Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

Masrii

Co se mě týče, tento film ve mně zanechal silný zážitek. Geoffrey Rush ztvárnil roli staršího pána, zprvu podávaného jako naprosto bez citů. Po dlouhodlouhé snaze přijít na kloub záhadné Claire je Vám však již jasné, že to není tak úplně pravda. Závěr, který jsem tedy rozhodně nečekal, byl opravdu zrádný, a myslím, že není člověka, kterému by nebylo Virgila Oldmana alespoň trochu líto. Příběh je vymyšlen precizně, napětí se zde alespoň místy také objevuje a také se mi velmi líbila atmosféra staré vily plné starožitností a cenností. 90% ()

Madlene

No super! Nostalgie, zasla romantika, stejne jako hlavni predstavitel. Akorat jsem nejak nepochopila ten konec...takze ackoliv jsem byla naprazena dat plny pocet, nakonec to uplne nejvyssi nabidka nebyla. Nicmene interiery a starozitnosti luxusni! ()

standsiller

So sledovaním pri expozícii som s filmom nemal takmer žiadny problém, všetko dokonale vykresľovalo charakter "Oldmana" a smerovalo k zaujímavým zisteniam ohľadom jeho práce, v ktorej si vďaka svojej dlhoročnej praxi dokázal vybudovať isté medzierky slúžiace k jeho vlastnému prospechu. Celé to je podčiarknuté pomerne slušným scenárom a rozumnou réžiou ( pretože sa Tornatoremu podarilo natočiť film v duchu, v akom ho má Európske kino rado ). Dlho som rozmýšľal ako tento film ocením. Pôvodne som ho hodnotil vyššie, ale vrámci jeho tvorby mi nedá , aby som tomuto filmu prisudzoval vyššie sympatie ako Malene. Oba sú na dosť podobnej úrovni. Najväčšie defekty som vnímal vrámci hercov. Schválne som nenapísal herectva. Úlohy neboli zahrané zle, akurát voľba hercov nebola veľmi šťastná. V Malene to bolo opačne. Za ďalšie Ennio Morricone zložil vynikajúcu hudbu, akurát tomuto filmu pripisovala charakter iných žánrov. ()

Georgex

Giuseppe Tornatore odvedl skutečně skvělou práci a natočil na italské poměry velmi neobvyklý film, ve kterém skloubil lehkou romanci s obchodem s uměním, což má rozhodně své kouzlo. Ano příběh není nikterak originální a opět se zde spekuluje o hodnotě peněz, štěstí a hledání smyslu života, nicméně na rozdíl od podobných filmů má jednu výhodu a tou je, že netlačí na pilu a po většinu času působí správně emotivně. Navíc Geoffrey Rush podává opravdu skvělý výkon a zvedá kvalitu snímku o třídu výš. Skvěle ho doplňuje i další slavný kolega Donald Sutherland a vlastně ani ostatní herci nepodávají špatné výkony. Bohužel se tvůrcům příliš nepovedl výběr hlavní ženské hrdinky, jelikož jsem holandské herečce Sylvii Hoeks její výkon ani chvíli nevěřil. Filmu by také slušela o půl hodiny kratší stopáž, jelikož některé scény pouze opakují již viděné a zbytečně ubírají na dramatičnosti. Moje hodnocení 80%. ()

DeathTheKid

Zprvu nedoufáte v nějaký zajímavý děj, jenže pak to příjde...platonická láska, zásadový děda taje a já se zamilovávám do okouzlujícího hlasu. Bohužel, očekávání klesnou jako když odhalíte záporákovu tvář. Díky několika indiciím je zápletka celkem prokouknutelná i když pořád má solidní dopad. Je to taková Kráska a zvíře zkombinovaná s Dokonalým trikem. ()

jefff

No, co říct. Čekal jsem úplně jiný film. Takový jaký byl zpočátku. Chladně moudrý, ale zajímavý a poutavý v čele s charismatickým Rushem, který hraje fantasticky. Jenže pak se to zvrtne. A ne jednou, až jsem z toho nebyl vůbec moudrý. Každopádně hodně strhující film, na který se nezapomíná. A ke všemu zde hraje náš Orloj :-) ()

P1tr

Zajímavě vyprávěný a vystavěný snímek s famózním Geoffrey Rushem v hlavní roli uvede diváka do nadějného příběhu, který se vyvýjí napínavým a nepředvídatelným způsobem udržujícím diváky v neutuchající zvědavosti kam to celé směřuje. Nakonec se ale bohužel ukáže, že se film vydal špatnou cestou a tvůrci si vybrali z mnoha možností tu nejhorší příběhovou variantu, která působí velice prvoplánově s touhou za každou cenu překvapit a šokovat. Nefunkční a laciné zakončení ale nedokáže zakrýt předchozí řemeslnou sílu, která mě naprosto pohltila. ()

Rousse

Inu ne nadarmo se říká: "Chceš-li udělat z muže blázna, dej mu mladou ženu." :-) Celý snímek bych mohla shrnout jedním slovem: FAMÓZNÍ. Ale tím bych rozhodně dostatečně neventilovala vše, co ve mě zanechal. Skvěle napsáno, umně natočeno, brilantně zahráno a geniálně zakončeno. Právě ten konec to všechno završil a dodal tomu tu jednu hvězdu navrch. Tak to prostě mělo být. Navíc krásná Praha (jen tak dál, ať vzkvétá turistický ruch), výborná hudba (díky Ennio a díky českým filharmonikům) a naprosto strhující Geoffrey Rush! ()

BMAJTZ

Celou dobu jsem čekal co že se z toho vyklube a musím říct, že na to jak to bylo jasné mi to prostě nedocvaklo. Jinak film je vcelku hodně zajímavý, jenom bych jeho stopáž zkrátil tak o 20 minut. ()

Sdoom

Je to hezky natočené, dobře zahrané, ale chybí tomu trochu šťáva. Prostě celé je to takové málo uvěřitelné, málo napětí i romantiky, od všeho kousek chybí a závěrečný twist mě tedy opravdu nenadchnul. (HD, orig.) ()

mohamedsfinger

Tornatoreho filmy se mi vždycky líbily, ale tohle, ten chlap zraje jako víno. To je zkrátka tak parádní filmařina, že by si člověk utrhl ruce, kdyby ten plný počet nedal. Ano, je docela možné, že na to, jak film skončí, zkušenější divák přijde dříve, ale i tak si může užívat tu cestu... a ta je možná ještě zajímavější. ()

Maynard.

Ovšem, tak tohle je luxusní záležitost. Vlastně můžu s čistým svědomím napsat, že jeden z top filmů, který sem za poslední rok viděl. Sákriš, to je skvost! Docela dlouho sem se přemlouval, než sem ho skouknul, což nechápu, no ale dobře sem učinil :o). Dějově a obrazově je to naprosto dokonalý. S tímhle rejžou už sem se jednou potkal (Bio Ráj) a i tam mi ukázal, že umí. No, ale tohle? Vyvrcholení filmu bych přirovnal klidně i k samotnýmu Shawshanku (jo, fakt si nedělám prču). Ten konec je prostě totálně boží! Od začátku sem prožíval zvláštní mrazení, když se Rush znovu a znovu vydával do záhadného baráku, tak mě mrazilo v zádech. Hudba od Ennia, tak ta nezklame už nikdy. Taky sem asi poprvý viděl film, kterej o starožitnostech a jejich prodeji. No a samozřejmě o jednom moc zvláštním pánovi, kterej se na starý kolena zamiluje. A přišel sem si na svý i jakožto milovník robotů, byl tady jeden mechanickej, něco jako v Hugo a jeho velký objev. Sak na ryby, tohle se povedlo!!! Jo a bacha na spojlery, páč ty by mohly pokazit celý film. Už se těším na další skouknutí, páč vím, že bude ještě lepčí než 1. PS: trochu sem tušil jak to dopadne ještě před tím, než to tak dopadlo :o) ()

gutshoter

Geniální 4/5 filmu - pociťoval jsem vyloženě nevšední zážitek. Poslední díl do mozaiky, který vše převrátil na ruby mě ale vyloženě naštval. Nesmysl. Hlavou mi proudilo plno detailů a bohužel - je to absolutně nepřirozeně vyložené a také obrovská škoda. ()

DavidS.

Tornatore neitalský, s olejovými plátny, záběry, které by bylo hodno rámovat, ozubenými kolečky a řadou alegorií...A jako noblesní jistota Rush... ()

Mistickzz

Ked film pozerám na tri krát, tak asi niečo nebude v poriadku. Sám neviem prečo ma to nebavilo. V celku to bol veľmi príjemný film o trochu podivnom pánovi, ktorý sa zaľúbi ešte do podivnejšej slečny a prežívajú spolu podivné chvíle. Pekný film, len škoda, že ma to jednoducho nezasiahlo. ()

HiddenDragon

(bacha spoilery) Tezko napsat neco o filmu, kde je dulezita pointa, aby clovek zaroven neprozradil neco z deje. Proste se to neda. Zahrane i zrezirovane je to velmi kvalitne. Az me mrzelo, ze nejsem znalec umeni a vubec honosneho zivota, protoze bych rekl, ze kdo tomu trochu rozumi, musi u filmu slintat. Spousta obrazu, soch, nabytku, starozitnosti obecne. Jen jejich seznam v titulcich byl skoro delsi nez seznam hercu. Dej je celou dobu velmi zahadny, a i kdyz v druhe pulce uz ma clovek permanentni pocit, ze proste musi jit o nejaky podvod nebo penize, az opravdu ke konci se to vyvrbi se vsim vsudy a divak zjisti co a jak. Herecke vykony byly velmi slusne, vsechno tahne G. Rush, ale i mladsi kolegove nebyli spatni. Mozna ten konec mohl byt o chlup jiny...cekal jsem jakousi pomstu, obrat, ktery se nedostavil. Ale pravda je, ze leitmotiv je asi jinde. Jde o pribeh cloveka, ktery cely zivot zkouma rozdil mezi pravym a padelkem. Ale kdyz dojde na lidske emoce, jednani, nedokaze posoudit, co je skutecne a co blamaz, chova se nezkusene, cehoz ti zli umi vyuzit. Pravdou je, ze fikce je misty opravdu dokonala, ze i divak celou dobu tape, co je to ta posahana zenska vlastne zac :) Takze v tomhle smyslu zaver chapu, i kdyz je dost odevzdany, depresivni. A ocenuji prazske lokace :) je to velmi svezi, videt ceske nazvy a mista ve filmu, ktery se dostane do sveta vic nez bezna ceska produkce. ()

PF 2014

PF 2014