Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Nataniel73

Záverečný a zároveň najlepší diel Fantomasa. Veľmi elegantný a inteligentným humorom nabitý film, v ktorom majú komisár, novinár a ostatní najbližšie k tomu aby ho konečne dolapili. Atmosféra škótskeho hradu je správne temná a humor Luis de Funésa k tomu dotvára skvelý kontrast. Komisár dostal v tomto filme najviac priestoru a jeho herecké majstrovstvo sa tak mohlo rozvinúť na plné obrátky. Jeden z jeho najlepších filmov prešpikovaný trefnými hláškami, typickými gestami a grimasami. Skrátka krimi komédia jak sa patrí. Slušné štyri hviezdy si film určite zaslúži aj napriek niektorým nelogickostiam v deji (o pol noci si Fantomas prevezme diamanty a o pár minút keď vypúšťa raketu je zrazu biely deň, postele na diaľkové ovládanie, sídlo Fantomasa v podzemí hradu). Keď však divák prestane logicky myslieť, dostane sa mu skvelej zábavy. "To není možné. Vy nejste u mne v posteli? No tohle?" "Čekají mne ješte překážky. Ano! To je ta překážka! Je to komisař. A ten francouzský komisař není normální. A jak je krutý. Už dvakrát mě přesvědčoval, že múj manžel zemřel." "Takže já tu nejsem, vy tu nejste, nikdo tady není. Já tu jsem." 80% ()

Matteo_

Závěr této trilogie dopadl opravdu ve velkém. Tentokrát se přesouváme na Skotský venkov, do nádherného zámku lorda MacRashleye. Vrací se ikoničtí hlavní hrdinové, masky, převleky, intriky a samozřejmě humor, bez kterého by to nešlo. Atmosféra by se dala krájet, mnohdy až hororový podtón (vyvolávání ducha, noční invaze zámku apod.) Funès naprosto skvělý, především scéna s oběšencem! Dost možná můj nejoblíbenější díl z celé trilogie. Má to super atmošku! ()

Poga

Jednoznacne najlepsi diel trilogie. Jednoduchy, no fungujuci pribeh v atraktivnom prostredi hradu. Plus ovela funkcnejsie dialogy pridavaju tak potrebne body repetitivnemu scenaru - co je pri takejto komedialnej trilogii pochopitelne. Skratka, toto je najlepsi Fantomas. ()

AlfrédHič

Proč si to nepřiznat, Fantomas je SLÁTANINA. A to tak dobrá a srandovní slátanina, že si to zaslouží obdiv. Prostředí Skotska poslednímu dílu série určitě prospělo, snad by se i dalo tvrdit, že tohle je nejlepší Fantomas. Moravec dabuje Fantomase suše a nudně, překvapivě on, dnešní česká dabérská špička. Jenže tehdy mu bylo sedmadvacet, což ho omlouvá, navíc u takové tajemné postavy strohý dabing není na škodu. Marais je slušný (všimli jste si, jak je strašně podobný Rogeru Moorovi?), ale exceluje hlavně Funés a jeho český dabér Filipovský: když jsem viděl Lakomce a to jak Funése odchrochtává Krampol a odpudivě zoufale se snaží Filipovského vykrádat, docela jsem se lekl. ()

mr.cube

Vrchol trilogie o Fantomasovy a hlavně nádherné zakončení v podání největšího frajera celé série Louise de Funese. Konečně režisér Hunebelle pochopil, kdo má hrát prim. ()

Ludva

2021-04-14*[2009-06-23] * Asi nejlepší z celé série, díky pro mne sympatickému prostředí skotského panství, a taky díky tomu, že se už nebere vůbec vážně a vtipy dostávají nejvíce prostoru. Přesto je jediný důvod ke koukání pouze nostalgie... ()

Lucky001

Klasika klasik francouzských komedií. Klidný Jean Marais a nervózní Louis de Funés je dokonalé spojení, které fungovalo a fungovat bude. ()

LukasCL

Poslední díl. Tentokrát Fantomas vymyslel vskutku rafinovaný plán. Všichni boháči musí zaplatit daň z práva na život. Kdo nezaplatí, zemře. Bertrane, co ta pistole! ()

Petrisoff

Filmy o Fantomasovi s tímto hereckým obsazením mě i přes svůj věk přivádějí k emocím. Fenomenální Louis de Funés spolu s výborným dabingem Františka Filipovského jsou pro mě zárukou zábavy. 70% ()

Ospalek

Pobuřující "daň z práva na život" aneb to nejlepší na konec. Nejlepší díl z trilogie o Fantomasovi. Nejlepší je scéna (více scén), kdy opravdu neuvěřitelným způsobem Fantomas dohání nejlepšího Pařížského policistu k šílenství - třč. "scéna s oběšencem". Nezapomenutelné a o nic méně legrační než předchozí dva díly ! ()

wodnar

Pre mňa jednoznačne najslabší príbeh z trojice Fantomasov.Dosť ma to nudilo a v porovnaní s prvými dvoma filmami omnoho slabšie a podstatne menej nápadité. Z DVDčka si občas pozriem prvé dva filmy, tento tretí zapadá prachom. ()

lapaix

Z celé trilogie rozhodně nejslabší. Opakovaný vtip není vtipem a přesně tak je to u tohoto filmu, kde jsem se i přes tradične výborný výkon Louise de Funèse v určitých pasážích pekelně nudila. Rozhodně pokles proti jedničce i dvojce, ačkoliv stále to není špatný film. 50% ()

zmirix

Klasika z dětství zdařilá komedie i dnes se u toho zasměju a dokonce pamatuju,že to šlo v televizi s hvězdičkou a rodiče mě na to nenechali dívat, což dnes nechápu. 75% ()

ondrasimic

Vypustit Artabana, akce Artaban.......Můj nejoblíbenější Fantomas. Funes v extra formě, vtip, akce....ani po letech neztrácí na přitažlivosti. ()

SNCIS

Hlášky: (Komisař Juve se se svým pomocníkem propadne do Fantomasovy kajuty.) Komisař Juve: "Haló, je tu někdo?" Bertrand: "Já přece!" Komisař Juve: "Vy držte hubu!" / Komisař Juve: "Víte, že na mě mluvil kůň?" Bertrand: "Vážně?" Komisař Juve: "Opravdu na mě mluvil. Vidíte, to jsou chlupy z toho koně. Já přece nelžu." / Komisař Juve: "A kde je teď ten koník?" Bertrand: "U výslechu." Komisař Juve: "Dobře mu tak, lumpovi." - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%. ()