Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

Plechpetr

Podle mě se jedna o lepší film oproti jedničce. Tady to tak nějak více hýří vtipem,kterému se člověk opravdu zasměje. ()

anitae

Dost vtipný to bylo, ale pár trapných momentů se tam taky našlo. Dobrá scéna - vracení zkaženého piva, ledvina z Mexika ;) ()

Hpatrik

Tenhle "koncept" prostě patří do devadesátek, i se svou muzikou i s Carryho grimasami, a měl tam i zůstat. Je to špatně napsané, vtipy a gagy tu nefungují, a hlavně je to nesmírně trapné. ()

Razzor_82

"Můžeš si mě škrtnout ze seznamu přání.” Nostalgický návrat dvou pomatených blbců! Teda neřekl bych, že bude mít druhý díl po dvaceti letech takhle důstojné pokračování. Stále vtipné gagy a grimasy a minimum trapnosti. Jim Carrey a Jeff Daniels prostě stále válí. NAjdeme zde odkazy na výbornou jedničku ale i originální scénky. Já se sále dobře bavil. 6/10 ()

Simomon

Navrat blbyho a blbejsiho je strasne rozporuplna komedie. Dej je zde nedulezity, neboť vetsina scen je zalozena jen na delani si legrace. A nekdy je to opravdu vyborny humor, kdy je pointa proste promyslena a povedene nacasovana. Jenomze ve filmu je žel víc fórů, ktery uz tolik nefungujou- nejsou trapny ale nejsou vtipny. Takze Navrat blbyho a blbejsiho obsahuje asi tak bambilion vtipku, z kterejch je tak tretina skvela a dve tretiny jsou zase dost hluchy. POSLEDNI SLOVO: Presto vsechno, je tam ale tech dobrej foru porad dostatek na to, abych se uprimne smal téměř celej film a proto proste musim dat vyssi hodnoceni, 4/5*. ()

Oonika

Asi tak dvakrát jsem se upřímně zasmála, tak asi proto 2 hvězdičky. Jinak je to mega ujetý, Jima Carreyho nemám prostě ráda a těžko se na tom něco změní. ()

Psycho.R

Dle mého naprosto vydařené pokračování po tolika letech. Farellyové jsou po dlouhý době fakt vtipný, humor je zde na každém metru čtverečním maximální a hlavní hrdinové jsou pořád cool. ()

Demonic189

Tohto filmu som sa bál ako čert kríža! Dôvod? Jednotka! Konečne som sa ale odvážil otvoriť túto pandorinu skrinku a som velmi milo prekvapeny! Návrat blbého a blbšieho vcelku príjemná komédia, pri ktorej som sa neraz poriadne zarehotal. Dokonca som uvažol o 4*, ale z omylu ma vyviedla až záverečná titulková koláž, pri ktorej si človek uvedomí, že je tu opäť ta jednotka. Oproti nej je tento film jednoducho o 2 triedy slabší - humor je viac sílený, mnozstvo gágov je trápnych a vyznieva do stratena a dej jednoducho nie je tak cool. V prvej polhodine sa film častokrát hľadá, ale s pribúdajúcimi minútami je to iba lepšie a lepšie. Potešila dobre známa hudba a nejaký ten výlet do minulosti. PS: scéna s pivom je genialna! PS2: tie krásne biele zuby a krivý úsmev Rachel Melvin boli na spapanie :* PS3: silné 3* ()

West

Jedničku to překonat nemohlo, přesto jsem čekal větší jízdu a trošku chytřejší děj, ikdyž název mluví za vše, nemůžu se ubránit pocitu že by to šlo daleko lépe. Jim Carrey mi přijde že už trošku přehrává ty svoje obličeje a pomatenost, potom to kazí tu pravou zábavu a vtip která v prvním díle převládala.. Ale jako film na nedělní odpoledne, kdy můžete vypnout mozek a zasmát se naprostejm kravinám jak dělanej. 60% ()

Acrobat

Ešte aj v titulkoch ide paralela s jednotkou, preto sa porovnanie priam natíska. Ucelenosť vždy pamätateľných a vy-hypeovaných gagov v jasnom a dobrom príbehu z jednotky je fuč z dôvodu konzistentného tlaku na peňazotvorbu kedysi slávneho, dnes recyklovaného z recyklovaného UnHollywoodu. Úbohý štart obšitý nudou zachraňuje už len pár vtipných scén a majster komediálnej mimiky. Ináč ten pocit trápnosti za seba, hercov aj film je tam badateľný a nič s tým zatiaľ nespravím. (videné 14.05.2015,BDrip) ()

Werde

Já musím říct, že jsem se ze začátku dost nasmál. Možná, že jsem byl zrovna v dobrém rozpoložení, ale rozhodně žádná tragédie. Po první půlce už to nebyl žádnej koncert s bránicí, ale za mě palec nahoru :) ()

E lan

Původní díl jsem měl rád, byl v té době dobrý. Toto je holá blbost bez vtipu a nápadu. Nuda, navíc nechutná od začátku do konce. Brrr. ()

neo93

Bláznivé pokračování s dvěma starými známými šílenými hrdiny. Znovu se setkáváme s Harrym a Loydem na jejich nové dobrodružné cestě plné zábavy. Opět uvidíme dost vtipných scén, které tito parťáci provedou sobě či svému okolí a stále dokáží pobavit, i když možná ne tak dobře jako v prvním díle. Jim Carry a Jeff Daniels jsou, ale stále skvělí a nezapomenutelní. Vydařený film, který musejí vidět všichni fanoušci této potrhlé dvojky tak i ostatní, kteří si chtějí oddechnout u pohodové komedie. ()

Baron Noktur

Absolútna hovadina, ktorá zabudla, prečo bola vlastne jednotka tak skvelou komédiou. Potešila kopa fórov majúcich ducha prvého dielu, no zároveň sú tu tony megatrápností, ktoré zhadzujú film do tej veľkej šedej masy okamžite zabuduteľných filmov. Blby a blbsi su spat nemá tak krásne jednoduchý a naivný nosný príbeh ani tak skvelého záporáka. Navyše Jim Carrey mi pripadal, ako keby sa do hrania "magora" jednoducho musel nútiť. 5/10 ()

Petulka88

Film je jen pouhou téměř dvouhodinovou smrští trapných vtípků, u kterých se dá čas od času zasmát. Co mě ale dorazilo, byl český dabing. Jim Carrey a Bohdan Tůma k sobě patří už léta, tady je vše v pohodě. Ale Jeff Daniels s hlasem mistra Pomejeho mě bude ještě dlouho děsit v nočních můrách. Blbý, blbější a Pomeje... ()

Likan7

Pohoda z prvního dílu je pryč. Carrey a Daniels zestárli a jejich vtip je pryč. Celý Návrat blbýho a blbějšího jsme už jednou viděli v lepším světle. Celé pokračování je jen nastavovaná kaše, která chtěla maximálně vydělat ještě nějaký ten dolar. Film naštěstí ignoruje úplně obludnou "dvojku" Jak Harry potkal Lloyda, ale že bychom s kvalitou šly nahoru, to opravdu ne. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)