Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Veronica27

Mafiánovi byli strašně moc příjemní a jako film mě to dost potěšilo. Rodinka, co si nenechá nic líbit. A taky proč ? Když chci aby mi tekla kříšťálová voda a né hnusná hnědá, pak je třeba si to pořádně vyřídit .Robert De Niro naprosto skvělý a humor taky nechybí. ()

bakeero

Pár hezkých odkazů na klasiky žánru. Ale jinak průměrná sezónní jednohubka, na kterou si za pár týdnů ani nevzpomenete... ()

s1r1us

(dab. verze) Každá rodina má své rodinné zvyky a tradice, které ji drží pohromadě. Např. v kolik se podává nedělní oběd, no, anebo prostě tohle. Přál bych tomu kurva větší spád, ale jinak kurva dobrý. ()

Demonic189

Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu. Vo filme nie je jedina postava alebo scéna, ktorá by ma iritovala. Striela sa tu, hlaškuje, sexuje, takže niet o čom. De Niro opat vo forme! ()

netWoor

Docela fajn. Ani by mi nevadilo, bejt to titulní film k seriálu, protože potenciál dalších konfliktů to má velkej. Trochu mě nebavil ten kýčovitej (předvídatelnej a nudnej) konec, ale i tak ty čtyry hvězdy dám ... ()

Henry Morgan

Pokleslá hodina a 3/4, která však měla něco do sebe a vyznačovala se syrovou brutalitou, jež v ostrém kontrastu střídala takřka rodinnou idylu amerického pojetí okolí středozemního moře. Manželé DeNiro a Pfeiffer nezklamali a solidně navázali na slávu svých mladších rolí. Neumím si představit, že by podobný film natočil někdo jiný než Luc Besson, a i v tomto případě nezklamal. Prostě oddychovka šmrnclá trochou mafiozních filmů, která naučí dobré způsoby jak středostavovské vesnické burany, tak macho machr mafiány velkých měst. ()

Acrobat

Ono čiastočne sa nenávidím, že sa opakujem, ale čo mám robiť, keď aj Luc sa opakuje. V dobrom ? Vo svojskom. Lebo tuctový námet on dokáže urobiť prijateľným štýlom, ktorý ma baví a udržiava živého. Aj v streľbe? Práve v tej. Tie štiepky dreva od vybuchujúceho domu, postup strelcov, ich detailné ksichty. Sú tam veci, ktoré Luc nezabudol. Len nemôžete byť výnimočný stále. Máte len 1, max. 3 pokusy dokazovať. Dokázal, a to stačilo. Z tých vzorcov je tu Luc zabudnuteľný, a to zákonite. Rutina. (videné 29.08.2016, JOJ) ()

Lupes

Opravdu hodně slabá zábava těžící ze současných (a už obehraných) genderových stereotypů a amerického pohledu na svět. Vystajlovaná teenagerka kope chlápky do rozkroku jak na běžícím pásu, Evropa je buranov, kde nemají ani burákové máslo (!), a americká rodinka nám zase jednou musí předvést, jak táhnout za jeden provaz. Vše skropeno patosem a slzami, pár mrtvých chlápku k tomuto kýči už bohužel patří a jen dotváří kolorit. Teenagerská sračka, na kterou jsem bůhvíproč koukal s rozumnými a mentálně dospělými lidmi (prý odpočinek). ()

Maximilianus

Na humor som si musel chvíľu zvykať. Bol trochu silený, ale na druhej strane som takýto druh nečakal a nakoniec ma celkom milo prekvapil. Všetky 4 postavy rodiny boli zaujímavé a úplne odlišné. Nejedná sa ale o nejaký prevratný film, skôr by som povedal, že ľahký nadpriemer. 6,5/10. ()

brigante

reálně tak 85 procent. Já se teda bavil parádně. Hlavně první polovinu, akční "povinný" závěr mě až tak nebral, navíc tou vážností, jako by byl z jiného filmu. De Niro samozřejmě vládne, ale ani Michelle se nenechala zahanbit a ten kluk byl taky hodně dobrej, škoda promarněného talentu Agron, ta měla asi nejhůř napsanou postavu a navíc nebyla nějak smysluplně dovršena její linie s boyfriendem. To je asi jediná výtka. Fuck. ()

windows

Důležité je, že to co očekávate od komedie tento film náramně splňuje. Parádní nářez. "My Gang - My Family" ()

sWONDER

Nič extra, ale bavil som sa slušne. Rodinka je poriadne uletená, hlavne De Niro vládne. Jednoduchší, no peke odsýpajúci dej bavý, až k trochu prepísknutému záveru. Zmiešané pocity, lebo na komédiu to je miestami podivne vážne. Dianna velice "hot". ()

Zombiepod

Besson sa vracia na scénu s De Nirom v roli, ktorú sme uňho mali najradšej. Vtipný a svižný gangsterský film s dávkou neprekonateľnej francúzskej romantiky. Perfektné postavy (Robert valcuje, Tommy opäť vo forme a pri chrumkavej Dianne je vždy na čo pozerať) a bessonova atypická réžia s veľkolepým akčným finále. Najzábavnejšia mafiánska oddychovka, akú si človek može dopriať. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)