Série(2) / Epizody(40)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. Ve vikinské ostrovní vesnici Blp byli lidé po generace zvyklí svádět urputné boje s tamějšími draky. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy syn vikinského náčelníka Škyťák zjistil, že s draky není potřeba bojovat a lze je vycvičit. Dokázal, že je možné na nich létat a zdálo se, že ostrov bude v bezpečí. V okolním světě ale existuje mnoho druhů draků a nástrah, kterým bude muset Škyťák se svými přáteli čelit. Někteří obyvatelé ostrova navíc draky nechtějí přijmout za své a jsou odhodláni učinit vše, aby je vyhnali. K vzájemnému porozumění a poznání vede dlouhá cesta plná dobrodružství, zábavy a napětí. Animovaný seriál dějově navazuje na úspěšný celovečerní film Jak vycvičit draka, který vznikl na motivy oblíbené knižní série Cressidy Cowellové. (Česká televize)

moviereview

Vydeľ som celú prvú sériu a musím povedať že som milo prekvapený. Po perfektnom filme som očakával že to nejak pokazia ale keď som si to pozrel tak som hneď svoj názor zmenil. Prepracované príbehy, skvelá hudba, zábavné momentky a veľa ďalšieho čo rozvíja udalosti ktoré sa stali po prvom filme. Druhá séria taktiež nesklamala. Očakávam tretiu série ktorá by mala byť pokračovaním po How to train your dragon 2. ()

BR23

1. séria. ----------------------------------------------------------------- Dosť dobré... až ma to prekvapuje... som síce už starší ročník no celovečernú rozprávku mám zaradenú medzi moje najobľúbenejšie. A tento seriál ma neprestáva prekvapovať: akože fajn, je to trocha už aj na mňa moc infantilné, a animácia troška viazne (narozdiel od filmu) ale to tvorcom zrejme vôbec nebráni sa do toho pustiť ako sa vraví, na plné gule. Nechýba tu akcia, prevratné pohyby (hýbanie s ,,kamerou,, počas letov a súbojov) ktoré by som skutočne v animovanom seriály nečakal. Som navyknutý že po-filmové seriály bývajú minimálne o dve kategórie horšie ale toto je vzácna výnimka. A v niektorých prípadoch ako graduje dej tak pociťujem napätie... to je dobré znamenie že ma snímok skutočne zaujal. A je tu aj tá povinná chybička krásy, ktorá len potvrdzuje, že nie všetko musí byť dokonalé a práve preto je toto takmer dokonalé - sem tam občas nejaké to klišé (napríklad dvojdiel s Hedr 10.-11.) Takže za mňa 80 . A vtip.. samozrejme vtip, ten ma- starého páprda- dokáže rozveseliť. ................................................................. :) 2. séria----------------------------------------------------------------------- ešte lepšie... prekvapuje ma že tuná to má len 75 %, ja by som tomu dal aj 90%. Tak ako som spomenul už predtým: obrovské prekvapenie čo sa týka kvality deja a pútavosti a hravosti s akciou... toto nieje seriálový Superman alebo Agenti Shieldu... to teda nie... Toto je kvalitný prepracovaný seriál, ktorý mi poslúžil ako príjemné vyplnenie čakania medzi dvoma filmami , zároveň sme sa trocha viac zoznámili i s ostatnými postavami a daľšími drakmi na ktorých v 1. filme nebol čas a priestor.. ... teším sa na 2. film. ;) EDIT: po tretej sérii. 3. séria............................................................................................ zráža seriál prudko na slabý priemer: divákom je jasné že dej sa odohráva ešte pred 2. filmom kde nastali drasticko smutné zvraty takže dej 3. série je o to frustrujúcejší... vlastne sa tam nič zásadné nedeje. Decká nájdu akýsi dalekohľad pomocou ktorého objavujú nové územia a nových drakov. To dosť zveličené intro: toto zmení všetko... no čo ja viem? nezdá sa mi to až tak dôležité, časti sú veľmi nudné, už to stráca tú iskru čo v 2. sérii. Stereotypy - S tými dvojčatami a ich hlúposťou alebo so Snotlaugovov namyslenosťou to tak preháňajú až je to trápne. Znižujem z pôvodných 5 na 3. ()

Beetlejuice

Animace není tak dokonalá, jako u filmu, ale to vůbec nevadí. Lidsko-dračí partu kolem Škyťáka si zamilujete a až dokoukáte poslední díl druhé série, bude vám neuvěřitelně smutno, že už je konec...naštěstí jde za chvilku do kin druhej celovečerák :-) ()

TynTynka

Krátké příběhy o dracích a záchraně ostrova. Díly mají téměř pořád stejnou linku - naskytne se problém a Škyťák ho musí vyřešit. Vše vždy dopadne dobře. Objevuje se mnoho nových draků. První série mě bavila méně. Přišlo mi to pořád dokola, vždy jen trochu jiný problém. Druhá série se mi líbila mnohem víc a to hlavně proto, že se celou sérií táhl jeden větší příběh. Díly na sebe často navazovaly a bylo dobré vědět, co bylo v předchozích dílech. Takže trochu jako film, ale na části. A Bezzubka je prostě bezvadná. :) ()

torn666

Neviem ci sa animacia casom zlepsi ale citam tu mnoho komentarov aka je dobra. Ja zatial mozem povedat podla prvej serie ze je slaba, hlavne v tvarach ludskych hrdinov a ich pohyboch je velmi neprirodzena. Treba vsak povedat ze je dost detailna oproti inym digitalne animovanym TV serialom, ci uz tych odvodenych od kino filmov alebo originalnych. Proste ak by ste sa pozreli aba na screenshoty vyzeralo by to dost dobre ale ked uvidite ako postavy hybu ocami ci celkovo ich pohyb je to velmi slabe - z najhorsich celkovo. Ak vsak dokazete prehryznut tieto nedostatky dej serialu je celkom dobry. Davam za 3, pricom dal by som tak 2,5 ak by to tu bolo. MOzno neskor prehodnotim podla neskorsich seri. ()

eliza56

Bezzubka je boží. Zamilovala jsem si filmy, zamilovala jsem si i seriál. Skvělé animace, relativně dobré zápletky, má to hlavu a patu. ()

Ikiskoll

Veľmi príjemný seriál s pomerne krátkymi dielmi, čo niekedy vadí, ale zvyčajne je to tak akurát. Kvôli stopáži býva dej niekedy uponáhľaný a všetko sa zomelie príliš rýchlo, niekedy trochu pokrivkáva logika, ale je to skôr výnimka. Animácie sú o úroveň nižšie ako vo filme, ale nie tak, že by sa to nedalo pozerať. V seriáli sú postupne objasnené niektoré veci z druhého filmu, čo pomôže niektoré veci pochopiť. Naozaj dobrý seriál, ktorý rozhodne spríjemní čakanie na tretí film. /Videných 79 dielov - po RTTE ep.49/ Odo mňa 90% ()