Poutavý sportovní film věnovaný ikoně světového hokeje, Valeriji Charlamovovi. Mladý hokejista Valerij Charlamov zaujme pozornost Anatolije Tarasova, věhlasného trenéra CSKA Moskva. S příslibem, že bude poslán do Japonska, je k jeho nemilému překvapení odstaven do Čebarkulu, kde se má otrkat v provinčním týmu Hvězda. Valero tu zazáří a s plným odhodláním přilétá zpět do Moskvy. Zde naráží na Tarasovovy drsné trenérské praktiky i nevybíravé chování vůči družstvu. Valero však nepolevuje. Přes počáteční nesnáze se ustanoví slavná útočná trojice: Charlamov – Michajlov – Petrov. Během kariérního vzestupu Valero vstupuje na půdu politických taškařic. Musí se také poprat s rodinnými a milostnými rozkoly. Před vysněným zámořským utkáním sborné proti kanadským agresorům Valerovi přichází do cesty vážná automobilová nehoda... (Česká televize)

Petulka88

Určitě to není špatný. Zápasy jsou dobře natočeny i sestříhány, má to šmrnc. Problém je, že závěrečných cca 40 minut se promění v totální tendenční nesmysl, ve kterém hodní, sympatičtí kluci s nápisem CCCP na dresu bojují s odpornýma hovadama z Kanady, který navíc vypadají jako opice (obzvlášť Clarke vypadá jako nefalšovaný neandrtálec). Na nějakou objektivitu můžete zapomenout. Co třeba to, že hrdina Charlamov byl třetím nejvylučovanějším hráčem celé Summit Series? To přece není pravda, faulují jen ti odporní imperialisti ze Západu! Nebo to, že se Javorům na letišti v Moskvě ztratila polovina jídla a chlast jim Rusové ukradli rovnou všechen? A nějaká malá zmínka o tom, že Kanada celou sérii nakonec vyhrála? Nene, to se soudruhům nehodí. Na druhou stranu, film kvalitu určitě má a navíc jsem něco podobného očekával. A ono to mohlo být ještě podstatně horší... ()

boni

Na jedné straně redundantní podání mocenského boje uvnitř totalitního režimu (systému), na straně druhé více než obstojné sportovní drama, kterých je dnes opravdu jako šafránu, a které vás i přes určité fádní prvky dovede zdárně k uspokojivému konci. Útočná trojice Michajlov, Petrov, Charlamov byla možná ta nejlepší, jež se kdy proháněla po ledových plochách, což uznali i mnozí erudovaní odborníci ze zámoří. Navíc je rozhodně osvěžující vidět zase jednou film z "druhé" strany. Tedy film, kde dostanou hoši ze zámoří na frak. Určité historické nuance budiž odpuštěny, neboť jde o velmi kompaktní film, který si prostě a jednoduše užijete. Je vidět, že i ruská produkce má co nabídnout. Jen škoda, že naše televize to moc nereflektují. ()

darjeeling

Pěkný film, herci fajn, hudba fajn, prostředí fajn, akorát karikaturní vyobrazení kanadských hokejistů bylo poněkud přehnané a působilo ze začátku trochu směšně (vypadali jak z vosku). I když podle dobových záběrů se Kanaďané (se žvejkačkou v držce) při zápase prezentovali opravdu jako nadutí namyšlenci. Nešlo si nevšimnout podobností s filmem Hokejový zázrak (např. scéna po zápasu se Švédy). Síla příběhu v tomto příběhu také stojí na tom, že hokejisté (v tomto případě sovětští) chtějí porazit soupeře, který má "auru neporazitelnosti", a proto se hráči musí vyhecovat, aby jej za každou cenu porazili. Jsou zde, ale i působivější linie (např. moc hezky napsaná je postava trenéra Tarasovova i jeho vztah k hlavní postavě i celému týmu byl pěkně vykreslený). ()

speedy7929

"Len ty rozhoduješ o tom čo dokážeš a čo nedokážeš." Jediné čo ma odradilo od plného počtu hviezdičiek boli tie hokejové zápasy keď aj 5 krát prešiel modrú, červenú a modrú a nebol u súperovej brány. Inak tomuto životopisnému filmu nechýbalo vôbec nič. Jeden s najlepšie spracovaných hokejových filmov aké som videl ( veľa ich nebolo ). Inak, celý film som dúfam že Valerijí zabráni svojím telom bránke, čo sa mi aj splnilo... 85% ()

karlee

Přes relativně dlouhou stopáž to celkem utíká a Menšikov je výborný. Ovšem některé scény jsou dost přepálené, zas takové neandrtálce z Kanaďanů dělat nemuseli. ()

Robbi

Legenda 17 je oslava Valerije Borisoviče Charlamova a tak je potřeba ho také brát. Stejně jako v Rivalech je tu spousta nepřesností a neexistujících věcí, ale podařilo se vystihnout to hlavní. Ano, nenáviděli jsme hráče s CCCP na prsou, protože nám kazili radost, ale byli to také jenom hráči, kteří chtěli dělat to, co umí. Někteří byli "namistrovaní borci", jak třeba označil Petrova obránce Jan Suchý, jiní byli příjemní a inteligentní společníci. Přes všechny nedostatky film hodnotím jako velice dobrý a jenom čekám, kdy se podobné oslavy dočkají legendy našeho hokeje - ne nějaký narychlo spíchnutý dokument, ale film jako je tento nebo Miracle On Ice. Existuje dost hráčů i událostí, které si o to přímo říkají. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Ikdyž jsem Charlamova neznal, tak bylo zajímavé sledovat zákulisí tréninků a politikaření, jenom škoda těch časových skoků. Poprvé jsem fandil rusákům :D ()

pekas

Špatný. Vysoké hodnocení zde mě natěšilo a skutek utek. Začátek s býky byl skoro na odpad. I když byli oba hlavní hrdinové docela sympatičtí, děj stejně vrzal a skřípal. To že byli oba legendami, přece nedává automaticky vysoké hodnocení filmu o nich, který se ani moc nepovedl. Já jsem zklamaný, je to spíš podprůměr. 45% ()

martinkaziki

Mám ráda filmy založené na skutečnosti, mám ráda filmy ze sportovního prostředí, obzvlášť hokej vážně můžu a hlavně mám ráda Olega Menšikova. Díky tomu jsem se na film moc těšila a i přes některé neskutečné skutečnosti, jako již zmiňovaná akce na laně či opravdu podivně vypadající kanadští obránci, připomínající spíše lidoopy, jsem byla moc spokojená. Jen ty Rusy trochu podezřívám, že si to prostředí 70-tých let minulého století poněkud přikrášlili, viz. noční bistro, luxusně oblečená přítelkyně hlavního hrdiny, moderní tramvaj a pod. Nesmím ještě zapomenout pochválit výběr herce do titulní role, to je velký sympaťák! No a Menšikov, ten byl charismatický jako vždy… ()

64B

Podařené ruské dílo, které přesně podalo to, co mělo, i když byl Sovětský svaz vyobrazen tak, jako největší neviňátko. No, víc o tom psát není potřeba, každý si po shlédnutí názor určitě udělá. ()

Brano

Film má určite svoje kvality, výborné scény napríklad z jeho začiatkov, kde ho čakala neľahká úloha presadiť sa do prvého tímu. Ale najviac mi vadia niektoré zbytočné scény ako napríklad zo Španielska. A záverečný zápas s Kanadou nebol najzaujímavejšie spracovaný, takisto s nie veľmi oslnivou hudbou. Koniec koncov hodnotím ho ako nadpriemerný, pretože film rozhodne má svoje kvality a oplatí sa ho vidieť a Charlamov bol pán hokejista, takže zaujímalo ma vidieť jeho životný príbeh. ()

Alex696

Výborný film, oveľa lepší ako podobný americký "zázrak na ľade". Oplatí sa pozrieť. Verbal , Ty sa nepleť do politiky tie tvoje rádoby politické drísty a komenty k filmom nemajú výšku. Škoda len, že tu nie je nikto kto by ťa už konečne zrušil. debilko. ()

MirkaP

Hokej mám ráda. V roce 1972 jsem byla ještě malé prtě a z hokejového dějepisu mám tento rok spojený jen s naším titulem z MS. Ráda jsem si rozšířila obzory.(http://www.ceskatelevize.cz/sport/hokej/sp-v-hokeji/340068-serie-stoleti-1972-osm-zapasu-ktere-navzdy-zmenily-svetovy-hokej/) ///A teď k filmu jako takovému - španělský začátek opravdu zaujal. Menšikov v roli Tarasova byl skvělý. Závěrečné finále s prostřihy na býky a Tarasova na betonu bez ledu bylo super. 7/10 ()