Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

MartinosIav

Byval by to byl spickovy thriller... Skoda, ze se tvurci alespon nepokusili vyhnout se typickym klise v zaveru :/ Ale napinave to bylo, "vo tom teda zadna"! ;) ()

Stephora

jednu hvězdu ubírám za naprosto pitomý závěr, který celý film fatálně shodí a popře všechno, za co Halle Berry celou dobu tak napínavě bojuje. Jinak precizní, svižné, napínavé...posledních 5 minut si ale nepouštějte, abyste si ten zážitek nezkazili. ()

Rupmen

To se parta filmařů vsadila v hospodě s kamarády, že dokážou udělat crazy komedii, kterou nikdo nepochopí, ale ze které se stane úspěšný thriller. Tuto vtipnou myšlenku jsem při sledování filmu nepochopil (měl jsem za to, že mám vidět thriller) a tak jsem si málem ukroutil hlavu. Takovou přehlídku absurdních situací a nesmyslných zápletek, jsem snad ještě neviděl. Snímku je možné přiznat dvě pozitiva – celkem slušné tempo a ještě snesitelnou délku (i když o hodinu kratší by byl mnohem lepší). Nevím, jestli to jsou to ty nejvhodnější reference pro výběr filmu. Vědět to dřív, tak se tomu určitě vyhnu. ()

JohnnyV

Ze začátku to slušně odsejpalo a mělo to říz...na konci se to bohužel všechno zlomilo...chápu, že Američani chtějí mít v každém člověku, byť i z prostého lidu, národního hrdinu, ale aby to operátorka call centra vzala do svých rukou, to už je moc...prostě se z toho zase stala klasická americká národnostně hrdinná slátanina. ()

smirec1

Vela stratil film na tom, ze nikoho na policii nenapadlo, ze ked dievca telefonuje z mobilu, tak sa da lahko zachytit poloha auta.....ale na to este neprisli asi v hollywoode. Potom mohli uz viaceri zabit zleho ale nikto sa nezmohol lebo by film skoncil po pol hodine. Pre mna velke sklamanie. Tie dve hviezdy ma za to, ze skoncil netradicne...konecne nieco noveho ()

oondrejj

Neinteligentný napínavý thriller. Človek sa pozastavuje nad hlúpym konaním postáv, pár nelogickými situáciami či náhodičkami - všetko práve preto, aby sa dosiahlo ešte väčšie napätie. Fajn, fungovalo to, ale radšej by som bral niečo, kde sa nemusím chytať za hlavu so slovami: ježíííš, to, čo zas robí... Takže nenáročná zábavka, kde asi radšej netreba rozmýšľať. ()

p.hubicka

Co obnáší práce na tísňové lince? Co se stane, když to tam poděláte? A když se to pak snažíte napravit? Mě nejvíc zaujal konec... ale mohl být tvrdší, já bych si s ním víc pohrála :) Bavilo mě to, potily se mi ruce... když semnou tohle dělá film, je dobrej :) ()

Vinn001

Zase po dlouhé době slušný thriller.Pro mne napětí od začátku až do konce.Trochu slabší konec ale to na mém hodnocení nic nemění. ()

zimi

No všechno je už vlastně napsaný, tak já ještě jednou jednoduše, skvělej film napětí se dá krájet, sem tam klišé a sem tam dobré nápady, konec se jim nepovedl, štvalo mě to, ale né úplně ten konec ten byl super, takle to bylo celej film a já ještě teď mam sevřenou prdel!!!!! Doporučuji a to není můj druh filmu. ()

migez

Napätie od začiatku až do konca filmu - to je moje. Michael Eklund dokonale stvárnil úchylného psychopata, tieto roly mu proste idú - nenávidím ho. Záver exelentný, ale možno by si taký úchylák zaslúžil koniec v štýle Hostel II (Žrádlo pre psa alá gule na paprike - bon appetit). ()

ErzebethB

Americké klišé, co je tak předvídatelné až Vás to naštve, že si někdo myslí, že přišel s něčím, co je jiné, nové, origo a nebo že vy jste tak tupí, ze jim to sezerete. Ne děkuji, 96 hodin 1.dil mel koule a opravdu mě nadchl, tohle je jen nějaká americky do nekonečna omleta blbina, kdy přesně víte co se stane... Není signál, auto za xxxx prachu bez GPS, ženská stojí metr od nové operátorky, co se sesype přesně v moment kdy je potřeba, spadne ji telefon, typek se probere přesně v momentu kdy má mladá ještě připoutavou jednu ruku.... Bože bože, ani čokoládová Kráska to nezachránila.... ()

liBOREC564

Jednoznačně nadprůměrný film. Berry podává velice dobrý výkon, příběh je zajímavý, dobrá kamera i režie. Po delší době vydařený film, který si snad budu i nějakou dobu pamatovat :). Až na občasné nelogické chování postav nemám co vytknout. ()

Edwin44

Tak nečekal jsem moc, o to víc jsem byl překvapen. Film mě ani na chvíli nenudil. Halle Berry na to, že ji nemám nějak extra rád, mě přesvědčuje o tom, že je sakra dobrá herečka. Abigail Breslin má celou kariéru před sebou a pokud se bude objevovat v podobných filmech, myslím, že o ní ještě uslyšíme. Někteří tu sice kritizují konec, ale ten se mě naopak docela líbil. Vypadalo to,že všechno skončí klasickým happy endem, ale nakonec se role tak trochu obrátíli, a já s tím neměl sebemenší problém. Za mě rozhodně 4* ()

andydufrsn

Dobrá práce, slušnej spád, kterej ale na konci filmu bohužel dost výrazně poleví a filmu to dost vadí. I když teda úplnej konec to dostatečně vynahradí! Jen bych nechtěl v Americe v noci volat pro pomoc na 911, protože evidentně se tam v noci nepracuje ()

bibinko

Film z prostředí, které je mi dost blízké, se zprvu tváří "fakt z toho bude slušný kousek". Po půl hodině je už ale dost jasné jak to dopadne (tedy opět po americku), ale pořád mám cca 5ti %ní naději, že snad jednou "rejža" překvapí a v závěru mě potěší nečekaným koncem. Bohužel se nestalo a v závěru mi tedy po zabouchnutí dveří skutečně scházelo jenom ono pověstné "GAME OVER!" z mého oblíbeného snímku :) Třetí hvězda je alespoň za některé poměrně napínavé pasáže. ()

Canwick

Někdy si říkám, jestli to filmaři dělají schválně anebo je to jen nedostatek intelektu. Tísňová linka je toho typickým úkazem. Neumím si představit, že by chlápek, co loví blonďaté holky vozil po LA v kufru holku s uvolněnýma rukama a funkčním mobilem. Neumím si představit, že by na parkovišti plném aut zabil jiného chlápka, a nikdo si toho nevšiml. Neumím si představit, že by na benzínce podpálil chlapíka a taky bez povšimnutí. Ne, nebudu vyprávět celý příběh, ale podobných rozporů bych našel víc. Ale na druhou stranu film měl spád, líbila se mi kamera a především pan Eklund jako záporňák. Takže dávám 3*. Pokud se chcete dívat na film a přemýšlet u toho, tak to nedělejte. Ovšem, pokud se chcete dívat na film a pouze se unášet, tak to klidně udělějte. ()

ronin zabak

Nesedí mě tam ta negřice, která je pro mě bezvýznamnou herečkou. Jinak dobrá pointa a zápletka. Mohli si odpustit tu podělanou americkou vlajku, která je mimochodem ve všech filmech. ()

Laslo

Musím pochváliť tento film,na začiatku to bolo celkom také suché ale potom to fakt naberalo na obrátky. Abigail Breslin dobre zahrala svoju úlohu.Bolo to napínavé a trochu dramatické.Režisér Brad Anderson si dal na tomto filme veľmi záležať musím aj jeho pochváliť lebo vďaka nemu tento film vznikol. Moje hodnotenie k tomuto film je 77%. ()