Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

kobejn

Král rybář, to je prostě víc než jen nějakej film, tady neplatí to, že bych dal na nějaký názory o tom filmu, názory mě nezajímaj, na tendle film naštěstí žádnej názor znát nemusím, todle je prostě součást mě. To je dlouholetá filmová láska, tu soudit nemusim. ()

Jillen

Krásnej film, místama dohání k slzám, místy ze tváře nedostanete ten upřímný dlouhotrvající úsměv. Bridges a Williams jsou výborní, což jsou ostatně všichni zúčastnění :) 90% ()

Laxik

Jeff Bridges že vypadá jako Val Kilmer? Kdo by to byl před tímhle filmem řekl. S Terrym Gilliamem jsme si očividně do noty nepadli, a proto je moje první věta i mým jediným silným dojmem z celého filmu. To a pak snad ještě čarokrásně rozpustilá scéna v čínské restauraci. Příběh by se mi snad i líbil (i když nechápu režisérovu obsesi ohledně blázinců), ale ta forma. Ach ta forma, ta se mi nelíbí. A to je Král rybář asi nejnormálnějším Gilliamovým snímkem. ()

nirvanafan

Tenhle film si mě omotal kolem prstu nevídaným způsobem. Scény prosycené depresí, komediálními prvky, úsměvnou potrhlostí, fantasmagoriemi nemocného jedince a romantikou donutí diváka v průběhu snímku vystřídat snad všechny emoce. Scénář je prošpikovaný výtečnými dialogy, díky kterým nebyla žádná scéna zbytečná, např. rozhovor s bezdomovcem, "kterému lidé platí, aby se nemuseli dívat". K tomu je třeba připočíst výtečné herecké výkony všech protagonistů a vznikl snímek, kterému nemám vůbec, ale absolutně vůbec co vytknout. A i kdybych měla, tak si to nechám pro sebe, protože už po prvním shlédnutí tenhle fim miluju. ()

Vojcl

Povedené drama, které stojí a padá s brilantním hereckým výkonem Robina Williamse. Není to, ale rozhodně film pro každého. Scénář je klasicky ujetý v Gilliamově stylu a taky by to neuškodilo o pár minut zkrátit. ()

fragre

Vtipná i dojímavá pohádka pro dospělé (toto označení nemyslím jako hanu) zajímavě kombinující reálný děj s legendou o sv. Grálu. K pohádce pak patří i ta nálož sentimentu, který zde ale neuráží, a je vyrovnáván fantaskností a humorem. ()

contrastic

Úžasná podivaná !!!! Tento film opravdu můžu /top 10/. Terry Gilliam nádherně kočíiruje šíilenou dvojici Bridges + Williams . Amanda Plummer se ukázala jako vynikajici herečka a jen podtrhuje genialitu tohoto dila . ()

Tony.cs

Herecký koncert Jeffa Bridgese, Robina Williamse a Terryho Gilliama. Něco originálního od námětu až po zpracování. ()

kaylin

Snímek, který mě nejprve dostal Gilliamovou imaginací, ale nakonec uchvátil hlavně hereckými výkony, které jsou prostě skvělé. Samozřejmě, že nejvíce budou vyčnívat Bridges a ještě o něco více Robin Williams, ale taková Amanda Plummer tu není neviditelná, i když její postava nemá tolik prostoru. Není to na Gilliama až tak divné a finále je pozitivně krásné. ()

Remedy

Překrásný příběh v poněkud "jiném":))), ale zároveň sympatickém, zvláštním způsobem hravém a hlavně jistém podání Terryho Gilliama. Pod taktovkou kteréhokoli jiného režiséra by se "The Fisher King" nesl v duchu zaběhnutých tradic dramatu spojeného s romantickými prvky, ale v Gilliamově podání jde o sice pro někoho dost zvláštní, ale zároveň velmi originální záležitost. A Robin Williams je naprosto úžasný. ()

decouble

FIlm, který mě plně uspokojil po všech stránkách. Tak jak to jen audiovizuální narativní dílo dokáže. "I like New York in june, how about you." :-) ()

swed

Vizuálně nesmírně zajímavé zprostředkování postraumatického syndromu. Gilliamova režie mi hodně sedí, fantazijní prvky jsou parádní - jen škoda, že je jich tak málo. Řešení milostných trablů a konvenční konec (hledání svatého grálu vyšumí do ztracena) beru jako nutné zlo, které má přilákat ty méně vyšinuté z řad diváctva. 8/10 ()

Derek

gilliam má obrovský vizuálny talent a každý jeho film je skutočne zaujímavé dielo na ktorom je radosť sledovať rôzne detaily. navyše kráľ rybár má dosť dobrý scénar, takže si môžete byť istý skvelým filmovým zážitkom, ktorý je navyše podporovaný vynikajúcim bridgesom a williamsom. ()

Skip

Tenhle krásný film se skvělými hereckými výkony patří k jedinečným diváckým zážitkům. Jeff Bridges a Robin Williams dostali spoustu prostoru k vyjádření vnitřních i vnějších rozporů svých postav a beze zbytku ho využili na pozadí vizuálně bohatého světa Terryho Gilliama. ()

Vědma

Tak nějak jsem předpokládala, že půjde o film, který by se mi mohl líbit. Neříkám, že jsem byla nadšená úplně celou dobu, ale tento film zrodil nádhernou postavu Jacka Lucase, který přes všechny své deprese, přes své povahové vady, a přes to, že se nechová pořád správně, je naprosto úžasný a chtěla bych s ním kamarádit. Ani se mi nechtělo věřit, že je to ten Jeff Bridges, kterého jsem nikdy moc nemusela. Musím si sehnat DVD a podívat se v původním znění, i když tentokrát musím uznat, že ten kdo Jeffa daboval měl krásný hlas a některé Williamsovy hlášky by snad v angličtině ani tak nevyzněly ."......... není ona jako luzný sen?" ()

marleyy

100% Působivý, velmi upřímný příběh se špetkou humoru, který mě chytil za srdce... Naprosto odzbrojující výkony hlavní čtyřky v čele s Williamsem, který se pro tyto role narodil. ()

radektejkal

Svižný film, plný nápadů, hříček, narážek... Myslím si, že právě Terry Gilliam je dnes hlavním představitelem anglického pojetí světa, nejen anglického humoru a šarmu, ale také té odvácenější strany (měsíce) : "Hanging on in quiet desperation is the English way". "Prášil" ani "Opice" tak výraznou kvalitu nemají - opiččí prášilovství je ovšem patrné právě zde... Poznámka k herectví: herce (dříve komedianty) považuji za emanaci režisérových záměrů, který je za jejich výkon přímo zodpovědný; špatný herec = špatný režisér. Pojímání herců jako osobností ruší pojímání filmu jako komplexního imaginárního světa. Nicméně dva hezce jsem potkal: Josefa Kemra u Vltavy a Jean-Pierre Léauda u Seiny. Zde jsem se seznámil s novým jménem: Robin Williams. ()

Eldrick

Typický Gilliam. Obskurní kulisy, šílený kostýmy, prostředí cvokárny, pokud možno jeden cvok v podobě hlavního představitele a nějaký to tíživý trauma z minulosti. Tentokrát je to zabalený do romanticko-komediálního hávu. No dobře Terry, dalo se to, ale pro mě to nebylo to pravý ořechový. ()

Tygrys

Sice jsem to věděl už dávno ale po tomhle snímku to tady musím i napsat: Terry je Bůh a Fisher King je jeho (samozřejmě hlavně po vizuální stránce) další perfektní dílo. Rád bych se taky zmínil o skvělém scénaři Richarda LaGravenese a vysekl poklonu oběma představitelům hlavních rolí. Robin Williams i Jeff Bridges tady opravdu měli co hrát a byli bezchybní. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall