No, tohle mi prislo jako takovej pomalejsi rozjezd. Vsechny postavy se teprve predstavujou a na akci tu dojde malokdy. Vtipu tu taky moc neni, ale to je hlavne tim, ze Funes je vedlejsi postava a vetsina pozornosti je na Jeana Maraise. Nastesti si tvurci dali zalezet s pribehem, takze je to dobra kriminalka, spis nez nejaka blazniva komedie a kdyz jsem si na to za chvily zvyk, tak jsme se dobre pobavil, protoze film ani na chvily nenudi.(5.3.2007)

Tajuplný démon Fantomas, vlastník mnoha navlékacích tváří, se tehdy představil filmovému publiku poprvé a vlekl přitom po své chladnoucí stopě investigativce Fandora i uvolněně křečovitého komisaře Juvea. Pronásledovatelé si evidentně neuvědomovali, jak si s nimi pronásledovaný hraje a nebyli schopni ani pochopit známou pravdu - kdo se směje ďábelským smíchem naposled, ten se směje nejlíp.(23.12.2008)

Nemůžu jinak LdF opět zasahuje ;-)(26.11.2004)

Zřejmě nejpovedenější z fantomasovské série; dnes už zklasičtělá komedie sloužící jako předobraz mnoha následovníkům.(12.10.2013)

Devadesát devět procent všech francouzských komedií funguje i dnes, kdy tuto pocivou práci spíše oceníme. O trapnosti si takový filmařský um může nechat jenom zdát.(4.6.2003)

• Jean Marais

• - Ve scéně, kdy se Fandor ( Jean Marais) se snoubenkou probudí v autě na vrcholu hory a vystoupí, lístek od Lady Beltham (Marie-Hélène Arnaud) tam není. O chvíli později se však na objeví. (CrownThomas)

• - V úvodní scéně, v níž jde Fantomas (Jean Marais) v přestrojení za lorda Shermanna do klenotnictví Van Cleef & Arpels, aby tu ukradl diamantové šperky, objevuje se v roli ředitele podniku skutečný potomek zakladatelů, Pierre Arpel. (cheyene)

• - Roli komisaře Juvea měl původně hrát komik Bourvil, který ale v té době byl již vážně nemocný, a proto odmítl. (Mackin)