Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Marty7CZ

Já myslim, že velmi VELMI DeNirovsky kurewsky dobrý! Besson to zvládl na jedničku, Lee Jones drží standart klasiky a Miška vod Pfeifferů by mohla trochu odvráskovat ksicht, jinak je to pořád kočanda... ()

papadoce

Dianna Agron bola pekná tak na pol hviezdy. 1 a pol hviezdy dávam za scény školákov, vlastne pre mňa to boli ťahúni filmu. A škoda, že z poslednej akcie nevyťažili oveľa viac, už tá hudba si to pýtala. ()

DavidWebb

Já nemít žádné dinero... no dineros. De Niro? Robert De Niro? Pri pohľade na toho taliána mám pocit, že to bude prvý chlap na svete od dôb starých zákonov, ktorý bude žiť viac než dvesto rokov. The Family je čistokrvná rodinná oddychovka bez vážnosti, bez humoru, bez trápností a hlavne bez ambícií. A ohromne jej to sedí. Na mňa to pôsobilo veľmi príjemným, nenúteným dojmom, skvele som si pri tom oddýchol a zabil čas, kým začne MS 2014 vo futbale. Odporúčam dobre si prečítať obsah, aby si to niekto nesplietol s gangsterkou, a takisto sa vyhnúť predstave, že sa budete od smiechu váľať po zemi. Ja som však spokojný a slabšie 4★ si to zaslúži. ()

TommyDiamond

Člověk se nedá změnit mávnutím prstu.Sám by o tom mohl vyprávět bývalý mafiánský boss Giovani Manzoni (Robert DeNiro), který by měl se svou rodinou začít žít poklidný maloměstský život a zapadnout v davu. To ovšem jde jen velmi těžko, mafiánství má Giovani i celá jeho rodina v krvi.... Luc Besson je velmi aktivní a na jeho filmy se dá koukat. Jeho Mafiánovi jsou drsná akční komedie, plná dobrých hereckých výkonů. která nejen, že nenudí, ale doveze pobavit i zaujmout. Nezbývá mě než udělit čtyři hvězdy ()

Lavinia

Děj podle šablony: mafián-práskač se pod ochranou FBI skrývá před bývalými spolumafiány, má velmi nápadné mafiánské chování, které má být komické a ukázat ho jako mafiána na druhou s celou rodinou, spolumafiosi ho najdou, jsou porubáni, mafián s famílií přežijí a jdou se skrývat dál. Býložravě přežvýkané až vyloženě nudně podané, trochu jako zaopatřovací ústav pro přestárlé herce. ()

DaveSmith

Povedená komedie, u který zaručeně na některý scény nezapomenete. Možná je malinko drsnější, ale zato vtipná a nenucená. Finále navíc slušně buduje napětí. Dobrej film. Ku.va ()

Shitonit

KURVA?? Jak se dá jedním slovem vyjádřit jakákoli liská emoce ??Jasný. Jasný, jasný jasný, je mi to úplně jasný. Fajn parta herců a dalších filmostvůrců dala kebule dohromady, a tak nějak vypotili Mafiánovi. Vlastně, je to jako že ta rodina byla Mafiánovi? Nebo to byl příběh O mafiánovi ? Ať je to tak nebo tak, vzniknul film na který se dá docela snadno dívat, a těžko se mu dá něco vytknout. Komediálně laděný drama, popisující takovou docela normální americkou rodinu v Normandii. Na začátku mi to trochu připomínalo Adamsovi, postupně se to vybarvovalo, dozrávalo, až mě to v závěru sevřelo svěrač a donutilo se o tu prima rodinku fakt bát :-) . Kurva ! ()

RobbieM@N

Asi nejzbytečnější film tohohle roku a scénárista by za tohle měl dostat přes hubu. Premisa úžasná a obsazení taktéž, ale v konečném dílu ne zcela využité. Posun děje je založený na výskytu extrémně tupých a nepravděpodobných událostí, které byly našroubované do scénáře jen aby ten film mohl dospět do žádaného konce, kde se všichni rozstřílí. Vedlejší dějové linky tam prostě jsou jen proto, aby mohl na konci jeden debil napálit RPGéčko do De Nirova baráku. Komedijní pojetí zase tak nevadí, ale Besson to tak nějak namíchává dohromady s thrillerem a dalšíma věcma, že to prostě nedává pořádný smysl. ()

Johniii

Žádná velká podívaná. Rozhodně to není špatný film, ale od tohoto hereckeho castu a Bessona na režisérském křesle člověk očekává více. ()

gicous

Leon ani Brutální Nikita to nejsou, ale co si budeme vykládat - Besson už zřejmě nikdy takové žánrové pecky nenatočí. I přesto ale Family pobaví, především ve své černohumorné rovině, která funguje dobře. Potěší i odlehčené herecké výkony obou rodičů v podání sebeparodujícího De Nira a s gracií starnoucí Pfeiffer. Na druhé straně zachycení školních eskapád jejich podařených potomků působilo ve filmu až moc mimožanrově a nadbytečně. Raději bych tento promarněný čas věnoval samotné rodině Manzionů a jejich snaze zapadnout mezi mistní domorodce. Slušná akce doplněná řádnou porcií černého humoru á la Luc Besson. 6/10 ()

miki68cz

Už jste někdy viděli zábavně-vostrej film? Ne? Vzhůru tedy na Mafiánovi. Když se dá dohromady pan Besson s panem Scorsesem musí z toho vypadnout solidní kus a to se také stalo. Fantastické herecké výkony, vtipné dialogy, dobrá muzika, sympatická kamera. Vřele doporučuji, bavte se ()

kubilov

Luc Besson mi splnil tajné přání, přesně takovýto film mi v mafiánské sbírce dlouhou dobu chyběl. Mafiánovi jsou jen takovou odlehčenou napůl komedií o dávné mafiánské slávě jedné italské familie, která z milovaného Brooklynu prchla do Francie, aby mohla začít žít normální život. Koho by nezajímal a nebavil příběh o bývalém Jimmy Conwayovi / Samu Rothsteinovi / mladém Vitu Corleone či snad o Al Caponem, který si užívá klidný důchod s manželkou Elvirou Montana, s jejich krásnou dcerou a vychytralým synem? Příjemná směs nostalgie (Goodfellas v kině), kvalitních hereckých výkonů, trochy napětí a nějaké té zábavy. Mafiánovi své kvality mají, aby taky ne, když byl výkonný producent filmu božský Martin Scorsese! ()

Bendiys

Svizne, hrave a vtipne. Vsichni clenove rodiny jsou skvele ztvarneni a kazda postava ma sve minuty slavy - scenaristicky pusobi temer dokonale. A ty grafike a slovni hratky s prechody mezi sekvencemi jsou povedene. Tento film ma fuck(t) nepravem tak male hodnoceni... ()

konysua

Trailer se mi zamlouval, ale výsledek mizerný. Rádoby vtipné pojetí, když to mafián musí zabalit a klidit se s rodinkou do ústraní. Ani nevím, jestli jsem to dokoukal dokonce. 3/10 ()

angel.CZ

Záporně kladnému hrdinovi De Nirovi tenhle film sedí jako oblek od Armani ho šitý na míru. Skvělá zábava s předpokládaným, ale i tak grandiosním koncem. Skvělá gangsterka pojatá s nefalšovanou nadsázkou a dobrým scénářem. O filmu jsem si nic dopředu nezjišťoval a na konci při titulkách se to vysvětlilo jedním jménem, Luc Besson zase nezklamal 70% ()

darthvader77

Skvělá Bessonova komedie plná černého humoru(instalatér, supermarket, tenisová hra u jezera, Warrenovi zločinné aktivity ve škole), skvělých naráže(projekce Scorsesseho filmu) a perfektních hereckých výkonů ať už Robert, Michelle nebo Tommy. Až na pár menších nedostatků jde o skvělou komedii se psychicky velmi silným závěrem. Takže čistokrevné čtyři. ()

MartinTerran

Zajímavý film z mafiánského prostředí, ale trochu jinak. Herecké výkony jsou skvělé a nejen od velkých hvězd, ale také od DIanny Agron a Johna D´Lea. Právě ztvárnění dětí se mi líbilo nejvíc a jde vidět, že jablko nepadá daleko od stromu. Film je i komedie a tak se nebere příliš vážné a vtipné momenty se zde najdou. Ve filmu jde vidět, že policajti to s lidmi v ochraně svědků nemusí mít jednoduché, hlavně když se jedná o bývalé mafiány. Knihu jsem nečetl, ale film se podle mě vyvedl. Hodnocení: 65/100. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)