Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

malylada

Nechápu, co chtěl autor říci. Slepenec nezáživných scén, plno zbytečných postav a režisérovi se daří jen neskutečný guláš ke konci. Po půlce filmu se snaží rozbředlou nudu prokládat flachbacky, které se míjejí účinkem a filmu nijak nepomáhají. Jakoby někdo uchopil třicetiminutový nápad a potřeboval jej natáhnout do celovečerního filmu, bohužel tím nejhorším způsobem.....3/10 ()

Terva

První poznatek k filmu - kamera je perfektní. Vladimír Smutný si krásně hraje a dokazuje, že i v Čechách je konečně někdo, kdo se může vyrovnat světovému kamerovému umění. Herecké obsazení je klasické, co kraj dá, to tu je. Jen mi tam chyběl Karel Roden. Hudba trochu kolísá. CITÁT - Když to nevybliješ, tak to pomůže......... Ovšem unikátní je výkon Jiřího Mádla, jeho Knoflíkář stojí za potlesk. Trochu nechápu to nízké hodnocení, ale zase chápu, že je to Český film, a Českému publiku naše filmy nějak nevoní. Je to prostě natočeno nevýrazně, ale na naše poměry skoro nadprůměrně. DIALOG: Jiří Mádl (Venca) - Já jsem restaurovanej. Krištof Hádek - (Eman) - Ale hovno, idiote. Jsi retardovanej!!!!.......... Myslím, že tito dva herci si ve filmu zabrali hodně místa a už díky nim, to stojí za podívání. Knoflíky na spodním prádle, to je někdy peklo. Flashbacky jsou povedené, barevně odlišené a divák tak neztrácí přehled v ději. Sex je opět v Českém filmu velké tabu a tak v tomto směru nečekejte nějaké odlišnosti od ostatních filmů. Ikdyž sexu je tu dost a nějaká erotičtější scéna by to jen okořenila. Marně jsem čekal, kdy se osvědčí přídomek "komedie", ale marně. Je to drama a sice je tu pár komediálních scén, ale hodně jich má Jiří Mádl a tak nejsou vlastně směšné, protože to vyznívá z jeho retardované postavy. CITÁT - Koupíme rádio.......... Scéna okolo 78 minuty je povedené a áno, i směšná, ale ve své podstatě je hodně smutná. ...ty vole, to jsou naše pouta!!! A jak seš to vlastně voblíknutá??!!......... Možná až se s odstupem času podívám znovu, zvýším na čtyři. ()

Marsik

Premiere Cinemas - Mám rád Vetchého a mám taky rád Langmajere, takže nedlouho jsem váhal, jestli zajít na Všiváky do kina a neodradilo mě ani místní hodnocení 51%. Na české poměry dle mého slušný film, ve kterém se osudy postav zajímavě prolínají a málokdo z celého toho kolotoče vyjde živý a zdravý. Obsazení na jedničku a hlavně hudba byla skvělá. Pokud by to mělo více promakanější scénář, šel bych s hodnocením ještě vysoko. 70% ()

schizmo

Všiváci si ukousli až moc velké sousto, protože takhle rozmáchlý, dramaturgicky komplikovaný a všemožně propletený příběh jsem v českých luzích snad ještě nezaznamenal. Skoro bych se nebál říct, že tohle je česká opdověď na americké dramatické snímky ve stylu Crash / Amores Perros, ale pro chudé :D. Poznávacím znamením je, že osudy všech hlavních hrdinů jsou až překvapivě vystavěny a propleteny, až to na domácí poměry působí nečekaně, nicméně celý film padá na vlastní rozháranosti, takže chvíli nevíte, jestli se koukáte na akční film, drama nebo komedii - vše je totiž obsaženo, v notně nekonzistentní formě a díky nulovému náznaku, že to má autor aspoň částečně pod kontrolou, se celý snímek dostal na zatraceně tenký led koukatelnosti. Pokud ale kritické oko přimhouříte, odnesete si minimálně dva poměrně zásadní poznatky: 1) Vilhelmová bude docela mrdavá panička (nebo to aspoň přesvědčivě hraje) / 2) Voříšková má moc pěknou postavu, když se takhle v nocí prohání nahá ulicemi. ()

EastWicka

Tři hvězdičky hlavně ze slabosti pro obsazené bardy. Některé dějové linie byly poutavé (rozkmotření bráchové, pád veterána na dno, poťapaní zlodějíčci), jen mne v určité fázi začala neskutečně štvát snaha je za každou cenu provázat. Takže nakonec bylo nejzábavnější odhadovat, co a jak ještě scénáristická deus ex machina svaří, aby se dosáhlo kýženého cyklického kruhu. ()

fannah

To byl ale divnej film. Nehodila se tam Voříšková, nehodily se tam celé postavy (Vilhelmová + Taclík, Mádl + Hádek) a hlavně se tam nehodilo řešit půlku věcí z děje. Po hodině jsem zjistil, že vůbec nevím ani zápletku, ani kdo je kdy kdo, a za půl hodiny to zkrátka skončí, aniž bych se dověděl. Ani kdybych z první hodiny děje dedukoval půl dne, nic bych nevydedukoval, zvláště když se děj neustále vrací tam a zpět, některé postavy procházejí všemi časy, což člověka z totálního zmatku přivede do megatotálního zmatku. Dvě pozitivní věci. První věc - Janžurovou zamlada hraje její dcera, jenže to už bylo podobně využito v každém filmu kde spolu hrají, a proto to nebylo až tak moc překvapivé. Druhá věc - kamera + snaha o efekty, které v jiných CZ filmech nebývají. Bohužel jejich využití u tohoto scénáře je superextra zbytečné... ()

SaNcHeZ_cz

Roman Kašparovský přichází konečně se svým celovečerním debutem, který více než cokoliv jiného, budí rozpaky. Parádně natočená podívaná, která svým vizuálem strčí do kapsy většinu tuzemské produkce, je ovšem taky neskutečně špatně napsaným příběhem plným karikatur a nelogičností, které výsledný dojem z filmu sráží na hranici průměru. Nicméně alespoň ta snaha se cení. [45%] ()

ivishka

Podivný film ve stylu uvědomělých dramat z hollywoodu. Ovšem realita je jiná. Rodina, která se s největší pravděpodobností ani nemohla sejít na jednom místě (zločinec, voják, doktor, herečka atd..) zaplňuje hlavní dějovou linii svými prapodivnými rodinnými vztahy. Oceňuji ovšem snahu, herectví Jiřího Langmajera, Jiřího Mádla, Kryštofa Hádka, Ondřeje Vetchého a v neposlední řadě roztomilého králíčka. ()

blackrain

Herecké obsazení bylo dobré. Tak alespoň, že výběr herců se povedl. Zbytek je bohužel chaos, který po divákovi požaduje velkou dávku soustředěnosti při sledování a to je v tomhle případě hodně náročné. Se sebezapřením jsem tenhle film dokoukala. Dvě hvězdy dávám jen kvůli hercům. ()

Rakosnicek77

Tak tohle mě opravdu zklamalo! Jako bych to tušil a při výběru před multikinem jsem hodně váhal, zda do tohoto počinu jít a nakonec bylo moje rozhodnutí chyba! Hloupá a jednoduchá zápletka film vydrápal alespoň u mne na bídné 3 hvězdy! ()

Dr. Hawkeye

Ondřej Vetchý je borec a linii v Afghánistánu bych si s ním chtěl užívat mnohem déle. Tohle ale bohužel není film o Afghánistánu, o válečných traumatech, ale film o... a o tom to vlastně je. Tak nějak rozumím, kam to Roman Kašarovský směřoval. Pro své záměry měl neskutečně kvalitní obsazení a skvělého kameramana. Ale někde se stala chyba a celí Všiváci se rozklížili natolik, že nevíte, zda být najatý, nevěřícně kroutit hlavou a nebo se smát. Tedy smát... ono řadit film do žánru komedie je samo o sobě docela dobrý vtip... ()

rt12

Ten film byl stejný, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Oba jsou prima postavičky, ale dort se s prominutím nedal žrát. Tady jsou prima herci, slušné jednotlivé scény , ale jakoby byly slepeny z jiných filmů. Pánům Kašparovskému a Dvořákovi se podařilo uvařit chaotický mišmaš, nad kterým budete rozladěně kroutit hlavou. ()

salalala

Tři roky odkladů jsou bohužel znát, protože se tady evidentně přestříhávalo, leč to nijak nepomohlo. Příběh tu prakticky neexistuje, nedává smysl, děje se v něm až moc náhod, postavy nemají motivaci, chovají se jako idioti a všechno postrádá logiku. Prolínání časových rovin nefunguje vůbec, orientace je nemožná, takže se může stát, že se divák brzy začne nudit a odhalovat všechny nedostatky v plné nahotě. A že jich je! Kašparovský rozhodně není neschopný a je vidět, že cit pro řemeslo má. Vizuální stránka se docela povedla, pasáže v Afghánistánu patří k tomu nejlepšímu, sem tam přijde se zajímavým kamerovým záběrem, sympatická je i snaha o moderní klipovitý střih. Jenže to není moc platné, když se film rozbředává do epizodek, které nejsou ani vtipné, ani zajímavé a ke konci už se mění v regulérní, i když nechtěnou parodii. Nejsmutnější je ale na naše poměry hvězdné obsazení, v němž navíc nikdo nehraje vysloveně špatně, jen je prostě znát, že ve scénáři toho asi bylo o dost víc. Až je z té přehlídky marnosti jednomu smutno. Takhle herecky nevyužitý potenciál jsem v českém filmu snad ještě neviděl. 20% ()

dom156

Hvězdné obsazení, ale výsledek člověka zarmoutí. Na začátku filmu jsem byl rozčarován a rozhozen několika dějovými linkami hlavních protagonistů. Časté flashbacky mi na celistvosti taky moc nepřidávali. Prvních 30 minut hrozná nuda a chtěl jsem to vypnout, vydržel jsem a ke konci film dostal i nějaký děj a trošku na atraktivitě. Bohužel neznámý režisér se na tomto velmi silně podepsal a zmastil tento film co to šlo. Podprůměr. ()

Aleee89

Sled tu více, tu méně nesouvisejících událostí, které coby celek nedrží pohromadě a celé to prostě nudí, nefunguje a chystá divákům jeden WTF moment za druhým. Hvězda za Mádla a jisté formální kvality typu kamera. ()

Brennos

Podivné, jsou tam náznaky dost zajímavých myšlenek a nápadů, ale jinak je všechno (krom hereckých výkonů a kamery) úplně špatně... ()

kinderman

Absurdita roku je pro tento výplod retardovaného scenáristy ještě dost eufemistické označení. Nejhlasitěji jsem se smál, když jsem se z titulků dozvěděl, že Afghánistán se opravdu točil v Afghánistánu, protože tahle zhovadilost vznikla pod záštitou Ministerstva obrany ČR za bačování "tlustého chlapce" Saši Vondry. Vzápětí mi došlo, že je to celé spíš k pláči. ()

sofiapetra

Nejsmutnější je, že se mi ten film vlastně líbil, ale přesto nemůžu dát ani tři hvězdy. Protože pokud se chci držet svých vlastních hodnotících kritérií, tak tahle bramboračka jednoznačně spadá do kategorie: nepovedený film. Nebudu se opakovat, už to všichni řekli, je tam toho prostě moc. Moc nápadů, moc náhod, moc věcí, které dopadly špatně. Samozřejmě jsme spíš zvyklí, že v jiných snímcích se jeden motiv natahuje neúměrně dlouho, ale je jasné, že i extrém z opačného konce spektra, nemůže dopadnout dobře. Škoda, pár pěkných a nezapomenutelných scén tam ale rozhodně bylo. A ty za vidění stojí. Stejně jako herecké výkony (Vetchý, Mádl). ()

maverick10

Ve strižně si Roman Kašparovský počínal jako dvouletý klučina, který dostal pod stromecek sve prvni puzzle. Nebyl schopny je sestavit a tak uplynulo nekolik let a stale maly Románek, který se pysni již 12 sadou nevyřesenych sad puzzle, nakonec preci jenom vitezi. Ano sestavil sve prvni puzzle. Vysledný obrazek sice nedava smysl, no nedivte se, vzdyt to poslepoval z dvanacti sad. Vse pusobi chaoticky, nevyvazene, zmatene a lacine. Bohuzel k tomu i napsal basnicku, ktera je stejne tak chaoticka a matouci jako vsechno co Romanek udelal. Komedie / drama / thriller / rodinny / valecny / eroticky / psychologicky a dmentni. Ano vskutku pan Guiness by mel radost. Dalsi podtrzeni tragickeho ceskeho filmoveho obrazu. Tvurcum chybi fantazie a nadani. Jeste ze herci to drzi nad vodou. ()