Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Košoun

Stejně jako první část hodnotím 4*, ale osobně se mi dvojka líbila trochu více. Ubylo humoru, přibylo emocí a "konečně" těch kontroverznějších scén. Výborný Jamie Bell. Místy opět trochu dlouhé a nudné, ke konci už přeplácané a úplný konec šokující. Otázka je, co čekáte po 4 hodinách v kině za dvojité vstupné. Nemůžu se zbavit dojmu, že se z Nymfomanky dal udělat pěkný nepřeplácaný 150 minutový film - s vyváženějším humorem a kontroverzí. Ale Trierovým záměrem asi bylo, abychom tak dlouho koukali v podstatě jen na to, že má hlavní hrdinka ráda sex a ničí jí to život. Ten můj komentář nedává smysl, protože jsem dlouho nebyl z žádného filmového zážitku tak zmatený / nadšený / zklamaný zároveň. Nymfomanka stojí za vidění, nevím tedy jestli úplně ta originální nezkrácená verze (brrr... tolik času bohužel na jeden film nemám), ale zase taková bomba to není. ()

X@triX

Ďakujem Trierovi, že aj zo zdanlivo najinteligentnejšieho resp. najnormálnejšieho chlapa spravil nakoniec najväčšieho hlupáka. ()

Indian88

Celou dobu mně druhá část přišla lepší. Stále se držela linie syrovosti vyprávění jako v první části a trochu se i přitvrdilo - doslova (pan K). Velký plus vidím i v tom, že se dostala do hry i Charlotte a nebyla už jen v roli vypravěče (dalo se to čekat samozřejmě). Ke konci už to sice nebyla taková pecka, ale zdálo se, že všechno spěje do klidnýho konce a v pohodě se uzavře celý vyprávění. Ta poslední scéna už však byla navíc a celý to šlo do hajzlu. Měl jsem z toho pocit, jako když skládáte puzzle díl po dílu, všechno hezky zapadá, ale než doplníte poslední kousek, všechno zuřivě rozhážete. ()

Everyone

Jak jsem již napsal http://www.csfd.cz/uzivatel/93393-everyone/komentare/ dle mého názoru, film utrpěl (co do prožitku, patrně ale ne, co do tržeb) tím, že byl nejen rozdělen na dvě části, ale i osekán z propagačních důvodů, aby získal nálepku zakázaného ovoce. Takže nebudu hodnotit Volume II samostatně (nemá to podle mě smysl), ale jako jeden sestříhaný film (Volume I + II) (director's cut jsem prozatím neviděl). ()

Wawer

Druhý díl nymfomanky jede zpočátku v zajetých kolejích prvního dílu. Pak se ovšem už tak pro mě těžko přijatelný příběh posouvá do naprosto nesmyslné roviny, film začíná skoro až nudit a jediné co z něj vybočuje jsou konkrétní scény (dva rozhádaní afričani) a postavy (Jamie Bell hraje sadistu, nebo jak ho nazvat, neskutečně přesvědčivě). Jeroma hraje někdo jiný (a to naprosto nezajímavě) a závěrečná pointa je plivanec do divákovy tváře. Pro mě slabé 2* ()

Chundys odpad!

Aha, takže ani ta druhá část, která je asi o 10 minut delší mě nijak neohromila a takový uchýlárny vidět fakticky znova nechci! A tak dementní konec jsem dlouho neviděl! 4 hodiny nudy :D, no to byla teda úžasná podívaná... Toto je hnus velebnosti!!!, To už je lepší pustit si nějaký kvalitní porno a budu si to užívat několikrát víc než tohle ()

Saur.us

Druhý díl pracuje na stejném principu jako první, bohužel velmi ztrácí v poslední kapitole, která líčí Joe v jejích ilegálních aktivitách. Copak Larsi? Došel ti nakonec dech? Pravda je, že ač se to ke konci zdá takové nijaké, závěrečná scéna celý snímek přece jen trochu pozvedne. Nakonec ještě musím ocenit narážku na Antikrista ale pokárat menší přísun černého humoru. Lepší 3* ()

malypivo

Film začíná, kde první část skončila. Jak se dalo očekávat, tak hlavní hrdinka přišla o jakékoli potěšení za sexu a tak hledá stále tvrdší a tvrdší metody, aby vůbec něco prožila. Nic, co bychom už neviděli v první části. Asi nejzajímavější je samotný závěr a výstřel. Upřímně si myslím, že kdyby se vybrali pouze ty "zajímavé" sexuální scény a zkrátili se některé monology, mohl to být velmi dobrý, nenudící a hlavně jednodílný film - dva díly mohli být ponechány pro DVD. ()

Matli

Druhá část je pro mě o dost lepší. Mnoho překvapivých událostí a sexuálních praktik (ikdyž z těch dvou černochů mám komplexy doteď:-) ) Parádně rozjetý od začátku do konce a posledních pár vteřin filmu je fakt mazec, absolutně nečekanej zvrat. 87% ()

warrenur

Po vzhliadnuti oboch dielov, pozitivne hodnotim viacmenej len dialogy a sem-tam nejaku Trierovu metaforu. Druhy diel je citelne slabsi, pricom jeho prva tretina je znacne prvoplanova a druhe dve som sem-tam musel posurit, pretoze som sa nudil. Zaver mi prisiel totalne hlupy. Ako pribeh zcasti zaujimave a nemozno upriet Sarlotin "talent", avsak ako celok podpriemer, nezasluzene ospevovany. ()

Camac

S odstupem hodnotím jako celek a musím dát pět hvězd. Jde o skutečné opus magnum, výsostně filmové dílo, náročné pro tvůrce i pro diváka, které ubližuje i baví. Snad najdu někdy odvahu podívat se i na prodlouženou režisérskou verzi. ()

kamigava

První hodinka bylo celkem vesměs to samé pokračování jako prvním díle. Ve druhé už se začaly dít nové věci. Nevím, který díl je lepší. Jednička vede hlavně díky brilantnímu výkonu Umy Thurman. Dvojka je taková více akční a přijde mi i vážnejší. V některých scénách jsem byl hodně udiven (pan "K a L"). SPOILER - Člověk, který se nechá s potěšením mlátit, ten je zřejmě masochista jako naše nymfomanka. Režisér se nebojí ve filmu používat ještě více naturalistické, erotické aktivity, než jsme viděli v prvním díle. Klobouk dolů! S rodinou bych na to asi nekoukal, ale za tou sexuální zvrhlostí a nahotou se opravdu skrývá plno poučných myšlenek, které by si lidé měli připomenout. Je to hodně syrový film. Nebere si servítky s ničím a prostě jen řekne to, co je třeba. Kdo se chce o těchto "postižených" lidech dozvědět více, nechť se koukne na tenhle film. Pochopíte, jak těžký život mají i přes jejich neustálé uspokojávání sexuálních potřeb. Dokážou opustit i vlastní dítě. Rozmlouvání nymfomanky se Stellem u postele působí tak moc filosoficky a duchaplně. Zamlouvala se mi jejich konverzace a Stellanovo neustálé vytváření paralel k nejen sexuálním zážitkům nymfomanky. Chudák, že je panic, proto ho vždy napadaly jen věci spojené s vědou či knihomolským životem. Nevadil mi do té doby, než ji v závěrečné scéně chtěl strčit č***a do k****. Tenhle jeho akt opravdu pohřbil jeho čistotu a spořádanost. Zničil si tím u mě reputaci děda jeden. Na druhou stranu možná je mi ho i líto, protože nikdy nezakusil teplo ženského těla (odkaz na 300 bitva u Thermopyl). :-) ()

frolish

Po zhliadnuti Director's cut (a mozno prave preto) oboch casti musim povedat, ze na mna druha cast zaposobila omnoho silnejsie, prisla mi komplexnejsia, lepsie vygradovana a napriek dlhsej stopazi viac sustredena, s mensim poctom "zbytocnych" scen. Stale boli okamihy, ked som musel odvracat zrak (potrat), ale dejovo mali imho omnoho vacsi vyzam ako neustale flashovanie pohlavnych udov v jednotke. Niekto z toho moze nadobudnut pocit (a ako citam aj nadobudol), ze Trier nevedel co s tym a tak zmenil tvar filmu, no podla mna ho len posunul dalej a ako celok to funguje. Rozdelenie na dve casti totiz nema ziadny zmysel (iny ako marketingovy), preto urcite odporucam DC v oboch castiach po sebe, a to najma pre tych, ktori dvojku povazuju za slabsi clanok. ()

Qeo

Toto dílo by se mělo hodnotit jako celek a ne jako dva rozdílné filmy. Ano svým způsobem druhá část byla slabší než první, ale právě to rozdělení ubralo cosi z filmu, co původně bylo zamýšleno. Tuzdíž druhou část hodnotit nebudu a počkám si na Director´s cut. ()

Wolvie

S druhým dílem se Nymfomanka do vod geniality nepovznesla, spíše ztratila punc události a zabředla do vod průměru. Tam, kde byla první část sympaticky podvratná v rámci diváckých očekávání, místy až ďábelsky vtipná a hravě zrežírovaná, ta druhá se potácí ve změti scén a jasně dokazuje, že Trier ztratil soudnost. Nedokážu si představit, jak bude tvůrce po vyložení karet na stůl obhajovat rozdělení do dvou částí, když jeden ani ne tříhodinový film by celé téma pokryl mnohem lépe. Neochota stříhat, víra ve vlastního génia a zbytečná snaha upozornit na sebe. Po první části výrazné zklamání... ()

Evander

Ve druhé části nymfomanky se konečně začne odvíjet děj a ke konci se začne vyjasňovat i postava hlavní hrdinky. Tato část se mi líbila o poznání více než první. Celkově je o mnoho dynamičtější a důležité je, že umožní divákovi vžít se trochu do děje a zažehne i určité sympatie k jednotlivým postavám. Co mi na druhé části nesedělo, je až přílišná brutalita některých scén, zejména vykreslení masochistických sklonů hlavní hrdinky je řekněme velmi naturální. No a závěrečná scéna zklamala velice. Zajímavé v této části je prolínání detektivní zápletky a sexuálního života hlavní hrdinky. ()

matkoulko

...komentár i hodnotenie s nejakým tým odstupom... Viac napísané k prvému dielu, nechcem sa veľmi opakovať. To čo som čakal že bude drsné nakoniec vyznelo komicky. To druhé drsné bolo drsné. Ale pre m%na najdrsnejšie bolo niečo úplne iné, dieťa na balkóne. Film sa trochu zmenil ku koncu až na krimi. Posledná scéna doslova zabila úplne moje sympatie k pôvodne sympatickej postave. Zaujímavé a originálne, miestami pre mňa samoúčelné ale témou a spracovaním odvážne filmové dielo. Ktorý diel bol lepší neviem... obom dávam 4* ako spoločné hodnotenie ()