poster

Monty Pythonův smysl života

 • český

  Smysl života podle Monty Pythona

 • Velká Británie

  Monty Python's The Meaning of Life

 • slovenský

  Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  *****

  Monty Python ve skvělé formě. Byly to sakra povedené skeče, jen škoda té dějové linie. Ono to vlastně ani nebyl film ,ale jeden dlouhý díl Monty Python, ve kterém si nejvíc cením onoho Gilliamova předfilmu. Jeho fantazie nezná mezí.(7.9.2004)

 • freddy
  *****

  Co říci k tomuto filmu? Jako parodie dokonalé, jako komedie dokonalé, a celkově velmi vtipné. Poprvé jsem to viděl v kině když mi bylo kolem 16 let a bavil jsem se nejen já, ale i celé kino. Nyní jsem se podíval podruhé (od prvního zhlédnutí uplynulo sedm let) a opět jsem se královsky bavil. Scénky jako otylý pán v restauraci, dobrovolný dárce orgánů, učitel praktikující názornou ukázku sexu před svými žáky či smrtka jdoucí si pro své oběti jsou pro mě nezapomenutelné a rád jsem si je znovu připomněl. Každopádně nic to nemění na tom, že nejraději od téhle britské skupinky komiků mám film Monty Python a Svatý grál. Smysl života je ale v mé oblíbenosti hned za ním a je rozhodně velmi vydařený, ale jak jsem tak na to koukal, tak některé pasáže se mi zdály velmi zdlouhavé. Pokud hodnotím tento film celkově, tak jsem se královsky bavil a nemám důvod proč ubírat na hodnocení. Kdo umí, ten umí, a Monty Pythoni rozhodně umí. Doufám jen, že se dívalo hodně lidí a Prima Cool bude mít díky tomuto filmu vysokou sledovanost a na základě vysokých čísel sledovanosti uvede i zbylé dva celovečeráky od této humorné skupinky. Za sebe uděluji pět hvězd.(6.4.2010)

 • Radek99
  *****

  Úžasný filmový organismus bez páteře. Naprosto originální forma coby odraz roztříštěnosti vnímání. Cyklické vrstvení skečů ve víru těch nejbazálnějších otázek lidského bytí. Crazy filosofie.(15.1.2012)

 • Mr.Apache
  ****

  Nejvážnější z montypythonovských filmů. Ubývá osvobozující veselosti, a pod roušku obvyklé ulítlé legrace se vkrádají skutečně temné tóny. Místy až mrazivá bizarní komedie.(29.5.2006)

 • movie
  *****

  V mém osobním žebříčku nejlepší Pythoni vůbec...Navíc se tentokrtá vydařil překlad i dabing!(9.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace