• Lima

Rock je sympaťák, o tom žádná. Ale jinak je tohle jenom snůška příšerného, nudného klišé, nablblých dialogů, ochotnického herectví a přepláceného digifestu, prostě všechno, co tak z hloubi srdce nesnáším na současné pásové výrobě „továrny na sny“. A scenář k tomuhle psali tři lidé? Z toho je vidět, že některé profese v Hollywoodu jsou ještě větší lážo plážo, než pobírat sociální dávky. Nikdy bych nepomyslel, že to řeknu, ale „zlatý Emmerich“!(27.8.2015)

• Jossie

Mám plné zuby katastrofických filmů, kdy jde doslova o sekundy při záchraně života a hrdinové mají dost času vyznat si lásku nebo probrat svoje problémy.(8.10.2015)

„NEVÍM, JESTLI TO ŘÍKÁM LIDEM SAN FRANCISCA DOST DŮRAZNĚ, ALE MUSÍTE ODEJÍT, A TO HNED TEĎ. A JESTLI NEMŮŽETE, MUSÍTE SE JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM UKRÝT, SCHOVAT A DRŽET SE, PROTOŽE NA TOM BUDE ZÁVISET VÁŠ ŽIVOT. BŮH S VÁMI…“ /// Úvodní crashtest je dobrej. Navíc v těhle filmech, kde katastrofa hraje hlavní roli (ne Rock, ale zemětřesení…), to vždycky dlouho trvá, než vlezou – takříkajíc, holce do trenýrek… Tady se země zachvěje poměrně brzo. Hoří les a hoří (někoho) rodnej dům, hoří všechno, (takže i velkostatek sousedům). To je smůla, drahá podívej, řekl by taťka Rock, ale nemá čas. Hasiči si moc dobře nevedou, takže mu nezbývá, než si zachránit rodinu sám. Proto se v týhle digitální orgii vobčas dějou věci… Taťka lítá nesmrtelnou helikoptérou, plave a nevím co všechno, taktéž pár spoluobčanů vobčas trumfne toho Číňana, co mě učil běhat minovým polem. Rodinnej katastrofickej film – jak ti to zní? (ale no tak! Sprostě si mluv někde jinde, nebo mi smáznou komentář!) Takový divný. Ne provedením, ani pojetím. Tím vyzněním, který je nakonec stejný, jako u toho Číňana, takže když taťka všechny zachrání, zívám nudou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak se chovat při zemětřesu. 2.) Zjistím, že k záchraně manželství potřebuju helikoptéru. A zemětřesení… 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(2.10.2015)

• Indiana

Tak blbý, až sem byl docela otrávenej. Destrukce byly celkem fajn, ale druhou půlku filmu už jsem vyloženě prozíval a spíš kroutil hlavou. Tupostí mi to připomínalo třeba Fantastičkou čtyřku. 50%(31.5.2015)

Nechybí dementní scénář s dementními hláškami i postavami a ani další trademarky typické pro béčkový katastrofický film. San Andreas sice není tak zábavný jako některé Emmerichovy majstrštyky, nicméně v době, kdy téměř nic jiného v rámci žánru není k mání, hodnotím poměrně vysoko. Je jasné, že tenhle film se musí brát s velkou rezervou.(6.12.2015)