Monty Pythonův smysl života

Monty Python's The Meaning of Life

• slovenský

Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Monty Python ve skvělé formě. Byly to sakra povedené skeče, jen škoda té dějové linie. Ono to vlastně ani nebyl film ,ale jeden dlouhý díl Monty Python, ve kterém si nejvíc cením onoho Gilliamova předfilmu. Jeho fantazie nezná mezí.(7.9.2004)

připomíná mi to and now for something completely different, hlavně co se týká krátkých povídek. ale rozhodně to není vůbec špatné. a už jen Penis song je skvělej. ale škoda, že se nedrželi jednotnějšího příběhu, protože je to sice skvělá zábava, ale není to celovečerní film. Spíš jen další sled scének a skečů, který jsou sice zase stejně skvělý, ale od filmu bych chtěl trošku návaznosti.(16.12.2005)

Přímo strašlivě nevyrovnané. Některé pasáže jsou naprosto geniální, např. úvodní krátký pirátský film, smrťák a otrávená večeře, malá waflička (i když tam to hodně líže hranice snesitelnosti) nebo chorál každá spermička. No a jiné jsou - no, ne zas tak moc dobré (transplantace je fakt už hodně přes mojí míru). Přesto nehodlám dát míň než maximum, to těm dobrým částem udělat nemůžu.(4.8.2016)

Smysl života jsem měl vždycky trochu radši než Briana, nevim proč... je prostě geniální (ale mojí matce by se asi nelíbil...) ...a nezapomeŇte : nejíst tučné věci, chovat se k lidem dobře... ..."pink"(14.4.2005)

Totálny pokles toho, čo ponúkli prvé dve časti a teda aj sklamanie. Aj keď som si myslel, že im celistvosť príbehu v prvých dvoch častiach nemohla vydržať, nafúknutie a napchanie muzikálových, skoro nevtipných songov a rozstrihanie na sedem miničastí, ktoré ani jedna nie je na plné hodnotenie, si mohli odpustiť. Samozrejme, že je tu pár hlášok a dobrých scénok, ktoré stoja u mňa za ďalšiu projekciu, no celý film nezachraňujú ani v najmenšom. 60%.(10.10.2007)

• - Tvůrci odmítli studiu Universal ukázat scénář. Eric Iddle situaci okomentoval slovy: “Když jsme sami nemohli přijít na to, jak film udělat, oni by nám nepomohli.“ (Terva)

• - Po písni "Every Sperm Is Sacred" se děj přesouvá k protestantům Blackittovým. Z domu mezitím odejde 63 dětí. Ve skutečnosti jich zde tolik nebylo a některé šly více než jednou. (Kulmon)

• - Film se měl původně jmenovat: "Monty Python's Fish Film". (Kulmon)