Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

BoXBe

Film Král rybář v podstatě miluji. Protože když jej pouštím, pouštím jej s úctou a nořím se do světa s hlubokými ranami, do světa, který bolí, ale který zároveň fascinuje. Famózní Jeff Bridges a Robin Williams. ()

forsythia

Legendy jsou prostě živé. Jsou, existují, probíhají paralelně s naším více či méně obyčejným a "normálním" životem a zdá se mi, že Gilliam to vzal za správný konec. Svaté poslání zřejmě musí být groteskní a šílené. A blahoslavení jsou ti, kdo v sobě najdou dost odvahy na to, občas dělat šílené věci, aby třeba napravili osudové chyby, kterých se kolikrát byť nevědomky dopustili. Tenhle film rozhodně pobaví (postava Parryho - naprosto dokonale ztvárněná - je okouzlující), toho, kdo se nechá, taky dojme, ale to není to hlavní. Možná máme všichni někde svého Parryho. A nenajdeme v životě pokoj, dokud mu nesplatíme svůj dluh. ()

MJMilan

Terrymu Gilliamovi já prostě na chuť nepřijdu asi nikdy a to může v jeho filmech hrát sebelepší skvadra herců. Král rybář na vzdory dobrého hodnocení není vyjímkou - škoda. ()

Triple H

Je zaujímavé, že TV Markíza vyslovene libuje v nočnom vysielaní tohto filmu. Za posledný rok išiel dva krát a v oboch prípadoch asi o pol tretej nadránom. Zrejme treba šetriť prime time na kanadské thrillery o sopkách, lietadlách alebo nové seagalovky. Kráľ Rybár je asi najbližšie ako sa Terry Gilliam mohol priblížiť oscarovej šablone-dojemný, vtipný a mierne dramatický príbeh o dobrom človeku, ktorý je sympatický blázon a vpúšťa živú energiu do šedého života moderného "úspešného" človeka. Napriek látke však film stále disponuje typickou Gilliamovou optikou, ktorá celému filmu dodáva zdravo bizarný nádych. Táto kombinácia prekvapivo dobre funguje a pre daný príbeh myslím ani nemohlo byť lepšej voľby ako práve Gilliama. Robin Williams v čase tohot filmu už dávno dokázal, že vie hrať aj dramatické postavy a tu sa mu presne podarilo vyvážiť pomätenosť a dojemnosť svojej postavy, čo je veľké plus, lebo Williams má sklony k extrémnemu komickému prehrávaniu (ktoré ja teda vôbec nemusím). Jeff Bridges má toho Dudea v tvári úplne všade, Amanda Plummer je ako ušliapnutá neurotička výborná, no a spev Michaela Jetera krásne pílil uši. :-) Och a pre fajnšmekrov--Williams v tomto filme ukáže cicinu. :-))))))) ()

eJacques

...Jeff Bridges hraje svůj lepší standard, ale Robin WIiliams jako šílenec je naprosto úchvatný... Romantika až k pláči se taky najde... Děj ujde, kamera a pojetí a lá Terry Gilliam super, trochu ulítlé, ale správným směrem, a proto určitě dobrá podívaná... ()

LeoH

7 let před nepoměrně slavnějším Big Lebowskim si Jeff Bridges střihl roli napravovaného egoisty ve filmové básni o tíze odpovědnosti, tenké hranici mezi bytím „nahoře“ a „dole“ a o věcech, kterými lze buď opovrhovat, nebo jim zcela propadnout. Nejlepší Gilliam a pro mě srdeční záležitost. ()

plechulka

Nádherný film - mýtus, který staví na mýtu, pohádka, podobenství....? V podstatě na názvu nezáleží, je to prostě pro mne jeden z nejpovedenějších Giliamových filmů, který pohříchu moc lidí "z ulice" nezná a přitom z těch, kteří ho shlédli, neznám nikoho, kdo by si jej neoblíbil. Naprosto skvělé herecké výkony Bridgese a Wiliamse a vlastně i všech ostatních. ()

Mrkvič

Bridgese moc nemusím a stejně tak mi nesedí styl Terryho Gilliama, ale co opět předvedl Robin Williams je nezapomenutelný. Dvě hodiny jsou v tomto podání dost a skoro se v tom ztratí pár metaforických monologů, které tvoří jádro Krále rybáře. ()

venison

Hodně pošahaný příběh o tom, jak těžké je někoho ztratit.. Jeff Bridges v depresi potká blázna Robina Williamse a rozhodne se mu pomoci seznámit s podivnou Amandou Plummer, aby se mohl vykoupit ze svého "prokletého" osudu.. Pomáhá mu poněkud naivní Mercedes Ruehl, která vše velmi záhy odnese.. Aby Jeff Bridres vše odčinil, musí získat Svatý Grál.. Je to hodně podivné, ale celý film má hloubku a herci se zde teprve derou na světlo, tak se snaží a hrajou jako o život.. ()

elanius

(41/2023) / Chvíľu mi teda trvalo kým som sa naladil na rovnakú vlnovú dĺžku, keďže mi trochu ušlo že pozerám film od Terryho Gilliama. Ak ale človek príjme pravidlá jeho hry, film je postupom minút čím ďalej lepší. Prispieva tomu parádna dvojka Bridges a Williams. Výborný nápad dať ich dvoch dokopy. Pekný zážitok, v gilliamovskom balení a originálnym príbehom. (8/10) ()

KimmyJ

V Králi rybářovi Williams opět potvrdil své kvality a spolu s Jeffem Bridgesem, který si u mě již nikdy neodpáře nálepku "Dudea" Lebowskiho, sehráli výborný film kterému bych normálně dal 4*. Ta pátá je za výkon Mercedes Ruehl, která i když hrála vedlejší roli, tak zahrála brilantně a Oskara získala naprosto zaslouženě. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall