Série(2) / Epizody(40)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. Ve vikinské ostrovní vesnici Blp byli lidé po generace zvyklí svádět urputné boje s tamějšími draky. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy syn vikinského náčelníka Škyťák zjistil, že s draky není potřeba bojovat a lze je vycvičit. Dokázal, že je možné na nich létat a zdálo se, že ostrov bude v bezpečí. V okolním světě ale existuje mnoho druhů draků a nástrah, kterým bude muset Škyťák se svými přáteli čelit. Někteří obyvatelé ostrova navíc draky nechtějí přijmout za své a jsou odhodláni učinit vše, aby je vyhnali. K vzájemnému porozumění a poznání vede dlouhá cesta plná dobrodružství, zábavy a napětí. Animovaný seriál dějově navazuje na úspěšný celovečerní film Jak vycvičit draka, který vznikl na motivy oblíbené knižní série Cressidy Cowellové. (Česká televize)

Likan7

Solidní, ale i tak průměrný seriálový pokračování dokonalýho filmu. Není to vyloženě pro ty nejmenší, dospělejší divák se bude občas bavit, je to stále ale jen o tom to pustit prckovi a dělat u toho něco jiného. V porovnání s Montra vs. vetřelci jasný vítěz, z porovnání s Legendy o mazáctví jasný poražený. ()

vZeč

Seriál pro ty nejmenší, takže pokud někomu vadí dětinskost, nepřežije to. V deseti letech bych se tomu asi smál, teď vidim fakt bezproblémovou věc, která umí být vtipná, zábavná a každý díl směřuje k ponaučení, které je samozřejmě doslovné a dětem je do hlavy rváno sbíječkou, což ale nevadí, protože jsou to ponaučení celkem sympatická, často předem neodhadnutelná, logická, ne úplně běžná a hlavně vážně dobrá pro děcka. Samozřejmě se nedá měřit s filmem/filmy, které jsou o několik levelů výš a pro starší děti (všeho věku vlastně). Jen škoda, že se většina zápletek rozvíjí z toho, že jsou postavy idioti, co se neumí vyjádřit apod. ()

Diable128

Velmi se mi líbil film a tohle se mi líbí taky. Co díl, to 22 minut originálního děje, který nenudí ani v mém věku. ()

Wooke

Niektoré efekty ušli zlým smerom, ale inak každá časť je milá, vtipná a hlavne tam je Toothless, takže pohodička. Možno je to predsa trošku nasilu vytvorené, ale stále sa mi to páči. ()

jm.angelo

Po prvních pěti dílech musím říct, že ačkoliv jsem se tohoto seriálu dost bál, protože seriály vytvořené jako jakási návaznost na animované filmy nebývají zrovna kvalitní, jsem velmi příjemně překvapen. Stále výborné animace a velmi příjemné příběhy. ()

darthvader77

Viděno několik epizod... Tvůrci mne překvapili, protože se celkem obstojně poprali s příběhem, animace stačí mnohem silnějším filmovým příbuzným a z těch ptákovin, co dávají ráno na Nově je tahle určitě nejlepší, protože není tak úplně ptakovinou, neboť má srdce filmů. ()

blondboss

Tak trošku som aj očakával seriál na námet animáku o drakoch, nakoľko bol výnimočne úspešný. A nedopadlo to najhoršie, aj keď je čo vytknúť, napr. slabšie animácie ako vo filme, v mnohých prípadoch jednotvárnosť príbehov a tiež niektoré časti boli dosť nudné. Na druhej strane ale je to výživné, vtipné a deti pri tom musia "krochkať" blahom. Určite jeden z tých lepších animovaných seriálov, ale stále u mňa len lepší nadpriemer. 65 % ()

LencaN

1. série: No nevím nevím. Hlavní dějové linky jsem se nakonec dočkala, ale až ke konci řady, což mi zezačátku chybělo. Jednalo se totiž o jednotlivé oddělené příběhy a patálie v Blbu. Pardon, ale chvílemi jsem měla dojem, že se koukám na nějaký večerníček. Na film Jak vycvičit draka to nemá ani ve snu. Hlavně animace mi přijde oproti filmu dost odfláknutá. Hlavně mi vadí záběry jakoby na záda některé postavy a sledování jeho pohybu. Jako bych se ocitla v nějaké staré videohře - trhané pohyby, zachycení okolí ze špatného úhlu. Navíc někdy mi chování postav fakt lezlo na nervy, scénárista se asi občas neudržel a napsal postavičkám tak děsné chování, že jsem chvílemi neměla ráda dokonce i Astrid, která je jinak mojí oblíbenkyní, taková princezna amazonka :) takže budu doufat, že druhou řadou se to trochu rozjede, ať má dvojka filmu dobrou rozjezdovou pozici, když mají tyhle dvě série dělat předěl mezi oběma celovečeráky. # # # # 2. série: Lepší :) animace propracovanější, i ty pohyby ala staré videohry zmizely. Dějové linky se hezky rozběhly do více směrů a na konci se krásně spojily. V posledních dvou dílech mě zaskočily i hezké nové písně. Postavy se chovaly normálně, občas se objevil i povedený vtípek (o který se převážně postarala dvojčata nebo Fishleg se svou Meatlug :D) Celkově bych tuhle řadu ohodnotila možná i 4*, takže vzhledem k tomu, že musím hodnocení převést do agregátní podoby za obě řady, tak zvyšuji na 3*. Musím uznat, že i přes ne příliš pozitivní pocity z počátku tohoto seriálu mi po Škyťákově bandě mladých vikingských trenérů draků bude smutno a už se těším na How to train your dragon 2. ()

Tsuki003

Tak se musím přiznat, že tohle mě bavilo. Až se mi připomněly dávné doby se starými dobrými disney seriály (My z Kačerova, Rychlá Rota, Gumídci ap). Některé momenty jsou tam slabší, ale většinově převládají nápadité příběhy s hlavou a patou. Zmíněná změna v animaci oproti filmu mně osobně až tak nevadila. Seriál taky nabízí posun v ději a nějaké ty informace navíc - je fajn že seriálový formát dává mnohem víc prostoru pro ostatní postavy a jejich draky - dvojčata jsem si oblíbila víc, než předtím! Momentálně mám za sebou dvě sezóny (Riders of Berk a Defenders of Berk), v příštím roce se prý má objevit další - neskrývám, že se na to těším :) ()

Kalda69

Skoda par nudnejch dilu ale celkove proste parada. Nejvic asi hlasky dvojcat, ktery pobavi vzdycky a bez nich by to byla jasna 4*. Tak po shlednuti novejsi verze od Netflixu Zavod o hreben snizuju o 1*, protoze to je zas o tridu vys. ()

Lokitre

Jako fanoušek HTTYD jsem mile ráda uvítala rozšíření v podobě seriálu. Zpočátku jsem se bála, že díly nebudou dosahovat kvality filmu. Byla jsem příjemně překvapena. Každý díl má zajímavý děj, jsou tu skvělé vtipy a v některých případech se i vrátili stejní herci jako z filmu, aby zopakovali své role. Grafika je sice o řadu nižší než u filmu, ale je to snesitelné. Hodnocení: moc hezký oddechový seriál. ()

Anime2

Sice jsem to vyděl v angličtině ale stejně se mi to líbilo.Jak vycvičit draka byl jeden z mích nejoblíbenějších filmů,tohle jsem si musel prostě pustit. ()

tyzik

Film je na slabé 3 hvězdy ale tohle jsem shlédnul jednou na Smíchově a vůbec se mi to nelíbilo, kouknu se zase na další díl také nuda, třetí díl jsem ani nedokoukal no a ten čtvrtý to byly jenom nějaké kousky a ukázky a zase mi to přišlo špatný. Fakt slabý děj epizod trochu mimo hrozný český dabing ale někdo to má asi rád. Kdybych měl říct můj pocit tak ukolébavka. ()

Orbitus

Skvělá výplň mezi prvním a druhým filmem. Noví draci, noví záporáci, nové dobrodružství, Škyťák si na své skupině dračích jezdců zkouší, jaké to je být velitelem a získává zkušenosti ve vedení. Třetí série mně zatím bavila nejvíc. ()

mrShot

Bohužiaľ to už nie je taká zábava aj pre dospelých, málo vtípkov. Ale ku sobotným raňajkám v pohode 20 minútovka s jedným, dvoma OK vtipmi. Oproti ostatným komentátorom mám problém jedine so scenárom.. Snáď sa to zlepší (videné 4 časti) ()