Monty Pythonův smysl života

Monty Python's The Meaning of Life

• slovenský

Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Smysl života je značně nevyrovnaný, některé části jsou skvělé, některé vůbec. Popravdě musím nerad přiznat, že těch horších je víc.(29.4.2008)

Smysl života vyjádřený krátkými epizodami od v rozumné míře násilných zaměstnanců Permanentní pojišťovny, přes katastrofálně mylné moderní teorie o tvaru světa, rozvážné vedení britského vojenského sboru, názornou sexuální výuku, kyblíček pro pána až po společenskou návštěvu Chmurného žnece, mne bavil. "Odpusť nám pane, že ti tak bezostyšně podlézáme".(23.12.2009)

A poté, co nám Cirkusáci zprostředkovali náhled na úsvit moderní civilizace a její těžké rytířské počátky, museli nám zákonitě osvětlit, proč tu jsme. Krátké příběhy z různých etap lidského života, pěkně nadrobno nasekané a ostře dokořeněné. Bezesporu to nejúchylnější z dílny Monty Python, některé scénky trochu slabší, ale jiné se vryjí do paměti tak, že je nelze odstranit ani aplikací sava a ředidel. Přineste mi kyblíček, budu zvracet. Bravo, třikrát bravo!(26.1.2004)

Proč vůbec žijem, k čemu to je? Je Bůh opravdu, nebo ne? Ať je to tak nebo tak, dneska zjistíme jak..... . Mám radši šílenější nápady. Ty historický mi připadají víc ujetější. Jsou zde samozřejmě výborný věci (třeba klip na téma spermie), ale je toho nějak míň. A jestli se dozvíte něco o smyslu života? Slíbili to!(31.3.2007)

Něco tak ulítlého se jen tak nevidí. :D(1.6.2010)