Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

eyeskiller

Môj komentár k tomuto filmu bude mierne dosť skreslený tým, že som IT a takisto Bill Gates je mojím veľkým vzorom. Ale v skratke si myslím, že každý kto má rád podarené filmy, ktoré opisujú ako sa stali títo páni, ktorích výrobky si kupujete každý deň tak známi, tak slávni a tak bohatí. :) ()

Kosir

Zajímavý film, dokreslující obraz zrození a rozmachu osobních počítačů, zejména pro uživatele, kteří tímto obdobím prošli. Možná pro jistou "komplexnost," pokud jde o oba giganty (Gates a Jobs) se mně pozdával víc než podstatně později udělaný "Jobs." Stejně ale dávám oběma trojku, protože ani jeden mě do nějaké euforie nepřivedl. ()

Miriablo

Původně jsem chtěl ze slušnosti dát hvězdy tři ale při porovnání jak se s tématikou popral Aston v Jobsovi nemůžu. TV zpracování je bohužel znát v každém políčku filmu. Co bylo potřeba rozvést bylo zkráceno a přeskočeno, vata naopak nafouknuta. Jak film brát? Jako velmi zjednodušený, spíš ochutnávkový pohled pod pokličku, kde se vaří, tedy spíše vařilo, pro nás něco neskutečně výživného a chutného. Kdo nezná a rád by se dozvěděl něco zajímavého o těchto pionýrských dobách počítačů určitě najde lepší zroj informací než tato s prominutím slátanina na sebe velmi nešikovně nalepených útržků bez konzistence. Udivuje mne hodnocení v porovnání s Jobsem (který měl a má výhodu rozpočtu, hereckého esa i časového odstupu) který téma pojal lépe a konzistentněji (pominu to že Piráti jsou příběhem dvou, Gates je zde stejně upozaděn). ()

Fraktální

Film který je za zenithem. Ve své době asi nemusel být špatný. Film je ale bez jakéhokoli dramtatu. Má takovou dokumentární sdělnost, což by samo o sobě nemuselo být špatné. Jenže on tak trochu působí jako osnova k referátu středoškoláka. Bohužel jsem četl knihu JOBS která ličí Steva se všeho jeho niternýma pohnutkama, démonickou a geniální osobností a všemi detaily. Všechny jeho úspechy a pády, všechy ty fascinující události, které nevratně změnily svět, jako by se odehrávaly ve vašem obýváku... To tady prostě vůbec ale vůbec není. ()

k.rakonos

Na počítači jsem denně, v práci obsluhuji 4 monitory najednou, přesto mě tyto životopisné filmy o původcích programů a PC moc nebaví, pro mě nic extra, lehce nudící film. Možná IT technikům srdce zaplesalo... ()

kluviM

Z toho filmu na mňa padlo akurát znechutenie. Ako film to v podstate nejde hodnotiť, je to dokument. Nechutný dokument o nechutných veciach. Dačo ako film o pasákoch malých detí. Čo sa týka faktov, tak pre mňa nič prevratné. Človeku to berie ilúzie o tom že poctivosťou najďalej zájdeš. Takže naspäť k úrovni filmu. Áno, vystihli o čom boli tí ľudia a tá doba. Vystihli i obraz aký o sebe tvoria títo ľudia. Mám z toho zmiešané pocity. Mechanický pomaranč. ()

redhotmiki

spracovanie filmu v pohode, ale ak si uvedomim že kvoli týmto dvom superiacim geniom teraz nastala digitalna doba tak mi je z toho zle ()

ezop1012

Ak sa tam píše, že životopisný tak jedna poznámočka. Viete s akými ľuďmi sa stretával Gates senior, akých mal priateľov? Film hodnotím ako rozprávku pre deti, ale je celkom dobrá oddychovka. ()

Polik_

Vtipně, přesto však věcně podané životní osudy dvou největších géniů počítačové doby. Samozřejmě je řeč o Stevu Wozniakovi a Paulu Allenovi. Jejich mimořádné nadání by zůstalo nespatřeno nebýt vizionářů Jobse a Gatese. Tvůrci se nesoustředí na technickou stránku počítačů, ani vynikající prezentační dovednosti obou výše zmíněných, nýbrž na ideologický vztah jejich společností s tehdy monopolní IBM. Film také nabízí trochu odlehčený a humorný pohled do celé problematiky, kterému dominuje nepřekvapivě Steve Ballmer. Nejen on vás však dokáže rozesmát a donutit si uvědomit, jak šílení museli Jobs s Gatesem vlastně být. ()

McGuffin

Piráti ze Silicon Valley, Pirates of Silicon Valley, je kolorované kalifornské selfíčko několika chlápků u výroby prvního osobního počítače a jeho programu. I když do obrazu se nakonec vloudila i jedna žena jednoho chlápka a obraz se dokonce i trochu hýbe. Za což asi může též režírující scenárista Martyn Burke. P.S. To je zpráva o prosluněném a přesto mlhavém příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()