Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

HyneX

Čekal jsem daleko víc. Je to jen naprosto průměrný akční film se snahou o riginální zápletku, která se podle mě zas tak nepovedla. Dokonce jsem ječtě váhal, že uběru jednu hvězdičku za poslední dvě minuty filmu, které jsou dle mého názoru naprosto zbytečné a dělají z filmů další trapné klišé..... ()

PDcz

2** zlaté koule Dneska fakt nevím jak dál. To Vám byl tak rozporuplný film. Ono se mi to líbilo, ale přitom to bylo nic moc. [X] Minus 1* zlatá koule Možná jste si všimli, že hodnotím ve "zlatých koulích". To mne totiž tak upoutalo, až to bylo pitomé. Super počítač, super zlaté koule, super velká zlatá myslící koule, která odezírá z hrnku kafe. [X] Minus 1* zlatá koule Snažím se snažím, odebrat bod za objektivní důvod, ale nic mne nenapadá. Tak třeba, proč tam byl vodní příkop?? [X] Minus 1* zlatá koule To bylo tak akční, nonstop nadupaný, až Jíťa usnula a několikrát jsem ji musel budit, aby ji neunikla ta super pointa. [X] Velký bratr, teda velká sestra je okem všehomíra, jehož/jejíž diskové kapacity nebeských výšin se dotýkají. ()

Mary19

Mám takový pocit, že už jsem ten film někde někdy viděl. A není to asi jen pocit. Režisér D. J. Caruso se inspiruje kde se dá, takže film nakonec vypadá jako mix dalších filmů s podobnou tematikou (ať už například Bourne nebo třeba Já, robot)... Velmi zajímavý námět ale bohužel není dostatečně propracovaný, akční scény nemají potřebný náboj a film celkově postrádá gradaci (všechny parádní scény jsou hned na začátku). Velkým plusem jsou ale výkony Shii LaBeoufa a Billy Bob Thorntona... 70% ()

BathoryMan

Nadupaný akčný nezmysel!!!Bavil som sa ale znamenite!Síce s vypnutím mozgom...ale tak by to pri takýchto filmoch aj malo chodit!A samozrejme znova nechýbal ten Slávný Americký Patriotizmus!!!Shia LaBeouf bol celkom sympatický Loser,ktorý sa pod vplyvom nevysvetlitelných udalostí pomaly menil v akčného hrdinu a Michelle Monaghan mu pritom výborne sekundovala!Caruso ani chvílu nepolavil a držal nadupané tempo od začiatku až do konca! ()

Páně

I plagiátorství je kumšt. Naštěstí jsem se vůbec nenudil! Ze všech scén mě nejvíce zaujala bláznivá jízda na pásech na letišti. To by mohli o pauzách provozovat jako adrenalinovou zábavu, přišlo mi to lepší než kdejaká horská dráha.Shia rozhodně má talent i sympatie. Bohužel ani tentokráte ke konci nechybí pár sladkobolných blábolů typu: "naše srdce mohou být zlomená ale nikdy náš duch" a různé jiné. Taky mě pobavila scéna jak tam všichni při hymně stojí a fascinovaně sledují svou vlajku s hvězdami a pruhy. Kdyby ta vlajka byla trochu jiná a jen kdyby měli ty pravice trochu jinak než na srdci, to by bylo už v trochu jiné době a na jiném místě. Ale scéna stejná. Jsou filmy ve kterých mi to nevadí, to nebyl tento případ. ()

derek007

Je to paradox - film, kterej varuje před absolutní digitalizací z ní těží obrovským způsobem. O logice a uvažování se tady vůbec nedá mluvit. Absurdní sračka, kterou klíďo sjedete za pomocí jen jedné mozkové hemisféry, je ale neuvěřitelně zábavná. Silné 3! ()

linkpache

Dlouho jsem se na něj těšil, až jsem se dočkal. Samozřejmě. Jak už tady mnohokrát padlo, v některých momentech se film hodně podobal svým předchůdcům, ale i tak. Skvělé efekty s o to lepšími záběry, kde některé byli až nepřehledné a zmatené ( např. honičky v autech ). Prostě a jednoduše mělo OKO něco do sebe a po právu 4*. ()

Darkslayer

Námet - "AI gone crazy", aké novátorské. Film tlačiaci na High-tech stránku až je to priam komické. Snažiac sa navodiť napätú atmosféru prílišnou prekombinovanosťou pôsobí práve opačným dojmom. Nebyť Shiu idem pravdepodobne ešte o * nižsie. ()

fr3ak

Do scény s jeřábem jsem byl napjatý s očekáváním, že tu máme zajímavý hi-tech Thriller, ale co se začalo dít po tom... to byl fakt hnus, nejen že tak špatně sestříhanou a nepřehlednou automobilovou honičku už jsem dlouho neviděl, ale i film celkově spadl do katastrofální tuposti - strašná kravina. ()

Radek.SCH

Proč všichni rvou do akčních scén tu roztřepanou kameru? To má být pokus o umění, nebo jen módní vlna začáku 21. století? ()

solid

Chvílemi to šlapalo na 4 hvězdu, ale to by tam muselo být víc hlášek a vtípků. Jinak ale rychlá akce, která někdy zadrhávala na stopáži. Die Hard 4 zatím nepřekonán. ()

jesus666

To, že som paranoik neznamená, že ma nesledujú... Teraz začínam nadobúdať presvedčenie, že minimálne v Hollywoode existuje sprisahanie proti informačným technológiám. Tak teda vážení a milí späť do praveku. Zahodte všetko, čo aspoň vzdialene pripomína modernú technológiu, inak ste stratení a už zajtra ráno môžu ísť po Vás. Viete čo, zahodte radšej všetko, lebo odpočúvať sa dá aj cez hrnček :) Oko dravca je filmom možno efektným, ale určite nie efektívnym. Pozriete, zasmejete (teda tí čo sa sa v technológiách vyznáte aspoň trochu a nie ste súčasťou sprisahania), sklamete (ak nie ste priaznivci hollywoodskych happy endov) a zabudnete. ()

*Colorado

Začátek nebyl špatný, ale pak se to zvrhlo v to, co jsem nechtěl. Kdyby byla počáteční zápletka rozvedena úplně jiným směrem, tak to pro mě mohl být o třídu lepší film. Ale abych tady příliš nesmutnil, nečekal jsem mnoho. Takže ve výsledku dávám průměrné tři hvězdičky. ()

mala_kea

Vynikající start. Opravdu mě to posadilo na sedadla, ale když jsem se dokoukal až ke konci, a zjistil jsem, co jim to vlastně dává přkazy, byl zklamán, protože takovýc to filmů, kdy je počítač "mozkem" všeho dění je opravdu moc. Stejně ale hodnotím za 4*, díky skvělým hereckým výkonům ()

STina1

Když se chlapci hrají, tak nezlobí, zlobí jenom to, co vytvořili.... Alias akčný film, kde technika znova predbehla človeka. Aj keď bol dej známy, až miestami otrepaný, diváka necháva stále v strehu a v napätí z toho, čo všetko sa musí udiať každou minútou, len aby to hlavní hrdinovia stihli. Prekvapivý dojem vo mne zanechal herecký výkon S. LaBeouf-a, ktorého som v jeho predchádzajúcich adaptáciách brala ako "chalan, čo je v tieni hviezd", avšak tu bol sám hviezda. DJ Carusovi sa podaril pekný filmový kúsok, kde si cením jeho snahu o natočenie real scén, ktorá sa mu v konečnom dôsledku aj podarila. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)