kaktusacek13

V tomto filmu se konečně rozjela hvězdná kariéra Louise de Funese. Ztvárnil zde roli na první pohled ukřičeného četníka, který si ale získá srdce každého z nás. Jeho geniální komika tvoří z filmu dokonalou podívanou. Nesmrtelné hlášky jako "SEM SE MI DÍVEJTE" nebo "BÝT DCEROU ČETNÍKA JE TEDY HANBA" se nikdy neomrzí. V dalších rolích zářil skvělý Michel Galabru jako velitel četnické stanice nebo Jean Lefebvre jako četník, který při zátahu na nudisty musí předstírat nudistu. Krásná je také scéna, kdy Louis zachraňuje pomocí traktůrku auto, které jeho dcera s kamarádem ukradla. ()

brzozin

Funes byl mužem jedné role. Tu pak ztvárnil ve všech svých filmech, které se od sebe lišily jen nepatrně. Někdy to prostě byly menší a jindy větší úleťárny. První díl četníka ovšem považuji za jeho opravdu vydařený a pěkný film. Možná proto, že jde o originál. Všechno ostatní jsou bohužel jen kopie, kde se opakují identické gagy, identické ksichty a téměř totožné fórky, které se nutně člověku musí omrzet a časem zprotivit. Osobně si myslím, že Funes je jeden z nejpřeceňovanějších herců a u nás mu tak vysoké hodnocení zajistil především skvělý dabing Filipovského. Takže díky za četníka 1. ()

kubilov

Kam se hrabe nějaký Delon nebo Belmondo, pravým králem francouzského filmu byl nenapodobitelný Louis de Funès, pro kterého byla role četníka Cruchota z malebného Saint Tropez tou nejikoničtější rolí, pod kterou ho má většina lidí zafixovaného, a to zřejmě zcela po právu. Jeho neodolatelná roztržitost, neurotičnost a roztěkanost spolu s lehkými prvky grotesky a spoustou humoru dělá první díl Četníka tím nejlepším ze série a horkým aspirantem na nejlepší francouzskou komedii vůbec. Cruchotovy malé či velké případy jsou řešeny vždy velice nápaditě a kdyby ani to někomu nestačilo, pohled na nádhernou Geneviève Grad minimálně mužskou část publika potěší. ()

Dinsberg

Dokonalá satira na úřednický šiml. K jejímu ztělesnění byl využit jakýsi Louis de Funés. Díky tomuto filmu se stal hvězdou a díky němu se stal film nesmrtelný. Je zvláštní, jak se Jean Girault trefil nejen do vkusu diváků, ale i správného načasování. Policisté vždy dokáží udržováním pořádku vyvolat chaos a je-li policistou Ludovic Cruchot, je to rovno náloži ekrasitu. ()

Jehan

Geniální volovina. Stará dobrá veseloherní Francie a Funés plný energie a nápadů. Galabru a spol. spolehlivě nahrávají. Scéna s gramofonovou deskou!! Ohó! Výtečná synergie režie, hereckých výkonů a dobového espritu. Málo platné, ty šedesátky se prostě v mnoha ohledech hodně povedly. ()

ostravak30

První díl četnické série má rád hlavně kvůli Geneviève Grad a pak krásnému prostředí. Nemůžu si pomoct, ale přestože najdeme ve filmu celou řadu úsměvných momentů, za břicho se dnes už nepopadám. Znám vtipnější Funesovy komedie. Ať už Piti Piti Pa či Oskar, kterou já osobně považuji za vůbec jednu z jeho nejlepších komedií. I Tonoucí se stébla chytá či Fantomas jsou o něco lepší. Ale vzhledem k jeho neuvěřitelným grimasám, které mě nikdy nepřestanou bavit, či geniálnímu dabingu a pak samozřejmě skvělé hudbě, si film rád připomenu, když je mám tu možnost. No a pak ještě jedna věc je na filmu jako magnet. Kromě krásných žen přece ta jeptiška...prakticky nejzábavnější scéna celého filmu. ()

johnny01

Začátek, příjezd do Saint Tropez i zátah proti nudistům jsou velice povedené, Louis de Funes hraje opravdu skvěle. Hlavní zápletka je však velice slabá a také málo zábavná. Místo aby dcera pykala za lži a i se svým kumpánem za krádež, tak ji její otec-četník naopak kryje a sám uniká před policií a lže. Závěr je pak naprosto absurdní. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 82% | FDb.cz - 86,3% | Jedna z nejlepších a (právem) nejúspěšnějších francouzskch komedií. A to jich má Francie fakt hodně. Herecký koncert Louise de Funése. Příjemná kýčovitá komedie a super oddychovka po těžkých a náročných velkofilmech. Už ani nedovedeme spočítat kolikrát jsme tento film viděli. Nářez jako hrom! No, možná to pravidelné reprízování na ČT je až příliš, ale Čechy to stále baví a mají k tomu svůj důvod - no a jaký? Přece to, že Četník ze St. Tropez prostě neomrzí, stejně jako nezestárne! 80% ()

majky19

Z mého úhlu pohledu se jedná jednoznačně o nejlepší snímek z četnické hexalogie, v níž se v titulní roli strážmistra Cruchota představil vynikající francouzský nejen komediální herec Louis de Funés. Společně s komisařem Jivem v trilogii o Fantomasovi hodnotím sérii o četnících jako nejlepší role Louis de Funése. A dabing našeho nejlepšího dabingového herce Františka Filipovského je jedním slovem vynikající. ()

0verseer

Ako decko som všetky časti Četníka najmä vďaka nezabudnuteľnému komikovi Louis de Funès-ovi geniálne dabovaným Františkom Filipovským priam žral. Prvú a podľa mnohých najlepšiu časť stále vnímam ako celkom slušnú komédiu, pobaviť však s odstupom času dokázala na prekvapenie omnoho menej ako som očakával. Ako komisár Juve ma v uletenejšom Fantomasovi baví aj teraz (možno aj kvôli väčšej nostalgii) predsalen o niečo viac ako Cruchot... ()

Joe16210

Dnes již letní klasika, která odstartovala sérii komedií s partou francouzských četníků z přímořského městečka Saint-Tropez. Jedna z nejznámějších rolí Louise de Funese a Michela Galabrua a jejich ikonických českých hlasů Františka Filipovského a Soběslava Sejka. Je to skvělý a zábavný úvod do série, která má lepší i horší díly, tenhle rozhodně patří k těm lepším. Nikdy mě neomrzí se na něj podívat znovu, skoro pravidelně každé léto. ()

Milivoj

Na francouzských a italských bláznivých komediích jsem vyrostl, takže nutně nejsem objektivní. První díl četnických příhod je bezesporu nejlepší a ani dneska příliš neztratil ze svého humoru. Funes je pro mě bůh a tenhle film klasika, dávám za pět. ()

(fjw)

No, všem se líbí první díl a bere ho jako nejlepší ze série. U mě je to spíše naopak:) Ale netvrdím, že neí dobrý. Je vynikající, už jen kvůli Funesovi. Ty jeho gagy jsou k nezaplacení. A také už dobře známý hudební pochod četníků:) ()