venison

"Gympl" se ještě celkem příjemně přežít dal, ale tahle hovadina s reálným životem nemá absolutně nic společného.. Splácanina nesmyslů zahraná vesměs nesympatickými herci.. Nějak mi unikl smysl celého počínání.. ()

pytlik...

Vorel jr. se měl místo opakovaných opakovaných zkoušek na UMPRUM radši snažit vystudovat DAMU, aby až za padesát let, až budou s Kotkem točit Univerzitu třetího věku, konečně z jeho hereckého výkonu nebolely oči. I když mám obavy, jestli by těch padesát let studia stačilo. V podstatě každá postava ve filmu mi byla nesympatická, jak já těm klukům přál, aby je policajti konečně chytli, a oni tak přestali ničit Prahu svými čáranicemi. Jak směšně znělo, když Vorel umanutě odmítal jakýkoli projekt s nádechem komerce, přičemž ty jeho klikyhák "bhs" či co měl k umění rozhodně mnohem dál než zavrhnutí plameňáci, které tak sugestivně vylíčil Čtvrtníček. ()

OliverCZ

Film se povedl, působí to o mnoho vyspěleji než Gympl. Kamera super, ale ten střih mi tam vůbec neseděl, některé scény byli velmi krátké, což by mi nevadilo tolik - kdyby tam nebyli zatmívačky, podle mě se tam vůbec nehodily. Hudba super, Trafik s Vladimírem tomu dodávali ještě víc takovou tu pražskou atmosféru, jen nechápu, proč tam bylo tak pomálu tracků od Vladimíra, a jeden se musel 3x opakovat. Tomáš Vorel ml. vypadal tak hrozně úměle před tou kamerou, ovšem Kraus, Bydžovská a Mádl, ty hráli opravdu exelentně. U Bydžovské mi až běhal mráz po zádech, jak to zahrála. Myslím, že by vůbec nevadilo kdyby byl snímek o tu půl hodinku delší a dal tak prostor delším scénám, aby to působilo více uceleně. Film vůbec nenudil, a vtipných momentů tu bylo dost. Už se těším, až se na film podívám znovu. Viděno v kině 75% ()

Euky27

Nemůžu si pomoct, ale prostě pro tyto dva filmy (společně s Gymplem) mám slabost a je to takový moje guilty pleasure :) Po Gymplu, který byl spíše teen komedií s dobově populárním tématem mladých lidí, sem byl zvědav, co Vejška přinese, které otázky života hlavních postav nastolí a hlavně, jestli podobný humor užitý v prvním díle bude pořád stejně efektivní. Pokud obavy byly, rychle zmizely. Film jsme viděli na Masarykově náměstí v Uherském hradišti na LFŠ 2014, takže velké plátno a hudební doprovod pořádně nahlas požitek a zábavu filmu maximálně podpořily, zostřily. Když už píšu o hudební stránce, tak Vladimir 518 a Majk Trafik jsou opravdu bezchybní, hlavně "Zdrhej" a "Děti prázdnoty", které do scén zapadají na jedničku s hvězdičkou. Gymplácký humor trochu málo dospěl a ve filmu je také funkční. Avšak nejvíc mne dostal závěr filmu. Čekal jsem happyend. Nekonal se. Ale to, co sem dostal bylo lepší než cokoli bych vymyslel i nevymyslel. Nadšení. ()

Diego odpad!

Po dlouhý době se zcela rozcházím se zdejším hodnocením, jedno velké klišé, bez příběhu a Vorel, který si ani neumí při natačení oholit chmíři pod nosem. Možná, že jen nehápu význam načmaraných podpisů na zdech, autech apod. , i když u psů mi to nevadí. ()

zdenny

Stejně jako „Gympl“ si i tento film udržel slušný standard. Doufám jen, že byl tento film natočen pouze jako nadhledová komedie a ne jako zrcadlo dnešní společnosti. Jirka Mádl byl úžasný. ()

Master19

Zdá se, že se hrdý tatínek zamiloval do detailů synkova obličeje. :-) Jinak celkem dobré pokračování gymplu, ale už prakticky bez příběhu. Klidně se to mohlo spojit do jednoho filmu. Depresivní rovinu Petra skvěle vyvažuje komická linie Michala, ačkoliv to vlastně moc k smíchu není. Pro Vorlovy filmy mám slabost, takže přimhouřím oko a bude to za tři. Hvězdy. ()

Aven

To, co mě strašně vadilo už na Gymplu - tedy neskutečná povrchnost, černobílost a do extrému vyhnané charakterové vlastnosti postav - to všechno je ve Vejšce ještě daleko horší. A komedie to teda není ani náhodou, naopak na mě po shlédnutí sedla solidní depka. ()

ZeroCZ1233

Svého času jako kulturně nevyzrálý hoch jsem se na tento počin zašel podívat se svými přáteli do místního biografu a dal jsem za to peníze. Dnes bych to asi znova neudělal, ale ve srovnání s jinými tuzemskými kousky, po nichž má člověk chuť v lepším případě zvracet, v tom pravděpodobnějším spáchat sebevraždu, je to aspoň koukatelné. Pokračování, dnes už bych se nebál říct kultovního Gymplu, bylo ve své době velmi očekávatelné, i když mezi starší generací nebyl první díl tak adorován, minimálně ne těmi, jejichž dítka začala vykrádat rodinné peněženky a kupovat spreje (tím zdravím Pepu Trojana, nadějného herce mladé generace). O Vejšku tedy mezi mladými velký zájem byl a když přišla do českých kin, tak byla i celkem populární... jenže kvality prvního dílu nebyly dosaženy. Co Vorel opravdu umí je řemeslo. Kouká se na to opravdu pěkně, dokonce bych se nebál tvrdit, že aspoň po vizuální stránce to má náznak evropských kvalit, nebo minimálně punc něčeho, co český filmař většinou ven nepustí. ALE jako vypravěč stojí pořád celkem za hovno. Příběh je nepřekvapující banální blbina s jistými pokusy o větší drama na téma mezilidských vztahů a sebepoznání, čemuž se snímek přiblíží v pár scénách a to velmi zřídka, protože je režisér více schopný ve tvorbě jednotlivých gagů než kompaktně dlouhých příběhů. To potvrzuje i největší problém, tedy scénář, konkrétněji dialogy. Já fakt nevím, jestli si Vorel létá ve svém světě, kde všichni mluví s tak neuvěřitelně strojeným dialektem, nebo jen nemá talent pochytit aspoň zdánlivou přirozenost, ale tohle fakt trhá uši, i když se s tím herci snaží něco udělat. Takhle se prostě lidi nebaví, pane Vorel, herci by měli být vedeni tak, aby to hráli, ne odhrkávali jak napůl naučenou básničku. Vejška mistrovské dílo opravdu není, na jedničku taky nemá, ale po dobu sledování se mi ani jednou nenavalilo, necítil jsem se ani uražen a v televizi bych se na to v těžké chvíli znovu klidně podíval, pár trefných hlášek se tam najde. 6/10. ()

Henk123

Mádl a Kraus mi dali pěkně na zadek, ale jinak je to samej dement. Julie je na-přes-držku a hudba dost odfláklá. Krapet lepší než Gympl, na český film nadprůměr a věrohodný odraz dnešní generace. u mě 75%. Takže tak. ()

Sheffield

Tomáš Vorel ml. prvních 20 minut recituje scénář jak z čítanky, zatímco Jiří Mádl jede s naprostým přehledem a celkem mě bavilo sledovat jeho počínání. Ale po dalších 55 minutách jsem se na konci našel s myšlenkou, jestli mi náhodou neujel vlak, anebo je tenhle film těžce mimo mísu... Správně, máte skvělý postřeh! Vejška má opravdu jen 75 minut! ()

ghatos

Nějácí ti plemeňácí, clondike devadesátek skončil... . Pro mě velice, velice příjemné překvapení. Vtipný a pravdivý film reflektující současnou českou společnost. Vorel byl vždy talent a opět potvrdil svůj cit pro postavy, kterým umí dát duši. Mádl i Kraus si ve svým "charakterech" doslova libují - chrochtají si v tom jak čuníci. Režisér zachytil ZMĚNU DOBY kvalitně v živých bytostech...to je vzácná věc. 74%. ()

MI-380

Mám rád Vorlův pohled na svět. Jednoduché zápletky, dobře vystižené české reálie, chytilovsky poloamatérské dialogy, kombinace herců a neherců a hlavně ujetý humor přecházející občas až do grotesky, to vše zvláštním způsobem posunuté a zesílené: 70% (10 206 hodnotících, 57%, 84 fanoušků). ()

Autogram

Grafitti životný štýl pokračuje po Gympli aj na Vejške a stále v rovnako nevýraznom príbehu, ale aspoň v priemernom balení. Niektoré role sú tak uletené, že sa čudujem napríklad Bydžovskej, že to dokazala vôbec vziať. Keby sa ma takýto životný štýl aspoň okrajovo alebo vzdialene dotýkal, možno by som filmu viac porozumel. ()

vyfuk

Ach, vy kluci počmáraní. Stejně tak jako Gympl byl hlavně vychcávka pro lidi, o kterých ten film i byl, zde je to to samý. Jenom o pár let posunutý. Co se týče kamery, má super obraz a má i dobrý záběry. No a tím to hezky končí. Vorel natočil jeden hezký film a pak nato (ne)kvalitně navazoval již zmíněný Gympl, tento film a mnoho dalších. Včetně toho jak oprcat miliardáře. K tomu moc asi ani není co říct. Humor v podstatě nulový, příběh o ničem, je to jenom další promrdávka pro typ těchto lidí, a scénář je jak z porna. Herci, kteří normálně umí hrát se v tomto filmu chovají jako účastníci dramatického kroužku v páté třídě. S tím, že nevím jestli je ptáče tak špatnej herec, že ho nikam neobsazujou, a nebo jenom je to rodinný podnik. V každém případě to film o nic víc neoceňuje. Já vlastně ani nevím, co k tomu víc dodat. Dostávají mě lidi, kteří mluví, že jde o nejlepší český film. Možná to je tím, že jste jiný český film nikdy neviděli. ()

Georgex

Shluk českých ne herců o partičce sprejerského ksindlu podruhé a bohužel ještě hůře než předchozí počin. Ono, jak to může asi dopadnout, když hlavní roli hraje někdo, kdo absolutně neumí hrát, doplňuje ho přehrávající Mádl a plejáda vysloužilých českých filmových hvězdiček. Je smutné, že nejlepší výkon podal David Vávra s jeho dvaceti sekundovou přednáškou. Nevím, kde Tomáš Vorel čerpal inspiraci a jak moc přesně chtěl zachytit život vysokoškoláků, ale každopádně výsledkem je pouze několik zarytých klišé, které se snaží být hrozně realistické a vtipné. Nicméně je to právě humor, který tento film absolutně postrádá a pokud se něco řadí mezi komedie, tak to je potom problém. Jediným pozitivem je soundtrack. Moje hodnocení 25%. ()