Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons: Riders of Berk

Dragons

Dragons: Defenders of Berk

Dragons: Race to the Edge

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 79x22 min

Pilotní dvoudíl jsem pouštěl s očekáváním a obavou. HTTYD je asi nejkrásnější animák, jaký jsem kdy viděl, a to především díky krásným animacím s živou mimikou, skvělé hudbě Johna Powella, jednoduše krásnému příběhu a taky hlasům, které postavy nemluvily. Měl jsem strach, že když bude něco z toho chybět, nebude to ono. Animace jsou, jako byly, byť ubylo detailů, podobně Bezzubka nemá mimiku tak intenzivní a vtipnou; hudba je postavená na Powellowě soundtracku, takže fajn; příběh je velká neznámá, zatím mu chybí silný moment (něco kouzelného seznamování se Škyťáka s Bezzubkou se asi opakovat nebude); a ohledně namluvení, Škyťák a Astrid mají stejný hlas, ale většina ostatních se nezachovala, ale dá se na to zvyknout. Po 3 dílech zatím celkem spokojenost. Na film to nemá, ale sem tam se zasměju. Něco mezi 3–4* (neznat film, tak 4*).(28.8.2012)

Pěkně udělané krátké příběhy, které jsou pro fanouška filmu jako já jenom stvořené. Nedoporučuji seriál ale pustit lidem, kteří neviděli předchozí alespoň první díl. Nemuseli by vše hned pochopit. Pěkný obraz české verzi dodává i dabing, který je stejný jako ve filmu.(3.1.2015)

Po celé generace tu stáli Vikingové proti drakům. Ale jednoho dne se to celé změnilo. CITÁT - Škyťáku, hlídej si ty draky!!!!....... Prostě je to skoro jako film, jenže roztroušené do několika desítek příběhů.Začíná to dračí akademií a jde to dál a dál, až se to možná zdá nekonečné. Některé episody by možná bylo lepší uvést v delším až celovečerním vydání. Ale to je jiný příběh. CITÁT - Možná by bylo lepší, dát si chvíli voraz........(13.11.2014)

Pro fandy Jak vycvičit draka je tu seriál, který rozvíjí příběhy draků a jejich hrdinů. Animace se drží předlohy, hudba to samé a hlasy také. Příjemná oddychovka!(5.11.2012)

Jak píše ve svém komentáři uživatel T2. Je to seriál ve kterém na sebe díly navazují jen minimálně což nevím jaký bude mít tedy dopad na film. A animace či grafický vzhled také není nejlepší. Ale když tomu dáte šanci, zjistíte, že je to příjemná podívaná pro dospělé a skvělý seriál pro děti. .... HODNOCENÍ: 79% (4*)(22.12.2013)