Kovář z Podlesí

(Slovensko)

The Blacksmith from Woodham

Animovaný / Fantasy / Komedie / Rodinný

Česko / Slovensko, 2013, 85 min

Z některých komentářů mě jde hlava kolem. Nejdrsnější „kritici“ by si měli uvědomit, že je to pohádka hlavně pro děti !!(6.10.2013)

• MMR

Totálně nesmyslný dialogy, megapatlanina a idiocie na sto entou. Tak takhle bych v krátkosti charakterizoval tuto "pohádku".(5.11.2013)

• Slarque

Fakt nevím, co si o tom mám myslet. A to tak, že skoro po všech stránkách. Kolikrát jsem si říkal něco jako „opravdu to tady chtěli střihnout?“ nebo „tahle hudba k této scéně?“, takže tahle pohádka mě sice občas překvapovala, ale nakonec ani nevím, jestli to znamená, že je Pavel Göbl geniální, nebo diletant. Navíc, jestli používá slova jako „rurální“, tak to asi nebude pro děti. Ale musím uznat, že řada situací mohla za jistých okolností působit vtipně. Ale ty okolnosti tu prostě nenastaly, což je tak trochu k nepřežití.(31.12.2016)

• Terva

CITÁT - Tak už běžte, ať na vás nevyskočí nějaké strašidlo.......... Teda, páni radní, to je hloupost. Nejhorší Česká pohádka, co jsem v poslední době viděl. Něco tomu ukradlo slepice a teď si to chce hrát na vojáky. Člověk by brečel.(8.2.2015)

• blackrain

Takové herecké obsazení se hned tak nevidí. Akorát bylo trestuhodně nevyužito. Většina z herců ani neměla pořádně co hrát. Opravdu velká škoda. To v naší české kotlině umí točit pohádky už jenom Troška se Strechem případně Svěrákem? No, ještě, že je vůbec máme. Nikdy jsem si nemyslela, že pohádkový žánr se bude hodit na vylámání zubů. Už z toho začínám mít trošku strach, co bude naservírováno v TV na Vánoce.(21.7.2016)

• - Jeden z objektov v skanzene je rodný dom Josefa Somra (Starosta). (gogo76)

• - Výtvarnou koncepci filmu dělal František A. Skála. Navrhl také všechny speciální rekvizity, loutky a draka. Rekvizity si i sám, s pomocí přátel , vyrobil. (Terva)

• - Film chtěl být věrný i jazyku té doby, což zohlednili i herci. Bolek Polívka v jedné ze scén například upravil původní slovo "křižovatka" na "rozcestí". (Terva)