Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

MichelSmith

Výborná oddychovka s pekným hudobným doprovodom,krásným prostredím a sympatickými ,zapamätatelnými postavami! Najprv som mal obavu že to bude celé vlastne muzikál ale spievaných pasáži tam bolo sice dosť,no dej to nebrzdilo ba naopak ho zmysluplne posúvalo dopredu a hlavná pieseň stála fakt za to! Proste sa necháte ladne unášať tým všetkým a po dopozeraní máte príjemný pocit s dobre stráveného času. ()

Hollohlaway

Vynikající animace postav, a slušné množství vtipů, ale scénář nic extra. Stylizace na sever Evropy potěší a ozvláštní, nic víc. ()

NDroo

Film s náběhem na sto procent skončí kvůli přiblblému nezajímavému konci (respektve poslední třetině) bohužel na 60%. ()

dafidsch

Moderné, veľa hudby (bola fajn ale nie som na muzikály), dej roztrúsený a chaotický...proste mi tam chýbala rozprávkovosť. Bolo to cele spravené aj s predlohou od H. Ch. Andersona, ale ak by sa držali viac originálu a nemiešali všetko možné s moderných rozprávok z Disney Channel, Jetix,...tak by urobili lepšie. Proste využili dieru na trhu rozprávok, kedy nič iné nevyšlo v zime a to ich vytiahlo. Nemá to ani na priemer (38 %). ()

Alisa

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4*, ale pro Disneyho mám slabost (stejně tak pro sníh, kterého si evidentně zase neužiju). Ledové království je poněkud jiné než ostatní animáky. Mám z něj smíšené pocity. Musím ale vychválit soundtrack..ten se povedl. Příběh je vskutku zvláštní, stejně tak některé postavy, ale zase není tak předvídatelný. Velmi mě potěšil sob, který nemluví a sněhulák, který se ze všeho nejvíc těší na léto, a oba jsou vděční za jednu mrkev. :) Na Vlásku je podle mě určitě lepší, nicméně Ledové království jistě neupadne v zapomnění. ()

jenik71

Milá pohádka, která by se mohla klidně vysílat během vánočních svátků. Určitě by potěšila spoustu diváků, hlavně menší děvčata. Pro ty by bylo hodnocení asi o jednu hvězdičku vyšší, pro mě je to za tři. Sympatickou postavičkou je rozhodně sněhulák Olaf, který se stará o humor a komické situace. Celkově pěkné a příjemné ledové pokoukání. ()

manonfire

Tyhle písničky jsou pro dospělého chlapa prostě úděs. Kdyby měly melodie Eltona Johna jako má Lví král, budiž, ale ony je nemají a pak nezbývá, než se soustředit na ten klišoidní feministickoláskyplný text, z něhož se mi doslova křiví držka. Vtipné momenty dejme tomu maximálně tři. (Nejlepší byl sob coby lascivní glamour-modelka u nových sání.) Retardovaná žoviálnost sněhuláka Olafa se přiliš nepovedla, záměrná matnost barev veškerých interiérů na zámku(i před zmrazením) vizuál taky zrovna nepozvedla a příběh jako takový vlastně neměl pořádného zloducha. Celkově spíš průměr, takže se není co divit, že to vydělalo balík. 40% ()

Norfice

Krásná pohádka z ledového prostředí pro nejmenší, ale i ty "větší". Zde mě uchvátila skvělá hudba, konkrétně píseň "Let It Go". Tento snímek určitě nadchne nejenom malé holčičky, ale i kluky. ()

fiLLthe3DD

Elsa, legrační Anna a kouzelná animace. Toť vše! Tento snímek bych asi shrnul slovy ,, Mnoho povyku pro nic!" Děj není nijak zvlášť výrazný, hlavní záporák svou pravou tvář ukáže až ve druhé polovině filmu, tudíž polovina první je bez záporáka a v podstatě nemá smysl. Hudba je spíše otravná, píseň "Let It go" je naprosto tuctová (srbská a španělská verze je však celkem dobrá), tudíž Oscara opravdu nechápu. České verze písní jsou nemožně otextované a mohu říci, že i video snímek "Barbie: Princezna a švadlenka" má o dost lepší hudbu a písně. Frozen je pro mě neskutečné zklamání. Zbytečný film o putování bez pořádného putování, v podstatě bez záporáka... Emoce jsou zde vidět jen v postavě Elsy, zbytek je co se charakterů týče naprosto plochý. Nechápu, jak mohlo něco takového získat Oscary a vydělat přes miliardu, je to jen obyčejný tuctový průměrný animák. ()

Fox85

Spíše průměrný animovaný film, po jehož shlédnutí začínám pomalu zjišťovat, že asi nechci vidět další animované postavičky zpívat o čemkoliv. ()

P1tr

Ledové království je povedený snímek s pár chytlavími písničkami, hezkou animací a jedním velmi vtipným sněhulákem. Papírově a formálně splňuje všechny předpoklady k vytvoření nové klasiky a ačkoliv jsem se u snímku příjemně bavil, nikdy jsem se necítil ohromen natolik, abych snímek zařadil mezi největší trvalky žánru. Jde o velmi sympatické pokoukání, které zaujme a rychle uteče, ale nějakou hlubší přidanou hodnotu a velkou originalitu nenabízí, což filmu brání zanechat hlubší dojem. ()

jefff

Tak jsem se odhodlal podívat na Disneyho hit a kromě pěkné animace nedisponuje příliš zajímavým dějem ani postavami. Skladby většinou slabé, humor infantilní a celkově hodně jednoduché. ()

Maynard.

3D kino v Dobruška opět boduje. Sice to chce sedět max v 3 tí řadě, ale zážitek je to opravdu báječný. Po delší době zase návšteva klasickýho animáku, kde dobro zápolí se zlem. No, i když tahle pohádka je jiná v tom, že vlastně hlavní hrdinka (královna, která umí přičarovat zejmu a která umí vyčarovat cokoli z ledu) je hodná. Ale tím že má tuto nadpřirozenou schopnost, kterou neumí pořádně ovládat je nebezpečná. Takováhle slečínka by se náramně hodila Prouzičoj na Deštnou, jedna-dvě návštěvy a mohli bychom lýžovat celej rok :o). Co bych z filmu uplně škrtnul, tak ten sněhulák, kterej sice "dělal srandu", ale já se mu nesmál. Nevím proč v každým animáku musí být podobná postava, která je tam jen kvůli srandě. Zbytečný. Jinak ale fakt povedená Vánoční podívaná. Takže narozdíl od předhozího filmu - Honza málem králem (po jehož skouknutí sem si myslel, že letos Vánoce nedorazí) teď už je mi jasný, že sou tady :o) ()

fruitbueno

Ze všeho nejlepší bylo, že tam bylo všeho tak akorát! Akce akorát, srandy akorát, pohádkovosti akorát, písniček akorát! Poněvadž jsem akorátní člověk, tetelila jsem se blahem a neváhala bych kouknout se znovu. Pohádka, která je tak umně a šumně namíchaná, že nezbývá než smeknout kloubouček k zemi a jít do koutka tiše vzpomínat na to, jak chutná sníh, mráz a vánice. ()

Babous

Z toho filmu šel chlad i z obrazovky! Bohužel nejen ten animovaný, jiskřivý (a zdálo se mi to, nebo ty sněhové vločky animátoři vzali z původní Fantazie?), ale i ten vyplývající z nedostatku chemie mezi jednotlivými postavami. Nejlepší postavou zde byl sob. Na vlásku je ze současné Disneyho tvorby lepší. ()

Dinosaurier

Bylo to okay. Ale vážně, proč je zrovna tohle nejoblíbenější disneyovka současnosti? Elsu bych proliskala a opět je nejlepší postavou němá tvář, Sven. A pak Olaf. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood