Labyrint mysli

John je obdarován mimořádnými schopnostmi a pracuje jako "paměťový" detektiv společnosti Mindscape. Jeho úkolem je vracet se zpět v čase na místa zločinů, a odhalit tak vraha. Během jednoho sezení John dostane mrtvici a po dobu dvou let pro firmu nemůže pracovat. Bez finančního příjmu se dostává do dluhů, jeho dům je na seznamu hypoteční agentury a on si začíná uvědomovat, že musí začít vydělávat. Jeho novým případem je dcera bohatých rodičů, která z ničeho nic začala odmítat stravu. Johnova role je jednoduchá - musí docílit toho, aby opět začala žít jako obyčejná dospívající dívka, aby nemusela být umístěna do specializovaného ústavu. Jedná se na první pohled o snadný případ, ale čím hlouběji John proniká do dívčiny paměti, tím tajemnější a děsivější celý případ je. (Nova Cinema)

jojinecko

Zaujímavý príspevok do rodiny "záhadných krimi". Hlavnou devízou filmu je mladá tajomná Farmiga a presvedčivý Mark Strong, spolu s kamerou, pričom keď si človeko pozrie "kamerografiu" Oscara Fauru, je mu jasné, že tento chlapík má temný vizuál v krvi.Anna je znova typom filmu, kde som tŕpol, či celú atmosféru a napätie nepochová debilný záver. Našťastie záver celý film výrazne nedevalvoval, hoci veľa vecí bolo akoby nedopovedaných. Celkovo však určite prevláda spokojnosť...3,5*/5 ()

honajz

Problém s tímto filmem je hlavně v tom, že nemá nastavená pravidla. Dobře, řekněme, že i Cela pracovala s podobným principem, proč ne? Ale přece jen zde jsou mantinely až příliš volně nastavené, někde neexistují vůbec, takže si člověk klade celou dobu otázky, jestli je hlavní hrdina fakt takový pitomec, nebo zda jde jen o opominutí a nelogičnosti ze strany scenáristů, a koneckonců, ani po tom překombinovaně "překvapivém" závěru člověk tak nějak netuší, jestli se díval na Hannibala Lectera, nebo Arsena Lupena. Což je velký problém. Pokud není některá z postav v rámci příběhu a vnitřních pravidel filmu přesně definovaná, jde pak celý film do kopru díky této neujasněnosti. Pokud přijmeme verzi A, chybí výraznější tlak na pilu a více překvapivějších a zajímavějších momentů, pokud verzi B, pak je to celé postavené na hlavu a spousta lidí je v průšvihu zcela nevinně. Přitom mně se nelíbí ani jedna z verzí. Navíc celý film staví na jisté sexualitě Taissy, která mi přijde až příliš fádní, než aby vzbuzovala nějaké větší erotické emoce. ()

ARI50

Ehm přemýšlím jak pojat tuhle složitou věc která byla dobrá ale asi fakt hodně složitá na mě škoda. ()

JASON_X

Je lolitka Anna nebezpečná prvotřídní manipulátorka, nebo se proti ní opravdu spiklo její okolí v čele s bezskrupulózním otčímem, s cílem dostat ji do cvokhausu? Na to vám odpoví tenhle pohledný a povedený detektivně psychologizující softthriller. A navíc zjistíte, že pěkná Vera Farmiga má i pěknou mladší sestru. SPOILER: Divák by měl mít v zápletce tak trochu jasno díky podobnosti jistých smajlíků, které pozorného člověka (třeba mne) už někdy v polovině filmu praští do očí. Ale postava tajemného muže pro mě zůstala tajemná až do finále, za což tvůrcům tleskám. Jen popravdě moc nechápu, proč by nakonec Anna posílala tu svou fotku, protože by tím přece přišla naprosto vniveč celá její pečlivá předchozí kamufláž. Možná proto, aby mohl film skončit nasládlým happyendem. Ale líbilo se mi to. Hezký citát: "Nejsem sociopat, jsem jen natolik chytrá, abych tak uměla přemýšlet." ()

luka4615

Proč jsou některé skvělé filmy tak podhodnocené? Tento počin si zaslouží být v červených číslech. Skvěle vypointovaný příběh který sice staví na stejném konceptu jako Inception, zato se však ubírá jinými cestičkami které jsme v Nolanově velkofilmu neviděli. Skvěle obsazené hlavní role v čele s (nedá se to říct jinak) ultrabožím Markem Strongem, který je pořád od dob filmu RocknRolla chodící reklama na charisma, a Taissa Farmiga z úspěšného seriálu American Horror Story. Anna je velmi neobvyklým, svěže podaným filmem, na který se rád podívám znovu. ()

Morholt

Průhledné až běda a divák ani nemusí být příliš zkušený, aby záhy nezjistil co a jak a nijak nepřekvapí ani závěr. Ale Anně musím přiznat slušnou atmosféru s mysteriózním nádechem, dobrý nápad a výborné ústřední duo s Markem Strongem a mladou Farmigou, která co nevidět dožene ségru. Škoda, že Dorado nedokázal pořádně mlžit, ale na debut se i tak jedná o solidní počin. 60% ()

JohnCZ

Vůbec ne špatné malé scifi, místy až s příměsí hororu. To, že scénáristé s divákem vyjebávají (a tak to mám rád), se dá odhadnout vcelku brzo. Indicie jsou předkládány dost důrazně a díky tomu jsem věděl, že na nějaký zvrat dojde, ovšem pointu samotnou jsem z nich neposkládal, takže jsem byl ve výsledku vcelku překvapený. Atmosféru to má, Anna je zahrána skvěle, detektiv na mě působil trochu nevýrazně, ale nemůžu říct, že by něco kazil. ()

Tryskomyš

Pro mě absolutně skvělý psychologický thriller napínavý až do samého koce. Skvělá Taissa i Strong. Vůbec mi to nepřijde průhledné, jak tady mnozí píší. Mám z filmu skvělý zážitek. ()

schizmo

Ze začátku nadějně tvářící se mysteriózní thriller, který ale brzy ztrácí dech a konec ukáže mnohem prostější rozuzlení, než by si kdo přál. Herecky sice životaschopné, teorie mindscape vzrušující, ale režisérská taktovka nemává dostatečně silně, aby to celé udržela v dostatečném tempu, aniž by to začalo nudit. Navíc jsem moc nepochopil tu evropsky vypadající produkci (směle bych to tipnul na španělsko), když jde o americký film. Z mého pohledu skvělý nápad, ale jako už mnohokrát, nedostatečně rozvinut... ()

maddy

Mindscape? Skôr Mindfuck. Ešteže to premenovali na Anna. O tomto filme som nevedel zhola nič a v podstate som sa o neho začal zaujímať len kvôli Taisse Farmiga (fanúšik AHS sa jednoducho nezaprie). Každopádne by sa nič nestalo, keby mi ušiel. Anna je v podstatne len vykalkulovaný film s nedôveryhodnou zápletkou rozohranou čisto na efekt kvôli udiveniu diváka, avšak pri spätnom zamyslení značne nelogický (celá tá zápletka s trojitou vraždou je len zbytočná nadstavba). Rozuzlenie sa navyše tvári ako „nový Šiesty zmysel“ (nenarážam na konkrétnu pointu, len na to ako originálne by chcelo pôsobiť), ale celé je to od samotného začiatku predvídateľné a bez prekvapenia. Dej sa v priebehu stopáže rozpadáva na drobné kúsky, aby vyplnil celovečernú dĺžku, ale mnoho udalostí je v ňom nepotrebných (návšteva detstva). Uznávam, že občas má príjemnú, takú až „psycho“ atmosféru, kde sa rôzne zahráva s ľudskou mysľou, spomienkami, a medzi ústredným duom (Farmiga VS Mark Strong) panuje tiež akási zvláštna chémia, ale samotná Taissa bola skôr sklamanie. Dievča už asi tretí rok po sebe hráva s tým istým výrazom v tvári. Vo výsledku tak nič výnimočné. Debutujúci španielsky režisér by síce chcel pripomínať Hitchcocka alebo Finchera, ale do tých má ešte veľmi ďaleko. V rukách silnejšieho režiséra, ktorý by si v scenári vykonal drobné úpravy to mohol byť vynikajúci psycho-thriller, v rukách neskúseného debutanta len ničím nevynikajúci priemer, ktorý hlavne v druhej polovici rapídne stráca tempo a po jeho zakončení ostane len pocit, že tvorcovia ho nedotiahli celkom do konca. SPOILER A ten happy end bol už zbytočne vynútený a k záverečnému zúčtovaniu vôbec nesadol. KONIEC SPOILERU Tomuto by vyslovene sadla krátkometrážna stopáž o dĺžke max. 20 minút, aby sa nevytratil požadovaný efekt. V celovečernej stopáži nemá čím zaujať a pôsobí len ako o niečo dlhšia krimi/mystery zápletka seriálu. CELKOVO: 2* (4/10) ()

MartinezZ

Zabitá možnost. celé to paběrkování vzpomínkami a postupné odhalování něčeho je najendou obrácené naruby tak... tak mimo dosavadní běh věcí, až to zčista jasna najednou tak vyšumí, že se ze zajímavě vyvíjejícího se psycho thrilleru stane něco nepodstatného a natolik nezajímavého, že si na konci říkáte "A na tohle jsem hodinu a půl čekal?". Mladší ze sester Farmigových zahrála dobře, ale vlastně se z toho takřka nic nevyvinulo. Škoda, protože budovanou atmosféru i nápad to mělo. ~ 2,5* ()

agentmiky

Obsazení nalákalo, spolupráce nejschopnějších španělských tvůrců taktéž navnadilo. Film se nese v pořádném mysteriozním duchu po celou dobu, diváka udržuje v napětí a očekávání, co se v následujících momentech stane. Hlavní herecká dvojice funguje jako takový stabilní držák, hlavně oni dva zaručují nadprůměrnou podívanou. Strong to utáhne svým šarmem a charisma, Farmiga svou zajímavou a tajnůstkářskou postavou. Hlavní nápad se dá považovat za originální, práce paměťového detektiva zní fakticky zajímavě. Příběh nabídne pár klišé, ale hlavní zápletka není špatná, scénáristi to taktéž ukočírovali a nevytvořili z toho jeden velký mišmaš. První půlka je skoro až perfektní, ta atmosféra mě pohltila a už nepustila. Druhá půlka méně povedenější, ale rozhodně má co nabídnout. Ke konci filmu možná malinko docházel dech, ten twist na konci nepřekvapil, spíš mě nadchlo, jak to bylo zahrané. Kdo má rád jednoduché thrillery, tak by si měl vybrat něco jiného. Kdo dává na druhou stranu přednost promyšlenějším snímkům sloužícím k zamyšlení si zde přijde na své. Za mě dávám 74 % ()

Freemind

U temného thrilleru je vcelku průšvih, když se každou chvíli potutelně usmívám - a tady jsem se bohužel často neudržel. Nejde jen o kolísavou kvalitu provedení (poměrně zdařilou technickou stránku kazí podivné vedení herců a nepřirozený postsynchron) - je to můj problém s ústředním tématem. Hrátky s nahlížením do minulosti jakž takž zkousnu s příměsí sci-fi, pokud ale někdo vypráví naprosto vážně o jasnovidcích a breathariánech, prostě ten škleb nezastavím. Takže sorry. Odpad tomu nedám, aby se na to někdo nepodíval ze zvědavosti - je to prostě špatný film. ()

Helo

Dát to do rukou někomu mocnějšímu, mohl z toho bejt skvělej inceptoidní thriller. Což o to, ono je to řemeslně zvládnutý, zahraný taky super a vymyšlený jak by smet... ale na indície vedoucí k rozuzlení je během celýho filmu poukazováno moc okatě a doslovně, takže v půlce už většině lidí dojde, čím to vlastně bude vrcholit. Dobře - hlavní pointa musí dojít, ale co se týká psychologickýho rozboru Anny, tam si člověk až do poslední chvíle zase tak jistej bejt nemůže díky výborný skoro až étericky démonický Taisse. ()

Dont

Mysteriózní thriller se sympatickým „detektivem“ v podání Marka Stronga a bohužel ne úplně dotaženým koncem. Pointa, jakkoli předvídatelná, nebyla marná, ale scénář potřeboval ještě vybrousit. Jako režijní debut solidní práce, ale i tak řadím Annu do kategorie filmů na jedno zhlédnutí. ()

Moena

Nejde si nevšimnout velké podobnosti s Nolanovým Počátkem. Ale jelikož právě počátek mám rád, dalo se tušit, že i tohle mě chytne. Je to přesně jeden z těch filmů, kde je hlavní hrdina - zde velice charismatický Mark Strong - neustále uvězněn mezi dvěma verzemi pravdy a neví, které by měl věřit. Postupně dostáváme hodně indicií k tomu, abychom uhádli kdo lže a kdo mluví pravdu. Palec nahoru režisérovi za to, že na konci nemachroval s žádným velkým Holywoodským super twistem, ale ukončil film lidsky. Teď si počkám na české titulky a pak se na to zkusím podívat ještě jednou a pozorněji. ()

Eldrick

Tak krom toho, že film je předvídatelnej jako anglický počasí a Taissa Farmiga má šmrnc, je na tomhle mindfucku nejzajímavější fakt, že Mark Strong se dokonale zbavil anglickýho přízvuku a zní jako pravej Amík. Toť bohužel vše. Závěr pro jistotu vyšumí do ztracena, takže diváku, vyliž si prdel. ()

IceQueen

Ja som pred rokmi dostala rovnakú otázku, akú Anna dostala od Johna a tiež som odpovedala ako nefalšovaný sociopat, ups. Vlastne, pravdepodobne som len taká neskutočne múdra (ako Anna samotná o sebe prehlásila) a predpokladám, že to bolo hlavným dôvodom, prečo ma pointa neprekvapila a ani nešokovala - aj keď ona neprekvapila a nešokovala takmer nikoho. Škoda, samotný nápad nebol tak úplne na zahodenie. ()