Jak vycvičit draky (TV seriál)

Dragons: Riders of Berk

Dragons

Dragons: Defenders of Berk

Dragons: Race to the Edge

Ako si vycvičiť drakov

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 79x22 min

Draci se vrací a pořád jsou neskutečně roztomilí. A to by tak nějak stačilo, ne? Možná je to jenom nastavovaná kaše, ale mnohem, MNOHEM příjemější kaše, než jsou různé Shreckované svatodušní svátky, nebo silvestry s karate koalou, je to jeden z mála současných seriálů pro děti, který je zaměřený na děti trošku starší, ze kterých nedělá idioty a má stopáž, která dovoluje natočit něco, co má alespoň příběh a není jen slepencem pár skečů, jestli má něco šanci stát novou Rychlou Rotou, nebo Kačery z Kačerova, tak tohle a Banda tučnáků zběhlých z Madagaskaru. Děje jsou sympaticky výchovné, ale ne tak aby se sami zkarikovali a animace je pořád dobrá a vypadá téměř stejně jako ve filmu, na pár chybějících pixelů kašle komoň. Během psaní tohoto komentáře nebylo ublíženo žádnému draku.(30.5.2014)

Milý doplněk okouzlujícího dračího světa, jemuž paradoxně nejvíce škodí absence hlavní dějové linky.(6.9.2013)

Dokonalé navázání na jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. Rozšíření vikingsko-dračího světa a nápaditost příběhů se povedla tvůrcům bravurně. Nemohu si pomoct, ale na mě Dragoni z Berku působí i přes míření na dětské publikum dospěle. Prolínání odlišných epizod a zejména těch temnějších jsou toho důkazem. Všem těm pozitivům pak dává korunu správně je*nutá dvojčata Ruffnut a Tuffnut + skvělý dabing Marka Hammila ve ztvárnění zrádného Alvina.(14.5.2014)

Miluji ty seriály u kterých můžu strávit celý den a ani si toho nevšimnu a toto je přesný příklad. Jen tak ze zvědavosti jsem si před nějakou dobou shlédla jednu epizodu Dragons: Riders of Berk s tím, že to bude nějaká neoriginální "nastavovačka" filmu Jak vycvičit draka. Spletla jsem se. Byla jsem velmi mile překvapena, jak úvodní scénkou, tak celým příběhem seriálu, který mně opravdu uchvátil. Příjemný děj a postavičky, hlavně teda draci, kteří jsou skvěle zpracovaní a roztomilí. Někdo měl velmi bujnou fantazii :-).(2.11.2013)

Pro fandy Jak vycvičit draka je tu seriál, který rozvíjí příběhy draků a jejich hrdinů. Animace se drží předlohy, hudba to samé a hlasy také. Příjemná oddychovka!(5.11.2012)