Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Eywa11

Tak a mám to za sebou. Na filmy tohto druhu musí mať človek náladu ( nie nebola som nadržaná a nerobila som si to pri každej sex scéne). Ale zjavne som náladu mala, lebo inak si to neviem vysvetliť, ale celkom sa mi to páčilo. Každopádne ťažká téma na spracovanie, ale nesúhlasím s tým, žeby to bolo až také šokujúce( pre niekoho, kto už videl frndu a penis to ani nemôže byť šokujúce a takých je nás tu určite viac ). Dokonca som tu našla aj pár myšlienok, ktoré ma zaujali. Páčilo sa mi, že Lars ma donútil pozrieť sa na svet nymfománie z iného uhla (chvíľami som Joe zatracovala a neznášala, chvíľami ľutovala a obdivovala). Herecky je Nymfomanka veľmi dobre odvedená práca, tak ako prvá aj druhá časť. Len si nemôžem pomôcť, ale ako tu niektorí píšu, že ťažko znášali nahú Charlotte Gainsbourg, ja som zas mala chuť dať vreco cez hlavu mladšej verzii nymfomanky ( špatnejšiu ženskú som už dlho nevidela), vlastne vreco cez celé telo ( pristávacia dráha, zadok 13 ročného chalana, toto niekoho vzrušuje?! Pozdravujem všetkých latentných homosexuálov). Dala by som aj 4 hviezdy, ale ten záver to zabil. Presne takto ma napadlo, žeby sa to mohlo skončiť ale povedala som si, že to by bola PRVOTRIEDNA somarina.....Holt a ono to tak skončilo! :D ()

lobo87

Pokračovanie príbehu nymfomanky si drží približne rovnakú úroveň. Je to zaujímavé, miestami nechutné, miestami vzrušujúce. Sú tu zaujímavejšie príbehy (pán K) i menej zaujímavé. Na mňa to bolo príliš dlhé. To je jeden z dôvodov, prečo sa asi k filmu už nikdy nevrátim... 55% ()

AndrewNewman

Depresívna ale zaujímavá vťahovaćka do sveta ženskej sexuality. Režisér nám nedáva žiadne možnosti nato aby sme si hlavnú hrdinku obľúbili, skôr naopak. Vyznelo to tak, ako by ju on sám odsúdil a vzápätí pomocou doktora panica ospravedlnil alebo znormalizoval jej divné chovanie. Ako hovorím je to určite zaujímavé ale nieje to práve moja šálka kávy,hlavne ten koniec keď sa aj z jej dcéry stane kurva ma proste "dojal". ()

AnthropOcean

Čo v druhom diely výrazne nefunguje je narušenie kontinuity postavy Joe zámenou herečiek Stacy Martin za Charlotte Gainsbourg, kde žiaľ je vekový skok do očí bijúci pričom v deji sa posúvame o púhe 3 roky. Čo diskontinuitu ešte zintenzívňuje je postava Jerômeho, ktorú stvárňuje Shia LaBeoufa. Ten si prvý film (ako aj časť druhého) vytvára vzťah s "mladou" Joe (Stacey) a následne pokračuje so "staršou" verziou Joe (Charlotte) pričom postava Jerômeho ostáva iba v jeho podaní. Bola to ťažká úloha pre Larsa a mierna podoba aktérok nestačí aby to vo filme zafungovalo, mal pouvažovať teda aj nad výmenou herca pre postavu Jerômeho. K čomu síce došlo v závere, ale zrejme z iných ako umeleckých dôvodov a len to podčiarklo všetko vyššie zmienené. ()

STORM70

Mám ráda svoji kundu...a Lars má rád hodně sebe.. "První" díl v poho, druhý za mě průšvih....ke konci už jsem se opravdu nudil... Hodnocení obou dílů 5/10 ()

vodkasesemte

Proboha, mohla by si toho bobra oholit? Hned jsem si potom musel pustit The Dark and The Wicked, abych to něčím rozleštil, jinak bych neusnul. Ty vole! Jesli mužete, tak se tomudle zbytečnýmu filmu obloukem vyhněte. Je tam pár zajímavých postřehu, ale nestojí to za to. Didnt you get any spoons? No, we didnt. You shouldnt use that word (negro). Its not what you call politically correct. Well, in my circles, its always been a mark of honor to call a spade a spade. Each time a WORD becomes prohibited, you remove a stone from the democratic foundation. Society demonstrates its impotence in the face of a concrete problem by removing words from the language. The book burners have nothing on modern society. I think society would claim that politicaly correctness is a very precise expression of democratic concern for minorities. And I say that society is as cowardly as the ppl in it, who, in my opinion, are also too stupid for DEMOCRACY. I understand your point, but I totally disagree (já ne). I have no doubt in the human qualities (todle prostě patří do jinýho filmu). The human qualities can be expressed in one word - hypocrisy. We elevate those who say right but mean wrong, and mock those who say wrong but mean right. Society is based on hate (moje slova). It should be based on forgiveness. Hatred is rudimentary (primitivní). One should be able to forgive ones executioner. Thats not how it goes. Most ppl dont scream until I hit them. I dont know where we get our sexuality from or where tendencies of this kind come from. Probably a perversion created in our childhood that never manifested itself before. FREUD says the opposite. He talks about the polymorphic perversion of a child, meaning that in a child, all kinds of perversions exist. And then we use the childhood to diminish or remove some of them. Basially, a child is sexually pomymorphic, and everything is sexuality in an infant (taky jsme si toho všimnul). Roman highest punishment was 40 LASHES, but it had to be delivered in series of three. Thats why Jesus only got 39 lashes, bcs three goes into 39 but not into 40. For me, you have nothing to lose. For a human being killing is the most natural thing in the world. We were created for it. I suppose that you wanted more from life than was good for you. You were a human being demanding your right, and more than that, you were a woman. You call it a chance event, I call it subconscious RESISTANCE. On the surface you wanted to kill, but deep down, you celebrated human worth in a veil (závoj) of forgetfulness draped itself over your knowledge of how to rack a gun. Já myslím, že mám všechno duležitý. Navíc mi strašně připomíná mojí psycholožku, a v týdle poze bych si ji nerad představoval. This is a man who had succeeded in repressing his own desire, who had never before given into it right up until I forced it out. He had lived a life full of denial and had never hurt a soul. I think that's LAUDABLE (chvályhodný). No matter how much I try, I can't find anything laudable in pedophilia. That's because you think about the, perhaps 5% who actually hurt children. The remaining 95% never live out their fantasies. Think about their suffering. Sexuality is the strongest force in human beings. To be born with a forbidden sexuality must be agonizing. The PEDOPHILE who manages to get through life with the shame of his desire, while never acting on it, deserves a bloody medal. That EMPATHY you claim is a lie because all you are is society's morality police whose duty is to erase my obscenity from the surface of the Earth so that the bourgeoisie won't feel sick. I am a NYMPHOMANIAC and I love myself for being one, but above all, I love my cunt and my filthy, dirty lust. It's the only way I can live it. I will stand up against all odds, just like a deformed TREE on a hill. I will muster all my stubbornness, my strength, my masculine aggression. () (méně) (více)

Davemix

Jako celek považuju další dílo LvT za mimořádné a naprosto nekompromisní. Každá vteřina má svůj smysl... Je to obrovsky trierovské, kontroverzní, chytré, šokující, geniálně napsané, výborně zahrané a k tomu naprosto skvělá atmosféra, která drží diváka 4 hodiny v napětí a v očekávání ! Tohle se neděje často ! Uznávám, je to můj oblíbenec, ale co... Mám od něj rád všechno - takže 95 % ()

kokofek

Druhá část již není tak vtipná,ale mě to více vyhovuje.O to víc mi leze pod kůži .Bohužel nemůžeme chtít v naší zemi,kde dodnes mají lidé problém přijmout ve školách sexuální výchovu a tudíž nemají k sexualitě normální přirozený vztah,aby chápali problematiku této oblasti. Já tomu říkám první patro.Na Larse ať mi nikdo nesahá! ()

Setanta

Druhý díl Nymfomanky je paradoxní. Je kratší, má větší spád, uteče rychleji. Když končil, připadal jsem si ochuzený. "To ještě nemůže být konec, já chci další povídku." Ale ta už nemá přijít. Stejně tak když přichází konec, říkám si "Tohle je levný, já nechci takový konec" A pak přijde skutečný konec a ten mě zmrazí ještě víc. Já nechci tenhle konec, chci radši ten předcházející! Navíc při dodatečném pohledu tomu konci nevěřím: z její strany je to příliš přehnaná reakce. Ale Trier nám řekl, co chtěl, já si to v tom našel, i když ostatní nemusí. Druhý díl není tak zábavný, nemá tolik překvapivých pohledů na věc, ale v mnoha chvílích se mi dostává pod kůži víc než první, vyvolal reakce, které první nedokázal. Konec konců, tohle nemá být rozdělený film, ten se má koukat v kuse, a tak bych ho měl i posuzovat. Já chci Trierovu verzi a chci ji celou a potom budu moci vynést konečný soud. Mám-li totiž hodnotit tento film jako samostatný, tak je výrazně slabší a mnohem méně uspokojivý než předchozí díl. Možná je to tím, že je mnohem krutější. ()

bureman

Méně povedenější, než první díl. Váhal jsem mezi třemi a dvěma hvězdičkami, nakonec s ohledem na téma a odvahu natočit něco trochu nekonformního dávám tři hvězdičky. Bohužel, děj od scény s hořícím autem jakoby nekorespondoval s předchozím vyzněním snímku a byl na něj uměle naroubovaný. Závěr je zcela nelogický a nesmyslný. ()

johnnie78

Na druhý díl jsem se moc těšil, ale bohužel po prvním dílu je to zklamání. A to nejen proto, že jsem si ho bohužel "užil" v Aeru obklopenej bandou hipsterských dementů, co se jako na povel smáli absolutně nevtipným replikám, takže jsem si připadal jak v americkým sitcomu 80. let. No nic. Hipsteři, chcípněte! Každopádně druhý díl je o mnoho slabší, táhne se jako žvýkačka, umírá ve vykonstruovaných scénách a ukazuje, jak moc režisér vlastně nemá moc co říct. A ten konec...jsem vlastně čekal. Z letargie mě vlastně vytrhla jen ta narážka na Antikrista a scéna s černochama, která ale měla mnohem větší potenciál. ()

astaroth27

Keď toto Trier točil, pravdepodobne sa škodoradostne smial. Niektoré scény sú vyslovene rozpačité a nesúlad v interakcii medzi Joe a neempatickým Seligmanom bol dovedený k maximu. Scény s bičom sa mi sledovali asi tak ľahko, ako Hanekeho Funny Games, ale proti gustu.. Referencie k Antichristovi či Breaking the Waves potešili. Diabolské dvojča k cudnej, konzistentnej jednotke, aj v publiku mal film výraznejšiu odozvu, kinosálou sa podchvíľou ozýval absurdný smiech. Udeľujem (3+)5 hviezd. ()

Ou rest

Oproti vol. I chaosu mnohem konzistentnejsi bullshiting ovsem s velkymi perlami videt Triera na kolenou s otevrenym poklopcem. Pro me spolecne s Gravity nejvetsi kopance do kouli posledni doby!!!! Charlotte neuveritelne maturely perfektni, radost ji sledovat. ()

mich4l.b

Na začátek bych chtěl napsat, že to pro mne vypadá spíš na účelový film - snaha pana režiséra se znovu zviditelnit. Další bod mé kritiky směruje k zasazení filmu do kulis notně pošmurných. Dovedu si představit zasazení příběhu do prostředí vyšší společnosti a nemyslím si, že by to bylo úplně mimo. Snímek mi gradací, která se bude nejspíš v druhém dílu stupňovat, připomíná knihu Chucka Palahniuka Snuff. Ovšem to je zatím jen předpokládaný směr příběhu, nicméně dobře naznačený z ukázek na konci prvního dílu. Uvidíme. Pokud by někdo chtěl natočit film o ženské sexualitě, nemusí nutně použít takto explicitní formu. Takže jde z mého pohledu spíš zase o účelovost. Předpokládám, že kdo se chce o této ne nepodstatné součásti života něco dozvědět, sáhne spíš po knize, a nebo lépe zkusí provést vlastní "terénní výzkum". ()

Horác

Pro mě klíčová je pasáž o zakazování slov a také závěrečná scéna, která shazuje jakoukoli předešlou přemoudřelost a patos. Ve finále si prostě každej stejně chce jen zašu.at. ()

amundseen

Lars filozofuje a zabáva jemu typickým spôsobom. Pôsobivé zavŕšenie trilógie depresie. Potrebné vidieť volume 1 a 2 spolu. ()

Rodriguess

Jednotka bola genialna. Ale v tej dvojke akoby uz nieco chybalo a neposobila ako celok. Nebolo to tak dotiahnute ako v prvej casti. Inak vysoky nadpriemer. ()

Facik.

Abych musel svůj úd chránit před explozí při pohledu na zmlácený rypák hlavní hrdinky válející se na kanapi u oplzlého důchodce či abych byl přepaden nostalgií která by zmírnila nasrání ze ztráty peněženky se opravdu říct nedá. ()

Tomik00

Druhý díl nám odkrývá temnější stránku nymfomanky. Všechny scény na sebe dobře navazovaly a ten konec mě překvapil. Lars von Trier je pán režisér a scénárista, který umí diváka vtáhnout do děje. Tenhle kontroverzní film se povedl. ()