Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

Brain-D

Naprosto výborný emocionální počin, který z rybařením opravdu nemá nic společného. Je to velmi upřímný film o lásce a útěkem před bolestí. Gilliam to vystihl pocity člověka krásnou pohádkovou vizualitou, nad které se tají dech. Rozhodně jeden z nejlepších počínů režiséra. ()

Beatle

Výjmečně intenzivní příběh a omračující herecké výkony dvou hlavních představitelů. O to intenzivnější se to jeví, když příběh o králi rybáři znáte už předtím, stejně jako legendy o svatém Grálu, Červeného rytíře...no prostě celého Parcifala. Kdyby existovalo šesti-hvězdičkové ocenění, tento film by si je zasloužil mezi prvními. ()

hroubek

Když, jsem se poprvé dozvěděl o Králi rybáři, tak se jsem to patřičně nezaregistroval. A po pár letech jsem někde narazil na zmínku o tomto filmu a tak nějak jsem se rozhodl, že se na něj podívám. A byla to nádherná podívaná. Film mě dostal a nebojím se to říci, že mě naplno dojal. Ani vlastně nevím co jsem od něj očekával, ale to už je jedno. Vynikající herci v hlavních rolí Bridges a Williams si Vás získají. Možná to není Gilliamův nejlepší snímek, ale rozhodně nejcivilnější a v dobrém smyslu slova neobyčejně obyčejný. ()

dANo

Mám rád, keď dvaja skvelý herci dostanú parádny priestor na to, aby ukázali svoje kvality a takisto aj film má zaujímavý (doslova netradičný) scenár... Takže v tomto prípade nemám prečo (môjmu obľúbencovi z čias MPFC) nedať plný počet. ()

Master19

Výtečně vystavený film plný devadesátkového feelingu. Mísí se tu psychodrama, romantika, postapo a kdoví co ještě. Připomnělo se mi tolik filmů, že je tady ani nechci vyjmenovávat. Nadšený a vyděšený současně jsem z "raušových" scén kdy se kamera potácí s postavou. Skvělé. A úplně nejvíc top samozřejmě Jeff a Robin. ()

Kacounek

Je třeba říct, že bez Williemse by to nebyl Král rybář, takže těch mých 5 hvězdiček je hlavně pro nejhravějšího američana s největší fantazií ()

jitrnic

Tři a půl hvězdičky. Příjemná gilliamovská atmosféra, pár dobrých fórků a většinou skvělí herci, naproti tomu se příběh zvrhne v další otravnou hřejivou člověčinku a Robin Williams je pro mně v této své herecké poloze nesnesitelný. ()

Ravi

Nádherný a skvěle ztvárněný příběh. Král rybář má jméno Jack Lucas a blázen se jmenuje Parry. Král měl vše, teď je ztracený a melancholický, hledá svatý grál, smysl života. Blázen je v podstatě šťastný, ale vyrovnává se s minulostí a hledá budoucnost. Ani jedno není pro hlavní hrdiny jednoduché, přesto jeden druhému vyjdou vstříc a prapodivným řemeslným kouzlem Terryho Gilliama se z toho stane velký a přitom v zásadě prostý příběh, který vezme za srdce. To vše se střízlivým humorem. 95% = 5/5 ()

klima777

Zhlédnuto po letech. Namísto nadšení uznalé pokývání hlavou. Protože Král rybář je určitě Gilliamův nejhezčí a k publiku náramně vstřícný snímek. Jenomže nejhezčí nutně neznamená nejlepší. ()

mcleod

Krásný optimistický příběh... tak krásný, že k němu ani nejde napsat nic, co by neznělo jako strašný kýč. K radosti ze života je potřeba trocha bláznovství a lásky (obecně k bližnímu i té intenzivnější k vybrané osobě). Ten film je ale tak povedený, že si takový kýčovitý komentář nezaslouží. Terry Gilliam natočil výborný film svým starým dobrým stylem. Do hlavních rolí obsadil úžasnou dvojici Bridges - Williams... funguje to výjimečně dobře, takže je to i výborná komedie. Závěrem... může někdo z nás říct, co je vlastně realita? Je to ta nudná stereotypní realita spojená s běžnými rutinami života nebo ta "pohádková" realita, která dopřává radost z každé maličkosti, z každé osoby, z každého mraku na obloze a holého zadku na trávě v Central Parku? Výborný film. ()

Puyi

Velmi zvláštní film, vlastně ale, jak jinak od Terryho Gilliama. Čekal jsem sice úplně něco jiného (ano, narážím na slovo komedie, které je zde uvedeno), ale nemohu říci, že jsem si film neužil, lépe řečeno - neprožil, byl perfektní. Jeff Bridges mě opět nadchnul, stejně tak skvělý byl i Robin Williams... A nesmím hlavně zapomenout zmínit výtečného Michaela Jetera! Pořád v hlavě přemítám zda dát či nedát 5. hvězdu, tak uvidím, co řeknu po dalším zhlédnutí. ()

Autogram

Do určitého momentu nič zaujímavé a potom zase príliš uletené. A keď sa to takto, podľa mňa nesprávnym smerom rozbehne, musel som uvažovat, či film vôbec pozerať. Celkom obyčajný realistický záver bol napokon prekvapením. ()

drackula

Chvíľku som mal problém nastaviť sa na zvláštnu náladu tohto filmu a nie som si istý, či sa mi to do jeho konca podarilo. Myšlienky boli zaujímavé, ale ich spracovanie v tomto kontexte dalo zabrať. Herecké výkony boli bravúrne, celkovo film poskytol zaujímavý zážitok. 70% ()

Jello Biafra

Očakával som od toho velmi veľa a dostal som celkom málo. Ústredná dvojica hraje veľmi dobre ale film sa nehorázne vlečie a človek sa tu dosť nudí. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall