Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

silentname

Vchádzajúc do tohto remaku som si myslel, že to bude ďalší mizerný pokus Hollywoodu o zničenie skvelého diela, a navyše to urobiť v modernom svete? S Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe? Už som videl seba ako nadávam na zničenie skvelého diela. A keď som do toho vstúpil, vyzeralo to, že som sa nemýlil. Úvodná scénka pôrodu je dosť divná a nemusím asi ani vysvetľovať, že to z hláv tvorcov filmu a nie Stephena Kinga. Potom som ale nadobudol pocit, že film sa celkom ustálil a dokonca išiel aj dobrým smerom. Judy Greer ako učiteľka bola skvelá a vzala svoju rolu veľmi dobre. Gabriella Wilde ako Sue Snell funguje tiež dobre, Alex Russel ako Billy Nolan je fajn, Portia Doubleday v role Chris je okay, ale mohlo byť silnejšie. A teraz poviem to, čo asi všetci čo už viete, že nie som fanúšikom Chloe poviem o jej výkone. A musím sa priznať, že toto bol film, kedy som v nej naozaj videl Carrie. Mala jej osobnosť, často som s ňou súcitil a momenty, kedy je naozaj šťastná sú zvládnuté fantasticky. A to som neveril, že by to mohla dať. Napriek tomu, že si stále myslím, že je príliš pekná na Carrie White, urobila maximum pre to, aby dala postave osobnosť a veľmi ju za to obdivujem. A aby som ešte povedal nejaké to pozitívum, ples ako taký je zvládnutý fantasticky. Je vyplašená, ale súčasne prežíva svoje šťastné okamihy, usmieva sa a človek by ju najradšej objal za to všetko čím si prešla a venoval jej trochu lásky. Alebo aspoň teda - ja. Teraz sa ale pozrime na veci, ktoré podľa mňa neboli až tak dobré. A to je aj dôvod, prečo dávam len 3 hviezdy. Julianne Moore ako Margaret veľmi zlyháva a rovnako aj Ansel Elgort v role Tommyho. Vždy som mal z neho pocit, že voči Carrie nič nejaké neprechováva. Jeho výrazy mi neprišli úprimné, skôr to bol chlapec, ktorý hral vo filme. A čo sa týka Moore, niečo jej chýba. Toto proste nie je Margaret White. Jej fanatizmus vo filme absolútne nevynikne a nie je to postava, ktorú som si predstavoval. A nakoniec, záverečná časť filmu je podľa mňa maximálne odfláknutá. Vidíme Carrie ako sa chce pomstiť, ale chýba tomu absolútne všetko. Umiera len pár postáv, ktoré sa podieľali na tom krutom žarte, zbehne sa to príliš rýchlo a neviem sa s tým vôbec stotožniť. A efekty boli absolútne nudné a nezaujímavé. A ten absolútny koniec... na čo som sa to vlastne díval?! Pre mňa to po tom, ako sa na Carrie vyleje vedro krvi ide dole vodou a je tam len jediná pekná a smutná scénka... keď vidí Tommyho mŕtveho na pódiu. To je jediná chvíľa, kedy som si hovoril, že z toho niečo bude. Ale všetky tie hrozné efekty a nudné zakončenie z toho robí len priemer. A je mi to ľúto, lebo film mal momenty, kedy sa mi naozaj páčil. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Jeden z najslabších hororov vôbec. 80 minút sa nedeje skoro nič a posledných 20 minút je to zase prehnané. Ide o síce prvé publikované dielo Stephena Kinga, má však podobu skôr dievčenského románu, horor je len na konci. Tak či onak, v tejto adaptácii sú pseudohororové len dva prvky – litre falošnej krvi a strhaná Julianne Moore. Inak ma film nepobavil, ale človek sa môže aspoň pobaviť na niektorých tunajších komentároch, keď napríklad užívateľka dachna hodnotí, že „Byť ja Stephen King, tak sa v hrobe obraciam“. Nuž tak ja mu zase prajem ešte veľa zdravia a dúfam, že v tom hrobe nežije. ()

nash.

Remake, se kterým nemám žádný problém. Jistě, nejde tolik na dřeň jako originál a Chloe není tak ideální volbou jako byla Sissy (je zkrátka příliš hezká, abych jí tak úplně věřil tu uťápnutou nehezkou podivínku, kterou má Carrie být), ale jinak naprosto v pohodě. Z předlohy i původního filmu si bere to lepší, nenudí a nabízí napětí i destrukci. Chloe se snaží a často je výborná, Julianne Moore je lahůdková, možná i tím, že svou fanatickou matku nepřehrává afektovanými gesty na hranici karikatury. Zkrátka jako celek je to zábavná, svižná, místy mrazivá, byť současně uhlazenější mainstreamová verze žánrové klasiky. Rozhodne není tak špatná jak by se mohlo z některých zdejších komentářů zdát a těch nízkých 57% si nezaslouží. ()

Joker Punx

Remake Carrie se povedl, lepší než ten TV film z roku 2002. Byl jsem na premiéře v kině a bylo to supr. Herečka Chloë Grace Moretz zahrála Carrie dobře i když to jak vypadá se moc k postavě Carrie nehodilo. Julianne Moore v roli matky Margaret White byla taky skvělá. Gore scény byli dobrý a krev byla krásně vizuálně červená, to se mi líbilo. Nejlepší scéna byla s autem na konci, to se hodně povedlo. Soundtrack taky dobrej a v závěrečných titulcích se mi hodně líbila skladba I Can Hardly Make You Mine od kapely Cults. Už to nemá tu atmosféru první Carrie z roku 1976 a hlavní herečka už je prostě jiná, děj ve filmu je z týhle dnešní doby, ale já jsem s filmem stejně spokojenej. Kimberly Peirce natočila dostatečný remake. Mě to bavilo. ()

korbitch22

Žena šla na dvě hodiny ke kadeřníkovi a já chtěl zabít čas kinem.Jako naschvál vycházel časově pouze Don Jon a Carrie, šel jsem na Carrie...měl jsem jít na Don Jon.Snad nejzbytečnější remake který kdy vznikl a to jsem originálem De Palmy zcela netknutý.Začátek na vás sice trošku dýchne atmoškou (výtečná Julianne Moore a její porod) potom se to ovšem změní v utahanou emo břečku několika žvatlajících puberťáků a vy zoufale čekáte na konečnou vybíjenou, která je slabá jak čaj.Kimberley Peirce se absolutně nepokusila příběh nějak oživit, ukázat divákovi původ Carrie a zla uvnitř jí, místo toho aby jako Rob Zombie v prvním Halloweenu dodala původnímu námětu nový rozměr, nechá žvatlat americké puberťáky o šikaně, šukání a smrti.Po skončení jsem se chtěl říznout...vážně.Nudil jsem se jako prase a nebýt fajn hereckých výkonů a to hlavně Chloë Grace Moretz, na kterou se aji hezky kouká, usnul bych.Regulerní mystery fňuk drama, které nemá s hororem nic společného a je dalším důkazem, že ženy nemají točit horory.Zklamání jako prase a snad přes dva roky jsem tak nelitoval peněz za lístek.35%. ()

rollman1

Při psaní tohoto komentáře mi po obývacím pokoji lítají knížky, postel i s otcem atd. Žijeme v době remaků a tak bylo jen otázkou času, než se natočí i remake o ošklivé slečně, která ráda hází lidmi po sále a má slabost pro prasečí krev. Zklamání ? Ani ne, dostal jsem přesně to co jsem čekal. Neříkám, ono to není špatný film, jen mi nesedělo herecké obsazení hlavní hrdinky, která se na ošklivé káčatko opravdu nehodí. Chloe je prostě krásná a do role Carrie se opravdu nehodila, ale jinak herečka je to výborná. Celkově film je skoro stejný jako originál. Od poznávání schopností a trapasu ve sprchách až po finále na maturiťáku. Finále se vcelku podařilo a za to zvedám hvězdu. Pár scén mě překvapilo a řekl jsem si, hmmm, to je hezké. Na original, se to však nechytá ani omylem. ()

heyda

Je vtipný, že originál jsem ještě neviděl, ale mám za sebou oba dva remaky. Tenhle je nicméně velmi podařený. Jen škoda, že se tvůrci tak striktně drží příběhu a nedovolí si nějakou svoji vlastní vložku. Poprvé, když jsem viděl Carrie (a to šlo o remake z roku 2002), byl jsem z ní nadšenej, protože jsem vůbec netušil o co se jedná, možná jsem ani nevěděl, že se ten film jmenuje Carrie. Tehdy mě to úplně vtáhlo do děje a ze zvratu, co se udál na plese jsem byl úplně vykulený. Problém je v tom, že když teď vidím tento nový remake, tak vím, co čekat a spíš hledám ty chybičky a odlišnosti a to je možná škoda. Vadí mi trochu ten závěr, kdy se nechá zavalit kamením. Vadí mi i těch pár digitálních záběrů nebo třeba málo napětí a naléhavé hudby. To vše zase vyvažuje suverénní herecké duo Moore + Moretz, dobrá kamera a některé krvavé momenty. Celkově ale ty 4 hvězdy klapnou, páč zdejší hodnocení je nefér. Podle mě by bylo fér tak 67%. ()

lillien

Nerada bych nové Carrie křivdila, protože tu původní se Špačkovou jsem viděla někdy v deseti letech, takže dnes už bych to asi taky nepovažovala za hororové veledílo. Přesto si troufám tvrdit, že právě ta celková ohyzdnost a pichlavost pohledu Spacekové byly přesně to, co Carrie potřebovala. Ta opravdu uměla xichtem a pohledem vraždit. Na rozdíl od castingového omylu Moretzové, která nemá v hororu co dělat. Její urputná snaha zahrát telekinetické působení by se výborně ujala v Bradavicích, kde by se jako kamarádka Harryho Pottera uplatnila, ale vraždící monstrum z toho opravdu nevytlačila. Současný look mi nevadil vůbec, některé efekty v závěru, kterými se odklonili od původní šablony, mě mile překvapily a dohromady to i díky solidní Julianne Moore bavilo, ale to nic nemění na tom, že jako horor je to totálně impotentní, bez atmosféry a působivé maximálně tak pro skupinu v rozmezí 9-13let. ()

MontyBrogan

Chloë Grace Moretz verzus Disney Channel: Samozrejme, že jej nikto nerozumie. Samozrejme, že je tam najkrajšia a nikto o tom nevie. Samozrejme, že sa jej všetci smejú a nikto ju nemá rád. Veď okrem nej existujú už len športovci a roztlieskavačky. Chloë Grace Moretz verzus Julianne Moore: Matka sa jej predávkovala bibliou a tabletkami na doplnenie pigmentu. A ona chudera má ešte zvládať rolu outsiderky v panoptiku prvoplánovej mládeže? Kdeže, život jej dáva facky a pohadzuje si ju ako handru medzi školou a domovom. Tak musí začať od seba. Zistí, že disponuje nezvyčajnou schopnosťou. A začne sa teda pomstievať, až sa všetci budú tváriť ako Sissy Spacek. :) Chloë Grace Moretz verzus herectvo: Je to pre ňu príliš veľké sústo, zahrať natoľko expresívnu a rozorvanú postavu. Niektoré polohy zvláda, niektoré nie. Ale z tohto filmu by som ju vzal hneď rýchlo preč, nech ju neskazí svojou fádnosťou. Chloë Grace Moretz verzus Carrie 2013... PS: Mám pre ňu slabosť, tak som radšej moc neporovnával s De Palmovou verziou. ()

Pítrs85

Carrie je typickým novodobým hororem, kterej hraje v první řadě hlavně na efekt, ale vzhledem k tomu, že Kingova knižní předloha údajně taky není žádná hitparáda (nevím, nečetl jsem a ani verzi z roku '76 jsem zatím neviděl), výsledný dojem dopadl ještě vskutku dobře. Moc lepších hororů letos prostě nevyšlo (vzhledem k tomu, že Wanovo The Conjuring mě tak trochu zklamalo). Je to sice celé malinko přehnané, ale Julianne si svůj part jebnutý matinky očividně užívala. A ani ta Moretz nezklamala, nasrat bych jí teda fakt nechtěl :-) Není to čtyřhvězdičkovej film, ale vzhledem k tomu hateu, kterej se na něj snesl ještě před premiérou, jak moc je to zbytečný remake (za předpokladu, jestli to teda vůbec remake je a nejedná se jen o novou Kingovu adaptaci), mu tu čtvrtou s radostí přihodím. Za mě spokojenost, i když maturitní ples mohl být větší maso... Edit: Po zhlédnutí De Palmovi verze musím chtě nechtě své hodnocení o jednu hvězdu snížit, protože Carrie Spacek by Carrie Moretz sfoukla jak svíčku. Takže zatímco tato verze jen tak klouže po povrchu, ta z roku '76 nabízí mnohem hlubší zážitek, včetně tolik očekávaného plesu. A btw očividně se opravdu jedná o remake, některé scény byly takřka totožné... ()

Thomick

Vytuněnej Magneto + menstruující Popelka + legrační triky na způsob (13let starýho) Nezvratnýho osudu + Chloë, co má údajně vypadat jako prase = jedna pořádná vostuda pro Kinga. Zaplaťpánbůh, že jsem zrovna tohle nepřečetl, jinak by se nejspíš na cimprcampr rozletělo i leccos v našem bytě. Po Kick Ass 2 další film roku 2013, kterej od přesvědčivýho odpadu zachraňuje akorát výtečná Chloë. Což je zvlášť pozoruhodný s přihlédnutim k tomu, že právě její obsazení je např. recenzenty Guardianu a Telegraphu kritizovaný takovym způsobem, že vlastně ve finále vyznívá snad jako největší slabina snímku. Přitom nebejt jí, zbyl by už jen čistej teen brak. --- "Um, you know ... sorry, I was just gonna say you can make it full screen." (Hláška roku aneb jak se loni "modernizovala" další klasika.) ()

JASON_X

Jako teenagerská komedie to ujde... Ta komedie je tedy sice nechtěná, ale to neva. Nečekal jsem od filmu žádný velký zázrak a taky jsem se ho nedočkal. Ale doufal jsem aspoň, že remake bude mít trochu hlubší dějovou (scénáristickou) propracovanost, konkrétně propracovanější psychologii a vývoj postavy Carrie, protože už originál mi v tomhle směru přišel hodně stručný a zjednodušující. Ale nová Carrie je asi ještě víc plytká a plochá než ta stará, protože její přerod z outsidera v normální holku je ještě rychlokvašnější a nepravděpodobnější než v originále. A navíc se Chloë Grace Moretz na roli Carrie typově nehodí, vždyť je to taková sladká roztomilá teenka, její Carrie byla dost mizerně přesvědčivá. A když se ve finále pokoušela tvářit zlověstně a démonicky, působilo to na mě spíš komicky. Hit Girl v Kick-Ass jí sedla dokonale, Carrie už moc ne. Ale o to víc se povedla její matka v podání Julianne Moore, ta byla lahůdková. Jinak kromě mobilních telefonů a internetu nic moc nového... Vlastně ta úvodní scéna s porodem byla dobrá. A sebepoškozující se Julianne při rozhovoru se zákaznicí taky. Ale stačí to na čtyři? (Všemi deseti doporučuju TV film Carrie z roku 2002; je mnohem lepší než tenhle a nepochopitelně opomíjený). ()

veru_needy

Nechápu všechny ty záporné komentáře a hodnocení. Je samozřejmost, že remake nebude nikdy tak dobrý jako originál, ale to je právě to, co bysme měli očekávat, když už jdeme a pustíme si předělávku. Já jsem od tohoto filmu zázrak rozhodně nečekala. Naopak jsem očekávala novotu a nějaké ty lepší efekty - což se dokonce i splnilo. Líbilo se mi, že se nikdo nesnažil starý originál přesně do puntíku napodobit. Proto můžu sama za sebe prohlásit, že tohle byl jeden z důvodů, proč se mi novodobá Carrie tak líbila. Herecké obsazení bylo také příjemné. Lepší kombinaci než Chloe Grace Moretz a Julianne Moore si nedokážu představit. Samozřejmě jsem si vědoma toho, že i tento remake má nějaké ty chyby, ale i přesto bych mu ráda udělila krásných 90% a to ne jen za efekty a herecké obsazení, ale i za snahu udělat starý film novým. - "You can only push someone so far before they break." ()

Necrotongue

U Carrie 2.0 začnu negativy. Film je v podstatě jen kopií snímku z roku 1976, na který tvůrci naroubovali několik nových scén (vesměs zbytečných). Přidaný porod v úvodu měl zřejmě diváka šokovat, ale v dnešní době už mohou být tímto způsobem vyvedeny z rovnováhy snad jen věřící americké ženy v domácnosti. Podobně i časově bohatší závěr školního plesu přinesl jen více násilí, ale neměl vliv na slabou atmosféru a nenabídl ani více napětí. To, že film kopíruje svého předchůdce, se nakonec ukázalo být i určitým kladem, ani tentokrát tak nedošlo k úplnému zmršení knižní předlohy, a protože jsem původní verzi ponechal čtyři hvězdičky, mohl jsem hodnotit třemi kousky. ()

MáŠa

Celkem fajn. Nic mega objevného, ale jako neznalce předlohy mě to celkem zajímalo, co se bude dít, i když pak ke konci už to bylo celkem jasné. Až teda na úplný konec. Ten byl docela divný. Mezi hororovými filmy jde z mého pohledu o takovou průměrnou záležitost ()

Morholt

Nebylo to tak zlé. Starou De Palmovu verzi jsem viděl už hodně dávno, takže se mi celkem úspěšně vypařila z hlavy. Do téhle nové Carrie jsem šel tudíž takřka nepolíbený. A viděl jsem dva výborné herecké výkony a je mi jedno, že role Juliane Moore byla jednoduchá, protože ta si jí užila jak máloco a také mě bavila závěrečná třetina, kdy to Carrie rozpálila na plné pecky. Hodina z celkové stopáže sice byla poněkud mdlá, ale upřímně řečeno čekal jsem větší průšvih. Pravda, líbilo se mi to až napodruhé, ale i to se počítá. 65% ()

Khalesi

Veľká škoda amatérskeho výkonu hlavnej predstaviteľky Carrie, je to taká detská Holywoodska hviezdička, ktorej sedia viac role ako v Kick ass, žiaľ Carrie bola pre ňu príliš veľkým sústom a na moje hodnotenie to vytiahla aspoň Julian Moore, ktorá stvárnila bigotnú, psychopatickú matku absolútne dokonalo. Inak sa príliš od jedničky dejovo neodklonili, takže žiadne veĺké prekvapenie sa nekonalo a je to v podstate len obnovená verzia povodného spracovania. ()

Kamca_

Průměrný film, který by byl lepší nebýt toho konce. Mám pocit, že to bylo hodně přehnaný. Dal se určitě udělat líp.. Jinak herecký obsazení mi hodně sedlo. Hlavní aktérka byla zajímavá. Akorát jsem čekala víc horor. Tohle bylo spíš psychologický drama a až k závěru s horor prvkama. 55%. ()

RelaxMan

Musím hodnotit tento remake úplně stejně jako původní film. Něco se v nové verzi zlepšilo a něco zase pokazilo. Byl jsem, ale nadšen z J. Moore. To je snad její životní role. Tuto herečku nemám moc rád, ale tady jí ta role neskutečně sedí. Naopak Ch.G. Moretz mám rád, ale na tuto roli se moc nehodila. Možná je i to tím, že působí moc mile a je rozhodně hezčí než původní S. Spacek. která byla pro tuto roli vhodnější typ. Pokud bych se musel rozhodnout, které verzi dám v budoucnu přednost v dalším sledování, tak bych volil tuto novou. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek