Monty Pythonův smysl života

Monty Python's The Meaning of Life

• slovenský

Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Chtěl jsem alespoň jednomu jejich filmu nedat plnou palbu, abych nepůsobil neobjektivně, ale není to možné.(21.11.2004)

Je to roztříštěné, najdou se tam hluchá místa, zároveň obsahuje některé z vrcholných scének Monty Pythonů (muzikálové číslo Every Sperm Is Sacred, Pan Creosote, John Cleese jako učitel sexu, Smrtka a několik dalších). V kině jsem se před léty bavil lépe, bude to asi ten typ filmu, který si užijete lépe s přáteli než sami.(22.6.2006)

pro mne asi nejslabší filmoví Pythoni, ale pořád dobrá zábava(24.8.2012)

Totálny pokles toho, čo ponúkli prvé dve časti a teda aj sklamanie. Aj keď som si myslel, že im celistvosť príbehu v prvých dvoch častiach nemohla vydržať, nafúknutie a napchanie muzikálových, skoro nevtipných songov a rozstrihanie na sedem miničastí, ktoré ani jedna nie je na plné hodnotenie, si mohli odpustiť. Samozrejme, že je tu pár hlášok a dobrých scénok, ktoré stoja u mňa za ďalšiu projekciu, no celý film nezachraňujú ani v najmenšom. 60%.(10.10.2007)

Slepenec z absurdních, ale překvapivě málo vtipných scének. Dvě povedené epizodky (zvracení, zákop) nemohou vytáhnout tenhle snímek nad průměr. V porovnání s jinými Pythonovic filmy veliké zklamání.(8.9.2002)