Americká vlajka na konci filmu - "no to bola paráda" mizerné gesto a dôkaz všemocnosti USA. To teda nemusím, z toho som vyrástol. Mám rád D. Johnsna, ale mal som pocit, že tento film mu veľmi nesadol. O čo tu vlastne ide? O zobrazenie katastrofy, či o to aká je Amerika silná a dokáže si nanovo všetko vybudovať? Alebo nebodaj o rodinný vzťah? Môže si človek vybrať, ale okrem pointy sú tu aj iné veci ktoré robia film filmom. Film si ma získal najme slušnými snímkami v úvode ako záchrana pri autonehode či perfektné zábery zo strechy budovy ponúknuté pri záchrannej akcii Rayovej manželky. Potom nadšenie však opadlo, a tak mi neostáva nič iné len sa prikloniť k 70%. Ako napísal gogo76 smrť druhej dcéry by bolo tento krát perfektné vyvrcholenie drámy a silnejšie by zapôsobilo na každého náročnejšieho diváka.(26.1.2016)

Videl som len jeden plagát a hovorím si fajn, The Rock bude zachraňovať sprostých a krásnych Američanov. Keď som sa k tomu dostal som zistil, že The Rock nebude zachraňovať sprostých a krásnych Američanov, ale svoju rodinu. Čo je v podstate to isté. Každopadne som sa moc nenudil, pretože som si spravil tipovačku, čo, kde, kto a koho zachráni. Na druhý krát už by ma to asi nebavilo, pretože všetko snáď úplne všetko sme už videli. Dokonca aj väčšiu deštrukciu (na ktorú je macher Emmerich). Mohol by som to pekne skritizovať keby som chcel, ale ja nechcem, pretože herecké obsadenie mi vynikajúco sadlo. Hlavne pekná, sympatická, modrooká Alexandra Daddario, ktorá ma skutočne fakt pekne dvojičky. Tým myslím oči vy uchýláci. Jej kozi tu na vás tiež vykuknú, ale v plnej krase keď ich chcete vidieť, tak odporúčam seriál True Detectiv prvá séria, druhý diel, kde si ich naplno užijete. Keby nebolo tej americkej vlajky na konci šiel by som s hodnotením možno vyššie. Takto musím klesnúť minimálne o pätnásť percent, pretože si ju dovolili ukázať asi tak na päť sekúnd. Dokonca v spomalenom zábere. A to už je na mňa fakt moc. Obľúbený soudntrack: Main Theme, End Credits. 70% - 3*(2.10.2015)

Ufff. Tak ta nebohá a těžce zkoušená Amerika to zase parádně schytala a Wacoslav1 si spokojeně užil pořádnou epickou destrukci. Triková stránka je samozřejmě vymazlená, ale to bych jenom opakoval to co tu píšou všichni. Já se spíš trochu zaměřím na děj a postavy. Tak především Rock opakovaně dokazuje, že už je něco víc než jenom horda svalů, ale stává se z něj i solidní herec. děj je samozřejmě jedno velký klišé, ale to čím u mě San Andreas kromě destrukce výrazně boduje jsou postavy. Troufám si tvrdit, že vzít to do ruky pan Emmerich, tak dostaneme rovněž epickou zkázu, ale zároveň těžce stupidní film z postavami kterým přejete pokud možno smrt do 5 minut, film by měl minimálně 2,5 hodiny kde by se aspoň hodinu řešila rodinná linie a spousta dalších píčovin. Nic takového v San Andreas nenajdete, hluchý místa prakticky neexistují, délka je tak akorát. Motivace postav je přirozená a pochopitelná a neměl jsem problém jim fandit. A ruku na srdce všichni ti chytráci co tu kritizují postavu Rocka, že je sobec co myslí jenom na svoje blízké, by se na jeho místě zachovali úplně stejně. Takže do hajzlu z falešnou morálkou. Hlavně se pořád něco děje tempo je neskutečný, před destrukcí není úniku. Ani jedinou scénu nepovažuji za nadbytečnou. Neřeší se tu žádný zbytečný kraviny a i s tím jediným čeho jsem se bál (a sice předchozí osobní tragédie hlavního hrdiny) se tu nikdo moc nesere a vyřídí se to během 5 minut. Takže sláva! Katastrofický žánr ještě není mrtvý a po loňským Into the storm tu máme další parádní příspěvek a tentokrát jsem spokojen ještě o něco víc, takže neváhám a pálím plný počet.95%(1.6.2015)

• Marigold

Odhadem 6x přepsaný scénář, který následkem toho není schopný udržet ani náznak konzistence / gradace v obou liniích (rodina / seismolog). Otřesné dialogy, herecké výkony z Gumáren Púchov, triková stránka přesně taková, jaká se dá za 100 milionů dnes pořídit, režie lunaparková. Pro 4DX kino to jako tech demo může fungovat, jako film hodnotím jednou hvězdou jen za náznak zajímavé ideologické linie, v níž hraje roli takřka šokující sobecké soustředění muže, zodpovědného za záchranu druhých, na svou rodinu. Už dlouho tu nebyl tak striktně individualistický katastrofický film, který by obnovu Ameriky kladl čistě na bedra schopných jedinců, kteří bojují jen svoje soukromé války. Bohužel i tahle zajímavost slouží čistě pro zasmání. Tenhle film je rozbitý jako svět, který zobrazuje. Zemětřesení přichází jako boží trest, když už si postavy nemají co říct. A to je v případě San Andreas podstatě furt. Na mé Richterově škále blbosti čistá desítka.(28.5.2015)

• zelvopyr

Inu, škoda. O tolik lépe to šlo. Co jsme nakonec viděli: Divnou počítačovou hru dlouhou skoro 2 hodiny, která měla zásadní nedostatek, že se nedala ovládat. Casting pro tento druh "filmu" docela OK, nicméně ústřední rodinka byla tak zoufale nezajímavá... Konkrétní slabiny: Na 2 hodiny speciálních, masivních a celoplošných speciálních efektů bylo málo peněz, jsou tedy poněkud do očí bijící. ||| Hodně špatná práce s vedlejšími postavami. ||| Fyzika, logika, realističnost, a tak vůbec. ||| Hlavní hrdina... zničí vrtulník, letadlo, speedboat, kterými by mohl a měl coby profesionál zachránit stovky nebo tisíce lidí. Místo toho zachrání jen vlastní rodinu. A ty krkolomné náhody, kterými se nakonec povedlo, nemohl nikdo myslet vážně. ||| Přesný komentář Marigold.(28.11.2015)