Blbec k večeři

The Dinner Game

Jeden blbec na večeru

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Tenhle film patří na místo nejčestnější mezi komediemi. Smál jsem se opravdu hodně.(6.3.2005)

Toto je pro mně komedie číslo 1. Tohle jen tak žádný film nepřekoná. Obrovská dávka humoru při jednom večeru, kdy si nakladatel Pierre Brochant pozve do domu největšího blbce na světě. Nejlepší jsou pro scény při telefonátech. Zbožňuju postavu Francoise Pignona ve všech komediích, ale tady je nejlepší. Nejjednoznačnější plné hodnocení, které jsem udělil.(14.1.2011)

Viva Jacques Villeret! Viva la France! Viva la comedie! K tomu snad nejde ani nic více napsat.(28.1.2004)

Podle mě jedna z nejvtipnějších komedií všech dob, u níž mě nikoli špatný remake donutil zvednout hodnocení ze čtyř na pět hvězd, protože remake je hodně vydařený, ale trofej pro největšího blbce je jen jedna.(8.1.2011)

Opäť jedna parádna francúzska komédia. Je vidieť, že táto európska krajina stále patrí ku vladárom tohto filmového žánru. "Le Diner de cons" ma skvele pobavil. Predovšetkým úžastný výkon J.Villereta, ktorý si zahral Francoisa Pignona. Právom si vyslúžil titul "Kráľ blbcov". I ten náznak Veľkého človeka v závere filmu ihneď prebil ďalšou nehoráznou blbosťou. A ja som vtedy znova vyprskol smiechom. Toto je naozaj komédia! ****(2.5.2008)