Svědek

• Francie Garde à vue (více)
Z natáčení

Jerome Martinaud je právníkem v malém francouzském městě. Těsně před silvestrem jsou ve městě nalezena těla dvou znásilněných a zavražděných dívek, důkazy – i když jen nepřímé – směřují k Martinaudovi. Vyšetřování vede jeho přítel, inspektor Gallien, a výslechy jsou dlouhé. Všechny indicie ukazují na Martinauda, ale jsou tu ještě svědecké výpovědi a jemné předivo vztahů, tajemství a křivd, které se stále více zaplétá... Film Svědek vychází z literární předlohy "Brainwash" od spisovatele Johna Wainwrighta, pro filmový scénář ji adaptoval režisér Claude Miller ve spolupráci s Michelem Audiardem. Příběh, odehrávající se na minimálním prostoru, je hereckým koncertem velkých osobností francouzského filmu Lina Ventury, Michela Serraulta a krásné Romy Schneiderové. Film měl ve Francii premiéru v září 1981 a v následujícím roce dominoval udílení cen francouzských Césarů. (Česká televize)

gizi

Jednoduché, přesto výborné. Serrault exceluje, Ventura a další výborně asistují. Hudba jen na začátku a na konci, jinak působivé ticho. Romy už ne tak poutavá, jako dřív, spíš odtažitá a chladná. 80%, 14.1.2014. ()

Poppy

Výborný dabing v češtině. Nebojte se filmu v jedné místnosti na jedné policejní stanici v jednom městě. ()

Moraldo

Strohé, jednoduché, a naprosto brilantní drama odehrávající se v jedné místnosti. Jeden z filmů, kterým francouzská kinematografie jasně ukazuje, čím ve své době dokázala překonávat všechny ostatní. Výborná podívaná. ()

navel

Jedna kancelář a dva skvělí herci postačili k tomu, aby Claude Miller natočil výtečné psychologické krimi. ()

90125

No ano herci výborní, kamera parádna, ale čo z toho, keď pribehu ako takému, nerozumiem. Logika a motivacie jednania postáv mi ostali nejasné. Špecialne postava, ktorú hrala Romy S. mi ostala záhadná. Možno to tak malo byť, že som ako divak nerozumel. Mňa to ale v tomto prípade nebavilo.. 55 % ()

Indio

Silny komorní drama-celej film jsem tipoval, snažil se přijít na to jestli to udělal(málokdy mě udrží jen zvědavost.) ()

Ruda.neck

Výborné kriminální či spíše psychologické drama odehrávající se víceméně v jedné místnosti. Zajímavý psychologický vývoj postav, dobrý scénář a herecké výkony. Mimo jiné další důkaz toho, že bez dostatečných zásob nejlépe bezfiltrových gitanesek nevyřešil žádný francouzský policajt ve 2. polovině minulého století nic. Jistě jeden z nejlepších filmů tohoto typu, nicméně Dvanáct rozhněvaných mužů z prvního místa nesundá. ()

MrJoda

Je to velice dobrý film, tři hvězdičky dávám čistě ze svého subjektivního dojmu - není to úplně můj šálek kávy (čaj nepiju). Předně mi to přišlo moc ukecané a trochu mi vadil hlavní motiv - ty vraždy. Hlavní myšlenka, která vyjde najevo ve finále, je ovšem vynikající, atmosféra je nesmírně působivá a výkony herců jsou výborné. ()

Von Kempelen

Minimalistický až komorní drama, před kterým se radši dojděte pořádně naplnit i vyprázdnit, protože vás přiková k židli. Opět žasnu, co se to s tou francouzskou kinematografií v posledních dekádách stalo, myslel jsem, že produkce filmů je jako jízda na kole, ale kdepak... ()

pupidup

Je mi líto.. charisma Lina jsem vždy milovala,ale dnes už z toho tak odvazana nejsem. Obyčejné melodrama, s mnoha nelogičnosti své doby. ()

Sejkorka

Pomůžu si zkopírováním obsahu a faktem, že Američani jako vždy museli natočit remake, který tady dostal  o 17% míň. Víc asi netřeba dodat.  Jerome Martinaud je právníkem v malém francouzském městě. Těsně před silvestrem jsou ve městě nalezena těla dvou znásilněných a zavražděných dívek, důkazy – i když jen nepřímé – směřují k Martinaudovi. Vyšetřování vede jeho přítel, inspektor Gallien, a výslechy jsou dlouhé. Všechny indicie ukazují na Martinauda, ale jsou tu ještě svědecké výpovědi a jemné předivo vztahů, tajemství a křivd, které se stále více zaplétá... FPříběh, odehrávající se na minimálním prostoru, je hereckým koncertem velkých osobností francouzského filmu Lina Ventury, Michela Serraulta a krásné Romy Schneiderové.  ()