Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

Mira90

Spojené státy musí být plné stěží pubertálních loserů ("introvertů"), jinak by se o nich pořád netočily filmy. Takže předpokládám, že už jste nějaký podobný dozajista viděli. Zápletka je tedy poměrně zřejmá, na rozdíl od happy endu, který není úplně klasicky happy. Máma má nového přítele, jede se na společnou dovolenou, letní láska... To je ta vážnější tvář, mnohem přívětivější jsou scény z akvaparku (u oceánu, Murica FTW!), kde řádí Sam Rockwell (nebo Jim Rash, děkan Dean z Community, režisér a scénárista filmu). A pak je tu samozřejmě ONA, AnnaSophia Robb. Která už má 20?!?! Ten čas letí zatraceně rychle. ()

bakeero

Na konec léta ideální film. Sam Rockwell je tu za takovýho überpohodáře, že byste s nim z fleku vyrazili na pivo. Pro mě jedna z nej mentorských (jak to lépe vystihnout?) postav EVER! ()

myschenka

Asi nikdy nepochopím, co má člověk z toho, když psychicky deptá někoho jiného. Nechápu, když se mezi sebou šikanují děti a už vůbec nerozumím tomu, když to vůči dítěti dělá dospělý. Jen to dokazuje, jak nízké sebevědomí dotyčný člověk musí mít, když si svoje ego honí na někom slabším, který se navíc sám pořádně nedokáže bránit. Liam James svoji roli Duncana zahrál opravdu přesvědčivě, stačilo se podívat na jeho shrbená ramena a chůzi, už jen z té se dá vyčíst věcí...introvert, outsider, co si nechá od všech líbit všechno, který si nevěří, moc nemluví a ani neví, co má sám se sebou dělat... Chápala jsem i ty jeho útěky pryč a pocit, že o něj nikdo nestojí. Ani jeho vlastní (i nevlastní) rodiče. Díky bohu za podobné bytosti, jako Owen. Nebudu teď psát o jeho bezprostředním humoru, který mě xkrát poslal do kolen, ale o tom, jak Duncanovi začal pomalu vlévat do žil krev, jak se čím dál víc začínal usmívat, a jak se mu začala rovnat záda a neskutečně mu vzrostlo sebevědomí... Moc pěkné letní koukání. ()

mira.l

Musím říct, že se zdejším hodnocením 70% + se zase až tak neztotožňuju. Ano, role Sama Rockwella byla slušná, i když to taky žádný velký herectví nebylo, tak za něj a vcelku pohodový soundtrack dávám poněkud silnější 2*, jinak mi to do značné míry přišlo jako film, který kdyby nebyl natočen, tak se vlastně až tak moc nestalo. Celou dobu jsem čekal, že se to dějově někam výraznějším způsobem pohne, a ejhle, ono nic... Většina postav takových nemastných, neslaných, Duncan byl tak otrávenej životem, že mě to otrávilo taky, chvílema jsem uvažoval, jestli vůbec umí mluvit a má-li všechny páry chromozomů správně pohromadě, a maminčin přítel byl na pěst od prvních záběrů v zrcátku v autě. Většina ostatních postav - typicky americké. Jo, jedno pozitivum tam je. Ten BUICK byl nádhernej! Za něj to vytahuju na trochu vachrlatý 3*. Předpokládám, že za měsíc si budu těžko vzpomínat, o čem to vlastně bylo. Jednou myslím bohatě stačilo. ()

iKosser

Postava Owena je ústřednější, než se na první pohled zdá. Svým charizma rozlamuje sám ty velké ledy, které vyrostly na Duncanovi. Vydatně mu pomáhá ta kočička AnnaSophia, která má super charizma(praise the lord, Tim Burton) a dokázala by to při jiném scénáři utáhnout i sama. Borci však vsadili na Rockwellíka a z něj udělali epicentrum téhle storky...dobrá karta. Film celkově má povznášející pocit, plný sladkých a hořkých momentů a já hltal každý z nich a užíval si je... ()

sWONDER

Žiadne veľké a hlboké zachádzanie do detailov, iba jedny nezabudnuteľné prázdniny, ktoré som si užil aj vytrpel spolu s hlavnou postavou. Výborné obsadenie a hlavne perfektný Rockwellov cool typek, ktorý ma skvele pobavil a zanechal veľmi prijemnú spomienku na tento sladko trpký kúsok leta. ()

Lilien

nezabudnuteľne leto....film o ničom a prakticky o všetkom. (živote, vzťahoch, láske, priateľstve). Veľmi dobre napísané a zahrané. ()

coinneach

Pohlazení. Smích. Pochopení. Tahle letní chuťovka se vám vryje pod kůži, jelikož postavy jsou skutečné, smích v ní rezonuje a úsměvy vám podlamují kolena. Není nutné mít rozsochatý děj, který vás myšlenkově rozcupe, stačí jednoduše napsat dobrý scénář, jak prosté. Jednoduchá pravda. The Way Way Back v podstatě není chuťovka, je to plnohodnotný chod, jenž vás zasytí, film, který si rádi kdykoliv zhlédnete a příběh, po kterém vám bude smutno. 80% ()

vetsinezobri

Už jenom kvůli Rockwellovi jsem rád, že jsem film viděl. Z jeho postavy je cítit pohoda, jaká ve Water Wizz panuje, a je to velkej sympaťák. Strhávám jednu hvězdu za hlavního představitele Duncana. Ať mi nikdo neříká, že nemohli najít 15-letýho kluka, který by byl v té roli přirozenější. Pokaždý, když nasadil ten svůj znuděnej výraz, tak mi cukala pravačka. ()

TommyDiamond

Co na těchto prázdninách bylo nezapomenutelné, to se mi bohužel zjistit nepodařilo. Pro mě to byla pouze podprůměrná rodinná komedie, která se hodí někde mezi sobotní odpoledne a podvečer. I když příběhově je film dost slabý, tak některé herecké výkony mě překvapily. Asi nejvíc mě zaujal Steve Carrel v roli nenáviděného otčíma.... Chci to mít z krku a tak dám dvě hvězdy.... ()

lenzi

Mne zas tobogány nič nehovoria, tak ani k tomuto filmu som si nenašiel nejaký srdcový vzťah. Navyše samé nesympatické postavy, akurát Rockwell to trochu vytrháva, ten mal zas, ako naschvál, blbý dabing. ()

Martini98

Hodně zajímavý kousek, emočně jak na houpačce. Vynikající Sam Rockwell a Steve Carell tak jak jsem ho ještě neviděl. ()

alldo.raine

Film pěkný, většina postav skvěle napsána, ale zrovna tan kluk mě strašně nudil a vytáčel, on takový měl být, beru to, ale prostě mi jeho postava vůbec nesedla... Nicméně za celkový příběh a Sama Rockwella musím dát 3*.... ()

Shredder

Coming of age filmy patria k mojim najoblubenejsim (napokon Stand by Me mam v top 5), ale na tento som narazil uplnou nahodou. Pohodova letna dramedia so stratenym teenagerom, ktora sice neutoci na divakovu nostalgicku stranku, ale pracuje s klasickymi motivmi, ako letna laska a konflit medzi hrdinom a nevlastnym rodicom. Na branice utoci nenuteny Rockwell, kedze Carell si vynimocne strihol rolu zaporaka. Ako negativum vidim mozno az prilis stoicky pribeh, obcas by nezaskodilo trochu pritlacit, tak ako v The Perks of Being a Wallflower, co by mohlo prispiet k tomu, aby bol film viac emotivnejsi. ()

Scraffy

Príjemne oddychový film, ktorý je aj dojemný, ale pritom aj zábavný. Obsadenie je slušné a celkovo ide z neho dobrá atmosféra. Doporučujem každému, kto si chce oddýchnuť pri nejakom filme. ()

wege

Myslel jsem si, že to bude blbost, nebyla. Ale zase to nebylo nic světoborného. Nebýt Sama Rockwella tak by to bylo o velký kus horší. Byl to takový normální film na čtvrteční večer, když fotbal v televizi stál za nic. Není potřeba se k němu ale někdy vracet. ()