• sud
  ****

  Naprostá legenda a klasika každým coulem. Již v raném věku, kdy jsem "Fantomase" shlédl prvně, mě učaroval charismatický novinář Fandor (Jean Marais), neschopný, roztržitý a nadmíru zábavný komisař Juve (Louis De Funés) a Fantomas (také Jean Marais), démonický zločinec s ocelovou tváří, elegantní zloduch gentleman. Elegantní akce prokládaná živelným humorem nechala vzniknout kultu, který si i po více než čtyřiceti letech nachází nové diváky. V prvním díle se však tvůrci teprve rozehrávají a orgie humoru, převleků a akce vypuknou až v díle druhém.(14.1.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  "Fantomas" je filmová adaptácia románu Pierra Souvestra a Marcela Allaina. Žiaľ do dnes som nemal možnosť dostať sa ku tejto knihe. Počul som totiž, od viacerých známych, že je to zaujímavé, napínavé čítanie. Film je ladený predovšetkým komediálne. O čo sa stará najmä cholerický policajný komisár Juve, ktorého svojim jedinečným spôsobom stvárnil francúzsky komik Louis de Funes. ***(24.6.2011)

 • Gemini
  ***

  Další z řady klasických francouzských komedií, tentokrát o nejgeniálnějším zločinci 20. století, jehož dobrodružství po několika desetiletích při nejlepší vůli nemají takovou sílu jako kdysi (navíc mám raději Fantomas Se Zlobí;)) Ale máloco je takovou klasikou jako hudební téma od Michela Magne.(16.10.2003)

 • Oskar
  ***

  Filmová série, jejíž kvalita má vzestupnou tendenci, což se hned tak nevidí. Tenhle první díl ještě není to pravé ořechové, protože za hlavní hvězdu je zde Jean Marais, vystupující v několikaroli. To se ukázalo jako chybný tah, protože Marais neprojevil potřebnou schopnost nadsázky a postava novináře Fandora, která má být zřejmě sympatická, je velmi špatně napsaná (za což Marais samozřejmě nemůže). O naivní Mylene Demongeteové platí totéž. André Hunnebelle obsazoval systematicky, snad do všech svých předchozích filmů, Louise DeFunés. Vždycky šlo o malé postavy, ale tady udělal výjimku, což se mu vymstilo. Diváky prostě nemůže pobavit Marais, když se v tomtéž filmu, v roli stejného rozsahu, vyskytuje všemi milovaný Louis. V dalších dvou dílech už je vše napraveno, J. M. odstaven na druhou kolej, ale jednička je přece jen tak trochu těžkopádná. 60%(11.4.2003)

 • LiVentura
  *****

  Temné komediální fantaskní...(26.7.2008)

 • - Maraise dabují oba hlavní dabéři tohoto herce, a to jak Vladimír Ráž jako novinář Fandor, tak Miroslav Moravec, coby Fantomas. (Gig)

 • - Jean Marais si masku Fantomase sám navrhl. (Enšpígl)

 • - V 2. díle komisař (Louis de Funès) vystřelí ze svého doutníku na jednoho muže z Fantomasovi (Jean Marais) bandy. Ten umírá, avšak ve 3. díle se opět objevuje. (CrownThomas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace