Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

geklon

Allan Ball po třetí do černého. A zase v hlavní roli morbidita, smrt a explicitní sex a násilí. Tentokrát krutě béčkové. Banshee je zapadlé město, které po náhlém úmrtí svého šerifa, čeká na příjezd nového. Lukase Wooda. Ten však zařve dřív, než ho někdo stačí ve městě přivítat. Novým šerifem se přesto stane. Stejný jméno, jinej ksicht. Ksicht chapíka, kterej se po 15 letech opouští vezeňskou celu, aby našel ztracenou lásku a diamanty v hodnotě deseti míčů v americkejch dolarech. Všechno je, ale trošku jinak a zoufalý situace si žádají zoufalé činy. Tak jak jinak. To by jsme se asi na seriály tolika netěšily, kdyby byli jen o seriozních lidech a správných rozhodnutích. Navíc se tu objevujou, jak je Ballovým zvykem, dost bizardní postavičky. Ukrajinská mafie, asijská it transka, bejvalej boxer, bejvalej amish, kterej vládne městu spanilostí Montgomeryho Burnse, dokonce i pana Smitherse se dokčáte a další a další. První série má odpich a opravdu se s ničím nemaže, místy i přivírám oči. Vykonstruované seriálové vaty tu prozatím moc není. A takové ty nudné nutné dějové linky, mi v podání realizačního týmu tvůrčí skupiny Cinemax, nepřijdou ani tak nudné, spíš nutné, ale určitě nevadí tak jako v 1. - 3. řadě Breaking Bad. Každopádně drsná akční podívaná se spoustou akce a špatných rozhodnutí. Takovej drsnější Justifield. První sérku jsem dal během dvou dnů.Zatím poctivých 85% Ta druhá stojí v kramflecích snad ještě pevněji, než ta první. Nové postavičky jsou snad ještě bizardnější a celé se to zamotává a zamotává. Válka mezi Amishi a indiány je vážně úchvatně béčková. Rozhodně smysluplné pokračování. Druhá sérka ví kdy zatlačit držkou na pilu. Ví kdy naopak zpomalit a hrát srdceryvně tak, aby jsem zas mohli sledovat ty brutální rvačky a navládu prachů a sexu. Bohužel i druhá série dojíždí na samoúčelnost předem dohodnuté její délky. A finále, je tak jako u její předchůdkyně, předvídatelné, natažené a tím pádem nenapínavé. A to je to, co tuhle serii zdobí víc než brutalita a olizování bradavek. Jinak by nebyl důvod držet se při hodnocení zpátky, tady je to za 90%. Hlavní záporák je mrkev. Tak kam se asi třetí série bude ubírat? Motivů si ve 2. finále nechali tvůrci dost. A věřte, že maniakální brutalita s Králíkem neskončila, ba naopak. Velký zlý indián, který živý nenávist všech neidiánských obyvatel toho prapodivného města, jde po všech. Proctor ani Hood nejsou vyjímkou. Některé postavy prostě musí zmizet....a to už jenom proto, aby falešnej Hood mohl šerifskou hvězdu nosti v Banshee co nejdýl. Třetí řada neuhne ani na moment, brutalita, střída ještě silnější sadismus a prapodivné figurky přichází, odchází, zůstávají...... Prostě všechno tak, aby mohl tenhle béčkoskvost bavit co nejdýl. S03 za 93%. Tohle nemůže skončit jináč, než Hoodovou smrtí. A věřte, že tenhle parchant jen tak nechcípne. Finálová nálož brutality od Cinemaxu, je úplně, ale úplně jiná, než její předchůdkyně. Atmosféra je ukníkaná a taková vyčpělá, všichni jsou zlomený, nebo na prahu sebezničení, jsme v půlce a zatím čekám, kdy kurva dostane ty nekočný koule. Tohle neni jen tak. Ticho před tornádem pěstí, kopanců, bouchaček a ničivýho šukání. Tohle zkrátka nemůžu končit uplakaně a nostalgicky, tak jak tato řada od začátku působí. () (méně) (více)

ywo666

Mal som tu iný koment a 4* hviezdy. Ale posledná séria je taká pecka, že nakoniec sa prikloním k 5 hviezdam. Chvíľu mi trvalo kým som sa do seriálu dostal. Ale keď už som v ňom bol tak to bola pecka. A stále to rástlo až do famózneho finále. Postavy ma občas srali. Ale ako som si uvedomil, tak to malo byť. Drvivá väčšina postáv je čiastočne kladná a čiastočne záporná. A robia veci ktoré vás vytáčajú rovnako ako veci ku ktorým ich tlačíte očami. Takže každého čiastočne máte aj nemáte radi. Pritom je tu fakt kopec výborných postáv. Kai Proctor a Burton sú ako záporácka dvojka úplná špička. Čo všetky postavy spojuje? Prejdú skutočným peklom. Seriál je drsný ako šmirgeľ a nikoho nešetrí. Rko s veľkým R. Trošku slabinu vidím v hlavnom hrdinovi, ktorí mi miestami fakt liezol na nervi a jeho dcérušku som úplne nenávidel (total hlupaňa). Hodnotím to tak 85-90%, ale za posledných 8 dielov dávam finálnu plnú paľbu. ()

Zek

Totálně nadhodnocený seriál, který jsem na csfd viděl. Možná, kdyby mi bylo deset let, tak bych ze seriálu byl totálně unesený. Prostě předvídatelný, nesmyslný a velmi nudný příběh o ničem roztahaný na čtyři série. ()

hanagi

Banshee na první pohled vypadá jako nudný, ospalý zapadákov, jenže zdání klame. Muži jsou v něm mlčenliví a drsní jak šmirglpapír, ženy sexy a ostré jako žiletky. Každý konflikt se řeší ranou pěstí anebo rovnou projektilem mezi oči. Za všechno může příjezd nového samozvaného šerifa, který je zatížen temnou minulostí a svým svérázným vystupováním zamíchá osudy místních obyvatel. Krev stříká na všecky strany, mrtvol přibývá a těžko říct kolik životů ještě zbývá oblíbeným hrdinům... ()

drake31

Do Banshee som sa moc púšťať nechcel, predsa len Cinemax nepatrí k televíznym špičkám a ja som nechcel moc strácať čas s ďalším projektom (už ich len mám rozpozeraných príliš veľa). Avšak hodnotenia a komentára mi dodali potrebné odhodlanie aby som predsa len dal Banshee šancu. Vytýčil som si dva dni na celú sériu, a veru nemôžem to v nijakom prípade ľutovať. V prvom rade treba upozorniť na fakt (a je to veľa krát spomínané inde aj inými ľuďmi), že Banshee zrovna neprekypuje originalitou v rámci príbehu, jeho vývoja, všetky tvorcovské "prekvapenia" sú už ostrieľaným seriálovým divákom známe a jasné niekoľko častí dopredu. Lenže táto vec prestane vadiť len čo sa vžijete do atmosféry ktorú tento seriál má (pre mňa to nastalo už pri prvej časti). Naozaj si nepamätám ktorý seriál s dielmi cca 50-60 min sa mi pozeral s takou ľahkosťou, a že som vôbec nepociťoval tlak pozrieť sa koľko ešte ostáva do konca daného dielu. Tento úspech pripisujem vynikajúcim charakterom a hercom ktorý boli do týchto úloh vybraný. Anthony Starr ma neuveriteľné charizma a veľmi mi pripomínal Chrisa Pinea (samozrejme viac nabúšenú, tvrďácku verziu), Ulrich Thomsen (ten mi zas pripomína Jacka Colemana) ako Kai Proctor super elegantný manipulatívny villain, ktorý strháva pozornosť na seba všade kde sa objaví. Ale moje dve najobľúbenejšie postavy stvárnili Hoon Lee ktorého Job proste nemá konkurenciu a ďalej Matthew Rauch ktorý hral Burtona ... nemôžem si pomôcť ale tieto dva charaktery aj napriek nedostatku priestoru si ma naozaj získali - pravdepodobne to bude tou ich atypickosťou. Ženský cast ktorému dominuje Ivana Milicevic taktiež veľkým plusom a stal sa ešte väčším s príchodom Odette. Čiže je jasné že cast je obrovským plusom Banshee, a naozaj nie je problém si obľúbiť aj tých najväčších grázlov. Samotné spracovanie - tým myslím začlenenie veľkej dávky sexu a násilia - je už akýsi trademark kábloviek a ja s tým nejako nemám problém, hlavne keď sa na to dobre pozerá .. platí to pre obe zložky. Banshee je seriál u ktorého som rád, sakra som nadšený že som si ho mohol pozrieť a veľmi sa teším na ďalšiu sériu (aj keď tá je ešte strašne ďaleko). ()

Yoda sama

Niekde v paralelnom vesmíre, existuje malomesto, kde sa koncentruje toľko zla, rozbitých papúľ a sexuálnej chtivosti, že všetky ostatné mestá blednú závisťou a mňa vtiahlo do zmesi šialenosti a skvelých postáv okamžite. Ďalej nemám slov, bude zaujímavé sledovať, ako si poradia s druhou sériou, tú prvú budem zatiaľ posúvať okoliu. 1. séria- 95%// 2. séria-100%- 5 diel nemôžem vynachváliť, presiaknutý artom a skvelý.// 3.séria- 90%- skvelé, atmosferické, stále geniálne natočené a zahrané. Len to zvelebovanie dvoch "desivých" záporákov nemuselo byť. Sympatie pre nového zástupcu, pre načatý dej okolo Hooda, pre záverečný Proctorov úsmev. Štvrtá bude lepšia, lebo v nej nebude Chayton.// 4.séria-95%- z nejakého dôvodu sa mi to ukrutne páčilo. Tá dramaturgická voľba skočiť pár mesiacov do budúcnosti a naštartovať sériu smrťou jednej z dôležitých postáv a potom tam rozprúdiť okrem neonacistického ošialu okolo Proctora aj twinpeaksovský lov na satanistického vraha je šikovným trikom ako postavy uvrhnúť do ešte väčšej depky než boli. Samozrejme, nebolo tam toľko ikonických scén a bolo to pomalšie a smrdelo to zmätenosťou, no nakoniec to dávalo zmysel a finále bolo skvelé, čím sa moc seriálov nemôže pyšniť. V brzkej dobe si to dám znova a uvidím, či môj názor neprehodnotím. ()

pabulator

Alan Ball pro nás ve své hell kitchen ukuchtil pěkně ostrou mňamku.Míň keců víc akce tak se mi to líbí,vybíjená indiáni kontra ámiši za vydatné asistence policie a když se zrovna neřeší tohle tak se na scéně objeví ukrajinský Bugs Bunny aby co nejvíc ztrpčoval život hlavním hrdinům .Vážení jde o svědčený recept pouze špetka cukru a spousta bitchování. ()

immortalis

S01E01 | Pilot | 11.1.2013 | 0.48 | ★★★★★ || S01E02 | The Rave | 18.1.2013 | 0.40 | ★★★★★ || S01E03 | Meet the New Boss | 25.1.2013 | 0.41 | ★★★★★ || S01E04 | Half Deaf Is Better Than All Dead | 1.2.2013 | 0.45 | ★★★★ || S01E05 | The Kindred | 8.2.2013 | 0.44 | ★★★★ || S01E06 | Wicks | 15.2.2013 | 0.46 | ★★★★ || S01E07 | Behold a Pale Rider | 22.2.2013 | 0.38 | ★★★★ || S01E08 | We Shall Live Forever | 1.3.2013 | 0.48 | ★★★★★ || S01E09 | Always the Cowboy | 8.3.2013 | 0.33 | ★★★★★ || S01E10 | A Mixture of Madness | 15.3.2013 | 0.45 | ★★★★★ ||| S01 | ★★★★★ ()

hroubek

Když, jsem se poprvé dozvěděl, o čem Banshee je tak jsem byl hodně zvědaví. Pilot byl hodně přepálená akční jízda s ne moc hezkými triky, přesto mě hodně dobře bavil. U seriálu jsem vydržel a teď po konci třetí řady(budou naštěstí další) jsem hodně moc spokojený. Alan Ball prostě umí a ví jak to prodat a taky to prodává skvěle. Povrchní jedinci by mohly seriál odstřelit, jelikož je hodně nekompromisní, drsný, krvavý, morálně laciný(drogy, prostituce, násilí, sex) a dost béčkový. A právě tohle je největší přednost Banshee, když nebudu počít skvělé obsazení. Na rovinu si přizná, že není psychologicky sofistikované dílo, aby to v následujících epizodách a řadách parádně shodil. Funguje to skvěle, jelikož tvůrci zatím stojí nohami pevně na zemi a stále mají čím překvapovat. Jako například dobře zvolenými flashbacky, netradiční vývojem, práci s vedlejšími postavy, kde naprosto vládne Matthew Rauch jako Burton nebo v poslední řádě Geno Segers(Chayton) či Tom Pelphrey(Bunker). Hodně mě baví jak seriál dokáže překvapovat, nasadit adrenalinovou jízdu, akci ze které jsem půl den vytřeštěný a postavy, které jsou sympatické, i když dělají hodně ošklivé věci. Antony Starr je perfektně obsazený a prostě mu musíme fandit. Ten jeho buldočí zápal, smutné a prázdné oči a jeho nevyzpytatelnost to se mi prostě líbí. A navíc jsme se o jeho postavě skoro nic nedozvěděli, což je pro mě další plus. Ivana Milicevic mě ze začátku moc nebavila, ale s každou další epizodou to bylo lepší a lepší a v půlce první řady si mě získala. Ulrich Thomsen je prvotřídní záporák, ze kterého jde v mrazení v zádech, kdykoliv kdy přestane vyjednávat, opravdu chytrý a perfektně zahraný záporák. Frankie Faison a Hoon Lee parádně doplňují ústřední dvojici a druhy jmenovaný přináší hodně anarchistického chování. Rus Blackwell a Matt Servitto jsou dobře odehrané vedlejší postavy, které velmi dobře dokázali využít svůj potenciál. Lili Simmons je nádherná a ale její hraní má jisté rezervy. Trieste Kelly Dunn jsem si hned zamiloval a nejsem sám, a její postava byla velmi dobře využitá a Dunn jí zahrála skvěle, zvláště výkon ve třetí řadě. Jak už jsem psal, seriál má tak moc luxusní akci a souboje, že je radost na to koukat a doslova je to kochání. Má velmi dobře napsaný vývoj několika postav a žádný díl nenudí a neskřípe. Jsou tu chyby a jejich tu dost, jako ve správném béčku, jenže tohle je áčko, které chce vypadat jako béčko a to vždycky cení. Banshee je prostě parádní jízda, která mě hodně moc baví. S04 - Tak nám to skončilo. Od té doby co bylo ohlášeno, že čtvrtá řada Banshee bude tou poslední se mi v hlavě rodila představa jak by to mělo celé skončit. A rozhodně jsem si to nepředstavoval, tak jako tvůrci. Budiž. Ten odklon od předchozích řad je hodně znát. Od tempa, brutality a samotného pocitu ke zakončování nezodpovězených linek a příběhů. Tvůrci na to šli úplně jinak, než bylo fanouškům po chuti(hlavně zápletka o kolo satanistické vraždy). I tak, ale mohu říci, že jsem ve výsledku s poslední řadou dost spokojený. Některé věci skončili, tak jak jsem chtěl, jiné jinak a mnohdy zajímavějším a originálnějším způsobem. Že to mohlo být o dost lepší, o tom žádná. Že jsme se konečně něco mohli dozvědět o skutečné identitě Hooda, to sice zamrzí jen na chvilku, ale v posledních deseti minutách budeme rádi za to co vidíte, jelikož seriál končí se vztyčenou hlavou a s koncem, který seriálu nedělá ostudu. 8/10 () (méně) (více)

Zagi20

Velké překvapení. Ultimátní drsoň (s extrémním důlkem na čele) v hlavní roli seriálu, ze kterého testosteron sálá na všechny strany. Pilot parádní, jen se modlit aby tvůrci udrželi nastavenou kvalitu. Držím palce pánové, neposerte to!!! A pánové to neposrali. Naopak, laťku pomalu zvedali až k ... nebál bych se říct, epickému finále. Antony Starr jako nejdrsnější falešný polda historie, neohroženě kosí jednoho nepřizpůsobivého občana za druhým. Skvěle napsané postavy, skvěle zahrané charaktery, spousta krve a sexu a enormní porce akce, střílení, bitek ... no prostě všechno co si fanda akčních záležitostí nesmí nechat utéct. Jednoznačně 5 hvězd a jedna z nejlepších seriálových záležitostí současnosti. ()

Avari.73

Seriálová pecka a uvidíme, co bude dál, proto zůstanu zatím na čtyřech hvězdách. Poznámka : Po třetím díle upravuji na plný počet. Nehorázný nářez a Antony Starr ruluje...vše, co mu stojí v cestě. ()

cpt.Lynch

POZOR: možná bude nějaký spoiler... Zatím nenadchlo, spíše mi to přijde tuctové... Scénaristický nápad se záměnou šerifa mi místo naprosto cool přijde spíše jako vycucaný odněkaď hodně hluboko. Hlavní hrdina naprostý klaďas, byť bývalý krymoš, zato ostatní vě městě samí gauneři. Naprosto mě odradila scéna, kdy skupinka která šiaknuje emiše napadně šerifa kterých se jich zastane - ano typické chvání vyzvat na souboj šerifa který nastupuje do úřadu za 3 dny, aby se po mě potom vozil :). No uvidíme jak dál... ()

Skeksis

Piatu hviezdu pridávam za 3. diel 3. série. Premakané bojové scény a "supernásilie" ma bavili viac ako vo väčšine akčných filmov. Výborný výber hercov, na čele s meravým Ulrichom Thomsenom a podivným chlapíkom v okuliaroch, ktorý je asi schopný sám poraziť celú armádu. ()

vyfuk

1. série: Tohle je to, co jsem dlouho hledal. Nášup, který má příběh, má gradaci, zápletku, budování postav. Prostě tohle je seriál jak má být a jsou to věci, které od seriálů očekávám. Celou první sérii mám v hlavě jako skutečnou nářezovku úžasnosti. Pokračujme k druhé sérii. 2. série:Druhá série je na tom skoro stejně. Jediné co mne štve je, že to ztratilo to své kouzlo z první série. To bylo to, že se pořád řešilo každý díl něco nového. Každý díl byl něčím speciální. Druhá série už se zaměřuje čistě a pouze na jedno nemesis a na jeden problém. Hlavní linka je řízená každým dílem stejně. A to zkazilo dojem ze druhé série. Menší škoda. 3. série Mluvit o třetí sérii je stejné jako mluvit o druhé. Problém je stejný. Místo toho, aby se řešili zajímavé jednorázovky, tak se řeší méně zajímavé věci na celou sérii. Tady se řeší Malý kamínek, jehož smrt byla hodně drsná, ale už jen princip, že se za ním honí celou sérii... to je v celku smutný. Celkově vzato byla tahle série stejně dobrá jako ta druhá, ale stejně nejraději vzpomínám na úplně první. 4. série: Čtvrtá série je funny v tom, že když doufáte, že tu zasranici Rebeccu budete míz z krku, tak na ní stejně bude tuna flashbacků a deja vu. Takže smolík. Čtvrtá série je asi po první nejlepší. Má nějaký děj, který je sice stejně jako u druhé a třetí série fixovanej na nějaký daný cíl, ale alespoň to vypadá víc nadupaně a stylově. Ani nemůžu uvěřit, že je konec. Tenhle seriál byl po dlouhý době nějaký, který mne fakt bavil, i na slabší díly. Hlavně věděl, kdy má to srdce skončit, ne že se to potáhne padesát let. Hlavně to vypadá jako kdyby se teprve rozbouřila nová vlna sraček a místo toho se to dá do osmýho dílu zase do pořádku, což nechápu jak se dalo dát dohromady. Finále jako takové bylo suprové. Jak už série, nebo celého seriálu. Nemám asi víc co říct. Byla to jízda jak prase. ()

Guzo

Mám rád, když je seriál ukončený při rozumné délce. Banshee by mohlo být natahováno ještě několik sérií, ale tvůrcům se povedlo většinu dějových linek rozumně uzavřít a to se ve čtvrté sérii nebáli trochu vybočit ze zavedeného systému. Seriál víc než cokoli jiného stojí na postavách, pokud vám po prvníh dvou dílech bude někdo (ne)sympatický, dost pravděpodobně to tak zůstane celý seriál. Ne že by se postavy nějak nevyvíjeli, ani nejsou zdaleka černobílé. Ale většina si od začátku jede "to svoje". Žánrově bych Banshee zařadil do ranku krimithriller, ale prostředí "moderního divokého západu" tomu dodává správný šmrnc. 5. hvězdu dávám asi hlavně díky postavě Joba, skvěle napsaná i zahraná postava, s každou sérií lepší. ()

Hollohlaway

Seriál z kategorie " dospělých" , tudíž sex, explicitní záběry krve, sprostá slova i činy. K tomu všemu parádní příznané béčko, které si dovede dělat černou legraci, atmosférické bitky s dobrou choreografií a překvapivé zvraty ve scénáři. Herecky také dobrá volba, hlavního hrdinu si moje drahá polovička dala jako tapetu na plochu, co víc dodat. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno