Báječný Fantozzi

• Česko Superúčetní (více)

Bůh stvořil Fantozziho. A na jeho naléhání Bůh pokračoval - stvořil jeho ženu a krásnou dcerku.
Bůh chtěl stvořit člověka, ale bohužel tento pokus skončil stvořením tvora jménem Fantozzi. Ten naléhal, až mu Bůh stvořil i ženu Pinu, které se narodila krásná dcerka Mariangela. Další z příběhů o Fantozzim vám ukáže život tohoto beznadějného smolaře od pravěku až do budoucnosti. (oficiální text distributora)

Colonist

Od tohoto Fantozziho jsem čekal hodně (kvůli slibné zápletce) a zároveň nic (protože stojí mezi dvěma poměrně špatnými díly). No, nakonec to nebylo tak hrozné. V roli Fantozziho ženy se nám vrací původní herečka, kterou jsme viděli ve filmech "Zrození PÚ" a "Nesnáze PÚ", kromě toho se ve filmu ještě objevuje jakási italská obdoba Zdeňka Podhůrského, jinak herecké obsazení zůstalo při starém. Musím říct, že z toho slibného tématu "Fantozzi v různých historických obdobích" se dalo vytřískat trochu více. Období jsou zvolena dobře, ale většinu vtipů a point se nepodařilo nějak zdárně dotáhnout do konce. Některé vtipy se povedly, pár jich bylo trapných, ale dost jich bylo hlavně nevtipných. Zase mě potěšilo, že zde nejsou vulgarismy. Pár vtipů bylo ukradeno z předchozích dílů (tajné pojídání jahod v Ráji bylo stejné jako tajné kradení karbanátků v Malérech pana účetního 1). Chvíli jsem se docela dobře bavil, chvíli jsem se zase nudil. Povedl se Marathon, zázraky škodící Ježíš, veslařský závod (zápletkou poněkud zrecyklované cyklistické závody znovu z Malérů pana účetního 1) nebo třeba Ráj. Bohužel už se moc nepovedl současný Fantozzi (autobusová pirátská bitka) nebo třeba poslední scéna v budoucnosti (ale to už tak bývá, že poslední příběh je u Fantozziho nejslabší). V rámci série to není zase tak špatný díl, asi třetí nejlepší (s odstupem) po povedených Nesnázích a legendárních Malérech 1, ale jak už jsem řekl - mohli z tohoto vtipného tématu vytřískat více. Tak jako tak, tento film do své filmotéky (kam se z filmů s účetním dostaly jen již zmiňované filmy Nesnáze a Maléry 1) nezařadím. Jednou za čas se to dá vidět, ale na nějaké pravidelnější zkouknutí to není. ()

Hennes

Trochu jinak postavený film. Fantozzi má smůlu už v ráji, kdy se jeho "Evou" stane Pina. Dále se s rodinkou představuje jako lovec doby kamené, neohrožený Ceasarův bojovník, v Jeruzalémě si nese svůj kříž, za doby křižáckých výprav se také moc neuplatní, ale zase získá Excalibur. Přes francouzkou revoluci a světové války se dostane až do současné Itálie. Cesta na fotbalový zápas se tam ale dá přirovnat k těm středověkým bitvám. Vše končí v budoucnosti v podezřelých oblecích. ()

Langy10

Super výkon v podání Paola Villaggia. Tohle byl ten nejlepší Fantozzi, jakýho jsem kdy viděl :) fakt jsem se zasmál od stredověku po součastnost :D ()

tomtomtoma

Pro mě je to o něco příjemnější kousek z toho nekonečného cyklu o účetních, i když s výhradou. Parodické události od pradávna až do budoucna. Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio), omyl boží, se svou věrnou ženou Pinou (Liu Bosisio) a krásnou dcerkou Mariangelou (Plinio Fernando). A ti všichni proti už povedeným božím výtvorům (Luc Merenda a Eva Lena). Ugo i často vybočuje ze svého hlupáctví, což je jen k dobru. Bohužel ne vždy. Za zmínku stojí období stvoření světa, těžký život v pravěku, maratónský běh, potíže s Ježíšem, středověký turnaj a americká anabáze. Nechybí samozřejmě postava Filiniho (Gigi Reder). Příjemné zpestření. Hlavně to není jenom merda, nové italské slovíčko, které mi uvízlo v paměti. ()

Martrix

Kdysi jsem viděl Maléry pan účetního, ze kterého mi v hlavě ulpělo pár dobrých fórků. A protože jsem měl náladu na něco staršího a veselého, zkusil jsem Superfantozziho. Z nostalgie jsem ochoten slevit z odpadu! a dát milosrdnou jednu hvězdu za ty dva vcelku dobré ftípky v úvodu. Nejde o to, že drtivá většina filmu je postavena na situačním, velmi infantilním a předvidatelném humoru, ale o to, jak málo těch vtipných scén je. Postava Fantozziho se bez nějakého klíče ocitá v různých úsecích historie, tzn. tvůrci měli obrovský prostor něco vymyslet a přesto z toho nedokázali vytěžit ani jeden originální a opravdu vtipný moment. Takže co? Nudí, nudí, nudí. A to je u komedie dost zásadní problém, bez ohledu na dobu vzniku. Za střízliva je to festival trapného a primitivního humoru, takže podle mě ideální na TV Barrandov, po silvestrovském proslovu J. Soukupa. ()

stOKYi

tak toto je jeden veľký komediálny koncert s neskutočne originálnymi vtípkami :) niekedy som videl pri toľkom smiechu aj amen tmu :D ()

Prometheus69

Reinkarnace pana účetního napříč časem: Hov-no... Fantocci... :D LAZARE VSTAŇ! Jsem Robin Hood... Beru bohatým dávám chudým... JSEM BOHATÝ!!! BOHATÝ!!! Jsem Robin Hood, beru bohatým dávám chudým... Nedal mi ani 20minut XD Debilní Gilotiny! Skotsko vs Italie! XD Prostě takový Gaggy mě baví.... :) ()

fantoci

Superfantozzi je ten nejlepší ze všech účetních. Nejvíc se mi však líbí začátek když tam je jako Adam a Eva. ()

lennyd

Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. A tak Bůh stvořil světlo a vodu, a zeleň, a zvěř a až poslední den se rozhodl stvořit člověka. Jenže záměr se až tolik nepovedl, neb byl stvořen Fantozzi. Tragický smolař, který se vždy nějakou náhodou připletl ke všem důležitým historickým událostem, ale nikdy z nich nevyšel s úplně čistým štítem... Toto byl jeden z těch zábavnějších filmů o Fantozzim, i když se samotným příběhem pana účetního kromě hereckého obsazení (Paolo Villaggio a další) neměl nic společného (úplně klidně tento film mohl být místo o Fantozzim o Mr. Beanovi, a nebo jen o jakémkoliv bezejmeném hrdinovi, a byl by stejně (málo/přiměřeně) zábavný). Na druhé straně proti ostatním Fantozziho filmům (kromě vynikajících Malérů pana účetního I a II) je tento téměř klenotem, a musím říct, že jsem se u většiny scén dost bavil (narážky na bájný Marathon třeba)... ()

pytlik...

To muselo stát peněz... přehlídka výpravných, nákladných scén povětšinou končících velmi slabou pointou. Paradoxem je, že nejvtipnější byla ta s Robinem Hoodem, která kromě čapky, luku a šípu nestála produkci nic. ()

PanFilmov

Ďalšia skvelá haluz, Fantoci je proste šéf tie brutálne scény a hlášky proste zbožnujem ten film vždy sa na tom dá riadne narehotať aj keď to už pozeráte 50krát a tykých filmov je málo!!! ()

Liqid

Zajímavé zpracování historie a budoucnosti. Nejvíce se mi jednoznačně líbil začátek. Tedy Ráj a vyhoštění z něj. Dále už film pomalu začíná ztrácet tempo. Každopádně nedoporučuji u filmu nic konzumovat, neboť z malinké dcerušky vyroste opravdové montrum "na zblití". Sečteno a podrtženo, Superúčetní je průměrná komedie na dlouhé zimní večery. ()

Aberforth

Zrejme jeden z najlepších filmov o Fantozzim. Je to neskutočné ako mohol niekto natočiť takúto komédiu, za najväčšie plus dávam rozprávačovi v CZ jazyku, bez ktorého by som si nevedel príbehy o Fantozzim predstaviť. ()