Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Hols

Hodně slušny tři hvězdy. Nirovi ty gangstři celkem dobře padnou. Záporáci jsou taky dost stylový. Jen ten děj, ikdyž se to kulantně zaobalilo, pořád dost předvídatelnej. A že se fráze studentíka která byla otištěna do školních novin v malém zapadlém franzouzském městečku, čirou náhodou dostala až k mafiánskému bossovi zavřenému ve vězení který je chce zabít ? Tak to mi přišlo hodně laciný. Ale jinak se mi celkem líbila hudba,plynulost fimu a brutální praktiky mafiánů. ()

A.MacGyver

To bylo co? To už je na tom De Niro, tak blbě, že to točí takové sra*ky? Nebo byl rád, že se může opět vydávat za mafiána? Tedy za parodii na mafiána. Bylo to komedie nebo vraždící mašina? Kdyby raději za peníze na tento film natočili dokument o berušce polní... ()

teseth

Tak trochu jiná příběh, který balancuje mezi akčňákem a komedií. Obojího je ve filmu akorát a nesnaží se být moralistickou přednáškou o napraveném hříšníkovi, což kvituji s povděkem. Toto není u hollywoodské tvorby zvykem. Myslím, že většina ze zúčastněných si to vysloveně užilo a některé scénky se fakt vryjí do paměti. Michelle a její nákup, Dianna a její scénka s pálkou, De Niro při zjištění, že budou hrát mafiány a pak opět Michelle která se plazí po podlaze s nožem v ruce. Trošku si mohl Besson smlsnout i na knězi a učiteli, protože podle vývoje filmu jsem předpokládal, že konec bude velmi rychlý ale co už prostě povedená krimi komedie, která pobaví a neskončí hned v zapomnění. ()

Allein4

Opravdu velká sranda s napínavým závěrem za skvělého hereckého obsazení. Komedie, jak má být. Prostě Besson. A bude pokračování? 85 % ()

fabregas1

Bessonovi nelze něco vyčítat. Udělal si svoje a i když se nejedná o nic světoborného, tak na mě Mafiánovi zanechali dobrý dojem a hodnotím tento film jako takový ten pohodový relaxační zážitek, který ukončil konec krásného dne a šlo se v poklidu spát. ()

zekon

Taková průměrná oddychovka s dobrými herci, sem tam vtípky a Bessonovskými drsnými scénami. Celkově to ale není nijak velký tahoun. Nicméně kombinace komedie a thrilleru tu moc nefunguje. ()

ragtime

Aj napriek varovnej účasti Luca Bessona ma trailer príjemne navnadil. Ale u toho to asi tak skončilo. Tuctový dej s totálne nesympatickými postavami, ktoré prehrávajú samých seba. A prečo by som mal držať palce ľuďom, ktorí pre svoju záchranu úplne bez akýchkoľvek výčitiek likvidujú bezbranných obyvateľov? Morálne zlé a úplne celkovo zle. ()

StanleyVanH

Já nevim no, obsazení sice výborný ale prostě na Mě až moc ublafaný a ani jsem se moc nezasmál. Takoví nemastný a neslaný film u kterého jsem si psal smsky aby ty skoro dvě hodiny filmu rychleji utekly. Slabé tři hvězdy. ()

zeromen

Od filmu jsem očekával trochu víc francouzského humoru a víc americké akce. V obou případech se jím to skoro podařilo SKORO. Jinak skvělé obsazení s výborným De Nirem. ()

Nechic

Váhal jsem mezi třema a čtyřma hvězdama, ale má to být komedie, tak čtyři. Bavil jsem se u toho pěkně. Komediálně podaný mafiánský život je celkem originální téma a zpracování se povedlo. Nehledejte žádné složitosti ani moc nepřemýšlejte, tohle je rodinná bláznivina. Mohla by však být o trochu méně brutální v některých scénách, násilí se tam přehání až moc, ději to nepřidává, vtipnosti taky ne, někoho to může děsit, jiného nudit... ()

karel63

Žánr "cynická mafiánská černá romantická rodinná komedie" tady dlouho chyběl. Klobouk dolů, příjemně jsem se bavil. ()

Unrealik

Začátek byl vtipný. Poslední čtvrtina to kazila, akce i vtipy nevýrazné. Je to škoda, kdyby se snažil film být více komedií na úkor akce, tak by to bylo fajn. ()

sha.piro

Tohle je film, který v ničem nepřekvapí. Co jiného čekat od rodinky mafiánů v krimi komedii, než že nebude ctít pravidlo obyčejných občanů, "zlí hoši" si je díky náhodě najdou, ale rodinka jejich útok bez újmy na zdraví přečká? Snímek v ničem nevybočuje, ani není vtipný, jediné, co musí člověk filmu nechat, je cit pro světlo, hudbu, kameru... ()

Johgas

Zábavná věcička o tom, jak se mafiánská rodinka v utajení pokouší žít obyčejným životem, a moc jim to nejde. Teda vůbec jim to nejde. Když krásná Michelle hned na začátku vypálí obchod s potravinami jen kvůli pohrdlivé zmínce o těstovinách, co nás asi tak čeká v celém filmu, že. Ano, zábava! ()

mansonn

Zabava.....stary mafian v programe pre ochranu svedkov...:-) a jeho podarena rodinka :-) nic viacej ani netreba dodat ()

kubixix

Nenápadně vyhlížejí začátek s epicky přetaženým koncem. Ke konečnému vyústění se blížíme rovnoměrně a vrchol nastává tak akorát - ne pozdě, ne brzy. Mafiánovi jsou ale příjemná rodinka, která se ve svém světě umí pohybovat. Ničeho se neštítí a Tento fakt je velmi pěkně zpracován. Komedie s dramatickým koncem, po kterém vám zůstane lehký úsměv na rtech. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)