• -bad-mad-wolf-

Tsunami nepříliš zdařilých žánrových rekvizit, kde logika a fyzikální zákonitosti fungují jen do té míry, do jaké to zrovna vyhovuje scénáři. Rodinné dramátko absolutní vata - více do hry mohli zapojit spíše Giamattiho. Body za slušné triky, Skálu a přednosti Alexandry Daddario, jež by měly v popcornových filmech hrát častěji.(21.9.2015)

San Andreas je dosť rozporuplný film. Hlavne je nechutne klišovitý a predvídateľný, presne tak, ako to vyjadruje slovné spojenie - typický americký katastrofický film. Príbehovo vás neprekvapí ani jediný raz, samozrejme za predpokladu, že ste zopár katastrofických filmov videli. Naopak triky a vizuálna stránka je úžasná a aj preto som mnohé nedostatky tvorcom odpustil. D. Johnson mi tiež robil vrásky na čele. Sám o sebe sympaťák a nič proti nemu nemám, ale v tomto type filmov sa jeho hora svalov vynímala až príliš. Keby film nešiel klasickou a 100x prevarenou cestou a divákom by pripravil nejedno prekvapenie, i za cenu straty člena rodiny, mohol to byť fakticky hit. Ak by niekto miesto Johnsona skutočne hral, mohol film prepisovať dejiny katastrofického filmu. Lenže keby, keby...Napriek mnohým výhradám sa prikláňam s slabším štyrom hviezdam.V týchto filmoch ide hlavne o zobrazenie katastrofy a tu sa vizuálnej stránke nedá mnoho vytknúť. 70%.(1.11.2015)

• Lima

Rock je sympaťák, o tom žádná. Ale jinak je tohle jenom snůška příšerného, nudného klišé, nablblých dialogů, ochotnického herectví a přepláceného digifestu, prostě všechno, co tak z hloubi srdce nesnáším na současné pásové výrobě „továrny na sny“. A scenář k tomuhle psali tři lidé? Z toho je vidět, že některé profese v Hollywoodu jsou ještě větší lážo plážo, než pobírat sociální dávky. Nikdy bych nepomyslel, že to řeknu, ale „zlatý Emmerich“!(27.8.2015)

Sice je to předvídatelný jako jízda metrem (další stanice Pankrác), ale na druhou stranu přesně víte, co za jízdenku dostanete. Akorát tomu chyběly nějaký kozy.(3.9.2015)

Videl som len jeden plagát a hovorím si fajn, The Rock bude zachraňovať sprostých a krásnych Američanov. Keď som sa k tomu dostal som zistil, že The Rock nebude zachraňovať sprostých a krásnych Američanov, ale svoju rodinu. Čo je v podstate to isté. Každopadne som sa moc nenudil, pretože som si spravil tipovačku, čo, kde, kto a koho zachráni. Na druhý krát už by ma to asi nebavilo, pretože všetko snáď úplne všetko sme už videli. Dokonca aj väčšiu deštrukciu (na ktorú je macher Emmerich). Mohol by som to pekne skritizovať keby som chcel, ale ja nechcem, pretože herecké obsadenie mi vynikajúco sadlo. Hlavne pekná, sympatická, modrooká Alexandra Daddario, ktorá ma skutočne fakt pekne dvojičky. Tým myslím oči vy uchýláci. Jej kozi tu na vás tiež vykuknú, ale v plnej krase keď ich chcete vidieť, tak odporúčam seriál True Detectiv prvá séria, druhý diel, kde si ich naplno užijete. Keby nebolo tej americkej vlajky na konci šiel by som s hodnotením možno vyššie. Takto musím klesnúť minimálne o pätnásť percent, pretože si ju dovolili ukázať asi tak na päť sekúnd. Dokonca v spomalenom zábere. A to už je na mňa fakt moc. Obľúbený soudntrack: Main Theme, End Credits. 70% - 3*(2.10.2015)