Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

Luccy007

70% Film si jen tak plyne a je tak moc ze života, že je vám z toho až smutno... Docela začínám mít v oblibě S. Rockwella. Ten zde ztvárnil postavu nejenom správce místního Aqua parku, ale hlavně staršího, "rozumnějšího" kámoše čtrnáctiletého Duncana (L. James), který díky němu začal život konečně žít a ne jen přežívat. Hezký prázdninový příběh. ()

Nowasek22

Zajímavá zápletka se zajímavým koncem. Sice jsem od toho čekal možná trochu víc, účel to ale splnilo a dojem na mě film udělal. Možná by nebylo od věci pokračování, protože mi to přišlo jaksi "neukončeně ukončené". :) ()

krumlajs

Totálně pohodová podívaná, u který se musí každej uklidnit. Od začátku do konce drží režisérský duo všechno pod kontrolou a vyšel z toho (troufnu si říct) dokonalej film. Carell už mě dlouho takhle nebavil, je vidět že mu svědčí i jiná role než totální ňoumové a Rockwell je můj novej nejlepší kamarád. Dovolená, kterou by chtěl v 16 zažít každej, myslím, že tuten film si budu pouštět po každým stresu :) ()

srolyma

Duncan je takový ten divný týpek, co ho nemá nikdo rád, sedává v koutku, nemluví a v dospělosti pak bývá skvělým strážcem majáku, revírníkem na Aljašce či hlídačem opuštěné ropné plošiny. Když si ho jednou o prázdninách vybere postarší alkoholik a povaleč, aby místo něho makal v aquaparku a on se tak mohl ještě víc flákat a trousit další a další hlášky na všechny a všechno kolem (což je mimochodem na celém filmu to jediné, co stojí za pozornost), je to pro Duncana opravdu nezapomenutelný zážitek. Taky dostane na závěr pusu, dokonce od děvčete, což je jednak úplně poprvé a s největší pravděpodobností taky i úplně naposled. Alespoň tedy od osoby opačného pohlaví. Do toho se ještě motají neshody s matčiným druhem, nerozhodná matka atd. atd., nic zajímavého. Výsledkem je průměr se skvělým Samem Rockwellem. ()

Facerr

A opěěět proti větru.Tenhle film byl jako osina v řiti. Díky zdejším chvalozpěvům jsem ho chtěl omrknout, ale vždycky když jsem si ho pustil, přišla po deseti minutách taková nuda, že jsem ho musel stopnout a pustit si něco jinýho. Kumulující se rodinné problémy a kousek vlastního ráje pro jednoho B boye fakt nestačily na to, aby dokázaly tyhle prázdniny zaujmout. Hvězda za uukrutně utahanej příběh, ve kterým se neodehrálo takřka nic a hvězdaza výbornýho Rockwella. ()

dzules

jako jo, film jsem dokoukala, dokonce sem i chvilkama byla zvědavá, jak to celé dopadne, ale ruku na srdce, bez Sama Rockwella by to bylo úplně o ničem, na filmu byl zábavný vlastně jen on.. ()

Karlos8

V malém Duncanovi se najde hned několik z nás. Všichni totiž nejsme obdarováni krásou, sexualitou a nutnou dávkou sebevědomí. A právě tento film vypráví příběh stydlivého kluka, který si žije ve svém vlastním světě, ve kterém má své priority a ty mu nesmí nikdo narušit. Přestože se okolnímu světu příliš nelíbí a všichni na něj civí jako na naprosto neschopného člověka, vše se jednoho dne změní na obrovském koupališti, kde potká charismatického správce, který s ním má strpení a dokáže se vžít do jeho pocitů a nálad. Postupem času mezi nimi vzniká přátelství, které lze jen těžko pospat. Velmi povedený snímek, který jsem si pustil již několikrát a vždy mi dokázal vykouzlit úsměv na tváři, což se u novějších filmů nestává příliš často. ()

lobo87

Film, v ktorom musíte hlavnému hrdinovi jednoducho fandiť, i keď je tak trošku divný. Napriek malej rodinnej dráme, ktorá sa odohráva akoby pod povrchom ide o veľmi pohodový film. Príjemná atmosféra prázdnin, kúpaliska, pubertálneho osmeľovania, priateľstva a prvej lásky. K tomu herci, ktorí si svoje úlohy užívali (pohodový Rockwell).... 70% ()

vodkasesemte

Tak počkej, když po něm nejdřív chtěl, aby se něčeho chyt, proč potom odjel, když zjistil, že je „zaměstnancem“ měsíce? - Do you mind standing to the side? - Im getting your reflectionin the screen - I wouldnt normaly care, but Im having the game of my life. Im on the cherry level To je takovej debil! - But thats the first level - You like Pac Man? - What? Its a classic! - Too much going on. See, my mistake is that I get greedy - Going for all the ghosts and fruits instead of just clearing pellets - We gotta go! - Nothing left to the imagination with you, huh, kid? - I manipulated her with my sexual charisma - Yeah. It was clever as shit - Why dont you come on up here and will talk about politics? - Sweet ride - Oh, its not mine - Yeah, I figured. - Im afraid Im going to have ask you to leave. - What? - Im getting complaints. You are having too much fun. Its making everyone uncomfortable - Good. Always take things literally - Germophobe - Shes the one you waiting for. She looked back. She likes me - Dont google that for confirmation. That fact predates technology - This is Vladimir, Ishmael and Ming Lee. Those are the names I giving to you, Vlady - These are my illegimate sons. They all have different mothers. Im trying a possitive influence in their lives - What happens in the tube, stays in the tube - That just the law of the park - Last I heard he went into depression. The fame was too much. He turned to cocaine to escape the limelight. And eventually, a life of male prostitution - Actually, that crack-addled male whore was me - Really? - Wow! - Do you get comedy? - Pointless news travels fast - This guy is an artist. Watch and learn - Nice teamwork - Luke and Leia are hooking up - You know they are brother and sister? - You want to go chase ghost grabs? - Hell yeah! - So, do you want me to keep talking or are you going to say something eventually? - My mother doesnt smoke pot - Thats the power of this place. Thats its like spring break for adults - This is the place where dreams are made, or destroyed - Where have you been? - Nowhere - Thats a long time to be nowhere - Well, thats where I was - No. Not this far from Memphis - Not sure how Im the dumb-ass in this scenario - SEE THEIR EYES CAN ROTATED 360 DEGRREES. THEY CAN SEE EVERYTHING THATS AROUND THEM. BUT THEY CANT LOOK STRAIGHT UP. Which makes it easy for birds to attack them - I would kill to have that eye - You are full of shit - I ll circle back - Power hungry animals - That life aint dance like fools - Souls cannot be fooled ()

Quentin10

Tak tenhle film mi moc nesednul. Celou dobou na mně působil depresivně a nutil jsem se, abych ho vůbec dokoukal. Nenašel jsem zde prvky komedie pouze dramatu. ()

rigby

Oddychový film na deštivé nedělní odpoledne, kdy se zasteskne po teplém slunečném létě. Má to hlavu a patu, a přitom se na to může dívat celá rodina. Víc od toho ale nečekejte. ()

kikin01

Úžasná hudba ještě víc umocňuje zážitek, který jsem z tohoto filmečku měl. Komedie / Drama skvěle sedí a trošku nám tu romantiku umožňuje skvělá AnnaSophia Robb. Pro člověka, který je svou povahou introvert, nutnost vidět, jak skvělé nezapomenutelné prázdiny Duncan prožil a já si užil nezapomenutelný film, na který se ještě k tomu úplně parádně dívá zkrz atmosféru a příběh během "horkého léta", když zrovna u nás bylo venku jen pět stupňů nad nulou. Krásné... ()

Simba72

Celkom obyčajný, ničím zvláštny film s jednoduchým dejom. Bola to taká príjemná oddychovka, ale bohužiaľ je to pre mňa presne ten typ filmu, ktorý si už zajtra nebudem pamätať, hoci to nebolo zlé až na tých pár nudných scén. Myslím si však že Rockwell s jeho aquaparkom to celé zachraňuje a bavilo ma oveľa viac pozerať sa naňho než na Duncana. Takže len kvôli nemu a kvôli celkovej letnej atmosfére aquaparku to hodnotím na silnejšie 3 hviezdy. ()

JacobF

Zprva jsem myslel, že pro mě bude film 3hvězdičkovej .. ani náhodou. Film má všechno, co by v drama komedii mělo být. Humor, životní zápletky. Osobně mě trošku štve, že Steph (AnnaSophia Robb) měla z menší části takovou nepodstatnou, nevýznamnou roli, ale přes veškerý příběh mi to nakonec ani nevadí. ()

paradoxman

Paráda. Příběh přesně o tom, co většina z nás v různých obměnách zažila. Ať už se vcítíte do nesmělého kluka nebo do účastníka nefunkčního vztahu. A když se k tomu ještě přidají neuvěřitelně vtipné i vážné chvíle, můžete jen dodat, stejně jako já, že: "Sam Rockwell rocks!" ()

johnnie78

Abych pravdu řekl, vysokému hodnocení nerozumím. Zpočátku na mě film, ve kterým jede zamindrákovanej asociální adolescent do křupanova se svou rodinou - machistickým kreténem otčímem, pičoidní nevlastní ségrou a submisivní matkou - docela bavil. Jenže pak do toho křupanova přijedou, je tam spousta strašně divnejch lidí, jedna emo teenska a jeden neustále hláškující venkovskej playboy, a od té chvíle začíná strašná nuda. Ve filmu se neděje NIC a přesně tak to taky skončí - nijak. Hrdinskej výkon adolescenta, u kterýho nebylo ani náznakem vyřešený, proč ho najednou vlastně všichni tak žerou, byla jízda na toboganu a ne třeba záchrana tonoucího dítěte, jak jsem očekával. Absolutní ztráta času. ()