Sympaťák Rock, milfka Carla a nejaké dievča s najúžasnejšími... očami sa dve hodiny snažia pred zeleným plátnom tváriť, že unikajú pred padajúcimi mrakodrapmi. Neveril som im to ohrozenie ani sekundu.(13.10.2015)

Nečekal jsem nic, zhola nic... jen nějaké ty efekty. Dostal jsem ovšem koukatelný film, kde většina věcí fungovala. Možná bych šel i výše, ale klasický ááááááámerický konec mi film mírně znechutil.. Za mě 70%(9.7.2015)

Domy se řítí k zemi, asfalt vzlétá k nebi, lidé zděšeně povykují, voda se vlní a jeřáby padají z nesmyslných míst - jak už to tak v katastrofických filmech bývá. Snímky tohoto typu mne většinou spolehlivě nudí, ale tady tomu velí strejda Rock, kterému nečiní potíže překonávat fyzikální zákony a to stojí za to vidět. Je však nutné mozek opatrně vyjmout z hlavy a tupě se věnovat koukání, poslouchání, smíchu a oběma ústředním zástupkyním ženského pohlaví. Tohle všechno je hodně v pohodě, jen je třeba nebrat tuto katastroficky rodinou pohádku zase tak moc vážně.(30.10.2015)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,777 // Otvárací Víkend v USA: $53,215,000 // Každý nadšenec katastrofických filmov bude veľmi spokojný, pretože akcia a deštrukcia vo filme rozhodne nechýba a audio-vizuálne efekty makajú na plné gule. V konečnom dôsledku som veľmi nadšený, pretože San Andreas je vo všetkých smeroch kvalitne spracovaný blockbaster..... 85%(27.5.2015)

Tenhle film zachránili herci. Respektive herec - Dwayne Johnson. Je to takovej sympaťák, že utáhne i takovou mega-hovadinu. Vůbec nejsem proti přepálený katastrofálnosti a neuvěřitelnejm situacím, demolicím a tak, snaha nacpat do filmu zemětřesení + vlnu tsunami je obdivuhodná, chybělo už jen tornádo a rychlo-mráz ze Dnu poté. Nejvíc mi ale vadilo za a) situace, který hrdinové přežívali, byly tak strašně mimo, že z toho šla až hlava kolem - záchrana vrtulníkem ze sutin, přistání s helikoptérou bez motoru, seskok z letadla s padákem, přejetí vlny tsunami ve člunu nebo unikání vodě stoupající z patra do patra v mrakodrapu, pak samozřejmě vysvobození dcery z vody - dost pochybuju, že po takový době by jí ještě rozdejchal. Kdyby tam takovejch scén byla polovina, i tak by to byl do nebe volající blábol. Kdo pak má mít respekt z přírodních živlů, když vidí, jak snadno se s nima lze vypořádat? A za b) scénáristi si opravdu mohli odpustit následující: Dwayne s manželkou čumí do trosek po tsunami a prohlásí: "Naše dcera je tam. Musíme jí najít." Komu to jako říká? Jeho manželka je tak tupá, že jí to musí oznamovat? Nebo asi stokrát opakovaný "Bude v pořádku." Plusem ale je, že se pořád něco děje, bortí, zaplavuje, vybuchuje, hoří a tak, jo a adolescentní herci tentokrát fakt dobře vybraný, že ani trochu neprudili. Je to čistý průměr. Den poté je ale mnohem zábavnější.(20.10.2015)