• -bad-mad-wolf-

Tsunami nepříliš zdařilých žánrových rekvizit, kde logika a fyzikální zákonitosti fungují jen do té míry, do jaké to zrovna vyhovuje scénáři. Rodinné dramátko absolutní vata - více do hry mohli zapojit spíše Giamattiho. Body za slušné triky, Skálu a přednosti Alexandry Daddario, jež by měly v popcornových filmech hrát častěji.(21.9.2015)

Prevratný neklišoidný príspevok do žánru snád nikto nečakal ani od Warnerov. A emmerichovský vtip a nadhľad taktiež, tam je kráľom Roland. Postavy fajn, na rozdiel od minuloročného V oku tornáda. A aj lepšie než v Poseidonovi. Takže v pohode, slušné remeslo bez chýb a prekvapení.(27.5.2015)

Cítím z toho větší ambice než poslední kousky Emmericha, který pouze prachsprostě vybírá kapsy a není zajímavý ničím. Kde jdou ty časy ID4. San Andreas je v tomhle ambicióznější film. Sice dialogy a koncept scénáře je jedno velké americké kliše se všemi nemocemi a neduhy na které jsme zvyklí, zároveň v tom ale občas vidím potutelně se usmívající poctu devadesátkám, záleží jak se do toho kdo dostane a kolik má v žánru nakoukáno. Formální stránka je však strhující. Tolik napětí a fenomenálně gradujících scén nejen co se destrukce a triků týče, ale těch panoramat, náletů, obletů a několik skvělých záběrů bez střihu (specielně ta úvodní v San Franciscu na střeše budovy) - to je přece jen o level výš, než jen tupá zábava. Já tam tu snahu tvůrců cítil. Tzn. nikterak převratný film, na který se časem taky pozapomene, ale určitě neurazí intelekt, pokud se k němu bude rozumně přistupovat a nad některými věcmi se přimhouří oči. Dwayne Johnson umí hrát !(30.5.2015)

Ona je to vlastně hrozná hovadina, ale Johnson je sympaťák, na Carlu a Alexandru se moc dobře kouká a pořád se tam něco děje. Někdy mi přesně tohle stačí.(29.8.2015)

Tenhle film zachránili herci. Respektive herec - Dwayne Johnson. Je to takovej sympaťák, že utáhne i takovou mega-hovadinu. Vůbec nejsem proti přepálený katastrofálnosti a neuvěřitelnejm situacím, demolicím a tak, snaha nacpat do filmu zemětřesení + vlnu tsunami je obdivuhodná, chybělo už jen tornádo a rychlo-mráz ze Dnu poté. Nejvíc mi ale vadilo za a) situace, který hrdinové přežívali, byly tak strašně mimo, že z toho šla až hlava kolem - záchrana vrtulníkem ze sutin, přistání s helikoptérou bez motoru, seskok z letadla s padákem, přejetí vlny tsunami ve člunu nebo unikání vodě stoupající z patra do patra v mrakodrapu, pak samozřejmě vysvobození dcery z vody - dost pochybuju, že po takový době by jí ještě rozdejchal. Kdyby tam takovejch scén byla polovina, i tak by to byl do nebe volající blábol. Kdo pak má mít respekt z přírodních živlů, když vidí, jak snadno se s nima lze vypořádat? A za b) scénáristi si opravdu mohli odpustit následující: Dwayne s manželkou čumí do trosek po tsunami a prohlásí: "Naše dcera je tam. Musíme jí najít." Komu to jako říká? Jeho manželka je tak tupá, že jí to musí oznamovat? Nebo asi stokrát opakovaný "Bude v pořádku." Plusem ale je, že se pořád něco děje, bortí, zaplavuje, vybuchuje, hoří a tak, jo a adolescentní herci tentokrát fakt dobře vybraný, že ani trochu neprudili. Je to čistý průměr. Den poté je ale mnohem zábavnější.(20.10.2015)

• - Alternatívnym názvom filmu bol názov California Down. (MikaelSVK)

• - Aj keď názov môže zavádzať, film nemá nič spoločné s hrou od Rockstar Games "GTA: San Andreas". (kacer4)

• - San Andreas je název tektonického zlomu, který vede přes většinu území Kalifornie. (Terva)