Blbec k večeři

The Dinner Game

Jeden blbec na večeru

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Tak konečně jsem se na Blbce dostal... Lidi, to je senzace! Opravdu neskutečná komedie, která - ačkoliv plná blbů - je zároveň neskutečně inteligentní. Veber nejen že napsal výborný scénář odehrávající se prakticky v jednom bytě, ale také ho bezkonkurenčně natočil, čímž mě několikrát dohnal k slzám. Smíchu. "Blbec" je zkrátka malý, ale zároveň ohromný film - jeden z nejvtipnějších zážitků poslední doby.__P.S. Nelituji ani toho, že jsem si ho pustil s dabingem - pánové Preiss s Postráneckým nemají chybu, zrovna tak úvodní píseň Jiřího Dědečka.__P.P.S. Mám se dívat na ten USA remake? Znám z něj zatím jen (dobrý) soundtrack a přemýšlím, jestli by to tak nemělo zůstat.__P.P.P.S. Mělo.(9.4.2011)

Komedie k popukani, pri ktere si mozna uvedomime, ze blbcem nemusi byt vzdy jen ten "nejhloupejsi".(6.8.2002)

Aha, tak tenhle film vysvětluje, proč jsem nikdy nedostal žádnou pozvánku k obědu, ale mnoho k večeři.(23.3.2008)

Čekal jsem něco ve stylu Drž hubu! a také se mně něčeho takového dostalo. Film má ze začátku trochu pomalejší tempo, ale v okamžiku, kdy "blbec" pan Pignon vstoupí do bytu "chytráka" pana Brochanta, rozjede se opravdová a nefalšovaná komedie. Jacques Villeret je skutečně skvělý a pod taktovkou režiséra Vebera rozehrává výbornou podívanou (navíc se mi líbí i ten úkol pro diváka; zamyšlení se, kdo je vlastně blbcem). Zatím dávám 4*, ale třeba po další projekci ještě 1* přihodím.(11.1.2009)

Tak ten chlap pokazil všetko na čo sa len pozrel. Typický francúzsky humor, ktorý je málokedy trápny. Jednoduchý a nenásilný. Herecký výkony dvoch hlavných predstaviteľou sa mi veľmi páčili. Myslím, že ľudia ktorý sa chcú pri filme zabaviť, tak je to pre nich správna voľba!(7.6.2011)

• - Postavu Pierre Brochanta mohl ztvárnit Gérard Depardieu, nakonec ji ale ztvárnil herec Thierry Lhermitte. (Stocki)

• - Doktor Sorbier (Christian Pereira) podá Pierru Brochantovi (Thierry Lhermitte) telefon, načež Piérre volá Pignona (Jacques Villeret). Telefon vyzvání, Pignon nezvedá a Piérre mezi tím mluví na doktora. Protože hovor nebere, zapne se záznamník s básničkou. Piérra to rozesměje, položí a vytočí číslo znova, aby si mohl básničku poslechnout i Sorbier. Tentokrát ale telefon u Pignona nezačne vůbec vyzvánět a přeskočí na záznamník rovnou. (Pepy)

• - Z bytu Pierra Brochanta (Thierry Lhermitte) je z prvního okna vidět Eiffelova věž, ze druhé však již vidět není. (Pepy)