Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

Kivis

Tak protentokrát ze slabšího soudku. Jeden z těch případů, kdy se Louisovi dostane do ruky slabší scénář, který svým výkonem vytáhne aspoň na průměrný film. Naprosto průměrná komedie bez zapamatovatelnějších momentů (, a to už jsem ji viděl cca třikrát). Jak už jsem nedávno psal, komedie tu sice nejsou od toho, aby se nám vrývaly do paměti, ale od toho, aby nás bavily. Jenže to se Hibernatusovi taky moc nedaří. Viděl jsem i pár slabších filmů s Funèsem, ale moc jich nebylo. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

jerrik7

Tenhle film jsem viděl poprvé 13.10.2012 a podruhé 19.8.2021. Za devět roků jsem absolutně zapomněl, že jsem tu roztomilou blbost kdy viděl. ()

Sa.sa

Další úžasná komedie v hlavní roli s Louis de Funés kde opět exceluje... Jinak dobrý nápad i provedení... ()

AlfrédHič

Podobně jako Piti Piti Pa je Hibernatus hodnocen velice rozporuplně, ale já se přikláním opět na pozitivní stranu. Převleky jsou skvělé, mistrův výkon je jeden z vrcholných, dialogy se povedly a přestože po létech film na originalitě trošku ztrácí, jak už tady bylo řečeno, téma hibernace zpracoval vhodně pro komedii, nikoliv sci-fi film. při sledování na mě tak trošku dýchla (bůhvíproč, ty filmy nemají skoro nic společného) atmosféra Macourkova Ráno vstanu a opařím se čajem. Dobrý film. ()

LukasCL

Slabší komedie s Funésem. Polární expedice nalezne v Grónsku tělo muže, který je dokonale konzervován v ledovci. Tělo je převezeno do Francie, kde se poté podaří muže oživit. Je jím dědeček manželky Huberta de Tartase. Dědeček je 25letý mladík a vše se musí přizpůsobit době, ve které žil (tedy počátku století)..... ()

Sadova302b50

Dobrá komedie o zrmzlém dědečkovi a nečekaných problémech, včetně snahy ochránit dědečka před kulturním šokem, námět je skvělý, z několika scén jsem šla do kolen a některé hlášky jsou tam naprosto brilantní, ale v rámci "Funesovek" znám i lepší. Vidím to na rovných 70%, což je u mě 3,5*, nakonec stejně zaokrouhlím nahoru. ()

Sejkorka

25 filmů natočil LdF dle této databáze v letech 1964 - 1971. Neskutečné číslo, a to je de facto 90 % jeho nejlepších snímků. Od Hibertatuse (pardon, Hibernata) šla podle mne křivka dolů, asi prostě už nemohl vydržet to šílené tempo. Ano, trefil sejm to, v profilu se píše "Počátkem 70. let však nečekaně přichází první vážný infarkt a následná dlouhá pomlka". ()

gggggg

Z môjho pohľadu jeden z najnudnejších filmov Louis de Funesa. Nič v tomto filme mi neprišlo vtipné. Zápletka je stupídna, scenár je stupídny a dokonca aj Louis zaostáva za svojimi najlepšími filmovými úlohami. ()