Čtyři v tom (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2013, 18x45 min

Výborný dokument, který mě ovšem utvrdil v tom, že opravdu nikdy nechci rodit! :-)(14.3.2015)

• kulyk

Jako jedinec, čerstvě nominovaný na cenu otce desetiletí, nemohu odmítnout šestinedělnici spoluúčast při kukandě na tento ,,dokument". To zajisté pochopíte. Po dvou e-pizdo!dách dávám stejné dvě hvězdinky, neboť sledovat utrpení jiných za to stojí. Dílo se skládá z detailního popisu konání čtyř párků, které se vsunuly tam, kam Bohu libo a došlo k masivnímu množení buněk. Jeden párek žije se svou milovanou v rurálním prostředí, je mi krajně sympatický a má nové telátko. Druhý párek na truhlindu hodil loď, tudíž zde vůbec nevystupuje. Novopičené mamince přeji jen to, aby se jí zadařilo ihned po ukončení čistících a srůstacích akcí svých gonád dorazit do báru, utrhnout samečka a neotěhotnět při tom! Ve třetí dvojici můžeme zahlédnout zrzavé ,,děvče", které při výběru ploditele zabrousilo až někam pod Maghreb. Etiopčík již dorazil do našich končin, a zatímco mé horší já vznáší dotazy typu: byli s ním vůbec u veterináře a je řádně odčerven? - má nová, rozněžnělá podstata mu přeje jen to nejlepší a vyjadřuje onu nízkoprocentuální naději, že to vyjde. A konečně ten poslední klobás vlastní další žadatel o azyl, slovenský blond čudla. Hned na začátku mohu nastávající kojné poblahopřát, neboť patrně není homosexuálem, protože nezná pojem klystýr. Čímž jí odpadne jedno nepříjemné překvapení do budoucna....pokud tedy není pouze definitivní hnědopich, který to má rád schmutzig. Ovšem i tak by byl pro onu sebestřednou, vymaštěnou krávu až přespříliš dobrou variantou partnera. Uklidňuje mě jediné - i přes libovolnou nadstandardní péči se jí ten kobylí xycht při porodu protáhne ještě víc.(21.1.2013)

Lidi jsou masochisti, to je známá věc. Sledování utrpení jiných, to je naše. Pozorování trablů a (koupím bratrovi trenky a sobě bundu místo, abych zaplatila elektřinu) pochybení čtyř vybraných mamin a tatijů (případně pouze mamin) v ryze dokumentárním stylu tu ještě nebylo. Osobně si myslím, že to dívky i chlapce, kteří kdy plánovali mít dítě spíš odradí než, aby dostali cené rady do života. Potřebujeme teď, kdy porodnost klesá takový seriál? Jinak natočené je to slušně, o tom žádná. Jen s hlavními aktéry mám problém.(11.2.2013)

Čtyři V Tom mě shodou okolností v době své premiéry zastihly v tom nejvhodnějším období, a po několika měsících zrajících úvah můžu říct, že jestli kvůli tomuhle Irena Hejdová skončila v Odvážných Palcích, tak to byl krok plně ospravedlnitelný:) Slabina řady českých dokumentů, kdy ze zajímavého objektu není absolutně nic zajímavého vytěženo, tady rozhodně nehrozí. Čtyři představitelky byly vybrané naprosto špičkově, už snad nemohl být větší kontrast mezi nimi, ale ani "průměrný divák" si rozhodně nemůže říct, že to je přesně jako u něj doma. Když pominu stádizační efekt těhotenství (nakonec i většina dámského osazenstva realizačního týmu do toho během práce na tomhle projektu praštila) a povinnou shovívavost vůči nastávajícím matkám a kojícím ženám (hormony opravdu dokážou šílené věci), vidím hlavní devizu Čtyř V Tom v tom (haha), že vzbuzuje vášně a podněcuje k zamyšlení. Statná statkářka je (dobře, možná se jen jeví) i při evidentním nedostatku peněz v kruhu své rodiny šťastná tak, že jí to můžete v klidu závidět...kdyby jen tak nějak nepůsobila dojmem, že děti nechá aby se o sebe staraly samy, protože to na rozdíl od hospodářského zvířectva dokážou. Humanitární pracovnice projeví svůj respekt k cizí kultuře a otci svého dítěte tak, že mu jakožto muslimovi ve spolupráci se svojí máti s přehledem naservírují vepřový steak a uklidní ho, že je to kuře. Nejhorší na tom je, že navzdory zkušenostem z oboru si nemůžu pomoct a přeju jim, aby jim to fungovalo, protože Ábel je opravdu sympaťák a kurážný chlap:) Blonďatá za vodou jsoucí žroutka many se svým metroušským (rovněž manažerským) alter egem mají největší starost o to, aby byl jejich porod co nejvíc v souladu s moderními trendy, a největší radost z toho, že místo předem domluvené strategie osobní prezentace jejich dvojice na firemní párty se její těhotenství (a jeho otcovství) ukáže jako významný předpoklad pro jeho kariérní postup (chůva, která má za úkol mluvit na nemluvně anglicky a francouzsky vás už nepřekvapí;)). No a nakonec čtvrtá do mariáše, slečinka svobodná matka, nemající kromě kouska zodpovědnosti ani za mák studu. Neboli "Nenapadlo tě třeba z toho porodnýho zaplatit ten dluh na elektrice a nájmu?" "No jako víš napadlo, ale pak jsem si řekla, že tu zimní bundu a kalhoty budu stejně potřebovat." (koupila i nějaké oblečení pro malou, abych jí úplně nekřivdil - jen by mě zajímalo kde a za kolik). A pak se cítí dotčená, že jim překvapivě odstřihli proud. Ale na cíga, coca colu, ledové čaje a podobné sr... se peníze vždycky najdou;) A nejlepší na tom je, kolika lidem se chudinky zželelo, že jí naposílali peněz a věcí do domácnosti... A takhle by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho. Prostě TOHLE MÁ PŘESAH a perfektně to fungovalo. Rozhodně to člověku dá spoustu námětů k přemýšlení - a nejen pokud má doma těhotnou manželku;) 80%(22.8.2013)

A divák s nimi. Velmi solidní projekt, který zaujme nejen dámské publikum. Tohle intenzivní nahlížení do sociálně kontrastních rodin muselo bavit. Farmářka, manažerka, rozvojová pracovnice, samoživitelka. Hezky poskládané, místy syrově natočené, sociálně zajímavé. Jen jsem si občas postesknul, že bych rád viděl i „něco dalšího“, než jen klíčové události v jejich před a poporodních životech. Povedené jako mladší bráška České televize o třech párech, které se chystají do chomoutu. Sledování trablů jiných, to je naše!!!(28.7.2013)