Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

jafuska

Hodnotím po prvním díle, a nevím jaksi jsem tento seriál zatím nepobrala, nedostalo se ke mě to co ostatní uživatelé, nějak mě uniká samotná pointa, herci vcelku slušní, ale to je asi tak všechno, no zkusím ještě nějaké díly a uvidím co dál ()

Pavel666

A to jsem si tenhle seriál pustil jen tak, aby mi zaplnil mezeru večer, vůbec nic jsem od něho neočekával a nakonec se z něj vyklubala směs Californication, Walker texas rangera a tak trošku i Prison break. Jen tak dál, hlavně neubírat na plynu, byla by to hrozná škoda. ()

Mara12

Kdo by neměl rád seriál, ve kterém si sex a násilí daly rande, které je navíc z pozadí sledováno amiši, indiány a ukrajinskou mafií. Zní to šíleně, ale pozornost to umí upoutat dokonale. ()

Ances

Akční svými střílečkami, někdy přehnanými mlátičkami, nabitý skvělými hláškami, rozesměje vás, zatají vám dech, vzruší vás. Prostě fakt dobrej seriál, jen kdyby se zas amíci nehnali za penězi a nedělali jednotlivé díly tak zdlouhavé. Asi by se mi to líbilo víc jako tříhodinovej nabouchanej film. 4 zasloužené hvězdy! ()

Maxwell28

Tak tenhle seriál je fakt neskutečná paráda. Občas se sice postavy chovají jak idioti, ale to jim odpouštím. Antony Starr je v roli "šerifa" taky úžasnej a jeho charisma mi stačilo na celou úvodní sérii. ()

Dopikasan

Výborný serial, vždy se nemůžu dočkat na další díl. Praktiky lucase hooda a nebo proktora jsou takové jaké mají být :P Víc takových seriálu, u mě 5 hvězd :) ()

pekas

Aha, hodnocení jsem odkládal až na konec druhé série. Tak tohle je další seriálová topka, hodně drsná, ale výborná. Obě série hodnotím plným kotlem, protože nemám, co by stálo za výtku. 100% a budu se těšit na pokračování. Pokračování, (tedy třetí série) světe div se, NEZKLAMALO! Skoro jsem měl pocit, že je to čím dál lepší. Jen to čekání další třičtvrtě roku je opruz. No a závěrečná osmidílná série, snad s malinkou vyjímkou posledního dílu, je opět nářezová, senzační, suprová. Tenhle seriál je perla. Chtělo by se mi volat ještě, ještě. Ale ne, chválím, že v nejlepším skončili a nesnažili se protahovat seriál donekonečna. 100% a ještě víc! ()

Felisr

Hluboce se omlouvám, že jsem téhle novo-westernové rubačce dala nejdříve jen čtyři hvězdy. Po následném maratonu, kdy jsem se nenudila ani na jedinou milisekundu, se musím přiznat, že já, zarytá odpůrkyně krvavých scén, jsem se dobrovolně přemohla a dokonce s úsměvem očekávala, kdy přijdou další originální řežby :-) Velmi zajímavé jsou i scénky odehrávající se v mysli dotyčných postav, zároveň s běžící realitou. Alane, ty ďáble, co nám nabídneš ve třetí řadě? ()

zubrik66

Jeden z najlepších akčných seriálov dnešných čias. Skutočné reálie a skutočné postavy, nie všetky vyfabulované závery rodiace sa v centrále CSI. ()

Hans.Gruber

Malý městečko, ve kterym je na 5 obyvatel fakt hustej týpek nebo přehnaná kunda, co všechny seřeže a všichni se vzájemně mlátěj nebo prcaj a to je vono. Scéna, kdy 300 kilovej špekoun letí pod kola tiráku neotřesitelně patří do zlatýho fondu čehokoliv. ()

Queendom

Lucas Hood se umí prát líp než Kung-fu panda a ženský ze širokýho vidličkova mu doslova skáčou do postele, čili by jeden řek, že je to v podstatě velkej klikař. Ale on má díky jedný svojí historický prácičce smůlu jako trám a kde se objeví, tam by si pohřební služba nahrabala majlant. Ale má kolem sebe docela povedený kamarády a taky rovnou dva docela silný a malinko šílený nepřátele a tak je o zábavu vcelku postaráno. A abych nezapomněla, je tu ještě jedna jeho bejvalá láska, která ho straší nejen ve spaní. Takže pokud vám nevadí, že si tenhle seriál občas, nebo vlastně hodně často malinko zapřehání, jděte do toho. ()

kiros179

1. série: Veliká škoda, že se autoři nechali unést do totální přepálenosti a místy až úsměvné nadpřirozenosti ústřední dvojice. Ana kosící jednoho Ukrajince po druhým, poté co s vymlátil místnost a ještě k tomu propíchl břicho jeden její další kámoš-Ukrajinec - něco za co se nemusí stydět ani Wonder Woman. Lucas jako správný macho, nejen že je (asi) nesmrtelný, ale jen tak mimochodem klátí ženský mrknutím oka, od Amišky až po vdovu po místním vidlákovi, kterého jen tak mimochodem zastřelil - yeah, right. A na druhé straně tam, kde se mělo jít více drsněji není nic - on nám jaksi nikdo ani neumře, nepočítám-li polovinu bezejmenných přistěhovalců z Ukrajiny. Jak jsem říkal na začátku, s trochou soudnosti a bez zbytečných obav pár postav poslat pod drn, to mohlo být o mnoho lepší. 60% ()

curfew77

Podivnost, která na jednu stranu diváka týrá nekonečnými flashbacky (mnohdy ukazujícími už patnáctkrát viděné), zdlouhavou zálibou v nejrůznějších rituálech (od židovských přes indiánské až k mafiánským) a samozřejmě nekompromisní béčkovitostí děje, v rámci něhož se to v malém pensylvánském městečku jen hemží arcisociopaty všeho druhu, lidi se porůznu navzájem ve velkém zabíjejí - a nikdo to v zásadě neřeší. Když je potřeba, rivalové se porvou tak, že krev teče proudem, ale kvér nikdo nevytáhne, jindy se naopak střílí jak z rotačáku v Predátorovi, jakákoliv újma se řeší automaticky pomstou, která plodí další pomstu (světu je předkládáno, že tak je to správně), a hlavní postavy jednají až na výjimky (Job) naprosto iracionálně až sebevražedně. Sám nevím, proč jsem tedy v Banshee vydržel už půl třetí série: část zásluh si určitě připsala supersexy Ivana Milicevic (mimochodem, erotikou se tady taky nešetří), část zábavné vedlejší figury - a zbytek je prostě nějaké prapodivné kouzlo, které tenhle seriál zkrátka má. Víc než 60 % to ale nedá. ()

Phantasma

Co se mi zpočátku zdálo jako nízkorozpočtové Béčko, se velice rychle stalo těžkou závislostí. První série paradoxně nejslabší, ale i tak si to zaslouží 5. Poslední série byla z úplně jiného soudku, přesto mě nesmírně bavila. Opravdu skvělý seriál .... ()

ervina

Bylo to béčkový jako prase. Mrtvol, že by to vydalo na celý město a díl od dílu brutálnější. Ale bavilo mě to a dobrej konec. A nejlepší postavička je Job. ()

slowfox

Vydrželi jsme jen 2 série, první by stála možná i za 3 hvězdičky, ale druhá řada už vypadala nudnější opakování, stále se opakující flashbacky mě už vyloženě sraly. Děj se dá jednoduše shrnout a v každém dílu se opakuje, pozor někdy i v jiném pořadí - brutální rubačka, pomstička a šukačka. Trochu škoda, že kontrast s amiši je více zakomponovaný jen v jednom dílu, jinam jsou tam spíš jako kulisa. Další sérii s hovadským indošem kterej zase všechny zrube do kulata už bych nevydržela. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno