Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

LiborGondek

Tak tohle byl ZVRAT (záměrně psáno s velkými písmeny!) a zároveň takovej podvod, až je mi z toho zle. Virgil teda nebyl žádnej svatoušek pravda, ale tohle je hnus. Celá sbírka, všechno co celý život střádá, všechno je v hajzlu. K tomu všemu jen díky pár lidem, kterým v životě věřil, a že jich věru moc nebylo. Mám jistou zkušenost s kudlou v zádech od někoho, koho jsem považoval za přítele, ačkoliv to ale taky byla všivárna, na tohle to nemělo ani zdaleka (i když tohle bylo jen ve filmu, můžu být vlastně nakonec ještě rád). Nechápu, co je k tomu vedlo (jasně že prachy, hodně moc prachů), ale jinak si nemyslím, že byl vůči nim zlý, nebo lakomý. No museli mít dost silnej žaludek. Nakonec se ani nedivím, že se z toho skončil v blázinci, popravdě, kdo ne... Film je to ale výborný! Bezva scénář, výborní herci, moc mě to bavilo, prostě pecka. 95% ()

Johnny.ARN

Pred talianskou produkciou mám rešpekt. Preto som radšej nič neočakával. A dobre som spravil. Skvelé obsadenie, fantastický scenár a sofistikované podanie mi navodili ten "WOW" efekt, ktorý od filmu očakávam. Krehkosť príbehu, ktorá sa snúbi s podmanivou hudbou, vývoj postáv, hra s divákom a záver, ktorý toto všetko zruší, famózne. Chémia medzi Rush a Hoeks nie je dokonalá, Sturgess si napravil pošramotenú reputáciu ( aspoň u mňa ) z paralelných svetov a od Sutherlanda som jednoducho čakal nejakú zlobu. Je priam úžasné sledovať, ako sa vzťah hlavných hrdinov vyvíja z minúty na minútu. Všetko to bolo tak dokonalo zahraté, pripravené, falošná stopa na ktorú sa mal divák upriamiť atď. Jednoducho 5 z 5 ()

Jizni Tlapa

Perfektní a dotažená hra na schovku s lehce předvídatelným zakončením. To ale vůbec nevadí, protože i přesto, že tušíte, hltáte každou minutu,aby jste se dozvěděli,kam se děj bude ubírat dále. Brilantní herecky výkon hlavního, "štítícího-se" hrdiny, který díky lásce nedobrovolně obětuje všechno,co kdy měl....a to vše dělá za zvuku démonických smičců pod taktovkou soundrackové legendy Morriconeho ()

kinghome

Nikdy bych neřekl, že mě bude bavit film o starých obrazech. Tímto bych chtěl poděkovat přítelkyni, ke které jezdím 2 hodiny busem a nemám tu dobu co dělat, naštěstí jsem jel studentem a tak jsem si projížděl co za filmy tam maj a řekl jsem si, že dám šanci Nejvyšší nabídce. Udělal jsem dobře, takhle úžasný film, který si hraje s divákem jsem dlouho neviděl. Úžasné herecké výkony, dokonalý děj a doteď nechápu, jak mě ten film mohl bavit, protože to není ten typ filmu, který bych vyhledával. Film jsem viděl už před týdnem, ale doteď přemýšlím nad dějem, nad tím, co se stalo a jestli se to dalo z nějaké části filmu zjistit. Určitě na film kouknu znovu, protože takové hraní s divákem, který si myslí že všechno ví a přitom ví hovno tu dlouho nebylo. Doporučuju, pro mě největší překvapení za poslední rok určitě. 100% ()

Helmutek

Asi neznám jinej takhle zajímavej film z prostředí výtvarnýho umění a aukcí - který mě před filmem lákalo asi tak podobně jako nějakej dokument o estonskejch vyšívacích technikách. Ale film je to skvělej a strhující - Rush se do tý role hodil skvěle a já mu jenom zobal z ruky: přestože naprostej laik, tak jsem obdivoval tu jeho trezorovou místnůstku s obrazama, hltal jeho vyprávění o krajináři, kterej nakreslil jen tři portréty, tetelil se u jeho (i cinknutýho) moderování aukcí... Nádhera - vizuální (obrazy, kamera, prostředí síní nebo vily) i zvuková (rozepisovat se o Morriconem nemá cenu). Líbilo se mi i postupně budovaný napětí (POZOR, TROLEJ) - co je teda vlastně ta Claire zač, jak bude vypadat ten robot a jaká je jeho role, o co přesně jde restaurátorovi Robertovi atd. atd., a závěrečná půlhodina vzala dech samozřejmě i mně. Najednou začalo dávat smysl, proč holka, která údajně trpí fóbií z okolního světa, ho první den údajně sledovala z kavárny (teď už může bejt divný jedině to, že to netrklo inteligentního a prohnanýho Rushe), proč si "správce domu" byl tak hned a tak moc jistej tim, že Claire rozhodně nemá nikoho, žádnýho ani vzdálenýho příbuznýho (bratrance, strejdu, tetu, nic - znova si jen řikám, jak to, že to netrklo Rushe, pro kterýho složiý vypořádávání se s dědicema musel bejt denní chleba), jak to, že Robert tak suverénně z těch střípků dokázal na první dobrou stavět nějakej extrémně složitej stroj - takže jediný, co si po tom dechberoucím konci řikám, je, jestli to celý nebylo až moc velký a až moc geniální spiknutí vlastně úplně všech proti jednomu starýmu majiteli aukční síně - ale vzhledem k těm penězům a tomu majetku, co tam lítal, se to asi nakonec dá představit. Jen mě, stejně jako Spotczeka, napadá, jestli je skutečně odpovídající reakcí takhle podvedenýho člověka "jen" pasivní rezignace a apatie - u tak akčního a činorodýho chlapíka mě to trochu zaráželo, ale protože nakonec ta jeho strnulá konsternace (tak ten taky... a ten taky... a ta taky... proto tohle... a támhleto...) tim plánem, kterej na něj upekli, vlastně odrážela i mojí reakci jako diváka (kdy to nebyl jeden wow moment, ale narůstající, hrůzný uvědomění "co se to kurva... to snad ne"), tak mi to ve výsledku jako tak nepatřičný nepřišlo. Viděl jsem každopádně jen dabovanou verzi - rád bych se ale na film někdy podíval znova, a jsem zvědavej na to, jak bude působit v situaci, kdy člověka už ta zápletka nepřekvapí. Pokud by to fungovalo a drželo pohromadě i tak, nedělalo by mi problém dát takovýmuhle filmu plnej počet. Jo, a ten pražskej leitmotiv, i to závěrečný posezení v pivnici U milosrdnejch (nějak zapomněli odstranit cedulku ze dvěří, hehe), ten celýmu filmu jen nasazuje korunku - znovu souhlasim se Spotczek, že Praze líčený v Nejvyšší nabídce mystickej háv sluší. ()

Lachtaan

I po tolika všemožných i nemožných námětech a tématech se pořád čas od času dokáže zjevit naprostá emoční nálož, u níž strnete na pár nehybných momentů s myšlenkou na to, jak precizní dílo jste právě viděli. Z pouhopouhé oslavy Italy tak milovaného umění, převedeného na filmové plátno, se najednou transformuje sonda do nitra křehkosti lidské samoty a zranitelnosti důvěry v druhé. Dlouho jsem necítil takovou lítost. Geoffrey Rush "oscarahodný". ()

farmnf

Tornatore je jedne z nejlepších rejžů světa. Zde navazuje na 1900. Osamělost a izolovanost. Však závěr vyvrací vše.  Zapomeňte na Malenu a Bariu. Dívat se na to dá, jenže je tam spousta míst, co nějak kloužou až do naivity. ()

neoBlast

Po dlouhé době důvod být hrdý Evropan, protože nejnovější film Giuseppe Tornatoreho je kinematografickou laskominou. Sladká chuť objevování, kterou nechává na jazyku, ta se táhne pěkně dlouho... Objevovat tajemství je to co Tornatoreho postavy v tajemných zákrutách pohání. A ten závěrečný "twist"? No smířil jsem se a odpouštím, protože jsem s nejvyšší pravděpodobností viděl film roku. 90 % ()

elanius

(164/2013) / Nevidím jediný dôvod prečo tejto filmovej lahôdke neudeliť full house. Krásny film. S bezchybných herectvom Rusha, s tajomným príbehom, ktorý postupne cez thriller prechádza do smutného a dramatického konca. Pointa odhadnuteľná, ale logická. Chvalabohu za to. (9/10) ()

Phietros

Aneb, jak ze starce udělat pošetilého blázna, dokonale ho oklamat a dostat jeho celoživotní jmění! Možná až moc dlouhé jinak bych hodnotil výše, ale film má spád, dobrou atmosféru, která člověka doslova láká, jak to celé je se zdravotním stavem záhadné dívky, jestli spolu zůstnou i přes rozdílný věk a ve finále dostanete doslova pecku! 65% ()

Pavlínka9

Je to BOMBA!! Absolutně úchvatný film, který prostě nemohl být lepší!! :) Zcela souhlasím s komentářem uživatele Malarkey - jelikož všechno do puntíků zapadá...Postupné proměňování hlavního hrdiny, změny jeho životních postojů a preciznost, se kterou žil - jak v osobním životě, tak v pracovním....Tenhle film mi vyrazil dech - a ne až ke konci - ale již od chvíle, kdy bylo ukázáno s jakou precizností postava mého oblíbeného Geoffreyho Rushe žije :) Ve chvíli, kdy šel Virgil uchovat obraz baletky jsem celá zcepeněla...Bylo mi to jasné a chtěla jsem na něj zakřičet, aby tam nechodil....A o těch pár sekund později...Být to možné - zastavilo by se mi srdce... :) Je to úchvatný film :) Jen výjimečně od ostatních - se mi ten závěr ohledně Prahy nelíbil :D ()

terunka003

Napínavé, nečekané, skvělé, umělecké, obsesivní. Tohle byla paráda. Dvouhodinový dějový zvrat. Film začal dost tajemně, bylo napínavé a zajímavé. Pak přišla trochu nudnější část, kdy se děj ustálil, rychle se přelil do šťastného období starého muže, a pak přišel vcelku zajímavý konec. Konečně snímek, u kterého divák netuší jak to vše skončí. Geoffrey Rush naprosto fantastický. Trochu mi vadily neustálé změny v chování a úsudku, v závěru je ale jasné, proč tomu tak bylo. Film na doporučení. Moc dobré. ..prostě zajímavý.. ()

progression

Tak tohle mne opravdu dostalo. Když se smíchá výborná režie Giuseppeho Tornatoreho, fantastická hudba Ennieho Morriconeho a geniální Geoffrey Rush v ústřední roli, tak sedíte a ani nedutáte, aby vám nic neuteklo. Tento filmový skvost se sice zpočátku tváří jako drama z aukčních síní a prostředí starožitných památek (včetně "starožitného" Rushe :-), ale postupně vás začne překvapovat dalšími a dalšími zvraty až do originálního konce. Závěrečné retrospektivy a "pražské finále" na Hlavním nádraží, Staroměstském náměstí i podniku "U milosrdných" vás nakonec "zarazí" do křesla a donutí přemýšlet, jak to tedy vůbec všechno bylo, co bylo autentické a co klam :-? Každopádně vyjímečný filmový zážitek. ()

houdek442

Tak tenhle film si mě dostal. Bavila mě každá jeho sekunda. Naprosto nečekané geniální zvraty. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak to skončí. A o hereckých výkonech ani nemluvím... Opravdu geniální snímek, který doporučuji všemi deseti. ()

Mishqo

"There is always something authentic concealed in every forgery." ... Perfektný film, ktorému dominuje nevysloviteľne úžasný Goeffrey Rush! ()

Narya89

Tento film mně zaujal už jen tím, že hlavní ženská postava trpěla agorafobií, což je něco, co mě velice zajímá a je pouze málo snímků, kteří ji nějak tematizují. Zároveň mám ráda filmy, kde si myslíme, že víme, co se děje, ale závěr nás může přesvědčit o opaku a ukázat, že vše se odehrávalo zcela jinak a naše interpretace událostí byla mylná. Narozdíl od jiných mi závěr předvídatelný nepřišel, ačkoliv je pravda, že fungující vztah mezi šedesátníkem a sedmadvacítkou působí tak trochu nereálně, minimálně za jiných okolností...Nicméně když se toto zkombinují ještě s láskou k umění a zajímavými mezilidskými vztahy, je z toho dobře zahraný originální film, jakým Best Offer pro mě nepochybně byl. ()

dANo

Skvelé od úvodných minút až do prekvapivého konca... Ide o originálny príbeh dvoch postáv, ktoré majú svoje "choroby" a ďalších doplňujúcich postáv, ktoré zas majú v príbehu svoje dôležité miesta. Áno, je to romantické, aj keď veľmi zvláštnym spôsobom. A bez nejakého prezrádzania chcem motivovať k zhliadnutiu aj tým, že spomeniem krimi motív, bez ktorého by Tornatore nebol mojím obľúbeným režisérom. ()

PF 2014

PF 2014