Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Radek.SCH

První sezónu se to drželo v podstatě přesně tam, kde jsem myslel (samoúčelné násilí, umělá konstrukce, záporák = superzlo). Ze začátku druhé mi došlo, že už to vážně asi nemá dál cenu (opakování motivů, vymýšlení šíleností). ()

massdonfel

Ačkoliv seriálu nemůžu v zásadě nic upřít, tak ho nemůžu ani moc chválit. Drží si svoji úroveň všechny 3 serie, ale bohužel není to takové napětí, jak by si člověk představoval.Ani typické šoky na konci episody zde prakticky nejsou. Ale zároveň se nedá moc předpovědět chování jednotlivých postav, což dává velký +. Jako nejhorší věc na show bych dal : PŘEDSTAVY. pane bože.. ono jako nápad to není vůbec zlé. Jenomže se vtom člověk začne ztrácet. Neboť vidíte co se stalo. cvak není to tak a zase něco jiného klidně i několikrát... Nakonec se třeba ukáže, že z toho nic zkutečné nebylo. Nebo naopak jedna z nich byla... Ale jinak výborný seriál silných 8/10 ()

koniklecka

Občas tam jsou trošku blbosti ala klasika: někdo střílí samopalem, ale hlavního hrdinu prostě ne a ne trefit, kdežto v následující scéně sundá jednou ránou méně důležitou postavu. Jednou se lidi, co drží před sebou rukojmí střílí neomylně a rychle do palice, podruhé pak (i když mají tu hlavu setsakramentsky velikou) se nestřílí ani náhodou, takže to dopadne, jak to dopadne. No ale když občas přimhouřím očko, tak je to fajne :-) ()

P.J.2

Návyková záležitost, krvavé, brutální, akční, takže vlastně chlapská záležitost. Antony Starr je sympaťák a šerifa mu věříte bez problémů. Sice mám zkouknutou zatim jen první serii ale zatím pálím za 5. ()

mala_kea

Fakt nevím, jak to popsat, ale bylo by tam hodně slov jako nekompromisní, brutální, syrové, nepředvidatelné a Ivana MIlicevic. Tahle brutální variace na Gogolova Revizora mne neskutečně baví. Ball vybrušuje to lepší z prvních několika sezon True Blood. Jeho hra s overpower charaktery rozestavenými jako plastovými vojáčky na dopravním koberci a jenom si s nimi začít hrát. A to jeho hraní je sakra tak moc zábavný. *:+* K tomu naprosto bezchybný casting , špetka úchylnosti...+ Lili Simmons ()

yvona

Moc bezduchých žvástů o nesmrtelnosti brouka, nevýrazné obsazení, příběh nic moc,napětí až ve třetí sérii. Původní milostná zápletka v 1.. sérii mezi bezvýrazným skrčkem a o hlavu větší kobylou bez náznaku ladnosti strašná. Bez logiky, bez návaznosti,scénář dost otřesný.Celé to mohla možná zvednout jen lepší volba hlavního hrdiny.: Antony Starr to dost pohřbil. ˙První série je fakt sračka* ,druhá série **, ve třetí z euforie, že se celý ten balast aspoň někam posunul ***,čtvrtá ***. ()

GOREGASM

1. série - ***** (90%) Rukopis Alana Balla je pro mně v Banshee zatím nečitelný, snad jen postava výstředního sexuála a hypertech mága, Joba (že jste si vzpomněli na LaFayetta z True Blood) připomene Ballův vklad podobně bizarní, ale zamilováníhodné postavy. Banshee má nezaměnitelný vizuální styl, který je stejně hrubozrný jako obsah, ve kterém se ranami, ostrým slovníkem a nějakým tím coitusem nešetří. Akceptovat ovšem musíte jedno. Nebrat to úplně vážně. Postavy si tady dávají těžce na držku, ale ze svých ran se lížou nezdravě rychle. Na druhou stranu, aniž bych chtěl nadržovat Ballovu týmu, jde jim především o styl a v tom hraje Banshee první ligu. Chvíli si možná budete zvykat na Anthonyho Starra v hlavní roli, ale já s ním problém neměl, naopak mi do tohodle zkaženého amerického městečka jako šerif zapadá téměř dokonale. Banshee má říz, a přestože někdy nakope zdravému rozumu zadek, tak jde o šťavnatý televizní akčňák. 2. série - ***** (100%) Jak jsem chtěl být zprvu kritický, tak díl co díl Banshee absolutně obrátil můj pohled na věc. Pořád se tady sice hraje na efekt, ale příběh má mnohem pevnější základy, než velkou velkorysost vyžadující první sérka a teď doufám, že se nespletu, kdy na vás bezprostředně vyplivnu dojem, že šestý díl je absolutní pocitovka a seriálový masterpiece. Právě tenhle díl si mě definitivně a nenávratně omotal kolem prstu, protože tohle je televizní první liga na všech frontách. 3. série - ***** (100%) Stylovější seriál za dlouha léta jen těžko pohledat. Akční dynamická řežba to je pořád, ale zároveň se stále více dostává pod kůži jednotlivým postavám, které jsme na začátku přijímali možná rozpačitě, ale teď je nedkokážeme opustit, viz hlavní postava šerifa s naprosto jedinečným Antony Starrem, který prokazuje Ballův čich na neznámé herecké talenty. Ten chlap má jedinečný styl a v tomto mi trochu připomíná nezaměnitelnost Jamese Gandolfiniho. Story třetí série je potom jako utržený vagón s několika exkluzivními highlighty, mezi kterými vyčnívá brutální konfrontace s indiánskou bestií, Chaytonem. Banshee má neskutečné grády, které jsem v televizní produkci doposud nezažil. Fakt nářez. 4. série - ***** (100%) Banshee jsem dokoukal před 14 dny a pořád mi hlavě rezonuje nejenom díky emocionálně ohlušujícímu motivu Lucase a Carrie, který udělal z nesmlouvavé řežby, kterou Banshee bezesporu je, tu nejbolestivější nostalgickou televizní romantiku posledních let. Je obrovská škoda, že taková pecka dostal od Cinemaxu stopku, a i když se s osekanou čtvrtou sérií popral tvůrčí tým fantasticky, tak se nemůžu zbavit pocitu, že mě někdo ošidil o spoustu skvělých zážitků. Přesto... poslední série dotahuje vše, co tenhle seriál dělá jedinečným k perfektnímu prožitku, tedy od brutální akce, po dotažení všech příběhových linií i jednotlivých osobních příběhů jednotlivých postav a vše vrcholí procítěnou nostalgií, při které divákovo srdce pláče a křičí radostí at the same time ;-). I love Banshee. ()

sadlokan

Je to brutus.A vtipnej,docela.Ehmm.ku konci už to zachraňujou leda vtipnej japančík,brejlatej kila a final headbanging. ()

Jajar

Nekompromisní náhul, ve kterém o cákance krve a tuny sexu není nouze. Scénáristicky bohužel pěkná blbost. Škoda, že se to celé bere tak vážně! EDIT: Druhá sezóna je dle mého daleko zajímavější než první. Začínám si zvykat i na ten přepálený styl. Hodnocení zvyšuji na čtyři hvězdičky a pokračuji ve sledování. ()

bobrux

Díl co díl sex, surová (a dalo by se říci i syrová) akce a potoky krve. Teď si vše, co jste si představili, vynásobte dvěma a dostanete přibližnou představu o Banshee. Falešný šerif ve vidlákově původně zněl jako námět na dva tři díly, ale místo broukání té samé písničky pořád dokola, se postupně vytvořilo několikavrstvé drama, které dokáže každou epizodu plně udržet mou pozornost a hlavně natěšit na epizodu další. Víceméně každé postavě můžete nějakým způsobem fandit a zároveň ji považovat za zápornou. K černobílým charakterům dobra a zla mají skutečně daleko a míra frajer/hajzl se přelívá ze strany na stranu díl od dílu. Sice se všichni po všem tom kočkování, kuchání, střílení a řezání záhadně rychle uzdravují, ale co už. Kdo by chtěl několik dílů sledovat uzdravujícího se šerifa/zloděje, místo záživné akce a vypjatých sexuálních vsuvek? První sezóna rozehrála vše až podivuhodně dobře, snad se na tom s dalšími díly nic měnit nebude. Výborných seriálů není nikdy dost. ()

shaman79

Brutálně nadhodnocená blbina. Vydržel jsem to do pátého dílu a končím. Je to srajda plná nejklišovatějších klišé, které kdy hollywood vysral. Je to plné nesmyslů, ale hlavně je to slaboduchá a předvídatelná nuda. Na usnutí dobrý, jinak maximálně tak ke sraní. ()

gp_one

Tak bylo to dobrý. Ale že bych to musel vidět dvakrát? Nebo snad další sérii? To snad ne. Seriál má spád a dá se na něj koukat, ale hodně často se vaří z vody a vadí mi všudypřítomné věci co na sebe nepasujou a naprosto nesmyslně se měnící (a to celkem výrazně) charaktery postav tak, aby "sedli" na scénář, kterýžto se nejvíc nepovedl. Spíš jakoby byl psán pro film, ale někdo rozhodl a řekl: "Tak hoši, nějak to udělejte, ale musí to mít 10 hodinových dílů." Apropo, ač z počátku velice jednoduchý děj, v posledních pár dílech už mi tam naopak smrdí překombinovanost. Co mě dovádělo k šílenství po celý seriál, protože jsem to měl stále před sebou, je tvář Lucase Hooda, který se v každém díle s někým seřezal pomalu do bezvědomí a hned v dalším střihu je jak ze škatulky, bez jediné jizvičky. Docela by bodlo, kdyby na konci seriálu na něm bylo vidět, čím vším během těch 3 měsíců (to je zhruba doba celého děje) prošel a byl pěkně domrzačenej. On teda na konci dojebanej je, ale to je díky finalmatchy. Jinak Králík je fakt trapná postava. Naopak Ulrich hraje záporáka dobře, až jsem mu fandil. ()

Charlie84

SEASON1: Solidní rodinné sci-fi. Jo jo děti, neserte dědečka, zvlášť když má vychytanou přezdívku Králík a všude kolem se motá podezřelé množství rusky mluvících imigrantů. Občasné flashbacky jsou trochu úsměvné, což je problém většiny seriálů, nikdy by mě nenapadlo, že udělat vážně míněný flashbach je takový výkon. Je to slušně zahrané, jsou tam Amischové, kvalitní akce, není to úplně hloupé a na rozdíl od třeba Peaky Blinders to má aspoň solidní finální přestřelku s jedním více než zdařilým vtipem s bazukou v hlavní roli. Už dlouho se mi u ničeho tak dobře nevečeřelo. PS: srandovně přehnaná brutalita a sex s každým na počkání je už asi Ballům trademark. SEASON2: Tak přátelé, to chce koule. Druhá serie je totiž ale kompletně o tom samém co první, včetně všech důležitých postav a záporáků. Přesto nebo právě proto nechávám za tři, udržet tohle nad vodou totiž chce jistý kumšt. Jestli udělají přes kopírák i tu třetí, a zase to bude mít šmrnc, tak fakt nevim, co si o tom (a o sobě) budu myslet. ()

Killingjoke

Banshee je lahůdka. Absolutní odreagovačka a vlastně takové moje guilty pleasure. Ale čert to vem, protože mě to fakt strašně baví i přesto, že scénář je občas hoooodně přitažený za skalpy. Kdo z fanoušků chlapské zábavy by se rád do tohoto městečka nepodíval? Já tedy ano... Drsní hoši, ještě drsnější ženy, indiánský kmen mafiánského typu, fanatičtí Amiši, cool transvestita a šerif Lucas Hood, který má svůj jasný a velmi osobitý pohled na spravedlnost a její prosazování. V Banshee se prostě nikdo s nikým a ničím nesere a tak není divu, že počítání žeber a odměřování litru krve je v každém dílu na denním pořádku. První řada byla velmi slušný rozjezd, definitivně si mne získala závěrem třetího dílu, který vždy pouštím každému, komu seriál doporučuji. Druhá řada už pak mimo scén ultranásilí a souloží přináší zkvalitnění příběhu a samotných charakterů. Třetí řady se dnes už prostě nemůžu dočkat a věřím, že to bude pecka, znamenající dalších deset dílů nekompromisní chlapské zábavy, což však neznamená, že dámy nejsou zvány..................... Třetí série je znovu našlápnutá pecka a expresivnost násilí je místy až moc přestřelená. Ale pořád to šlape a psychopatický indián Chayton je parádní postava. Navíc v téhle sérii hodně planou emoce, protože zde umírají postavy, ke které jsem si oblíbil. Co se týče série čtvrté a závěrečné... trošku jsem byl rozčarován. Měl jsem pocit, že tvůrci zabili všechno to, co se mi na Banshee tolik líbilo a napsali tuctovou detektivku se satanisty. Tohle se mi moc nelíbilo, i když rozuzlením poslední epizody to dává smysl. A vlastně celkově, poslední dvě epizody tuhle sérii zachránily a daly vzpomenout na staré dobré Banshee... Banshee bylo paradní seriálovou jízdou na béčkové vlně, které si nastavené kvality víceméně udrželo po celé čtyři roky. Lucas Hood a jeho parťáci mi budou hodně chybět. Asi počkám pár let a pak si tenhle seriál dám pěkně někdy znovu. Prostě stojí za to... ()

bararich8

No krucinál, sjeta celá 3. série a nemůžu se dočkat finále v roce 2016. Příběh se nakonec dost rozšířil, i když ho tvůrci upravují a ohýbají za pochodu, jak se jim to hodí, ale díky tomu to má fakt grády, dost nadupanou neotřelou Rkovou akci a každým dílem je to snad lepší a lepší, navíc se v každé série pěkně stupňuje napětí. 5* // Co na to říct, je to pěkně hovadský, téměř nic není tabu, takže v tomto ohledu spokojenost. 2. a 3. série je tak rozhodně v plánu. Jen musíte pominout, že je to místy celkem dost absurdní/mimo, ale to není problém :). Nejvíc role? Hoon Lee. Pokud hledáte něco, kde se píchá, střílí, píchá, lámou kosti, píchá, melou lidi do salámu, píchá a kde je všechen děj tvořen tak, aby bylo výše napsané v co největší konzistenci, právě jste to našli 4* ()

phoenixer

Zaver me dostal. Skvele vymysleny dej, super atmosfera i stupnujici se napeti. Puvodne jsem chtel dat min, ale posledni kvuli poslednim dilum davam plnej pocet... ()

Urukhaj98

S01-S04: Masakr. Banshee je splněným snem všech fanoušků béčkových akčňáků s nekompromisní a brutální akcí se špičkovou choreografií, skvěle napsanými a zahranými charaktery, a s příběhem, který dá nejednou vzpomenout na éru 80. let ve své přímočarosti, jednoduchosti ale i příjemné přeplácanosti různých témat, které by v seriózním dramatu šly zkombinovat jen těžko. Jenom škoda té poslední řady, kde tvůrcům z nepochopitelných důvodů došel dech a do té doby excelentní akce byla zredukována na minimum. Ale do té doby je Banshee absolutní must-see pro všechny zaryté fandy akčního žánru. 9/10 ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno