Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

R´Hell

Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem Frozen ohodnotím, protože po odchodu z kina se ve mě prala mírná rozpačitost z obyčejnosti příběhu a na druhé straně nadšení z další milé pohádky na obzoru. Nakonec jsem se rozhodla, že udělím tři hvězdičky za příběh a jednu navíc za nádherné zpracování. Sníh, led a všechny odlesky a krásy zimy jsou skutečně dechberoucí, poklona. Postavy jsou zábavně napsané, Olaf je malinko otravný (koho by v tom vánočním spěchu trochu nenaštval věčný optimista, co miluje objetí), Sven a Sven, tedy Kristoff sladcí a Anna... puberťačka. Zamrzí absence hlubší zápletky a na hodnocení nepřidává ani množství nicneříkajících písniček, které děj nikam neposouvají, spíš zdržují. Pro děti jistě krásné, Frozen však není jeden z těch animáků, který nadchne i dospělé. Čtyři hvězdičky jsou milosrdné hodnocení, dávám je jen proto, že pěkný film nechci strhnout mezi šedý průměr. ()

Kali4

[Klasická projekce v původním znění s titulky] Je mi sympatické, když pohádka dokáže místy překvapit, troufale zpochybní lásku na první pohled a tradiční romantickou linku "holka-kluk" ještě troufaleji zatlačí do pozadí, anebo ji případně úplně eliminuje (Rebelka). Když pominu skutečnost, že jsou některé postavy praštěné a poměrně nezajímavé a chtělo by to zapracovat na jejich motivacích, poněvadž některé aspekty jejich chování a jednání jednoduše nedávají smysl, tak se mi na to sesterské zápolení a též hlas zdravého selského rozumu, který překvapivě z úst postav sem tam zazní, dobře koukalo. A hlavní ženské tu alespoň nevypadají, že jim je osm, páč právě duševní i fyzická nevyzrálost Lociky pro mne činila celou romantickou zápletku v Tangled poněkud nevěrohodnou. V pojetí samotných vztahů je Frozen, myslím, o kus dál. ()

Avari.73

Jedno z největších překvapení roku 2013 je rozhodně Frozen, u nás přeloženo jako Ledové království. Po debaklu s Osamělým jezdcem se Disney finančně zalepil tím, co mu šlo dříve nejlépe - animovaným filmem. Musím říct, že se z Ledového království stal hit naprosto zaslouženě. Sice tu máme opět tu samou šablonu, ale když to funguje, tak proč ne. Všechny postavy jsou sympatické a dá se říct, že na nikoho vyloženě záporného nenarazíte, i když se o to jedno princátko snaží. Bylo by bláhové popírat, že se film neveze na vánoční náladě. Samozřejmě ano, peníze jsou peníze, ale dělá to kouzelným způsobem. Jediná věc, co mě zamrzela, tak zrychlený závěr a menší popisnost onoho světa. Ten měl rozhodně na víc a po skončení filmu jsem měl pocit, že tomu prostě něco chybělo. Máme tam pár postaviček, ale ten svět jakoby na mě nedýchal, což je velká škoda. Přesně tohle se totiž povedlo filmu Jak vycvičit draka. Recenze OST http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/01/ledove-kralovstvi-frozen-christophe.html ()

blackJag

Ve výčtu žánrových škatulek chybí muzikál. Nebýt těch otravných songů, mohla mít pohádka snesitelnou stopáž, takto je to natáhlé jak pantátovy ztyřelé kšandy. 50% ()

Killda

Že to vypadá jako Na vlásku neznamená že to je stejně dobrý. Příběhově to je totiž stejná patlanina jako spousta jiných současných animáků. Pár písní vám sice zvedne náladu, tak jak to tenhle typ pohádek dokáže, ale jinak mi přijde, že Frozen je jen nešťastný remake Na vlásku, ve kterém působí navíc nevystvětlitelná magie, otravný sněhulák a úplně zbytečný sněhový obr. Příště bych doporučil sáhnout po nějaké klasičtější látce a nevymýšlet hovadiny. ()

Kosmik 1

Říkám to každému, pokud dojde na diskuzi o animácích. V poslední době se s nimi utrhl pytel. Jakpak by ne, když dokáží zaujmout široké publikum včetně dětí (tudíž větší vývar) a přitom stačí tak málo k úspěchu (stačí se podívat na hodnocení animáků zde, valná většina se pohybuje v červených barvách). A je to opravdu jednoduché, stačí obyčejný příběh, většinou naprosto klišoidní, k tomu buď jednoho vtipného animáka (ať už po vizuální stránce, nebo je to ten co říká hefty), nebo partičku animáků, ve které to ale opět táhne jeden vyčnívající (něčím vyjímečný) animák. No a zbytek už může být naprostý balast bez obsahu. Zde to je opět účelné, prosté a bez většího nápadu s jednoduchým dějem a ono (světe div se) to zase zabírá. Sněhulák by asi měl být ten, který to celé táhne po té vtipné stránce, ale pro mě to byl paradoxně sob Sven, který toho zrovna moc nenamluví, zato grimasy má geniální. Nevím, mě už ty animáky prostě nedokáží ničím originálním zaujmout. Zlatá Ice age. 45% ()

vyfuk

Jedna věc mě na nových filmech od Disney a Pixaru, až skoro štve - téměř každý film je jeden velký muzikál. Je to sice originální zpestření a zalátání děr ve scénáři, každopádně už to nejsou ty animáky jako to byly ještě ani ne před pěti lety. Něco se ale musí nechat - když už je to takhle hudební, je to provedeno perfektně. Kupříkladu Let it Go, je v podstatě již naprostý kult. Jsem ohledně pohádek celkem obeznámený, ale něco tohoto typu jsem snad nikdy neviděl zpracovaný, ani jsem nic nečetl. Každopádně od toho zde Disney a Pixar je, aby nám v animované verzi předvedli tvorbu známou i neznámou ze sekce pohádek a příběhů. Animace jako taková se opravdu posunula dost kupředu a je vidět i dost velkej rozdíl oproti poslednímu dílu Toy Story, nemluvě o prvním. Animace, příběh, doplněk v podobě hudby. Excelentní výkon na hezký večer. ()

Ravi

Těšil jsem se na pěkný a kvalitní animák, kouknu na csfd; hodnocení super. Pak jsem to ale zapnul a ... myslel jsem, že jsem si stáhl něco jiného, ale bohužel ne. Nevím, co je na tomhle animovaném filmu tak skvělé. Dialogy, ze kterých jsem rostl jako Jackova fazole, texty písní ještě horší. Děj se vleče šnečím tempem a už od úvodních deseti minut předvídatelným směrem, sněhulák toužící být ve vířivce mi šel hodně na nervy a za celý muzikální film ani jedna zapamatováníhodná melodie, možná až na tu titulní. To mi přijde hodně slabé. Kam se tohle hrabe na Shreka, nebo Příšerky s.r.o.? Může mi to někdo vysvětlit? Kde je nápaditost a rozmanitost, nebo překvapivá rozuzlení? Tenhle animák byl pro mě utrpením. Sice to od trollí sešlosti trochu nabralo směr, ale jinak? Čiší z toho prvoplánovost a dojemný byl snad jen jeden moment v závěru. 20% = 1/5 ()

Mr.KarlAdler

Velká škoda, že to příjemné, zábavné a hravé, co dělá Frozen originálním, se během druhé poloviny už jenom vytrácí a přerůstá v běžnou, tuctovou disneyovku. Když si vzpomenu, jak rychle a s lehkostí mi první hodina uběhla oproti zbytku, je ten úpadek scénáře až zarážející. ()

Bagr_007

Nemám problém tomu těch pět hvězd dát. Je to sice o chlup horší než Tangled (především příběhově), ale vedle toho jsou horší všechny ostatní Disneyovky. Sněhulák není otravný, zpívá se, kouzlí se, je to dojemné, vtipné i akční a animace je samozřejmě krásná. "Some people are worth melting for." ()

KASUGI

Úvod do dětství dvou sester vypadal nadějně - milá, neagresivní pohádka, skoro jakoby to ani netočili amíci. Pak bohužel přišel zlom a s ním standart ksichtících se "hláškujících" popkulturních postav. To by však samo o sobě nevadilo, protože v porovnání s lejny jako je Shrek, Kocour v botách a spol. je to stále milá a klidnější podívaná s opravdu nádherným vizuálním zpracováním! Ale ty písničky... Každých 8 minut song! Není to odhad, ale fakt, neboť po zhruba čtvrté písni jsem to začal opravdu stopovat a když se přehoupla sedmá minuta, šahal jsem vždy po ovladači a samozřejmě při zaznění prvních tónů přehodil jinam. U Disneye fakt trpí muzikálofilií. Ale to jsem ještě nevěděl, že příjde hrůza všech hrůz: Tři bratři... ()

ghatos

A tak pro děcka budiž no. Natočilo se to podle úspěšného mustru. Nemohlo to v kinech (finančně) zklamat...59%, ()

Autogram

Takto by vianočný rozprávkový muzikál mal vyzerať. Jemne dojemný príbeh, naozaj pekné skladby, dobrý spev, a v príbehu dokonca aj nečakané zvraty. Moderné doberanie postáv nebolo prehnané a našli sa aj narážky pre dospelých. Štyri hviezdy, aj keď nie celkom dokonalé. –––– Povedz mi, prečo Else s tým ľadom tak zašibalo? ()

Luksa

Jó, Disney to má v malíku. Tak trochu sázka na jistotu, které ale opět člověk snadno podlehne. Líbilo se mi, že to byla tradičnější pohádka s písničkami, jaké studio produkovalo kdysi v devadesátých letech. Jedinou výtku bych směřoval k jistému zvratu v druhé půlce, který mi přišel násilný a zbytečný. Drobná vada na kráse, jinak opět jednou výborný a milý animák. ()

tommmy89

Malý darček občas poteší i keď si ho dá človek sám pre seba .. Nemohol som vynechať ani túto rozprávku, tak som si skočil a pozrel som si ju na striebornom plátne. Krásna a podarená, ako vždy Od Tvorcov "Tangled" sa inak ani nič iné nedalo očakávať už s predstihom a dosť veľkou laťkou rozbehli predošlý animák (Tangled), no tu nahradili Pascala Olafom (snehuliak) a koníka Maximusa sobom Svenom :) Inak tradične skvelé animácie, hudba a aj slovenský dabing. 5* ()

standsiller

Neviem čo by na to povedal Andersen, keby mal možnosť to vidieť. Možno by viedol dlhý monológ o tom, kam sa podelo čaro z niekdajších rozprávok. Kedy sa deti tešili na "rozprávanie" príbehu, namiesto toho ale dostanú pár vtipných postavičiek, efekty, 3D okuliare a tie lepšie aj pukance. Vyložene to človeka nenaštve, ale na druhej strane film v ňom nechá iba taký prchavý dojem a keď sa niekto o pár rokov spýta na Ľadové kráľovstvo, tak si zriedka kto spomenie. Myslím, že myšlienka uchopiteľná pre dospelých dominovala nad tou detskou. Pripadá mi to už tak, že deti nech sa hlavne smejú. Ale tak by to fungovať nemalo. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood