Kovář z Podlesí

(Slovensko)

The Blacksmith from Woodham

Animovaný / Fantasy / Komedie / Rodinný

Česko / Slovensko, 2013, 85 min

Koncept a styl vyprávění tohohle příběhu je natolik nezvyklý, že jsem si v podstatě celou dobu na ten styl musel zvykat a nějak to trávit. Díky tomu mi vůbec nezbyl čas se zabývat příběhem samotným. Na první dojem mne to tedy vůbec nebavilo. Pořád mám ale pocit, že to tak špatné nebylo a k závěru to dokonce začalo být i lepší. Takže přesně napůl...zatím 50%(17.11.2013)

Myslím, že je to moc pěkně udělaná pohádka, přesto, že děj je velmi roztáhlý a v některých místech až prázdný. Domnívám se však, že jede po dlouhé době o moc pěkný animační a probarvený počin s Bolkovským stylem i zajímavou myšlenkou, která asi mnohé nemile překvapila, mne však celkem příjemně .(18.5.2013)

• bourec

40%.(29.9.2013)

• Martin741

Polivka ako herec /Dedictvi aneb Kurvahosigutntag, Pelisky/ mi nikdy extra nevadil, ale to, co predviedla ta lama /pardon, pan "reziser"/ Gobl, to je katastrofa. 5 %(30.11.2013)

Kovář z Podlesí asi v Podlesí na věky věků zůstane a nestane se pravidelným návštěvníkem domácností o Vánocích, Velikonocích, Hromnicích, dnů české státnosti a významných dnech. Hezké výtvarné zpracování se poněkud utápí v pomalém tempu, vtípky blikající na diváky jak jiskřičky z pohasínajícího ohně jsou spláchnuty vlnou nudy a ani roztomilý psík, netopýr, oslík a půvabné loutky příběh nepozvednou ani na úroveň běžného průměru nedělních kulisových pohádek. Snad že šarm většiny postav je takový neolitický, vtipy v nejlepším případě gotické a renesanční zůstává pouze myšlenka, kterou se však, zcela v duchu současnosti, nepodařilo zrealizovat a zůstala jen ve formě plánů na nejbližším stavebním úřadě.(9.7.2016)