Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Xmarc

Říkal jsem si, že by tohle mohla být solidní oddychovka. A ona to byla velice solidní oddychovka, která nepotřebuje žádný extra děj, ani si na nic extra nehraje. Ale to ani nemusí, páč jsem se dobře zasmál, a to znatelně víc, než jsem čekal, mělo to spád, žádné trapárny, ani scény zbytečně natahující stopáž filmu, prostě pohodová odreagovávačka s fajnovou "kurva" přestřelkou ve finále :-) ()

Pythonator

Grandiózní návrat Luca Bessona. Po těch hovadinách pro děcka a nepochopitelném trapasu s mumií přichází Besson s nezvykle brutálním a vtipným počinem. Koho by to napadlo, že sledovat rodinku násilnických hovad může být tak zábavné? Dianna Agron je kočička k pohledání, takže už kvůli ní stojí za to film sledovat. No a pak je tu samozřejmě mistr De Niro, dá se říct v jedné ze svých nejlepších rolích. Jeho vyprávění ve filmovém klubu po shlédnutí Mafiánů je nezapomenutelné. A vůbec se nestydím tvrdit, že tihle Mafiánovi jsou daleko lepším filmem než nudní Mafiáni. ()

Pignon

"Jedinou otázkou, kterou by se měl člověk zabývat po dobu své existence, je, jakou hodnotu má život člověka, znát vlastní cenu, je jako znát den své smrti." Ten film, stejně jako některé jeho výroky, nejsou k zahození. A ještě jedno ponaučení milé děti Každej hajzl dostane nekompromisně a okamžitě lekci, do držky, těžkou nakládačku. To je mi bytostně sympatické! ()

StereoHearts

65%? To som nemal veľké očakávania no napriek tomu ma film prichytil k obrazovke ako za poslednú dobu dlhšie žiaden iný. Oddychové, no napriek tomu nie nejaká prehnaná komédia, dočkali sme sa aj nejakej tej akčnej scény kde sa zapojili svojim spôsobom všetci, tak isto scénka vo filmovom krúžku úžasná s referenciami na.. však uvidíte. Jednoduché, bláznivé, netradičné, no veľmi skvelé svojským spôsobom :) Za mňa tých percent 90% ()

FauSSt

Podstatna slabost filmu sa vola Luc Besson, s takym obsadenim natocit len priemernu komediu s neopodstatnenymi prvkami brutalneho nasilia...darmo Besson je uvazneni v casovej slucke od dob Leona pri ktorom mam pocit ze aj motyka moze vystrelit...ale iba raz ()

baron156

Pro mě příjemně drsná komedie se zajímavým příběhem a hereckým obsazením. Od začátku až do konce to je akční, plné černého humoru a hereckých výkonů např. Robert De Niro a M. Pfeiffier. ()

Pokri

Príjemná oddychová komédia. Akcie je pomenej, ale humoru je tak akurát. Keď k tomu pridáme fakt, že je tu skvelé herecké obsadenie, nemôžem ísť pod štyri. ()

Martinko991

Za mňa veľká sračka a nezachraňuje to ani Robert De Niro, vlastne úplne zbytočný film ktorý pobavil dva - tri krát za celú jeho dĺžku a o akcií nemôže byť ani reč. ()

pencho

Možná nejhloupější film, který jsem ani nedokoukal. Film jsem ukončil poté co jsem zjistil že američani zamerikanizovali Francii a poté se jí posmívali. Nejdříve rozdělili školu do různých skupinek hňupů fyziků a cool dětí což se ovšem děje jen v Amerických filmech a možná také v jejich školách rozhodně ne v Evropských. Dále holka zabije raketou na tenis kluka jelikož jí pozval na piknik, přičemž aby to ospravedlnili tak z něho udělali jednorozměrného nereálného úchyla. A celé toto Americké znásilnění Evropské kultury pokud se to tak dá nazvat je završeno tím když nasraná matka vejde do obchodu hulákající že chce americké burákové máslo když a poté co si prodavač v osobní konverzaci udělá srandu z toho jak povrchní Američani jsou, tak všechny v obchodě zabije a vyhodí ho do povětří, potvrzujíce všechno co se prodavači na jejím národu nezdá. Nehorázná krávovina. ()

Lukoh

Po absurdných filmoch ako American Beauty, Idiocracy a Erik the Viking sa tento film zaraďuje na môj rebríček obľúbených filmov s absurdným a nekonvenčným humorom. Silná zostava, De Niro, Pfeiffer, Lee Jones a samozrejme Besson nesklamali, priam ešte príjemne prekvapili. Plných a oprávnených 100%. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)