Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

sheen

K radosti mě stačila Ursula Andress ve spodním prádle. Bohyně! :) Jinak je to stejně jako první díl povedená taškařice, která pobaví. ()

HAL

Největší problém Muže z Hongkongu je že hlavní hrdina je napsaný jako tak trochu nesympatický kretén - těžko mu pak nějak zvlášť fandit, zvlášť když příběh filmu se omezuje na sled groteskních gagů bez velkého významu a vyústění. Aspoň trochu to zachraňuje aspoň Ursula Andress, která je pořád stejná bohyně jako v o pár let starším Dr. No. ()

nascendi

Ak by som bol americký veriaci, tak iba zaúpiem: "Oh My God!" To bol strašný zážitok. Že komédia! Ani jeden dôvod na zasmiatie. Že dobrodružný! Ani náznak napätia. Bláznivý a drahý film to bol určite. Ale nakrútiť film kvôli tomu, aby človek videl ladné krivky Ursuly Andress a sledoval, ako Belmondo prechádza od herectva ku kaskadérstvu? Určite existujú jednoduchšie a najmä lacnejšie spôsoby. Hanbím sa, že som tomuto paškvilu kedysi dal tri hviezdičky. ()

Willy Kufalt

De Broco, de Broco, tentokrát jsi mě tedy nepotěšil... a bohužel z mé strany nepomohla ani druhá šance. Ale popořadě: Trampoty Číňana v Číně (jak zní originální název) vznikly jako v pořadí třetí dobrodružná komedie osvědčeného spojení režiséra De Brocy s Belmondem po historickém Cartouchovi a akčně laděným Muži z Ria, přičemž v nasledující dekádě jejich spolupráce pokračovala v dalších dvou komediích z opět jiného soudka. Asi jenom česká distribuce si může dovolit spomezi této řádky filmů vytvořit pomyslnou trilogii tam, kde v krajině vzniku o žádnou trilogii nešlo a zvolenými distribučními názvy pak adaptaci Julese Vernea spojit do jedné série nejen s Mužem s Ria, ale navrch i legendární parodií Le magnifique (česky Muž z Acapulca), ačkoliv šlo o stylově vzájemné odišné snímky. *** A teď už k mým dojmům: Mě osobně hodně připomíná styl současných trháků. Technicky tomu skoro nic nelze vytknout, disponuje to obrovským rozpočtem, vychází z osvědčené předlohy, nabízí hvězdné obsazení, atraktivní exteriéry, na svou dobu perfektně odvedené akčné scény a myšlenkou se možná snaží hrát i na cosi hlubšího... ale zároveň to zpracování příběhu včetně scénáře působí natolik fádně a odflákle, že mi Muž z Hongkongu nedokázal nabídnout ve výsledku ani velký napínavý zážitek (a to má jít o dobrodružný film!), ani moc příležitostí se zasmát (a to má jít o komedii!), ani vyvolat silné emoce (a to má původní příběh myšlenku o nacházení smyslu života!). Spíše na mě nejednou působil dojmem velké slátaniny, kde se každou chvíli mění prostředí a občas nic nedává smysl. Za 10 vteřin se přesuneme z prosluněného města do zasněžených hor, postavy, které použijí na závěr fotoaparát z konce 19. století (to aby tady byl ten Verne stylově alespoň trochu přítomen), využívají současně nejnovější typy módních aut z půlky 60. let, takže nezbyde prostor ani na vytvoření dobové atmosféry. Tragických mi přijde několik scén z úvodu s pokusy hlavního hrdiny o sebevraždu, ve kterých mi výjimečně trapný přišel i samotný Belmondo a závěrečná superhrdinská akce v oblacích byla už hodně mimo, navíc zcela postrádala nadhled, takže to vypadalo, že se bere smrtelně vážně. Těch pár pěkných scén se záchranným kufříkem se svázanými košilemi nebo s napínavou honičkou padáku vcelku moc nedokáže zachránit zoufalou fraškovitou nudu včetně několika trapností a je mi líto, že zrovna De Broca s Belmondem se na vrcholu svých sil dopustili takhle laciného, předraženého fláku. Tohle provedení Julese Vernea na plátno se za mě vážně nepovedlo... co teprve ve srovnání se Zemanovou Ukradenou vzducholodí, která vznikla ve stejnou dobu. [35%] ()

SeBig

Francouzské filmy a ten jejich smysl pro humor je pro mě asi jako zkoušet žrát něco, na co jsem alergickej a Belmondo mě nijak nevytrhne.. za mě suchý nestravitelný žblept. ()

classic

Muž z Hongkongu, alebo ak náhodou chcete ešte vedieť názov tohto mimoriadne nevydareného filmu i vo francúzštine, tak by vyznel zrovna takto: Les tribulations d'un Chinois en Chine ("Utrpenie Číňanov v Číne"), čo mi nakoniec príde oveľa výstižnejšie pomenovanie, keďže priamo odráža vnútorné rozpoloženie domácich obyvateľov, ktorí sa zrejme ani nestačili čudovať tomu, čo to vlastne ten bláznivý Francúz na ich vlastnom území, neustále vyvádzal, čiže v tomto ponímaní sa konkrétne jednalo o hereckého predstaviteľa, Jeana-Paula Belmonda, ktorý si tentoraz nevybral úplne najlepší projekt, ale aspoň sa spoznal so sexicou Ursulou Andressovou, keď už teda nič iné, ktorú zároveň považujem za "stelesnenie najtajnejších prianí", no i napriek tomu, hereckého talentu na rozdávanie očividne príliš nemá, a tak mávam z jej prítomnosti na striebornom plátne, zväčša len rozporuplné pocity, ktoré sa možno niekedy upravia? • Aktuálne dojmy z práve videného snímku sú teda najskôr veľmi zmiešané, až by som normálne povedal, že priam katastrofálne, a to predovšetkým kvôli tomu, že režisér de Broca, po predchádzajúcom úspechu s fenomenálnym Mužom z Ria, a vari ešte trochu predchádzajúcejšom triumfe s Cartoucheom, sa do tretice rozhodol znovu spolupracovať s naprosto (ne)predvídateľným Bébelom, pričom sa musím následne vyjadriť k tejto veci asi v takom zmysle, že sa títo dvaja kamaráti - v tomto prípade už akosi extrémne popálili, a to najmä na vlastných spoločných ambíciách - byť pompéznejšími, než tomu bolo predtým! • To je vskutku dosť chabé prirovnanie, zvyčajne sa na mňa, ako na diváka, rútila tiež i prehnaná samoúčelnosť, obalená do povrchnej zábavy, akých vídať nielen v tých časoch neúrekom, no od týchto tvorcov by som to asi vôbec nečakal, aký nevkusný gýč, mi môžu napokon naservírovať priamo pred môj vytreštený zrak, kedy som sa nestačil čudovať tomu, koľko takých absurdných situácií ešte do konca filmu uvidím...? • Počas 90 minút som si pripadal, ako na niekoľkých šialených bobových dráhach naraz, keď jedna bizarnejšia jazda striedala druhú. • Najväčší kameň úrazu asi najviac spočíval vo výstrednom scenári o jednom extravagantnom milionárovi, ktorý sa nevedel poriadne spratať do kože, čo dokumentovali úvodné zábery protagonistu Arthura Lempereurea v podaní Jeana-Paula Belmonda, ktorý sa sprvoti pokúšal o samovraždu, aby si čochvíľa začal života oveľa viacej vážiť, keďže sa ho mnohí pokúšali odstrániť, o čom je v podstate celý tento film, lebo sa nechal poistiť na značnú sumu peňazí na presne stanovený čas, a práve preto na týchto základoch chcel režisér stavať, čím sa svojou usilovnosťou vypracoval až k akémusi "surrealistickému výtvoru", ktorému pravdepodobne nerozumel ani on sám, a to ani nehovoriac o ostatných účastníkoch tejto filmovej limonády, ktorí museli byť hádam ešte zmätenejší, než by si na samom začiatku mohli sami myslieť, na čo všetko sa musia neskoršie pripraviť... • Skrátka, pozrel som si obzvlášť chaotickú, a k tomu i nelogickú zlátaninu, ktorej som sa mohol radšej širokým oblúkom vyhnúť, ale podotýkam, že nie vždy sa to dá.  () (méně) (více)

Scalpelexis

Dobrá prkotina. Každá vteřina filmu je jen záminkou k dalším potrhlinám, zručným útěkům a vůbec odvážně parodujícím prvkům. A filmu se to daří na jedničku. Hodťe rozum a logiku za hlavu, na chvílí neberte svět vážně, protože mě tento postoj vrátil do dětských let a upřímně jsem se poťouchle několikrát zasmál. "A sledoval vás někdo zepředu?" "Ne" "Takže to vás musel.." *pomalu se otáčí za sebe* ".. někdo sledovat zezadu!" ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, , réžia českého znenia (SpÚZF 1967) = ČENĚK DUBA+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.2.2016, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL (16.2.2016) ()

Pink.Panther

Vídeňský valčík na bambusovém lešení je stále dobrý, atraktivní hongkongské exteríéry stále pěkné, celkově film ale dost zestárnul...na rozdíl od takového Muže z Acapulca, který je stále svěží. Produkce: Les Films Ariane ()

liquido26

Tři nebo čtyři? Dáme čtyři, ale je to hodně na hraně. Muž z Hongkongu rozhodně není špatný snímek, ale bohužel jako komedie moc nefunguje. Vše je postavené pouze na jednoduchých ztřeštěných honičkách, které rychle zevšední a zase až tak ztřeštěné nejsou. Hlášek si moc neužijete, i když sem tam něco jo ("Spolkl jsem rozbušku"). Závěrečná pointa na konci vtipná. Dabing s Vladimírem Brabcem nic moc. ()

corpsy

Humor a zase len humor. Komédia, ktorá dokazuje, že komédie staršieho dáta určite a jednoznačne niesu a nikdy nebudú zastaralé. ()

bloom

Tenhle film mám rád už od svých devíti let. Předlohu Julese Verna (česky to myslím vyšlo pod názvem O život) jsem sice nečetl, ale řekl bych, že De Broca se od ní silně vzdálil. Belmondo je tady v nejlepší formě a baví mě to mnohem víc než Muž z Ria. Asi je to kvůli těm komikům a hercům ve vedlejších rolích: Rochefort, Préboist, David, Pacomeová a Darry Cowl v roli účetního. Představte si že tento herec měl být původně Četníkem ze Saint-Tropez. Plus ještě Ursula... A dabing - jsou dvě verze, jedna barrandovská s netypickým, ale vůbec ne špatným Vladimírem Brabcem v hlavní roli a skvělým Milošem Kopeckým jako Jeanem Rochefortem. Ta druhá, novácká, není taky vůbec špatně obsazená, až na dvě výjimky. A těmi jsou právě Belmondo a Rochefort, protože pánové Krampol a Kalva to totiž dabovali o nějakých dvacet třicet let starší než herci v době natáčení. ()

Krt.Ek

Objektivně asi za čtyři hvězdičky, ne-li pět, "Muži z Hongkongu" nechybí nic, co lze od rodinně laděného dobrodružného snímku očekávat, bohužel však nejsem z těch diváků, kteřížto obdobným filmům holdují, ba naopak, více než palec mírně nahoru by ode mne byl sebeklamem... 65% ()

Pierre

Po překvapivém úspěchu s Mužem z Ria chtěl Phillippe de Broca vytvořit nevídaný vysokorozpočtový film, který svého předchůdce ještě ve všem překoná. Že nakonec diváci výsledkem moc nadšení a kritici doslova ohrnovali nos jsem z dnešního pohledu bral spíš jako dobovou zajímavost než jako fakt, kterého bych se musel nějak děsit. Říkal jsem si, že v tomto případě nemusím nic řešit. Prostě jen na hodinu a půl zažiju nějaké akční dobrodružství s Belmondem a užiju si další šedesátkovou jízdu. Jenomže zklamání je tady fakt velké. Pořád jsem čekal kdy se to rozjede, až to najednou skončilo a když obrazovka definitivně zčernala uvědomil, jsem si že tady je fakt problém. U tohoto typu filmu opravdu nejsem nějak náročný. Jenomže zde po letech (a možná ani v rámci doby vzniku) nefunguje takřka vůbec nic. Exotické prostředí je v tomto případě nudné, humor otravný na úrovní zvláštní mateřské školky a děj nemá hlavu ani patu. Furt se jen někam utíká, střílí a skáče. Jistě to k tomu patří a týka se to i Může z Ria, kterého mám za pět. Jenomže jsem ani netušil proč se to děje, kam příběh směřuje a co vlastně divák sleduje. Jistě, dá se pořád doufat, že to zachrání akce. Jenomže v tomto mě De Brocha tentokrát teprve zklamal. Nějaká akce se tady rozjede až ve druhé polovině a je natočena velmi podivně.bez jakékoli impozantnosti, zábavnosti a vyvolávajících vzrušujících pocitů. Jistě, ještě se dá alespoň doufat v že zde budou alespoň hezký holky. Ale ouha. V mém životě jsou prostě dvě nejtěžší otázky . Jestli je měsíc opravdu ze sýru a co všichni viděli na Ursule Audressové, která nemá vůbec hezké rysy a fakt se mi nelíbí. Ufff, samá negativa. Vidíte já vám říkal, že tady nic nefunguje. Ale já něco vymyslím a vyčaruju dvě hvězdy. Tohle totiž na druhou stranu není typ filmu, co by mě mohl urazit či nějak výrazněji vadit a je zde pořád ten Belmondo, který tentokrát sice nemá co hrát ale tak nějak nemůže zklamat, protože se prezentuje naprosto klasicky. Ale tohle je snad největší zklamání s ním v hlavní roli. Tento film je nejenom dle mého pohledu nudný. Ale on je prostě objektivně špatný. Co teprve, oproti ostatním Mužům. ()

fragre

Kultovní film mého dětství. Zážitek z letního kina někdy koncem šedesátých let byl úžasný. A už tehdy se mi Uršula líbila. Bláznivina, v které by sice Jules Verne svůj román Číňanovy trampoty v Číně nepoznal, ale která rychle a zábavně ubíhá. S podporou nostalgie za 4*. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo