Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

vince

1. séria - 80%, 2. séria - 85%, 3. séria musím isť hore s hviezdičkou na plný počet, tie postavy nemajú proste chyby, zatiaľ suverejne najlepšia, 100% ()

viviak

Chcel som tu napisat siahodlhý koment, ale vacsinou by to bola len kritika, tak radsej nic. Naviac som dve serie pozrel asi za 2-3 dni na jeden sup, cize som uz kopu veci pozabudal, a rozmyslat sa mi nechce. V skratke a k veci. Serial ma silne ale aj slabe stranky. Ako celok ho hodnotim kladne, ale hodnotenie ide dost dole kvoli xy chybam, nelogickym rozhodnutiam postav, niektorym postavam ako takym, smerovaniu a obsahu deja...Taktiez hodnotenie tu na csfd je neskutocne prepalene a aj ked serial hodnotim na 70% nenadhodnotim ho 4* ale podhodnotim 3. Tak ci tak je dost jasne s cim suvisia tie vysoke hodnotenia. Nasilie, krv a v prvom rade sex, ktory je este realnejsi ako v GoT, a už vidim panicov, ktorí ženske prsia drzali snad len nahodou, ked bola v autobuse plnka, ako sa im pri tychto scenach odkrvuje mozog a potom naklikaju kadečo. Banshee bud uplne žereš alebo lepši priemer. Ja sa na tretiu seriu sice celkom tesim, aj ked je opat velmi predvidatelna a po ubohom finale 2 serie radsej ani nemam velke ocakavania. Inak intro serialu des a hrúza. ()

Shredder

Po tretej epizode neskutocne nadsenie. V zlatej ere televizie nam uz bolo na obrazovkach ponuknete vselico, ale narez, ktory sa neboji vsetkych moralistov udriet pastou do tvare a potom ich este oplut este nie. Nasilie v serialoch nie je samozrejme nic nove, dokonca ani idea antihrdinu. Frustrujuce je vsak to, ze zatial co sa prizerame ako zlocinci sposobuju svojim obetiam bolest, zaver je vzdy rovnaky, zlocinec je zatknuty, popripade schyta jednu pastou do tvare, alebo rychlu gulku do hlavy. Toto rozhodne nie je pripad Banshee, kde dostanu ochutnat svoju medicinu. Existuju 2 skupiny ludi, ti co povazuju taketo konanie za nehumanne a ti druhi, ktorym nevadi tzv. oko za oko. Prvej skupine serial jednoznacne neodporucam, mohlo by sa im z tolkej amoralnosti urobit nevolno. Sucasnym trendom je zameriavat sa predovsetkym na postavy, ich osobnost, psychiku, vysporiadavanie sa s problemami a podobne. V tomto pripade tu mame aj moderne postupy, ale zmiesane s prichutou minuleho milenia, kedy akcni borci prisli na scenu, rozputali hurikan a odisli bez toho, zeby sa zaujimalo o to, koho tym pohorsili. ()

frredy

UPDATE: S03E03: A Fixer of Sorts - do 24.1.2015 jsem to měl na 4*, ale po nejlepší seriálové (možná i filmové) bitce musím dát 5* i kdyby se ve zbytku třetí série dal Hood zavřít do kláštera a já sledoval jeho 7 dílnou meditaci... ()

RedRose

První série byla úžasná jízda! Neotřelý námět, maloměsto prohnilé kopupcí a do toho šerif Hood (příznačné jméno!!) který je frajer, s ničím si hlavu moc neláme a řeší vše jak to příjde, většinou hrubou silou a Anthony Starr ho hraje skvěle!! Má to sice drobné rezervy, hlavně v logice proveditelnosti, ale první sérii bych dal 86% ! Ta druhá na ni vcelku zdařile navázala, hlouběji jsme se seznámili s některými postavami, obzvlašť s těmi s psycho-sado-masochistickými sklony... Ale lehký pokles kvality a tempa se zastavit nedal... Druhá série 77% ! Třetí série začala dobře, ale potom si tvůrci usmysleli, že vyvraždí všechny hezký holky v seriálu (a tu šeredu Ivanu tam pořád nechaj!) a k tomu všechny nejzápornější postavy jsou takřka nesmrtelné... Druhá polovina série se ještě vzpamatovala a finále bylo dobré, ale neodpustím si poznámku na počet mrtvých... To jako vážně? Syrovost, zkaženost, korupce, to všechno chápu, ale tolik mrtvých? Nikoho moc netrápí, že se v okolí Banshee umírá po desítkách?! To je už víc než přehnané... Přesto trojka za hezkých 74% ()

Milda003

Tak trochu něco jiného než jsme u krimi serosu zvyklí.. šukání mrdaní, lámání rukou, kuchání nožem, romantika, sranda- tuhle jednoduchou rovnici když sečteme dostaneme rovněž jednoduchý výsledek a tím je ZÁBAVA ()

speedy7929

Už dlho ma žiaden seriál tak nefasinoval ako práve tento, už dlho som si nedal žiaden seriál do obľúbených. Keď som bol malý mojími vzormi boli Robin Hood, Hercules a podobne, keby som vyrastal v tejto dobe určite by som chcel byť šerif Lucas Hood z Banshee. Dejovo a scenáricky ozaj prepracovaný seriál, plný zvratov, krvi, prestreliek, drôg, amišov, indiánov a iných ojedinelých seriálových javov. PS: pre tých čo to pozerajú počkajte vždy až do konca tituliek býva tam vždy malé pokračovanie ;) /1.séria: 80% /2.séria: 95% /3.séria: 95% ()

DjangoDoe

There is violence. And then, there's Banshee violence. V podstate tichý seriál, ktorý objavíte len náhodou, keď listujete v top 500. A po dvoch sériach nechápavo krútim hlavou, ako môže mať takéto niečo tak chabý marketing nie len u nás, ale aj vo svete. Isté je len to, ako jednoducho si získa pozornosť, keďźe už po prvých troch epizódach tečú potoky krvi a postupne sa odhaľuje zrodenie nenávisti a krutosti nielen našeho milovaného "šerifa", ale aj vedľajších predstaviteľov. V podstate seriál nemá zlú postavu a každý charakter je malým kúskom skladačky bez ktorého by bolo Banshee neúplné. Dejovo je to priamočiare, nenaťahované a hlavne jednoduché, čo je len plus pre niekoho, kto má rozpozerané viaceré seriály a nie je schopný si po roku spomenúť ani na meno hlavnej postavy. Ďaľším veľkým plusom je theme song a celkovo spracovanie titulkov, ktoré sa proste nemôžu preskočiť. Zatiaľ som nadmieru spokojný a dúfam že tento pocit mi ostane aj po ďaľších sériach lebo 20 dielov v podaní Banshee je sakra málo. ()

fincik

Pro mě osobně nejlepší akční seriál, co jsem kdy viděl. Brutální. Job se zařadil mezi mé nejoblíbenější seriálové postavy. Zvláštní. Nikdy bych netušil, že tam bude patřit transvestita. Nechápu, že mi tento seriálový kousek tak dlouho unikal. Alespoň jsem si ho vychutnal naráz a teď se můžu soustředit na bakalářku. :( ()

RAFT

Vůbec sem netušil že, bude Banshee až ,tak dobrý seriál.Od první až po čtvrtou serii vás vtáhne do děje.Herci do seriálu vybráni skvěle hlavně hlavní role Antony Starr .90% ()

boo-boo

Na poli 38 dielov sa jeden mukel presúloží, prestrieľa a premláti k vykúpeniu, koho nezabije, toho aspoň naštve a nakoniec so všetkou parádou dorazí do cieľa. Je to špinavé, drsné, béčkové, neskutočne zábavné a na každý dialóg pripadne v priemere jedna súlož a/alebo poriadna bitka. Lucas Hood (alebo ako sa ten bastard volá) je tak výživná postava, že by vystačil aj na oveľa dlhší seriál aj pri tak nahustenom deji, ako majú prvé tri sezóny. Zvoľnenie v závere mi nevadilo až tak, ako väčšine, ale treba uznať, že ten adrenalínovejší a frenetickejší štýl som tvorcom veril viac. Jediný seriál, ktorý mi zlomil srdce (S03E05). ()

AnyLae

Od chvíle, kdy Lucas prorazí jednomu týpkovi láhev od kečupu hlavou jsem věděla, že tohle je přesně seriál pro mě. Luxusní, vtipný, místy surový seriálový počin, který prostě stojí za zhlednutí. Antony Starr je úžasný a Ulrich Thomsen snad ještě lepší. Je to HBO, takže klasicky změť krve, koz (chlapi, ne každá může mít Dčka) a sexu, ale je to prostě super jízda a ráda prominu i těch pár momentů, kdy se jindy mlátím do hlavy. Vřele doporučuju, zvláště pokud máte náladu někomu rozbít hubu. ()

RobbieM@N

Snaha se cení a té je tady opravdu hodně, Cinemax se možná snaží jít ve šlépějích jiných kabelových televizí a takovýhle výtvor je relativně dobrým začátkem. Na Banshee je vidět velice solidní vizuál a kamera, i když je občas trochu divná. Kvalitní herci a například akční scéna v pilotu byla natočená fakt parádně, prostřelenou dlaň jsem ještě nikdy neviděl. Bohužel scénář obsahuje velkou kupu klišé a některé scénáristické pomůcky jsou zcela směšné, časem se uvidí jestli Alan Ball nezapomněl psát dobré seriály. Všehovšudy to má dobrou atmosféru a disponuje zmíněnou snahou o kvalitní vyprávění příběhu. ()

mark9th

V Banshee sa s nicim a nikym nemaznaju. Naozaj vyborny vytvor Alana Balla, ktoremu sa tazko hlada konkurencia pokial ide o nasilie ci eroticke sceny . Zjednodusene....konecne tu niekto dostal gule a dava divakom to co chcu a to bez okolkov! Mozem len dodat ,ze toto vas rozhodne vytrhne z beznej serialovej rutiny.. A okrem skvelej hudby si polahodtite aj na krasnych zenach a drsnej realite mestiackeho prostredia , o ktoru v tomto mestecku neni nudza :). ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno