla přímo zdrcující, mrazivá. A že to bylo neakční? V tomto případě méně znamená více. Ano, na někoho některé dialogy mohly působit příliš filozoficky...to je ale právě Cormac McCarthy a jeho knihy. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)