MareT.

Pribeh, dramaturgie, kamera, dialogy, neuveritelne postavy a mlady Orel je naprosta katastrofa. Takze co zbylo? Bydzovska. Ona do te party amateru naprosto nepatrila a ukradla si film pro sebe i kdyz je v nem jako vedlejsi postava asi dohromady 10 minut. Kde ten cesky film speje je az zarazejici. ()

Stružák

Jsou filmy, kde mě Vorel hrozně baví a tohle je jeden z nich. Poctivě zahraný, slušnej scénář, přiměřená délka. Pár nečekanejch momentů, solidní soundtrack. Tomuhle filmu jsem dopředu strašně moc nevěřil (byť se mi Gympl docela líbil) a ve výsledku jsem byl mile překvapenej. 👌 ()

F.W.Colqhoun

Po filmu Gympl tady maluje každej toy. Tomáš Vorel st. patří mezi tvůrce, jejich filmy si lze vychutnat, jestliže je berete s rezervou. Tedy mezi ty filmaře, kterým dobová senzibilita, stále méně schopná nadhledu, nepřeje. Jestliže Gympl v roce 2007 ještě prošel a měl slušný dopad, Vejška působí archaicky formálně i obsahově. Vorel se totiž nadále a čím dál víc angažuje nejen jako poťouchlý groteskář, ale jako osoba, která neváhá mentorovat, kudy vede správná životní cesta, aniž by dokázal přesvědčit, že jeho přehled sahá za hranice bulvárních výkřiků. Vorel situaci nezlepšuje ani tím, jak rozvíjí osudy hlavních představitelů. Určité zmoudření sprejerů, pardon, writerů, kteří mění ulice za studovny UMPRUM a vysokoškolské posluchárny, lavičky v parku za výstavy klauzur a noční výpady za legal, působí celkem autenticky. Posléze ale hluboce zabředne do bahna nereflektovaného pokrytectví, když zásadové sprejery, pardon, writery, vrhá do spásného prostředí korporátu. Sorry, ale ten rozdíl mezi malováním propletených plameňáků ve strip baru a velkoplošnými reklamami na AVG [podobně jako jedna z postav - ta zabedněnější samozřejmě] též necítím. Jsme děti prázdnoty / děti barů a klubů / děti prázdnoty. ()

Sufferer

Keď som podopieral hlavu v laviciach gymnázia, v kinách frčal Gympl. Teraz ako študent ťahám nohy po akademickej pôde a, tipujete správne, Kolman a Kocourek takisto. Nedá mi preto nepridať filmu malé (bezvýznamné) plus. Nanešťastie je len defilé epizódok a scén, v ktorých by ste naratív sotva hľadali lupou, začo mu, naopak, musím body strhnúť. Pravda, v niektorých sa podarí ilustrovať alebo podarene obtrieť hubu o situácie v živote vysokoškoláka, na jednu takú scénu však pripadajú dve nemastné-neslané. Pokope to drží a vďaka príjemnej minutáži aj odsýpa kvôli hercom, na ktorých vás vyložene neseria čumieť, čo je pri filme, na začiatku ktorého po plátne zo zvyku, ale márne očami hľadáte titulky, docela úspech. (Kino) ()

Ondracius odpad!

LFŠ 2014: Vorle, ty jsi už stejnej jako Magnusek. Už gympl byl špatnej, tohle je však naprosto příšerný. Trapný a nelogický děj, zvláštní střih a neuvěřitelně pitomé dialogy. ()

Marrty3

Zhruba to co jsem očekával. Kdo počítal s tím, že to bude stejně solidní jako Gympl, ba dokonce lepší, je naivní hlupák. Další česká komedie, která se zařadila do toho průměrného pytle. Není to špatné, ale už to nemá žádnou originalitu. Je to v podstatě předchozí snímek přes kopírák. Stále se o nejvtipnější scény postará Kraus s Mádlem. Kohák je na facku a zbytek herců mě nijak nezaujal. Vcelku mě překvapil konec, který byl dle mého názoru neočekávaný. Nenadchne, neurazí. ()

J*A*M*A*L

Konečně jsem se dočkal a musím říct, že opět suprovej film. Řekl bych, že i o hodně lepší, než gympl. Jen to mohlo bejz aspoň o tu půl hodiny delší, fakt strašně krátký, ale i tak super film, kterej pobavil. ()

vander19

Gympl sa mi páčil. Mladosť, sloboda, chlast, húlenie, sranie na školu a podobne. Však to skoro každý pozná. Preto som si povedal, že pozrem aj Vejšku. Už na začiatku ma nepríjemne prekvapil fakt, že sa hudba dosť zmenila. V jedničke kvalitný hip hop je výhradne tu zložený z ČR skladateľov, ktorí na slovenských proste nemajú. Dej je obrovsky odlišný a vážnejší. Však chlapci nám dospeli, len Mádl hrá takého rozmaznaného fracka ako v Gymplu. Už tu nie je toľko srandy a ptákovín ako v prvej časti. Ale dá sa to pozreť a film je dosť krátky. Všetko aspoň pre mňa zachraňoval Kraus a nebyť jeho aj moje hodnotenie by bolo nižšie. Lenže sa staviam ku ČSR tvorbe menej kriticky tak som hodil 4*. ()

decay

O kúsok lepšie než Gympl. Je vidieť aj autorský zásah Pastiera, ten to však z biedy nevytiahne. Celkovo autori zobrali koncept oboch filmov zo zlej strany a už sa to s tým viacmenej vezie. Ako toť nižšie resp. vyššie v jednom komente čítam, že chlapci vyvádzajú alotria. To je presne ten pohľad na vec aký tento film(y) ľudom dajú. Ech. Na true graffiti film z našich luhov a hájov(CZ), alebo spod Tatier s bleskami(SK) si ešte budeme musieť asi počkať. ()

lucijelucije

Nevím proč, jsem tolik toužila vidět tuhle moc propagovanou věc. Po jeho shlédnutí jsem byla tam, kde jsem byla i předtím. Vejška mě nezaujala. Nelíbil se styl natočení a ani struktura samotného filmu. Sice se na půvabnou Josefíkovou hezky koukalo, ale to je tak všechno. ()

Prochy38

Děkuji, že to mělo jen těch pár minutek přes hodinu. gympl jsem tak nějak pobíral, zde jsem se těšil na Evičku, ale byl jsem tak nějak zklamán celkově. Boha, co se nám snaží Vorel říct?? Že když budeme dělat bugr, porušovat zákony, ničit cizí majetek, brát drogy, pít alkohol, podvádět blízké a spát s kým mě napadne, tak něčeho dosáhneme? To se nám snažíte říct? Tak si to strčte do prdele! Herecky nepřesvědčivé - Mádl výjimka, příběhově mizerné. hnus. zklamání roku, co se českého filmu týče. ()

Foxhound#1

Silně doporučuji přidat do popisu filmu slovíčko "drama". Kdo totiž jako já čekal komedii podobnou Gymplu, bude zklamán. Vejška hraje spíše na "dramatičtější" (čti nudnější) notu a nebýt zhulence, Krause a Čtvrtníčka, tak sotva uvěříte, že to je komedie. V závěru filmu jsem celou dobu čekal, že nastane mlžná zatmívačka, mladý Kocourek se probudí v cele a před sebou bude mít toho cigoše s pérem v ruce. Nestalo se tak a závěr filmu je opravdu takový, jaký je. No nic, snad se nedočkáme prequelu "Základka" nebo spin-offu s Kocourkem mladším. ()

Honzeek95

Jaký otec, takový syn. Tragický antiherec Thomas Eagle jr., prázdný scénář, slabé herecké výkony, nesympatická Bydžovská a sračka je na světě. Škoda, že se nezachovalo pár koncentračních táborů, zrovna tady ta hovada, které stříkají po zdech, bych tam lifroval.. ()

xmatysekx

Pan Vorel ať se nezlobí ale tohle je sračka. Jsou tu sice rádoby odvážné pasáže kdy si prohlídneme kozičky týhle a hned zase támhletý ale jinak to všechno působí tak hrozně křečovitě naaranžované, že se na to opravdu špatně kouká. Jediné, co mě udrželo u televize byla zvědavost, jestli si pro nás nenachystal ještě absurdnější situaci. A nikdy teda nezklamal. Ten konec příjde stejně nenadále jako žádost o ruku slečny Julie. Edit: viděno znovu po x letech a musím říct, že pan Vorel umí. ()

Bingos

Tohle už je žánrově určitě vymezenější, než taškařice Gympl. Ale zas to mnohem víc skřípe, absolutně to nežeru a pointa šla taky do hoven. Škoda... ()