Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

david10166

Mě zase úplně rozsekal ten konec, absolutně jsem to nečekal, byl to příběh ze živóta, kterej skončí krádeží. Holt je to fakt asi obraz naší zkurvený společnosti, protože v dnešní době nemůžeš věřit nikomu. Za ten konec jen 90%. ()

farfalla

Velmi smutný film. V průběhu celého filmu se sem-tam objevují náznaky, že tento příběh neskončí happy-endem. Stále se objevují nové a nové možnosti toho, kdo koho podfoukne. Ale závěrečné odhalení je zdrcující. Tíha celého příběhu nespočívá ani tak v tom, co se všechno odhalí, ale v tom, co nebylo vyřčeno. Pomsta nejlépe chutná, když se servíruje chladná, ale jak velká ta nenávist musela být, ale toto všechno vymyslela a zorganizovala. Geoffrey Rush a Donald Sutherland jsou ve svých rolích výborní. Claire několikrát mluví o Praze. A tam i magicky celý film končí. Celkově je to vysoce nadprůměrný film v produkci posledních dvou let. ()

ti88na

Ako uspávanka skvelé, lenže toto nie je uspávanka, takže to skvelé nebolo. Nuda kde stačí vidieť len začiatok a koniec a ten koniec len preto, aby ste sa utvrdili, že to je presne tak ako predpokladáte už v úvode. Hlavne že Rush si užil. ()

Paity

Geniální film, který je ale spíše pro ty přemýšlivé diváky. Když jste milovník konverzačních snímků, o to lépe pro vás. Geoffrey Rush famózní. Nejprve vám leze na nervy, pak mu fandíte a nakonec s ním soucítíte. Jim Sturgess mi připadá jako ten mlaďas z Blejda 3, který vše opraví a po vzoru Mek Gajvra udělá z louskového oříšku paprskomet. Sylvia Hoeks vyloženě na ránu, která ale nepřiletí. Celkově parádní snímek, který stojí za shlédnutí. ()

veronica_mac

Uf. Po dlouhé době mi dal film opravdu zabrat. Na dnešek jsem hledala nějakou romanťárnu, tak jsem jela žebříčkem a bylo to. Naskytla se mi podívaná naprosto geniálního rozměru. Miluji, když dějová linie opravdu graduje a já nemohu vyčíst, co bude dál. Málokdy se mi opravdu stane, že bych ale ani trochu nečekala, jak se to rozuzlí. Moje touha po romantice byla také naplněna, a to rozhodně neotřelým příběhem. Konec filmu je ta pasáž, díky které píšu, '''že mi dal film opravdu zabrat''. Myslím si, že mnoho lidí jej podhodnocuje právě proto, že nad ním hlouběji nepřemýšleli. Je to náramně metaforické, vše do sebe zapadá a já mám po dlouhé době ten hloubavý pocit, kdy jsi uchvácen a přemýšlíš a přemýšlíš a konstruuješ a konstruuješ a nezbývá Ti, než se zvláštním pocitem odejít dál. Díky za toto umělecké dílo. ()

MatejNosal

Výborná réžia, kamera, herci, proste filmárčina ako kryštál. Prvá polovica nádherne mysteriozna. Druhá polovica moc nasilu romantická, záver potešil, ale predsa moc prekombinované a celý zlovestný plán stál na veľa premenných, ktoré im ako zázrakom vyšli presne do bodky. (75%) ()

kolemjdouc

"jste dlouho ženatý?" "Ano,už třicet let " "Jaké to je, žít tak douho s jednou ženou?" "Jako v aukci.Nikdy nevíte jestli ta vaše nabídka je ta nejvyšší.".... Claire, ponořená do vody se strnulýma otevřenýma očima, vypadá jak jeden z obrazů které visí v tajné místnosti.Je tam spousta inteligentních záběrů.Bohužel ,pro mě jsem ,od chvíle kdy se Oldman s Claire sblížil ,vytušila jak bude vypadat konec.Skvělá režie,vynikající scénář,dobrá kamera.Poměrně dobrý dabing - to vše dá z filmu příjemný zážitek ()

vander19

Ako prvá vec čo som si všimomol bol štúdiu Warner Bros Italia a ďalej to, že ani jeden z hercov nemal talianske meno. FIlm, ale začína dražbou. Vecou, o ktorú sa veľmi zaujímam v poslednej dobe. Rush hrá úzkostlivého samotára, ktorého jediný priateľ je Billy aka Sutherland. Ich spôsob nakupovania a získavania drahých diel za smiešne peniaze bol úžasný. Po čase sa do filmu začne zakrádať romantika a očakával som, že práve v týchto fázach to bude nuda. No je zjavné, že v tomto filme nejde o takú romantiku ako si predstavujeme pod týmto slovom. Je iná, zaujímavá, nie bláznivá. A koniec je naprosto výborne zvládnutý. Len škoda, že viac priestoru sa nedalo malej Claire čo sedela v bare celý deň za oknom. Od začiatku som si myslel, že ona bude klúčovou postavou tejto výbornej talianskej story. ()

dormouse

Na tu hrůzu, která se sem v dnešní době kupuje, je film jistě velkým osvěžením. Ale nechtějte po divákovi, aby uvěřil takovým nepravděpodobným peripetiím. A mnoho pasáží tam bylo zbytečných a pro děj nepodstatných. No a celkově to není fair.... ()

DannyBoy80

Překvapilo, velmi solidně zpracované i zahrané. Scénář je výborný, i když je pravda že už za pulkou filmu jsem odhadl jak to dopadne. Nicméně natočeno precizně a nápad to mělo skvělý. Víc takových, které takto překvapí. Jen bych nechěl být v kůži hlavního hrdiny, zhroucení citu je na tom nejhorší. ()

Schuldiner

Jako pointa a konec tak nějak celkově, jsou vážně parádní! Ale co ta dlouhá vata a nuda před tim? Musel jsem to dát na několikrát, protože mě to vyloženě nebavilo. Ale na druhou stranu jsem rád, že jsem to dokoukal. A nečekal jsem to. Tedy to finále. Asi jsem měl zatemněnou mysl z té nudy... Chápu, že to celé směřovalo právě k té pointě, a tak měl celý ten děj význam, ale mě to chvílemi vážně vyloženě nebavilo...až prudilo. Hlavně postava Virgila Oldmana a jeho namyšlenost a povrchnost. I ta uječená holka. Díky bohu, že to ten konec tak hezky rozsvítil... ()

Randyz

Parádní filmek s úžasnou atmosférou a pražským orlojem. Jen ten konec mi přišel poměrně dost předvídatelný... ()

tterez

Já nemůžu dát víc. Hlavní kouzlo tohohle filmu má spočívat v tom překvapení, kdy je hlavní hrdina zaskočen. Jenže já to celý komplet pochopila hned, jak jsem viděla ten jeho tajný pokoj.. Skoro bych v tu chvíli dala ruku do ohně, kdo všechno v tom bude zapletenej. Prostě to bylo hrozně předvídatelný.. Načapala jsem i toho starouše Donalda Sutherlanda..vždyť ten snad nikdy nehrál klaďase, ne? Výjimkou je snad jen Loupež po italsku, jinak prostě od přírody vypadá, jako že má něco za lubem. 60% - a vyzdvihnula to hlavně (perfektně k snímku ladící) hudba od Morriconeho. ()

Perverz

Musím tomu nasolit pět hvězd. Naprosto krásný film, hned vás to vtáhne. Počáteční děj, který vás uková k obrazovce, prostě chcete vidět jak se tohle bude vyvíjet. Sklouzává do psychologie, díky postavě Sylvie Hoeksové, neboť narušenost lidí vždycky nějakým způsobem přitahuje. A navíc, protože nevíte co od toho čekat, vás taky překvapí. Nádherná výprava, excelentní Rush, prostředí umění, vedlejší "příběhy" a vztahy hlavního protagonisty s ostatními postavami. Dobře se to vyvíjí, graduje s lehkostí, a nečekaně končí. Navíc trocha slávy pro tu naši Prahu. Je to jako hra, hra protagonistů ve filmu a také hra s divákem. Tady chyby nehledejte. ()

lucijelucije

The Best Offer není vůbec špatný film. Vystartoval jako formule jedna. Nejasnosti kolem záhadné ženy jsou strhující, a herecký výkon G. Rush je obdiivuhodný. Od pohledu mu věříte sebevětší maličkost a celému filmu tak dodává na kvalitě. V druhé polovině však tohle drama ztrácí a jeho předvídatelnost je zřejmá velice brzy. 7/10 ()

peetriss

Giuseppe Tornatore nepředvedl "pouhé" staré dobré filmové řemeslo na vysoké úrovni, nýbrž jej dokázal osvěžit chytlavým a inteligentním příběhem, který sepsal do geniálního sofistikovaného scénáře a zhmotnil v úchvatnou podívanou obdařenou vynikajícími herci, především famózním Geoffreym Rushem, který potvrzuje, že stále patří do nejvyšší herecké ligy. Setkání jeho obsedantní, samotářské, přesto společensky vážené osoby s ženou plnou tajemství dokáže rozehrát exhibici příjemně chvějivé psychologie, která pozvolna přerůstá v náznaky milostných sympatií, dává nekompromisně znát, že bude mít pro jeho život osudové následky. Velice mě zaujala Tornatoreho lehkost, s jakou si dokáže pohrávat s divákem, jeho smysl pro preciznost, cit atmosféru, práci s prostředím či emoční hrátky. Nejvyšší nabídka patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co filmový rok 2013 přinesl. Závěrečné pražské zastavení je jen třešničkou na dortu. ()

PF 2014

PF 2014