Tenhle film zachránili herci. Respektive herec - Dwayne Johnson. Je to takovej sympaťák, že utáhne i takovou mega-hovadinu. Vůbec nejsem proti přepálený katastrofálnosti a neuvěřitelnejm situacím, demolicím a tak, snaha nacpat do filmu zemětřesení + vlnu tsunami je obdivuhodná, chybělo už jen tornádo a rychlo-mráz ze Dnu poté. Nejvíc mi ale vadilo za a) situace, který hrdinové přežívali, byly tak strašně mimo, že z toho šla až hlava kolem - záchrana vrtulníkem ze sutin, přistání s helikoptérou bez motoru, seskok z letadla s padákem, přejetí vlny tsunami ve člunu nebo unikání vodě stoupající z patra do patra v mrakodrapu, pak samozřejmě vysvobození dcery z vody - dost pochybuju, že po takový době by jí ještě rozdejchal. Kdyby tam takovejch scén byla polovina, i tak by to byl do nebe volající blábol. Kdo pak má mít respekt z přírodních živlů, když vidí, jak snadno se s nima lze vypořádat? A za b) scénáristi si opravdu mohli odpustit následující: Dwayne s manželkou čumí do trosek po tsunami a prohlásí: "Naše dcera je tam. Musíme jí najít." Komu to jako říká? Jeho manželka je tak tupá, že jí to musí oznamovat? Nebo asi stokrát opakovaný "Bude v pořádku." Plusem ale je, že se pořád něco děje, bortí, zaplavuje, vybuchuje, hoří a tak, jo a adolescentní herci tentokrát fakt dobře vybraný, že ani trochu neprudili. Je to čistý průměr. Den poté je ale mnohem zábavnější.(20.10.2015)

• Marigold

Odhadem 6x přepsaný scénář, který následkem toho není schopný udržet ani náznak konzistence / gradace v obou liniích (rodina / seismolog). Otřesné dialogy, herecké výkony z Gumáren Púchov, triková stránka přesně taková, jaká se dá za 100 milionů dnes pořídit, režie lunaparková. Pro 4DX kino to jako tech demo může fungovat, jako film hodnotím jednou hvězdou jen za náznak zajímavé ideologické linie, v níž hraje roli takřka šokující sobecké soustředění muže, zodpovědného za záchranu druhých, na svou rodinu. Už dlouho tu nebyl tak striktně individualistický katastrofický film, který by obnovu Ameriky kladl čistě na bedra schopných jedinců, kteří bojují jen svoje soukromé války. Bohužel i tahle zajímavost slouží čistě pro zasmání. Tenhle film je rozbitý jako svět, který zobrazuje. Zemětřesení přichází jako boží trest, když už si postavy nemají co říct. A to je v případě San Andreas podstatě furt. Na mé Richterově škále blbosti čistá desítka.(28.5.2015)

Na katastrofické filmy holt mají v Holém údu neprůstřelnou, klišovitou matrici a záleží už jen na tom, jak vás vizuálně ukojí. Tento citlivě kombinuje dva, v současné době asi nejzábavnější americké tektonické zlomy, a pokud člověka jeden otráví, vždy má k dispozici ještě další, takže z kina odchází uspokojen jak seizmolog, tak estét. Ten první zlom se táhne od Losích andělic až po Mekku všech buzerantů, anál Svatého Františka, kurevsky se otřásá, když se tektonické desky rozhodnou trochu se potrkat, a tak má chudák hrdinný záchranář Dvejn „Superanabolon“ Džonsn plné enormní bicáky práce a musí lítat jak piča, až se mu z toho ještě více krabatí jeho ovarový zátylek, aby pateticky pozachraňoval všechna svá, do zemětřesení dysfunkční rodinná aktiva. Je to sice místy xblití, ale jinak spektakulární jaxviňa. Druhý, také stále přírodní zlom se rozkládá mezi pátým a dvanáctým žebrem slečny Dadariové, kurevsky se pohupuje, když se Saša rozhodne běžet, a tak má chudák divák plné ruce práce s nespornými „hereckými kvalitami“ této jinak kožené pipky. Je to téměř na výron a místy neméně spektakulární, až chvílemi řešíte dilema, jestli čumět na skákající kozy nebo hroutící se mrakodrap. Připočteme-li k tomu ještě již sice kapku okoralou, nicméně stále neméně výživnou náplň do sendviče, katalogovou MILFku Karlu Gugíno, nezbyde sebeserióznějšímu kritikovi nic jiného, než na konci jen přemýšlet nad hodně luxusní trojkou.(6.6.2015)

Nechybí dementní scénář s dementními hláškami i postavami a ani další trademarky typické pro béčkový katastrofický film. San Andreas sice není tak zábavný jako některé Emmerichovy majstrštyky, nicméně v době, kdy téměř nic jiného v rámci žánru není k mání, hodnotím poměrně vysoko. Je jasné, že tenhle film se musí brát s velkou rezervou.(6.12.2015)

Více uvěřitelnosti do těch filmů prosím, více uvěřitelnosti. To si máme snad myslet, že když si země usere tak, až se starej Richter v závalu pod mramorem šťastně zašklebí, budou ošklivé chlapce opečovávat slečny s natolik nadupaným živůtkem, že by mohly slony kojit? Na mě by zbyl určitě vylitej inkontinentní muž - vesničan. A když by už vyšla i buchta, pak leda stošedesátikilová metrová epileptička z aštarova klanu, takže s kakastrofou smířená. Ještě k tomu v akutním záchvatu. Chvilku bych po ní hopsal jako na trampolíně, abych užil ještě nějakou tu legraci, a příchozí vlnu tsunami následně díky dílem znechucenému, dílem z absurdity světa pobavenému úsměvu užil jako takový definitivní irigátor mezizubních prostorů. Ovšem jinak není co vytknout, přesně takhle by to bylo, kdyby vypukla nakopalypsa! (Ano, Fanan). Strašná, trikově však vyšperkovaná chujovina. Na závěr tedy spolu s Rockem stojím, ruku na hercně, a dojatě si říkám, olizujíc (též jemně prsty laskajíc) americkou standartu - jez, vý ken! Rybyldytyt. Fakof ýrt, vý faking ár! faking jů, faking es, faking ej! Fak!(21.10.2015)

• - Režisér Brad Peyton a herec Dwayne Johnson spolupracovali aj pri natáčaní snímky Cesta na tajomný ostrov 2 (2012). Druhý menovaný si takisto zopakoval spoluprácu s Carlou Gugino, s ktorou sa už stretol vo filme Útek na Horu čarodejníc (2009). (MikaelSVK)

• - Některé melodie k filmu vznikly tak, že skladatel Andrew Lockington rozbil staré piáno kladivy a štípačkami a následně na něm nahrál několik skladeb. Dle jeho slov: "Hrál jsem noty, ale ty zněly zcela jinak, než jsme předpokládali a vůbec to neznělo jako piáno. Některé ty zvuky figurují v určitých scénách. Je to zajímavý rytmický prvek." (Lucasion)

• - Ve filmu bylo použito více než 1300 vizuálních efektů ve scénách s masivním přívalem pohybujících se trosek, vlnících se silnic, praskajícími mosty, erupcemi ohně a zdemolovanými budovami. (Lucasion)