Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(pořad)
  • Velká Británie London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

Trishka

V porovnání s historií slavnostních zahájení si tu dovolím to hodnocení trochu přepálit. Boyle pro mě dokázal, že se i taková záležitost dá vystavět poutavě a dynamicky, a za tím si stojím. ()

Dextwer

Myslím, že jedno z nejzajímavějších a nejpropracovanějších zahájení olympijských her. Romantický pohled s nádhernými kulisami, z historie až po současnost Velké Británie. "God save the queen." ()

smirdik

Zatím nelze nic vytknout. Nápadité, svěží a lehce stravitelné. Prostě to nej co může dnes celé království nabídnout. Navíc skvěle padnoucí hudba... 007, Mr. Bean .. no comment ()

MartCT

Začátek super, teď už to chvilku jede a je to na můj vkus už dost přeplácané, ale to k tomu asi patří.. ()

tatka

Mám víziu. Miesto Alžbety by skákal padákom Lenin, tavili by sa delá na pluhy a hutníci odliali 5 obrovských kosákov.....Za tým by nabehli na značky masy opálených vojakov v bielych trenkách. Jozef Colotka, na chvíľu bez kyslíkovej masky, by odpálil spartakiádny oheň, pričom by trafil dvoch statných ošetrovateľov, maskovaných v uniformách čestnej stráže. Ústredný tajomník ÚV KSČ by potom v priamom prenose z vládneho sanatória dal pokyn na začatie 30. spartakiády na Strahove. Nič nové, len tá technika je dnes lepšia. ()

mizziDOC

Ohromující zahájení olympiády. Skvělý humor, úžasná hra lékařů a pacientů. Hluboký smysl, takový jako má celá olympiáda, a veliké poselství pro všechny, jež spojuje těch pět barevných kruhů a chtějí naslouchat. (Chybí tu slavnostní zakončení, které si zaslouží ohodnotit téměř stejně, ačkoliv bylo velmi odlišné.) ()

filmovyfan

Londýnský zahajovací ceremoniál je nejlepším zahajovacím ceremoniálem olympijských her jaký jsem kdy viděl. Velmi zajímavá scéna, Mr. Bean, královna Alžběta s Jamesem Bondem,... Vlastně bych se na to klidně podíval ještě jednou. ()

desnik odpad!

Totální propadák!!!!!! Už se na to nemůžu dál koukat.....naprosto nevkusný, přeplácaný, chaotický...prostě fuj. Jestli se na to někdo dívá z dálného východu nebo západu, tak si musí myslet, že je Evropa jeden velký nesmysl. Nejsem žádný stařec, ale rozhodně taková moderna do Olympijských her nepatří...totálně to podlamuje atmosféru, hlavní myšlenku a velikost těchto sportovních svátků. Nedá se to srovnat s předchozími ročníky, vypadá to jako by Anglie neměla žádnou svoji tradici...jestli jimi jsou Lord Voldemort, Atkinson nebo James Bond - nic proti nim, tak je to spíš výsměch jejich zemi. Nemůžu si pomoct, ale fakt slabota a zklamání!!!!! Chaoz a kýč!!!! ()

Rozmarýna

Vůbec se mi to jako celek nelíbilo, působilo to na mně jako zmatek. Líbil se mi jen Craig s královnou, Rovan Atkinson, olympijský oheň. Hey Jude byla katastrofa, nevím, zda byl Paul hlasově indisponován nebo zda mu tak zestárnul hlas, ale přišlo mi to jako karaoke. Když už musel zpívat Sir, tak tam měli pustit Eltona, tomu to ještě pořád zpívá. ()

robbez

Celkově to mělo dost nevyrovnanou úroveň. Byly tam určitě vtipné a působivé okamžiky, ale často taky hodně trapné a kýčovité scény. Hlavně "oslava moderních technologií", nemocné dětičky v postýlkách a ty všemožné hudební a filmové odkazy - to vše na mě místy působilo téměř jako Ein Kessel Buntes. Skvělý byl ale určitě James Bond s královnou a Mr. Bean v parodii na Chariots of Fire. ()

indian viki

nejlepeí zahajovácí ceremoniál ze všech, byl takovej uvolněnej a mr. bean to totálně zabil. Narozdíl od Pekingu kde bylo vše urovnané a člověk si tam všiml každé chybičky, to bylo chaotické, ale krásné a srandovní výborně vymyšlené a hlavně originální. pro mě osobně byl vrchol večera skutí pěti kruhů a výstup Atkinsona. P.S. ti co nesledujou ani OH jsou pěkný ignoranti!!! ()

vaexp

Měla jsem moc velká očékávání, takže zahájení mi dech nevzalo. Příště raději bez očekávání. ()

Kundivous

První část byla úchvatná, bohužel po 1/3 to šlo do kopru. Kde je odkaz na F. Bacona? W. Shakespeara? A. Hitchcocka? I. Newtona? J.R.R. Tolkiena či postava S. Holmese a dalších významných postav? Bohužel místo tohoto nám byla servírovaná černobílá rodinka z Británie, obrovská dávka směsice moderních a postmoderních pytlovin... Solo P. McCartneyho, který zazpíval nesólovou píseň Beatles. Finálové zklamání ze zapalování... symbolika kdy staří sportovci předávají pomyslné žezlo zde byla mimo mísu... v tento slavnostní okamžik měla být projevena úcta těmto veteránům sportu a měli oni zapálit oheň, pochodní, jež jim mohli mladí přinést. Nechápu proč děti a adolescenti mají zapalovat oheň a ti jež by si toto zasloužili musí jen koukat, myslím, že nejednomu to bylo líto... finále bylo zklamání... ()

KITTbx

Absolutně profesionální akce, dobře doplněná o humor zemi vlastní. Humor, který se nebojí dělat si srandu z vlastních lidí a je jednou z jejich vlastností.. Bravo! Ať žije královna, ať žijí 30 LOH. ()